dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje tona ziemi do ogrodu???

    Nie wiem z jakimi kosztami muszę się liczyć (jakieś namiary w okolicy Poznania ). Ile cm trzeba nasypać dobrej ziemi na dziłkę po budowie?

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Pytałem w okolicach Piaseczna 300 zł za "Stara" ale ile to ton nie wiem i co oznacza dobra?
    w.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Ostatnio płaciłem 300 zł. za 20 ton przkompostowanej ziemii urodzajnej (około 12 m3).
    Najlepiej złapać okazje, że gdzieś coś budują i wywożą niepotrzebną ziemie. Na ale na to trzeba mieć czas w trakcie dnia i troche fuksa.
    Ziemia to generalnie nietania sprawa.

    Pozdrowienia B.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krawul

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ziemi z placu budowy nie polecałbym chociaż jest tania - dwa lata temu placilem 20 zł za wywrotkę.Opłacalo się kierowcy bo nie musiał daleko wozić. Ale mnie już nie bardzo:zawierała ogromną ilość kamieni i najprzróżniejszych śmieci. Wykorzystalem ją do wyrównania terenu i utwardzenia podjazdów. Wczoraj przywieżli mi dobrą ziemię z wykopów na łąkach. Cena dość przyzwoita- 15 i 20zł za tonę (w tej za 15 jest trochę trawy)
    Pozdrawiam
    P.S. Mieszkam w Bełchatowie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja placilam tydzien temu 220 zl za auto z 5 kubikami czarnej. Ziemia ladna ale w niej sporo śmieci i trzaba było wybierać. Starczyło na jakies 4 ary pod trawke , grubosc okolo 5 cm.
    Muffi

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ceny z grubsza te same. A właściwie nie - za kamaza płaciliśmy 160,- zł

    Pod trawę powninno się dawać około 10 cm (więcej nie warto bo system korzeniowy trawy głębiej nie sięga, mniej jak 5cm nie warto bo trawa głupia nie jest i nabrać się nie da ), a więc kubik starcza na 10 m2, 1 ar=10 kubików. Na większą wywrotkę (kamaz) włazi 10-15 kubików ziemi. Możesz więc liczyć 2 wywrotki na 3 ary lub (oszczędniej) na 4 ary.

    Pod krzewy i drzewa trzeba wykopać dołek. Najlepiej wielkości korony przyszłego krzaku/drzewa. Ale to na ogół mało realne Na krzak trzeba liczyć taczke ziemi, a na drzewko 1-2 taczki (tzn - tyle trzeba wykopać piachu i zasypać żyzną ziemią).

    U nas na ca 10 arów (kl.VI - piach) poszło 7 kamazów czarnoziemu (nnnooo jeszcze jedna kupka została )
    Jasiu

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    dzisiaj przywieźli mi 5 Steierów ziemi po 140 zł za wywrotkę,
    nie wiem ile wchodzi na tego Steiera, ale taką kupkę Star musiałby chyba kilka razy wozić !

    Niedaleko budują nową nitkę drogi i ściągają humus z pola.

    Wczoraj ( piątek ) załatwiłem po 100 zł, dzisiaj mieli wozić
    Nie wiedziałem, że w sobotę ziemia jest droższa bo jak przyjechałem "dobić targu" była już po 140 zł

    Ale cóż ...

    Cz.

  8. #8

    Domyślnie

    Brałem z Gruszczyna po 30zł za metr sześcienny z przywozem,
    dowóz nz skraj Puszczy Zielonki

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam,
    w okolicy mają modernizować drogę i dostałem propozycję kupna ziemii z wykopów (wierzchniej warstwy). Ile może kosztować wywrotka takiego towaru??

  10. #10

    Domyślnie

    podciągam temat, ile obecnie trzeba zapłacić za tonę czarnoziemu (ile to m3)?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ceny nie wzrosły znacząco.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Z reguły nie kupuje się "czarnoziemu" (to rodzaj gleby powstaej na lessach) tylko wierzchnią warstwe gleby - humus. Waga m3 zależy od zawartości próchnicy (lekka, porowata), piasku i gliny (tzw. części spławialnych - ciężkich). Łatwiej kupować na m3 gdyż łatwiej z tego obliczyć na jaką powierzchnię ogrodu starczy m3 ziemi przy zadanej grubości warstwy

    Standardowy "kamaz" (wywrotka) przywiezie ok. 10,5 m3. W okolicach Krakowa taka wywrotka wraz z transportem (do 30 km) to koszt ok. 600 zł

  13. #13

    Domyślnie

    Ziemie najlepiej kupować na m3, bo tona tonie nie równa - można tonaż "nakręcić" lejąc wodę w ziemię.
    Na małe wywrotki (np. Star) wchodzi 3-4 m3, na większe (Kamaz, Tatra, Mercedes ... itp) wchodzi 6-10m3 - zależnie jak wyspawana jest "skrzynia = paka". Największe tzw. "lory" mają do 30m3. Popatrz w internecie , np na ale-drogo jakie pojemności mają poszczególne typy wywrotek. Jak masz podmokłą działkę wskazany napęd wywrotki 4x4.
    Cena ziemi zależy od regionu, podaży i popytu, odległości do klienta. Najdrożej zapłacimy z ogłoszenia ok. 300-500 zł/wywrotka duża. Najtaniej łapiąc" okazję w trakcie robót ziemnych (budynki, drogi). Ale to wymaga sprytu, szczęścia ... lokalizacji.
    Najkorzystniej kupowałem ziemie z łąk i "bagienek" w trakcie zimowej budowy drogi - nawet po 30-50 zł/wywrotka10m3. Za piasek i żwirek ( bardzo uboga) z wykopów 10-15 zł/wywrotka duża. Ale to były okazje! W sumie byłem klientem na ?00 wywrotek.

    Tzw. "czarnoziem" to z reguły "czarna ziemia" - nie jest to podłoże optymalne, czasami jest zbyt zwięzłe, bo ma dużo części ilastych (mazistych).
    Na założenie trawnika wystarczają zwykłe ziemie orne, polne, łąkowe, działkowe itp.
    Ważne co masz w tej chwili na działce, jakie jest podłoże i jakie panują warunki wodne. Jak jest wilgotno nie kupuj zbyt ilastej ziemi, porządana bardziej piaszczysta.
    Grubość pod ogród: 10 cm mniej żyznej + 10 cm żyznej gleby.
    Darek

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    My ziemię polecaną przez Mymyk kupowaliśmy za 350 zł. Okolice Torunia. Na jakieś 700 mkw potrzebowaliśmy ok. 25 wywrotek. Układaliśmy najpierw 15 cm gliny z ziemią, którą mieliśmy ze stawu, który kopał mój tata, a potem 15-20 cm ziemii. Wszystko to było układane na piachu. Teraz i trawa i rośliny rosną nam bardzo ładnie. Wcześniej była tylko warstwa tej ziemii od taty, ale rosło kiepsko i musieliśy przerabiać. Generalnie, ogródek to droga inwestycja.

  15. #15

    Domyślnie

    Potrzebujez podnieść teren ?
    Bo jeśli nie to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się obecną ziemię przywrócić do porządku. Przekopać z kompostem ... lub inną zieleniną.
    Koszty zwiżane z ziemią lepiej przeznaczyć na wyposażenie ogrodu.
    Wybrać kamienie itp z z ziemi. Przekopać (np. glebogryzarką), posiać trawę i będzie OK. JEśli gleba słaba to wprowadzić dzdzownice ewentualnie nawóz.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #16

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi, tak jak sugerujecie bedziemy kupować ziemię na m3,nie na tony
    co do jakości ziemi, mamy na całej działce fatalną glinę, gdy przemoknie robi się z niej gęste grzezawisko, a gdy wyschnie jest twardsza niż beton
    takze na pewno nie ma sensu na niej "robić" ogrodu
    jaka warstwa czarne ziemi będzie wystarczająca pod trawnik z rolki? 10cm?

  17. #17

    Domyślnie

    pytałam w innym miejscu ,ale bez odpowiedzi, poradzcie jaki kamień najlepiej zastosować na opaskę wokół domu(jest podbetonowana, pod spodem jest właściwa opaska drenazowa)

  18. #18

    Domyślnie

    Jak potrzebujecie ziemię czarną tłustą do mieszania z piaskami to proszę :

    Pod tym linkiem zdjęcia http://forum.muratordom.pl/showthread.php?145665

  19. #19

    Domyślnie

    Cieżko radzić na odległość. Ale jeśli trawa jest z rolki to trochę już tej ziemi bedzie. Czy w okolicy na tej ziemi nie rosną rośliny ? Podpytaj tych co bedą ci przywozić trawę. Może oni mogą ci przywieżć ziemię lub zaproponują inne rozwiązanie (poprosić sąsiadów o skoszoną trawę i wymieszać ją z gliną glebogryzarką :)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulka Zobacz post
    dzieki za odpowiedzi, tak jak sugerujecie bedziemy kupować ziemię na m3,nie na tony
    co do jakości ziemi, mamy na całej działce fatalną glinę, gdy przemoknie robi się z niej gęste grzezawisko, a gdy wyschnie jest twardsza niż beton
    takze na pewno nie ma sensu na niej "robić" ogrodu
    jaka warstwa czarne ziemi będzie wystarczająca pod trawnik z rolki? 10cm?
    Taką ziemię powinnaś wzbogacić piaskiem, który ją rozluźni i przyspieszy wsiąkanie wody po opadach. To jest ważniejsze nawet - w przypadku trawnika - niż dawanie ziemi czarnej

    Trawa "trawnikowa" korzeni się płytko - głowna masa korzeni znajduje się na głębokości 5 cm więc taka grubość "czarnej" ziemi wystarczy

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony