dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wydzielenie działki.

    Sytuacja jest taka: teściowie mają gospodarstwo rolne, załatwiają na działce siedliskowej (stoi już tam jeden dom) warunki zabudowy, pozwolenie na budowe itp. na drugi dom, i teraz załózmy, że wszystko załatwione i jestesmy na etapie fundamntów i postanowilismy wydzielic działkę(albo darowizna albo odkup)-czy jest to wogóle mozliwe gdzy formalności są na teściów, ile kosztuje geodeta, czy ta działka bedzie wtedy rolna czy budowlana, nie wiem czy wyrazam sie jasno. Mam nadzieje ze ktos mi pomoże, z góry wielkie dzieki.
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  2. #2

    Domyślnie

    Dzieliłem działkę w listopadzie 2003. Wszystkie formalnosci załatwiała za mnie geodetka: chodziła do urzędu po podpisy, mapki, itp. Sprawa była dość prosta: działka w granicach miasta, budowlana. Na granicy tworzonych działek stał stary dom - zaznaczono na mapie że jest przeznaczony do rozbiórki. Koszty chyba ok. 1200PLN. Ale ponieważ potem u tej samej pani brałem mapki potrzebne do budowy (na utworzonej działce) miałem rabat. Co do pozwoleń to niestety wydaje mi się, że po nabyciu lub darowaniu działki, nowy właściciel musi ponownie starać się o pozwolenia. Ale chyba tak jest rozsądniej, bo budowanie w imieniu teściów, a potem darowizna - to będzie sporo wiecej kosztować.

  3. #3

    Domyślnie

    Wczoraj postanowilismy sami wydzielic działke i załatwiac wszystko jednak na siebie; geodeta jest z gminy? i czy faktycznie załatwi za mnie formalności?
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  4. #4

    Domyślnie

    I bardziej znany w Urzędzie geodeta tym szybciej i bez problemów załatwisz sprawę - moja pani też miała kontakty bo sama kiedyś tam pracowała.
    Nie wiem czy zawsze tak jest ale w moim przypadku, to geodetka odwiedzała urząd chyba z 10 razy, a ja raz. Procedura wygląda chyba następująco:
    robi sie projekt podziału, ten projekt jest zatwierdzany w urzędzie, potem następuje wytyczanie nowej granicy wraz z opomiarowaniem budynków na danej działce i sąsiednich, podczas pomiarów sąsiedzi powinni podpisać protokół że "odświeżone" granice ich posesji akceptują - wiadomo ogrodzenia budowane są różnie (u mnie wchodziłem sąsiadowi 30 cm w działke), potem geodetka robi formalny podział, który też musi być zatwierdzony decyzją, efektem jest decyzja z mapką, na której nadane są nowe numery powstałym działkom i numery przyszłych posesji.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie mam nadzieje, że problemów nie będzie
    Agawa a mój mąż to Radkoski

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony