dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 17
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 333
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Bo to jest trochę tak jak z tymi domami pasywnymi: ktoś rzucił hasło a komuś się wydawało że rozumie. A wszyscy bili brawo bo jakoś głupio było zadać pytanie. Jeżeli projektuje się dom pasywny to bardzo istotną częścią jest wentylacja zapewniająca właściwy obieg powietrza i tak dalej, ale przecież najlepsza wentylacja w zimie to uchylone okno, a najlepsza metoda by ciepło nie uciekało - to pozatykanie wszystkich otworów.
    Tutaj to samo.. Wyobraź sobie, że wychodzi facet i mówi - na podłej fryturze pojedzie każdy diesel zbudowany przed r. '99 czyli ten z komorą wstępną a technologia podgrzewania zbiornika jest następująca... To nagle spada zużycie paliwa o połowę. Dla silników zaś których stosunek mocy do pojemności jest... można zainstalować instalację na wodę destylowaną to przecież ileś osób by na zawał padło.
    A rak w ramach eko: robi się auta co się sypią po 5 latach, silniki co padają przy 200 tysiącach, do tego muszą mieć wszystko na tip top bo są wrażliwe jak jasny gwint na wszystko co normy nie bardzo...Zastanawiam się tylko kiedy to wszystko zrozumie że nie tędy droga i wgryzie się naprawdę w temat.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    I nie ma czegoś takiego jak dom ekologiczny co najwyżej sprzyjający ochronie środowiska.
    Masz rację. Ziemianka wyłożona balami z drewna i koza do ogrzewania na wierzbę energetyczną jest jak najbardziej projektem godnym polecenia.

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    A dlaczego tylko wiatraki raczej powinniśmy sie skupic na pozyskiwaniu energi np z burz lub z ciepła ziemi ( wulkany)
    Niektórzy to mają nieźle przerąbane. Nie dość, że mieszkają pod wulkanem, to jeszcze w rejonie częstego występowania burz.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 05-03-2013 o 10:03
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zgodnie z prawami autorskimi nie zezwalam na kopiowanie moich postów na inne fora. Chcesz wymieniać poglądy i uwagi, to tylko na forum muratora.
    ale to jest pobożne życzenie wystarczy że zmienisz szyk zdania i już po sprawie lepiej nich świadomość rośnie że się tak nie robi ...
    i szanuje drugiego, jak naprawdę chcesz coś aby nie wyszło to o tym nie pisz .

    Bo to jest trochę tak jak z tymi domami pasywnymi: ktoś rzucił hasło a komuś się wydawało że rozumie. A wszyscy bili brawo bo jakoś głupio było zadać pytanie. Jeżeli projektuje się dom pasywny to bardzo istotną częścią jest wentylacja zapewniająca właściwy obieg powietrza i tak dalej, ale przecież najlepsza wentylacja w zimie to uchylone okno, a najlepsza metoda by ciepło nie uciekało - to pozatykanie wszystkich otworów.
    Tutaj to samo.. Wyobraź sobie, że wychodzi facet i mówi - na podłej fryturze pojedzie każdy diesel zbudowany przed r. '99 czyli ten z komorą wstępną a technologia podgrzewania zbiornika jest następująca... To nagle spada zużycie paliwa o połowę. Dla silników zaś których stosunek mocy do pojemności jest... można zainstalować instalację na wodę destylowaną to przecież ileś osób by na zawał padło.
    A rak w ramach eko: robi się auta co się sypią po 5 latach, silniki co padają przy 200 tysiącach, do tego muszą mieć wszystko na tip top bo są wrażliwe jak jasny gwint na wszystko co normy nie bardzo...Zastanawiam się tylko kiedy to wszystko zrozumie że nie tędy droga i wgryzie się naprawdę w temat.
    Stąd też http://www.baubiologie.at/europe/aus...ia.html?id=366 już nie pierwszy raz wklejam ...
    da się ? da ...

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Masz rację. Ziemianka wyłożona balami z drewna i koza do ogrzewania na wierzbę energetyczną jest jak najbardziej projektem godnym polecenia.
    Masz coś merytorycznego do przekazania, czy to po prostu frustrujący dzień? Co kto lubi. Ja np. wybrałem inną drogę - sterownik PLC, automatyczne sterowanie wentylacją, automatyczne zasłanianie okien, itd. - full luksus, pełna nowoczesność i będzie to miało istotny pozytywny wpływ na zużycie energii. Ale ja to ogarnę, czego nie wiem, to się douczę, jak nie na elektrodzie, to na forach zagranicznych. Ale dla reszty takie rozwiązania są niszowe i eksluzywne, przez co nie warte swojej ceny. Więc masz jakąś atrakcyjną ofertę ze swojego podwórka dla oszczędnych, czy standardowo, 200 PLN / h?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    a np. wybrałem inną drogę - sterownik PLC, automatyczne sterowanie wentylacją, automatyczne zasłanianie okien, i
    nie są niszowe
    tylko trzeba poszukać osobę co potrafi to zrobić.
    Mam kolegę co może mi pomóc i zrobić takie sterowanie jakie chce i czym chce... właśnie pracuje nad sterowaniem wentylacją mech.
    Gorzej z gotowymi rozwiązaniami bo wtedy taki klient jest jak owca do golenia.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    מרכבה : okej - tylko taki dom wymaga dokładności, precyzji, "robienia krok po kroku" wszystkiego, w zasadzie zera prowizorki i tak dalej... To kosztuje. W Polsce niestety obowiązuje nieco inny model. Najpierw zaczynam budowę a potem zastanawiam się jak się wyrobić z kosztami. Byłem świadkiem różnych wynalazków - od niezabezpieczonego styro (niczym ani startlistwa ani klajster od ziemi) do budowy zaczętej z wysokiego "C" po czym schodzono stopniowo do "pisku w kasie"
    Wiem, ze się da... Tylko niestety część rozwiązań można zrobić metodą na budowie (taniej niż gotowe) a części trzeba tak jak ustawie stoi...

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jedyny wodotrysk jaki chciał bym mieć to w WM.
    Możliwość dania czadu tak aby osoba pod wywiewem czy nawiewem czuła powera
    Pewnie zbytek łaski ... chcę aby było świeżo jak na polu/dworzu co by północ z południem kumała co to pole

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	578024_625513560807613_484638809_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	175317domy ekologiczne z drewna ale gdy to drewno spalamy to już nie paranoja

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.baubiologie.at/ ile razy to wklejałem ? nie wiem dla przypomnienia
    Problem właśnie ze spalaniem czegokolwiek ...
    co taka butelka plastikowa robi? nic ... jak się nie rozkłada to znaczy nie truje ...
    Problem jest w naszych główkach związany z estetyką, bo jak taka butelka może leżeć w lesie ...
    nie może i na to przyzwolenia nie ma ...
    jednak jak już leży nie róbmy paranoi ona mniej truje( o ile truje w ogóle) jak drewno zapuszczone starymi formaldechydem czy innym badziewiem.

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lecz ta butelka podczas leżenia wygeneruje więcej butelek od innych użytkowników, będzie ich coraz więcej i zaczyna zabierać słońce roślina.
    I największa szkodliwość to podczas produkcji tej butelki. Ważne by wykorzystać ja bez przetwarzania. Np skup butelek od wody oranżady lub kefiru etc.
    A Ekologicznie to energooszczędne, Nie ważne z czego,

  11. #91

    Domyślnie

    Rok 2013 to dory rok dla Polski by w końcu zapukac z ekologia ekologiczną a nie jakims koszmarem ekosciemy z targów poznanskich bądz ecobuild w londynie. Przyznam że pobieżnie przejżałem opinie czytelników forum i odnoszę wrażenie że jestesmy troszkę za mało doedukowani. Ten rok w Polsce to ESBG ( wyjatkowo) czyli european Strawbale gathering , miedzynarodowe spotkanie budujących z uzyciem kostki słomianej. Temat jeden z wielu z palety ekologicznej, szerzej na tem temat mówi się na LEHM w wejmarze co cztery lata. Polska dostanie zastrzyk od ludzi którzy w cieniu od lat zajmują sie budowaniem ekologicznym. Europa przynosi szereg przykładów dowodzacych że to jest kierunek rozwoju cywilizacyjnego ( pachnie, tanie, zdrowe, naturalne czyli nie przetworzone, łatwe z wykonaniu, ale nadaje siuę też do profesjonalnego wykonania jesli chodzi o estetykę ) Idzie z tym tez i ruch DIY. Niewielu jest w Polsce architektów którzy ogarniają temat poniewaz to wymaga od architekta zaangazowania się w procesy budowlane osobiscie by zrozumieć coś czego w Polsce NIE MA na kazdym rogu.
    Burząc mity:
    Dom ekologiczny kosztuje mniej jak tradycyjny a przy tym jego jakośc sam aw sobie jest o kilka stopni wyższa, tak więc porównywać cene jest troszkę niesprawiedliwie.
    Dom ekologiczny moze byc naszpikowany technologią ale nie ma co nic wspólnego z ekologią, to decyzja inwestora jesli lubi miec dom na pilota. Nie ma zadnych ograniczeń. Jako architekt staram sie jednak sugeroac pewne rozwiązania i konsekwencję z nim związane.
    Dom ekologiczny prawdziwie buduje codziennie zdrowie właściciela i otwiera przez to jego myslenie na nowe wątki, często pomijane. To może być po prosotu przyjemne.
    Dom ekologiczny jest bezpieczny, mocny, trwały, pod warunkiem że budowalny pod okiem profesjonalisty. Wymagaja co prawda więcej uwagi w procesie wykonania,
    jednak daje mozliwości obnizenia kosztów podczas choćby pozyskiwania materiałów.

    polecam,
    arch Adam Dudko

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli najbardziej ekologiczne bedą nory lub jaskinie

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    czyli najbardziej ekologiczne bedą nory lub jaskinie
    I nie ma nic w tym śmiesznego - taka prawda.

    śmiesznie może tylko wyglądać jaskinia naładowana techniką pamiętasz że hobbici mieszkali w norkach - a jakie piękne były ( norki, nie hobbity) za to krasnoludy i orkowie w jaskiniach - i to i to marne

  14. #94

    Domyślnie

    Najbardziej ekologiczne są domy ekologiczne w europie.. warto poszukać, choćby zaczynając od technologii szkieletowej ( strawbale ) po technologie masywną ( rammedEartch) bądz polską tradycje kultywowaną przez Sp. arch M.Chyłę ( w wydaniu zwykłych domów powiedzmy wiejskich .. ale nie wszystkich )
    Idac w kierunku pasywnosci( super energooszczędnosci ) by nie budoać scian zbyt grubych, kierujemy się w technologię szkieletu i kilkudziesięciu cm izolacji, ale FORMA jest od jaskini do ultra nowoczesnego domu !
    Jesli ktoś dziś pisze ze ekologia to dom chobbitów w czasie google, znaczy ze tych googli albo nie uzywa, albo nie wie jak uzywać.
    Na prawde warto poszukac !!!
    a jałowa dyskusja prześmiewcza na temat ekologicznego budowania to smiech, ale raczej dla tych po drugiej stronie...

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmm więc twierdzisz że domy ekologiczne to np z drewna a nie z piasku, gliny i innych skał. no ciekawe. Jak dla mnie tradycyjne murowanie jak najbardziej sprzyja ekologji, wytwarza wiecej co2 przy produkcji a to sprzyja roślinkom . Czy twierdzisz że uprawy szklarniowe są pozbawione sensu a rośliny nie lubią co2

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    hmm więc twierdzisz że domy ekologiczne to np z drewna a nie z piasku, gliny i innych skał. no ciekawe. Jak dla mnie tradycyjne murowanie jak najbardziej sprzyja ekologji, wytwarza wiecej co2 przy produkcji a to sprzyja roślinkom . Czy twierdzisz że uprawy szklarniowe są pozbawione sensu a rośliny nie lubią co2
    czy mam pisać dlaczego cement nie jest ekologiczny ? naprawdę ?..to jeszcze trzeba tłumaczyć ?
    produkcja CO2 nie jest problemem ( co wpaja się ekologom wraz z całą teorią spiskową dziejów) ale zanieczyszczenia same w sobie, ktore na ziemi zostają a wynikają ze złożonego przetworzenia przez człowieka materiałów. Natura tak nie przetwarza piasku i skały jak człowiek, już nie wspomne o plastyku. Wystaczy sie przejśc po wysypiskach na śmieci by zrozumieć ile tego produkujemy. wystarczy zerknąć do własnego smietnika dla bardziej wrazliwych.. jednak problemem autentycznym jest przemysł a nie gospodarstwo domowe. miasta generują mnóstwo śmieci i smogu, ludzie uciekają z miast. Kontra dla teorii spiskowej jest zdrowa, pochwalam, ale to nie znaczy że problemu nie ma ! On jest, ale gdzie indziej..
    Wzorowym przykładem jest np taki dom
    http://www.lehmtonerde.at/en/projects/project.php?pID=7
    fundamenty bez cementu !
    technologia wagi cięzkiej 1800kg/m3
    oczywiscie mówię o mysli technologicznej, nie kazdemy podobac sie musi tak aarchitektura
    ale pokazuje, jaką jakość estetyczną reprezentuje glina i piasek w formie nieprzetworzonej.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    [QUOTE=adampepe;5922346]czy mam pisać dlaczego cement nie jest ekologiczny ? naprawdę ?..to jeszcze trzeba tłumaczyć ? [QUOTE]

    Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Dla odmiany konkrety jakiekolwiek:
    1. co to znaczy ekologiczny cement - w jaki sposób zmielony surowiec mineralny może być ekologiczny lub nie?
    2. ile co2 i innych zanieczyszczeń powstaje przy produkcji cementu?
    3. jakich ilości potrzebujemy do budowy domu: na przykładzie bardzo ciężkiego: 60 m3 betonu.
    4. za ile konkretnie tychże zanieczyszczeń jesteśmy odpowiedzialni stawiając taki dom. Przeliczając na co2, o ile więcej "zaszkodzimy" środowisku przeznaczając dwa razy więcej energii na utrzymanie domu lub spalając dwa razy więcej paliwa w samochodzie (w trakcie życia domu).
    5. czy kiedykolwiek słyszeliśmy o karbonatyzacji betonu.

    Ostatnie pytania są oczywiście tendencyjne i podszyte tezą: wycinanie drzew w celu zastąpienia tych strasznych nienaturalnych betonów i silikatów to kolejna "ekologiczna" bajeczka dla naiwnych.

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najwięcej szkody wyrządzamy środowisku gdy coś się nam psuje i nie próbujemy naprawiać tylko kupujemy nowe. np sprzęt elektroniczny programowany czasowo by się popsuć. np bardzo dużo TV Samsung z 2005 roku lcd 40 + miało montowane kondensatory z żywotnością 15 tyś godzin serwis informuje że naprawa obejmie płytę główną na której są kondensatory tak by zachęcić do kupna nowego tv. w rzeczywistości części nie powinny przekroczyć 1 zł w moim przypadku było to 75 groszy no i bezcenna wiedza kolegi elektronika który powiedział mi że co się zepsuje jak go kupiłem i kiedy . nawet trafił rok .
    A co do cementu to proszę napisz jakie wyrządza szkody czy np takie że można wybudować dom na 100 lat lub więcej

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    PPP to ogólnie znana metoda producentów - niestety jak to mówią "świat idzie naj przód" czyli konsumuj, konsumuj, konsumuj

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    A co do cementu to proszę napisz jakie wyrządza szkody czy np takie że można wybudować dom na 100 lat lub więcej
    Mądrzejszy architekt się nie pali z odpowiedzią, więc podpowiem: jeśli potrzebuję, 60 m3 betonu, to jest to około 18 ton cementu, którego produkcja i transport "kosztuje" ok. 16 ton CO2. 10 MWh spalonego gazu to 2 tony, węgla 3 tony, 2 tony mniej więcej produkuje starszy samochód na każde przejechane 10 kkm. Szacunki oczywiście na kolanie, chcecie to doprecyzujcie. Nie chcę się wypowiadać o skali dekarbonatyzacji betonu, czyli (paradoksalnie) wchłaniania CO2 przez beton. Ważne, że występuje. Wniosek: weryfikujcie każdy "ekologiczny" bullshit.

    Z innej beczki: najpierw stwierdziłem, że wolę wykładzinę PCV od drewna, dzisiaj poczytałem jakie to gówno z ekologicznego punktu widzenia, wpadłem do Komfortu, gdzie zobaczyłem próbki podłóg z linoleum. Drewnopodobne i markowe jest niestety drogie, cena wyjściowa 130 PLN, ale podłoga absolutnie pierwsza klasa, nawet klasa premium. Zaletami zarówno praktycznymi jak i ekologicznymi bije na głowę każdy parkiet, więc będę drążył temat. Natomiast, wracając, powinno być nagłaśniane dla debili spalających plastikowe śmieci w swoich śmieciuchach, że jeśli to PET, to jeszcze pół biedy, ale PCV w skrajnych przypadkach może zabić człowieka.

Strona 5 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony