dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Pomocy z ogrodem

    Witam.Mam dom z bala 1000 metrów działkę ale niestety nie posiadam zmysłu przestrzennego .Dom stoi mniej więcej na środku działki .Z tyłu mam las.......za furtką......projektanta który nie bedzie chciał za dużo za projekt.......lub zrobi to z dobrego serca.......plany sytuacyjne mogę wkleic

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbysiek4 Zobacz post
    Witam.Mam dom z bala 1000 metrów działkę ale niestety nie posiadam zmysłu przestrzennego .Dom stoi mniej więcej na środku działki .Z tyłu mam las.......za furtką......projektanta który nie bedzie chciał za dużo za projekt.......lub zrobi to z dobrego serca.......plany sytuacyjne mogę wkleic
    Witaj
    nie jestem projektantem , tylko zwykłym laikiem tak jak Ty.
    Trafiłem tutaj całkiem niedawno z podobnym problemem : jak urządzić ogród. Spotkałem tutaj dwie sympatyczne Panie, które dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem doprowadziły mnie do tego,że po pierwsze inaczej zacząłem myśleć o samym ogrodzie i projekcie a po drugie coś fajnego podczas tych spotkań powstało.
    Ale raczej nie licz na to że wrzucisz tu swoje plany i że otrzymasz gotowe rozwiązania. Obie Panie są profesjonalnymi projektantkami i to zajęcie traktują z zawodowego punktu widzenia, a tu na forum tak jak pisałem dzielę się swoją pasją .
    Myślę że jakbyś rozpoczął dyskusję i samodzielnie coś zaproponował na pewno coś doradzą

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    Witaj
    nie jestem projektantem , tylko zwykłym laikiem tak jak Ty.
    Trafiłem tutaj całkiem niedawno z podobnym problemem : jak urządzić ogród. Spotkałem tutaj dwie sympatyczne Panie, które dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem doprowadziły mnie do tego,że po pierwsze inaczej zacząłem myśleć o samym ogrodzie i projekcie a po drugie coś fajnego podczas tych spotkań powstało.
    Ale raczej nie licz na to że wrzucisz tu swoje plany i że otrzymasz gotowe rozwiązania. Obie Panie są profesjonalnymi projektantkami i to zajęcie traktują z zawodowego punktu widzenia, a tu na forum tak jak pisałem dzielę się swoją pasją .
    Myślę że jakbyś rozpoczął dyskusję i samodzielnie coś zaproponował na pewno coś doradzą
    no wiem ale ja w ogóle z zona......mamy dom z bala i żadnej koncepcji.........puste pole zrobimy może garaż......mamy ..butle wkopaną oraz studnie.......wokół nas nie ma żadnych domów a działka jest pusta......a za nami las
    myśleliśmy o kraweżnikach jako podkłady kolejowe......alejki i wokół domu rozsypać gres biały mariiannę , zasadzić jakieś tujki. wokół siatki.... na słupach przed domem obwiesić jakieś pnącze....iiii trawa............ a i dodam ze nie mam aż tak na składane żeby wydać dziesiąt tysięcy tylko wszystko na bieżąco

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coś ci się płyta rwie
    Nie możesz pisac normalnie, bez tych egzaltowanych trzykropków? Zamiast tego lepiej stosować normalna interpunkcję.

    Z twojego pierwszego postu wynika ze projektanta masz za furtką

    Twoim zdaniem "tujki" pasują do domu z bala w lesie?


    Masz duży ogród i mało kasy. Przede wszystkim zainwestuj w rodzime gatunki - sa tanie, dostepne w szkółkach leśnych, mało chorują, nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

    Napisz jaką masz glebe, albo przynajmniej jakie drzewa rosną w tym lesie?
    Plan (w skali - np. mapka geodezyjna) też by się przydał.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-02-2012 o 00:44

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Oj tam, chłopak po prostu nie może myśli pozbierać

    zbysiek4 - dom z bala, przy lesie, aż się prosi o ogród "naturalny", czerpiący inspirację i wpasowujący się w otoczenie. Tuje, iglaki szczepione na pniu, biały grys ("grysik" ) będą pasować tak trochę jak...pięść do nosa. Po prostu będą brzmieć sztucznie, nieszczerze - zupełnie z innej bajki. Masz projektanta obok - on pomoże Ci dopasować rośliny. Ty musisz wiedzieć mniej-więcej czego chcesz, ile czasu możesz poświęcić na pielęgnację ogrodu, ile pieniędzy nań przeznaczyć (na początek), jakie funkcje muszą się znaleźć w ogrodzie (dodatkowy parking, altanka, drewutnia, ogród warzywny etc.)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK Zobacz post
    Oj tam, chłopak po prostu nie może myśli pozbierać

    zbysiek4 - dom z bala, przy lesie, aż się prosi o ogród "naturalny", czerpiący inspirację i wpasowujący się w otoczenie. Tuje, iglaki szczepione na pniu, biały grys ("grysik" ) będą pasować tak trochę jak...pięść do nosa. Po prostu będą brzmieć sztucznie, nieszczerze - zupełnie z innej bajki. Masz projektanta obok - on pomoże Ci dopasować rośliny. Ty musisz wiedzieć mniej-więcej czego chcesz, ile czasu możesz poświęcić na pielęgnację ogrodu, ile pieniędzy nań przeznaczyć (na początek), jakie funkcje muszą się znaleźć w ogrodzie (dodatkowy parking, altanka, drewutnia, ogród warzywny etc.)
    Witajcie .Na wstępie dziękuję za szczere odpisanie.Może krótka charakterystyka naszej działki.Dom znajduje się na 1000m2 działki
    Wokół nas nie ma NIC ....puste pola .Na działce jest tylko studnia, garaż blaszany, który będzie zastąpiony drewnianym, a za nim drewutnia.Zakopana jest tyż butla gazowa.Co do kasy to chciałbym to zrobić jakos stopniowo a z tym się wiąże kasa.Na kostkę mnie nie stać,dlatego pomysł był z grysikiem.Z tyłu jest ściana lasu sosnowego,dlatego Chcieliśmy na około tuje lub coś podobnego żeby się nie zlewało z lasem.Jestem laikiem i wraz z żoną nie mamy takiego zmysłu jak projektanci.Podkłady kolejowe miały służyć do krawężników w załączeniu wysyłam fotę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120227014.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	103655  

  7. #7

    Domyślnie

    Zbysiek, jeszcze raz przeczytaj to, co dziewczyny wcześniej napisały.
    Masz piękne tło i chcesz ODGRADZAĆ się tujami?!
    Zrób projekt i realizuj go stopniowo. Nie ładuj tam niepotrzebnych podkładów czy grysika

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tej chwili nie masz kasy, więc po co chcesz sobie zasłaniać las?
    Akurat jest to jedyny fragment ogrodu, w którym nie musisz inwestowac.
    Przydałoby się jedynie osłonięcie wiatru od strony pól.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na zdjęciu widać, że masz glebę piaszczystą o niskim poziomie wód gruntowych.
    Do tego lasu będą pasować m.in. brzózki, jarzębiny, świdośliwy, śliwy wiśniowe, kosodrzewiny, berberysy, jałowce, wrzosy. Dla rozluźnienia kompozycji sucholubne trawy.

    Do tego pod oknami i przy tarasie kwitnące byliny: rudbekie, słoneczniczki, astry, szałwie omszone, rozchodniki, liliowce, krwawniki, bylice, gipsówka.

    Na opaskę wokół domu wybrałabym otoczaki lub kamień polny układany na suchym betonie lub bezpośrednio w gruncie i klinowany szarym lub kolorowym żwirem (grysem), jak w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kamienia/page4
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-02-2012 o 20:16

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    na zdjęciu widać, że masz glebę piaszczystą o niskim poziomie wód gruntowych.
    Do tego lasu będą pasować m.in. brzózki, jarzębiny, świdośliwy, śliwy wiśniowe, kosodrzewiny, berberysy, jałowce, wrzosy. Dla rozluźnienia kompozycji sucholubne trawy.

    Do tego pod oknami i przy tarasie kwitnące byliny: rudbekie, słoneczniczki, astry, szałwie omszone, rozchodniki, liliowce, krwawniki, bylice, gipsówka.

    Na opaskę wokół domu wybrałabym otoczaki lub kamień polny układany na suchym betonie lub bezpośrednio w gruncie i klinowany szarym lub kolorowym żwirem (grysem), jak w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kamienia/page4
    dziekuję za odpisywanie .cieszę się że coś się zaczyna się dziać..
    w załączniku przesyłam mapkę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120228020.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	103711  

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dodaj jeszcze legendę - co oznaczają poszczególne cyfry

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można tak:

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    można tak:
    Elfi.Te cyfry po lewo i po prawo uwaga to roznica w terenie.Tak jak pisałaś to podłoże to sam piach....a róznica w terenie to ponad półtora metra.Co mam?
    Mam ziemię ze stawu 15 wywrotek do rozłożenia na działce jako pożywkę na trawę<tłusta>.
    Po lewo tam gdzie narysowałaś jarzębinę mam stado kamieni, z budowy w tym jeden wielki, mogłby być jakiś skalniak albo w celu pozyskania piachu pod jakies alejki można by było zrobić jakieś oczko wodne,po prawo tam gdzie narysowałaś zagajnik z brzóz mam kojec dla dwóch bernardynów, oraz kundelka,a pomiędzy garażem a domem mam zakopana butle gaspolu.Furtka jest przesunięta troszkę w lewo.ale jest szansa ze będzie na środku.Trawę na posianie też już mam.
    Ostatnio edytowane przez zbysiek4 ; 28-02-2012 o 23:50

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zbysiek - nie osłabiaj mnie - chodzi o kółka z cyfrą 3, 5, 6 i 2.
    Czy nr 3 to zakopany zbiornik?

    Zabierasz się od dupy strony do tego wszystkiego. Dlaczego nie napisałeś o kojcu? Gdzie on jest na rysunku? Gdzie są te wszystkie elementy, które już masz na działce? Jak mam ci pomóc, jak nie wykazujesz nawet minimum inicjatywy ze swojej strony?

    Skalniaka nie robi się z otoczaków zebranych na polu. W ten sposób to sobie możesz co najwyżej kurhanik usypać.
    Jeden wielki kamień można ustawić gdzieś między krzewami.

    Staw - wiesz ile to kosztuje? Bo coś pisałeś, że nie masz kasy na projekt i kostkę

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Domek jest uroczy, otoczenie - piękne. Nie warto się od niego odgradzać, warto "wciągnąć" las do ogrodu.

    Jeśli okoliczne tereny są w miarę płaskie (pola, łąki) to skalniak nie będzie pasować. Duży kamień - tak, ustawiony między krzewami lub wśród traw ozdobnych i np. podświetlony od spodu dla ciekawego wieczornego efektu "ogrodowej rzeźby" oglądanego z salonu lub tarasu. Wyobraź sobie poniższe zdjęcie z kamieniem w roli głównej



    podjazd - kliniec utwardzony będzie pasować. Do domu z bali na pewno bardziej niż kostka, więc przestań się zamartwiać, że nie masz na nią teraz pieniędzy Podjazd od reszty ogrodu możnaby odgrodzić pasem wysokich traw ozdobnych, podobnie przesłonić elementy użytkowe (kojec, drewutnia, śmietnik).



    + jeszcze trochę inpiracji:






  16. #16

    Domyślnie

    Wybrałeś bardzo naturalny domek w "dzikiej" okolicy, zatem robienie ogrodu ze szpalerem tujek jest kiepskim pomysłem- to nie będzie pasować. Na początek radzę ci poczytać- tak ze 2 tygodnie spokojnie poświęcić na czytanie. Ja radzę przejrzeć dokładnie to forum, zwłaszcza wątki - klub przekształcających trawniki w piękny ogród (tu zwłaszcza klikać na linki do stron projeków), żywopłot nieformowany, oraz cały wątek porad Elfir, i wątek SKula, które ci tu pisał i klikać na strony do jakich tam odsyłają. Poszukać też samemu w internecie np. http://www.ogrodynaturalne.pl/ogrody.php?m=54. Dla przeciwagi wejść na strony ogrodowiska, tam wg mnie inny sposób myślenia, ale w niektórych punktach zgodny. Oglądać, czytać, a potem myśleć jaki chce się mieć ogród. Wg mnie jak będziesz uważnie czytał i oglądał na pewno ode chce ci się sadzić szpaleru żywotników na tle sosen, wręcz uznasz ten pomysł za śmieszny i idiotyczny. Podobnie z kurchanikiem z otoczaków i kostką wokół domu z bali. I wtedy dojrzejesz do zakładania ogrodu i rozmowy z projektantem. Wtedy ocenisz, czy projektant dobrze ci radzi, czy źle. Bo projektant nie rozwiązuje też problemu. Problem rozwiazuje dobry projekt
    Ostatnio edytowane przez jata ; 29-02-2012 o 11:23

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Zbysiu nie spiesz się. Jak piszą dziewczyny, bardzo łatwo jest popsuć walory naturalne jakie są w Twoim otoczeniu.
    A to bardzo duży błąd.
    więc zostaw na razie myślenie 'co by tu zrobić', a weź się za oglądanie zdjęć ogrodów, poszukaj odpowiedniego stylu.
    adres
    www.ogrodynaturalne to dobry adres na początek
    REKLAMA

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia Zobacz post
    Zbysiu nie spiesz się. Jak piszą dziewczyny, bardzo łatwo jest popsuć walory naturalne jakie są w Twoim otoczeniu.
    A to bardzo duży błąd.
    więc zostaw na razie myślenie 'co by tu zrobić', a weź się za oglądanie zdjęć ogrodów, poszukaj odpowiedniego stylu.
    adres
    www.ogrodynaturalne to dobry adres na początek
    Witojcie.Najgorsze jest w tym wszystkim to że o to wszystko co narysowałyście trzeba o to dbać a jam nie jestem taki stary i przeważnie się długo pracuje.
    w załączniku przesyłam to czego nie nie naniosłem na mapkę.Pomysł z tą naturalnością nie jest zły jest super....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70b178467d504ef2gen.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	104045  

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kojec można obsadzić, by nie rzucał sie w oczy a na dodatek psy miały latem cień.
    Szkoda, że kojec jest w tym miejscu. Psy sa zwierzętami społecznymi, lubią uczestniczyć w wydarzeniach a nie być odizolowane w kącie. Lepszym miejscem byłoby takie, gdzie miałyby oko na podwórko przed domem, drogę (i jeśli to możliwe taras).

    U ciebie wjazd jest od południa - gdzie jest taras?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    no to jak jesteś zajęty , a ma być ładnie i małoobsługowo i pewnie jeszcze niskonakładowo, to projekt od sąsiada -projektanata będzie jak znalazł- konkretne odpowiedzi do konkretnych potrzeb.
    REKLAMA

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony