dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Prawie opracowałem technologię budowy domu szkieletowego troszkę inaczej.
    Zobaczyłeś pierwszy raz w życiu niemiecką szopę/hangar z lat 20-30-stych?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Za komuny w szkole zapomniano wspomnieć o szkielecie...
    W przeciwieństwie do Was zrobiłem kratownice ścienną w skali 1:1. Wykazuje się ona o wiele większą sztywnością od zwykłego słupka 38x90mm. Co prawda rozwiązanie z dwoma rzędami słupków jest fajne, podnosi tylko lekko koszty w porównaniu z całością Przyznam się że pierwszy raz widziałem to na zdjęciu podanym przez peter4x5
    Twoja kolumna to tzw.spaced column , nie wiem jak to jest po polsku, i tak nalezy ja liczyc, pow. przekroju to nie wszystko

    traktujesz ja jako element tak jak slupek, problem w tym ze gdy spojrzysz na cala sciane, sprawy maja sie troche inaczej
    gdy obciazysz ja pionowo zaczyna pracowac troche inaczej niz solidny slupek, moga wystapic sily boczne i wtedy musisz wziasc pod uwage momenty zginajace i skretne

    gwozdie ktore ja lacza pracuja zupelnie inaczej niz gdy uzyjesz jako kratownice dachowa
    poloz ja na plask na dwoch podporach i stan na niej
    osb, czy gk usztywni sciane w jakims stopniu, ale ciagle bedzie ona mniej sztywna niz z solidnych slupkow
    gdy dasz poszycie (osb lub gk) wytrzymalosc mocowania gwozdzia w 2,5 cm desce jest inna niz w 3,8 cm slupka, gdy masz zetkniecie dwoch plyt musisz dac dodatkowa kratownice, lub dodatkowa deske zeby zamocowac dwa rzedy srub lub gwozdzi, jesli wyjdzie Ci z obliczen ze musisz dawac gwozdz co 15 cm, wyobraz sobie co moze sie stac z ciensza deska, latwo ja rozszczepic
    % drzewa w scianie jest wiekszy niz przy pojedynczym slupku, co zmniejsza wartosc termiczna sciany
    tylko naiwni ludzie wierza ze gdy dadza 15 cm welny to sciana bedzie miala taka wartosc izolacyjna
    z punktu widzenia wykonawcy nie widze wyraznych korzysci takiego rozwiazania
    biorac pod uwage wszystkie koszty w tym robocizne , sadze ze sciana z kratownica bedzie drozsza

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Fakt, ze zbicie takiej kratownicy z desek chwile zajmie, na pewno dluzej niz ustawienie gotowego slupka. A oszczednosci z tytulu kratownicy juz wyzej policzylem. Chyba, ze Anbud masz inne wyliczenia?

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał elka51 Zobacz post
    Zobaczyłeś pierwszy raz w życiu niemiecką szopę/hangar z lat 20-30-stych?
    Nie.

    Myślałem o opracowaniu domku dla "każdego" za minimalną kasę, wystarczy tylko chcieć.
    Tylko parterówka o powierzchni do 70m2
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14 Zobacz post
    Fakt, ze zbicie takiej kratownicy z desek chwile zajmie, na pewno dluzej niz ustawienie gotowego slupka. A oszczednosci z tytulu kratownicy juz wyzej policzylem. Chyba, ze Anbud masz inne wyliczenia?
    No może ze dwa zajmie...
    Same słupki się ostrugają, wyprostują, będą fazowane, przycięte z długości?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    Twoja kolumna to tzw.spaced column , nie wiem jak to jest po polsku, i tak nalezy ja liczyc, pow. przekroju to nie wszystko

    traktujesz ja jako element tak jak slupek, problem w tym ze gdy spojrzysz na cala sciane, sprawy maja sie troche inaczej
    gdy obciazysz ja pionowo zaczyna pracowac troche inaczej niz solidny slupek, moga wystapic sily boczne i wtedy musisz wziasc pod uwage momenty zginajace i skretne

    gwozdie ktore ja lacza pracuja zupelnie inaczej niz gdy uzyjesz jako kratownice dachowa
    poloz ja na plask na dwoch podporach i stan na niej

    obciążałem

    osb, czy gk usztywni sciane w jakims stopniu, ale ciagle bedzie ona mniej sztywna niz z solidnych slupkow
    gdy dasz poszycie (osb lub gk) wytrzymalosc mocowania gwozdzia w 2,5 cm desce jest inna niz w 3,8 cm slupka, gdy masz zetkniecie dwoch plyt musisz dac dodatkowa kratownice, lub dodatkowa deske zeby zamocowac dwa rzedy srub lub gwozdzi, jesli wyjdzie Ci z obliczen ze musisz dawac gwozdz co 15 cm, wyobraz sobie co moze sie stac z ciensza deska, latwo ja rozszczepic

    planowałem dodatowo całość obić łatami coś jak dach pod blachodachówkę aby można było zrezygnować z przewiązek,
    i dopiero do nich przymocować płyty OSB

    % drzewa w scianie jest wiekszy niz przy pojedynczym slupku, co zmniejsza wartosc termiczna sciany
    tylko naiwni ludzie wierza ze gdy dadza 15 cm welny to sciana bedzie miala taka wartosc izolacyjna
    z punktu widzenia wykonawcy nie widze wyraznych korzysci takiego rozwiazania
    biorac pod uwage wszystkie koszty w tym robocizne , sadze ze sciana z kratownica bedzie drozsza

    Porównywalna, ale miejsca na ocieplenie 0,5m a nie 9cm
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    No może ze dwa zajmie...
    Same słupki się ostrugają, wyprostują, będą fazowane, przycięte z długości?
    ogolnie slupki przychodza ostrugane, fazowane i na dlugosc od producenta, kratownice musisz zbijac na miejscu

  8. #48

    Domyślnie

    uwierz mi ze ta kratownica bez zmiany przekrojow na wieksze, przy normalnych obciazeniach na pietrze nie spelnia wymogow wytrzymalosciowych
    parterowe, moze ale nie przy odstepach 1m

    mam pytanie po co Ci 50cm sciana
    przy RSI = 7 U=.14 dokladanie izolacji nie ma wiekszego znaczenia, decydujace staja sie okna, drzwi, szczelnosc i inne czynniki
    U=0.14 to 9cm welny i styropian lub welna na zewnatrz bez kratownicy
    nie mam nic przeciwko kratownicom, ale ekonomia wczesniej czy pozniej dochodzi do glosu, i gdy zlecisz budowe firmie, ta napewno policz sobie extra za zbijanie kratownic i dobijanie lat
    kronopol uzywa I belek do swoich scia, inni producenci klejonek tez
    podobne elementy do tych na zdjeciu, ktore wkleilem produkuje firma niemiecka, ale nie pamietam nazwy, widzialem na wystawie
    sa klejone

  9. #49

    Domyślnie

    najnizsza cene za m2 ze wszystkich rzeczy ktore stworzylem mial element:
    slupy nosne stalowe pionowe i poziome, fundament na slupkach, wypelnienie scian byle czym, byle trzymalo izolacje (brak wymogow statycznych) i gk

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    ogolnie slupki przychodza ostrugane, fazowane i na dlugosc od producenta, kratownice musisz zbijac na miejscu
    Rosną gotowe w lesie
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    uwierz mi ze ta kratownica bez zmiany przekrojow na wieksze, przy normalnych obciazeniach na pietrze nie spelnia wymogow wytrzymalosciowych
    parterowe, moze ale nie przy odstepach 1m

    mam pytanie po co Ci 50cm sciana
    przy RSI = 7 U=.14 dokladanie izolacji nie ma wiekszego znaczenia, decydujace staja sie okna, drzwi, szczelnosc i inne czynniki
    U=0.14 to 9cm welny i styropian lub welna na zewnatrz bez kratownicy
    nie mam nic przeciwko kratownicom, ale ekonomia wczesniej czy pozniej dochodzi do glosu, i gdy zlecisz budowe firmie, ta napewno policz sobie extra za zbijanie kratownic i dobijanie lat
    kronopol uzywa I belek do swoich scia, inni producenci klejonek tez
    podobne elementy do tych na zdjeciu, ktore wkleilem produkuje firma niemiecka, ale nie pamietam nazwy, widzialem na wystawie
    sa klejone
    Myślałem tylko o parterówce.
    Czy przy ocieplaniu zwykłego kanadyjczyka powinno używać się syropianu ryflowanego?
    U raczej gorsze wyjdzie.
    0,5 wychodzi samo, minimalna szerokość kratownicy, i jest możliwość zasypowego ocieplenia darmowego.
    No prawie tylko koszt transportu.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Myślałem tylko o parterówce.
    Czy przy ocieplaniu zwykłego kanadyjczyka powinno używać się syropianu ryflowanego?
    U raczej gorsze wyjdzie.
    0,5 wychodzi samo, minimalna szerokość kratownicy, i jest możliwość zasypowego ocieplenia darmowego.
    No prawie tylko koszt transportu.
    nie widze problemu z uzyciem styropianu ryflowanego czy nie
    U wyjdzie takie jak podalem,a nawet wieksze, jesli wie sie jak zrobic
    nawet jesli bede mial sciany 0.5 to nie mam darmowego ocieplenia zasypowego
    wroce do podstaw
    zapewne masz wszystkie obliczenia zgodne z obowiazujacymi normami, na ociazenia takiej sciany
    wiec mozesz budowac jesli chcesz
    jesli system jest dobry napewno znajdziesz chetnych
    Twoj system dla mnie nie jest ani tanszy , ani lepszy, napewno bardziej pracochlonny i majacy mniejsze parametry wytrzymalosciowe

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony