dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 21
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 414
  1. #1

    Domyślnie Ocalę swoje marzenia

    Przyszła pora i na nas. Jesli się nie uda, dziennik umrze śmiercią naturalną.

    Na razie naszym mottem są słowa (przyczepione do lodówki):
    Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mada230

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam , trzymam kciuki i będę podglądać.Powodzenia!!

  3. #3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja również będę kibicować! trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają! u nas były kłody pod nogi prawie na każdym małym etapie i mimo, że nadal mamy niewiele to chęci i siła do walki wielka
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę historii.
    Zaczęło się od marzeń. Moich. Mąż nie był zachwycowny pomysłem. Mówił: "Przecież mamy dom". No tak, ale ja chciałam mieć "swój" mały dom, "swoje" miejsce. Bez sąsiadów za ścianą (mieszkamy w bliźniaku).
    Czas mijał. Powoli swoimi marzeniami zaraziłam męża. Było trudno, bo on z tych, którzy nie lubią zmian, nie chcą podejmować ryzyka. Trwało to całe lata. Teraz to nasze wspólne marzenie...
    Zaczęlismy działać. Mamy działkę. Ładną, za wsią, oddzieloną od wsi pasem lasu. Zbieramy popiery do WZ. Mamy już mapkę, ale.... Nagle: Szok! Doprowadzenie prądu to niewyobrażalny koszt! Mimo że działka leży przy drodze powiatowej, to do najbliższego słupa jakieś 700m. A że chcemy budować w głębi działki, wychodzi ok. 1000m.
    Rozpacz. Nie damy rady. Rezygnujemy

  6. #6

    Domyślnie

    Msdracula, witam serdecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie możemy sie z tym pogodzić. Jest nam ciężko. Przecież już wybraliśmy projekt - Anatol z MGProjekt. http://www.mgprojekt.com.pl/anatol
    Z wyborem projektu to też cała historia. Mąż chciał z poddaszem, ja uparłam się na parterówkę. Dłuuugie poszukiwania trwały. Żaden projekt się J. (mojemu mężowi) nie podobał. Trwał przy swoim: ma być z poddaszem.
    W końcu go przekonałam. Decydujący był argument, że na starość będzie miał kłopoty z wejściem na górę (bo ma kłopoty z kręgosłupem).
    Ale cóż z tego - nie stać nas - same przyłącza pochłnęłyby taką kwotę, w której chcielibyśmy mieć również stan 0.
    Ja się załamałam. J. nie odzywał się, dumał, myslał (to typowy mężczyzna - milczy, dopóki nie znajdzie rozwiązania.)
    Nagle: jest nadzieja! Mąż ma jako współwłasność (z rodzeństwem) inną działkę, w centrum wsi. Jest z nią trochę zachodu, bo trzeba uregulować jej stan prawny. "Nasz" kawałek pola leży ok. 180m - 200m od drogi. Czyli 2 czy nawet 3 linia zabudowy (bo przeciez dom powstałby dalej, a nie na granicy działki). Jest droga dojazdowa, ale... z wjazdem od zachodu... No nie! Nasz Anatol nie pasuje!
    Szukamy innego projektu... Tzn. ja szukam. Znalazłam: Modrzyk Solis http://www.archeton.pl/projekt-domu-...226_opisogolny
    Wjazd od zachodu. Niestety, trochę mu brakuje do Anatola - nie ma spiżarni, pralni, dodatkowego pokoju (chocby maleńkiego), ale największym mankamentem jest mała kotłownia (interesuje nas kotłownia na paliwo stałe). Kombinuję, rysuję zmiany... W końcu przdstawiam "mój" projekt J. Popatrzył, pomyslał i mówi "Ja już się przyzwyczaiłem do Anatola". O, ucieszyłam sie niepomiernie. To on jednak na powaznie mysli o tej budowie . Bo do tej pory był moim "hamulcem". Ja jestem raptus. Pomysł od razu chcę wprowadzać w czyn. J. jest raczej milczący i rzadko mówi, co mu sie w głowie kłębi...

    Zostaje Anatol!!! Zaczynamy teraz intensywnie mysleć, jak poprowadzić drogę, żeby domek stał dzwiami na wschód
    Są różne propozycje:
    1. wykupić od sąsiada 3-4m na drogę dojazdową
    2. zostawić tak, jak jest, a domek będzie stał salonem od drogi (uczęszczanej tylko przez nas, bo to nasza własność)
    3. do działki dojeżdżać obecną drogą, na granicy działki zrobić drogę wewnętrzną i wjazd byłby od wschodu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działeczka.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	97408

    Nie umiem wklejać dużych zdjęć
    Ostatnio edytowane przez olinek okrąglinek ; 25-01-2012 o 11:36

  8. #8

    Domyślnie

    olinek okrąglinek trzymam kciuki
    oby papierologię udało się załatwić szybko i bez problemu i budowa żeby mogła w tym roku wystartować

    znaczy że budujecie "normalny" budynek jednorodzinny nie "zagrodowy" ?

  9. #9

    Domyślnie

    Mai, witam.
    Cytat Napisał mai Zobacz post
    olinek okrąglinek trzymam kciuki
    oby papierologię udało się załatwić szybko i bez problemu i budowa żeby mogła w tym roku wystartować
    W tym roku to na pewno nie, niestety. W najlepszym przypadku za rok. I to tylko fundamenty na razie... Dlaczego? Bo będziemy budować bez kredytu... Wiem, wariaci z nas. Mamy swiadomość, że budowa będzie trwała całe lata. J. obstawia, że że jakieś 5-6 lat. No chyba że uda nam sie sprzedać poprzednią działkę, może kogoś będzie stać na doprowadzenie prądu za tę kosmiczna dla nas cenę...
    Cytat Napisał mai Zobacz post
    znaczy że budujecie "normalny" budynek jednorodzinny nie "zagrodowy" ?
    Tego jeszcze nie wiemy... J. jest za "zagrodą", bo wtedy nie obowiązuje linia zabudowy, ustawienie budynku na działce itp.. Jutro wybieramy się po nową mapkę, a pojutrze do Zakładu Energetycznego. Trzymajcie kciuki...

  10. #10

    Domyślnie

    Fajnie, że też założyłaś dziennik. Będziemy się wspierać w budowie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wcale nie takie wariaty my też bez kredytu, chociaż teraz rozważamy bo chcemy przyspieszyć. Zresztą wy jesteście w innej sytuacji, my nie jesteśmy jeszcze "na swoim". A z tym prądem to nie jest tak, że oni na swój koszt stawiają WZ a wy tylko od skrzynki do budynku? u nas tak jest, w czerwcu mają stawiać skrzynkę przy granicy, a resztę musimy pociągnać sami
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał msdracula Zobacz post
    Wcale nie takie wariaty my też bez kredytu
    Damy radę, no nie?
    Cytat Napisał msdracula Zobacz post
    A z tym prądem to nie jest tak, że oni na swój koszt stawiają WZ a wy tylko od skrzynki do budynku? u nas tak jest, w czerwcu mają stawiać skrzynkę przy granicy, a resztę musimy pociągnać sami
    Do 200m za darmo, tzn. normalny koszt - opłata przyłączeniowa, a od 201m dodatkowa opłata prawie 49 zł za każdy metr. Dla nas za drogo.

  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    olinek okrąglinek że zacytuje "najtrudniejszy pierwszy krok" potem jakoś się potoczy
    jak zmieniliście działkę to musicie na nowo dokumenty kompletować, ale w mniejszych gminach nie czeka sie długo na te wszystkie "papierki" które sa potrzebne do złożenia wniosku o wz, samo oczekiwanie na decyzję wz jest tez krótsze

  16. #16

    Domyślnie

    Podajcie mi, proszę, linka do instrukcji, jak dodawać duże (nie te załącznikowe) zdjęcia.

  17. #17

    Domyślnie

    [QUOTE=mai;5149389] jak zmieniliście działkę to musicie na nowo dokumenty kompletować [QUOTE]
    No właśnie, niestety.
    Mai, Wy też planujecie budową Anatola?

  18. #18

    Domyślnie

    olinek przynajmniej koszty papierologi nie są duże na tym etapie, bo tylko za mapki sie płaci

    Projekt anatol podoba mi się, ostatnio jeszcze wpadł mi w oko projekt eryk z archipelagu, mojemu małżowi wiata sie spodobała
    Bardzo chcialibyśmy wybudować sobie swój domek, może uda się to mniejmy nadzieję prędzej niż później

    Dlatego kibicuje Wam budujące dziewczyny zwłasza te budujące anatola i podgladam mam nadzieję że nie przeszkadzam
    Ostatnio edytowane przez mai ; 27-01-2012 o 19:26

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    tak na marginesie - polecam przepisy z tego bloga, dużo wypieków z tych przepisów zrobiłam, zresztą nie tylko ja i wsio wyszło ok

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    olinek_okrąglinek - powodzenia życzę. Będę kibicować

Strona 1 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony