dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 293
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Jak długo można mieszkać w nie wykończonym domu?

    Wprowadziliśmy się do nie wykończonego domu już ponad rok temu. Coś tam (a nawet dużo udało się w tym czasie zrobić), ale dom nadal jest nie wykończony. Zapału do pracy brak, jeszcze jako tako idzie dłubanina w ogrodzie, reszta leży. Fachowców znaleźć obecnie bardzo trudno. Ciężko przychodzi wydawanie kasy bo jak się człowiek buduje to wydawanie pieniędzy tysiącami jest normalne, a teraz mamy opory przed wydaniem 5 stów. Chciałbym mieszkać w wykończonym domu, ale nie chce mi się wykańczać, wolę posiedzieć na tarasie albo w fotelu. Kto z Was jeszcze mieszka (koczuje) w domu nie wykończonym, czy przejmujecie się tym czy macie zwis?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    My mieszkamy od czerwca ub roku.
    I dalej straszą żarówy na kabelkach, stare meble w salonie przywiezione z mieszkania, gołe okna (dobrze, że sąsiady nie budują to i widoków nie mają . Nie mamy nawet tarasu zrobionego (bo się nam nart we Włoszech zachciało w marcu ), nie ma barierki na balkonie - tzn. metalowa konstrukcja jest - ino wypełnienia niet - dzieci nie mają prawa wyjścia na balkon.
    Jedynie tak jak piszesz ogród przestał straszyć, a zaczyna i u nas jakoś wyglądać - powoli, bo powoli, ale jednak.
    A co do przejmowania to czasem mnie to wkurza, bo człowiek by zrobił albo dokupił "parę" rzeczy, tylko ta kasa, kasa, kasa...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Mamy zwis
    Zależy jeszcze jaki stopień niewykończenia się prezentuje .
    Wprowadzając się nie mieliśmy drzwi wewnętrznych , schody były betonowe , w dodatku bez barierki ale cała reszta prac tzw. brudnych była zrobiona , kuchnia i obydwie łazienki również , tak że mieszkać można było spokojnie . Przez ponad pół roku palcem nie ruszyliśmy ( oprócz drzwi i schodów które wyrwaliśmy z gardła naszemu stolarzowi ) . Po prawie roku mieszkania zrobiliśmy wjazd do garażu i kostkę dookoła domu . Po 1,5 roku dokończyliśmy elewację i zabraliśmy się za ogród . Jako że większość roślinności na działce dostaliśmy w prezencie od natury do nas należało założenie trawnika , podlewania automatycznego i pojedyncze nasadzenia . W tym roku może nam się uda jeszcze trochę ogrodzenia pociągnąć a jak nie to i tak będzie super . W domku w kolejce czeka nasza sypialnia i garderoba . I się pewnie doczeka

    A tarasowanie to zupełnie insza inszość
    My też wolimy poleżeć z ulubionym trunkiem i patrzeć jak nam piknie trawka rośnie

    Nie ma co się tak spieszyć . Poza tym jak mówią Ci którzy w domkach mieszkają i tak zawsze coś będzie do zrobienia więc zamiast się niepotrzebnie stresować trzeba się cieszyć z tego co już się zrobić udało i korzystać z tego w pełni
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A ja mam pęd, nie zwis , ino kasa nie pozwala tak szybko pędzić, jakbym chciała . Ja z tych w gorącej wodzie

  5. #5

    Domyślnie

    Właściwie mogłabym się podpisać pod Waszymi postami, ale trochę dodam.
    Wprowadziliśmy się na Boże Narodzenie do niepomalowanego domu, chociaż farby były już kupione, nadal czekają.
    Do wiosny trwały drobne prace wykończeniowe w domu, na wiosnę rzuciliśmy się do prac na zewnątrz. Zrobiliśmy więcej niż przypuszczaliśmy: kostkę, tynki zewn., burzówkę, opaskę, bramę garażową, taras (akurat na jesień ), ogrodzenie, ogród od frontu, chociaż jeszcze nie wszystkie rośliny zasadziliśmy, trawnik z tyłu, a nawet grządkę śródziemnomorską z pomidorami, papryką i ziołami .
    Czeka: jedna łazienka, obłożenie schodów zewnętrznych, kolorki (bardzo mi ich brakuje), meble (ale to oooo, daleka przyszłość), ważne że kuchenne są. No i powoli naprawiamy to, co okazało się źle zrobione, m. in 2 awarie baterii, naprawa drzwi zewn.
    Brakuje mi mocno szaf, bo mnóstwo rzeczy mam jeszcze w kartonach (np. książki), ale teraz się tak spłukaliśmy, że nieprędko te szafy będą.
    No, ale teraz trzeba zarabiać na rośliny, które będę sadzić wiosną (i na spłatę kredytów )
    Z doświadczenia znajomych i własnego wiem, że jak człowiek się wprowadzi to dużo wolniej to całe wykańczanie idzie, bo ma się ochotę pomieszkać bez panów fachowców, nawet kosztem niezrobionego do końca czegoś tam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Wprowadze sie w maju
    pewnie tez do niewykonczonego domu
    wole to niż jezdzenie po 10-razy dookoła bloku, zeby auto zaparkować
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie Re: Jak długo można mieszkać w nie wykończonym domu?

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    . Chciałbym mieszkać w wykończonym domu, ale nie chce mi się wykańczać, wolę posiedzieć na tarasie albo w fotelu. Kto z Was jeszcze mieszka (koczuje) w domu nie wykończonym, czy przejmujecie się tym czy macie zwis?
    Siedź sobie na terasie jak masz ochote , delektuj sie smakiem piwa i korzystaj z ciepłych dni, bo za chwile zrobi się szaro i zimno.
    Ja tak bym robiła, gdybym juz mieszkała ........i z pewnością miałabym ......zwis.

    A dom i tak wykończysz..prędzej czy później

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: Jak długo można mieszkać w nie wykończonym domu?

    Cytat Napisał Maxtorka
    Mamy zwis
    Cytat Napisał zaba_gonia
    Ja tak bym robiła, gdybym juz mieszkała ........i z pewnością miałabym ......zwis.
    Jeżeli porządne kobiety publicznie przyznają, że mają zwis to ja chyba też mogę?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nie ma się co szczypać, drugi rok urzędujemy w niewykończonej chałupie i wcale nam to nie przeszkadza.
    W nagrodę cisza i spokój po kilkudziesięciu latach w bloku.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Nie ma się co szczypać, drugi rok urzędujemy w niewykończonej chałupie i wcale nam to nie przeszkadza.
    W nagrodę cisza i spokój po kilkudziesięciu latach w bloku.

    Andre - wiele zależy od:

    a) stopnia niewykończenia domu
    b) aktualnego poziomu alkoholu we krwi

    Ja obecnie sobie siedzę i piwkuję i rzeczywiście nic mi nie przeszkadza - słowem pełen zwis , ale na trzeżwo to

    A Tobie dużo jeszcze zostało do wykończenia?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    Cytat Napisał andre59
    Nie ma się co szczypać, drugi rok urzędujemy w niewykończonej chałupie i wcale nam to nie przeszkadza.
    W nagrodę cisza i spokój po kilkudziesięciu latach w bloku.

    Andre - wiele zależy od:

    a) stopnia niewykończenia domu
    b) aktualnego poziomu alkoholu we krwi

    Ja obecnie sobie siedzę i piwkuję i rzeczywiście nic mi nie przeszkadza - słowem pełen zwis , ale na trzeżwo to

    A Tobie dużo jeszcze zostało do wykończenia?
    Im większy poziom alkoholu we krwi tym mniej przeszkadzają uciążliwości wynikające ze stopnia niewykończenia domu

    Poszpachlować sufity, pomalować, zamontować drzwi wewnętrzne.... A i tynki na zewnątrz.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  12. #12

    Domyślnie

    do czasu generalnego remontu

  13. #13

    Domyślnie

    Mieszkamy równo rok. Na początku było strasznie. Mieszkaliśmy a ekipa jeszcze pracowała - malowali, kończyli panele.
    W czasie tego roku szarpnęliśmy się na kolejne inwestycje które nas wykończyły finansowo - zrobienie jednej łazienki, otynkowanie domu, taras (45 m2), drewutnia (3 tysiące...) prowizoryczny podjazd, ogródek (parę tysięcy poszło a dalej nie jest to ogródek), ogrodzenie z trzech stron ...
    Brak - mebli (nie mamy gdzie położyć książek, nie ma sypialni, nie ma szaf na ubrania ...) Nie ma obudowy kominka, nie ma półek w pomieszczeniu gospodarczym, nie ma ani jednej lampy w domu.

    Zasłon i firan też nie ma.
    A cały czas ładuje się kasę, jak w worek bez dna.

    A mnie się marzy kupowanie obrazów w galeriach ...

    Ale faktycznie - poziom stresu z tego powodu zależy od poziomu alkoholu we krwi (korelacja odwrotna)

    Teraz żałuje się tych tysięcy wydanych bez sensu na etapie stanu surowego - wtedy dwa tysia w tę czy w drugą stronę nie stanowiły ...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    osobiscie jestem chora jak mieszkam w tzw."prowizorce" (a mialam okazje wprowadzajac sie do mieszkania w ktorym byl beton na podlodze i zagruntowane sciany, w kuchni tylko kuchenka a w lazience kibelek i umywalka i materac zamist łózka (przez 2 tyg latalam do rodzicow - na szczescie mieszkaja blisko zeby sie wykapac )
    spielam sie i wykonczylam...
    I sobie obiecalam "niegdy wiecej prowizorki"


    nie moge , nie umiem i doprowadza mnie do stanu wscieklosci jak cos jest nieskonczone

    nie mialam takiej sytuacji ale sadze ze chyba poswiecilabym urlop ( i to nie jeden) itp. w zamian za mozliwosc skonczenia domu zeby wygladal "jako tako"

    ale to kwestia charakteru - ja po prostu w wielu sprawach - musze miec "juz, teraz i ... natychmiast" i w takiej formie jaka sobie... wymarzyłam...

    ps. calkiem serio zazdroszcze osoba ktore potrafia sie zrleaksowac na tarasie jak jest wokol "niepowykanczane"
    mnie szlag jasny trafia i nie umiem


    ps2. BK - architekta krajob trzeba bylo zatrudnic - rany boskie za "pare tyseicy" spokojnie mialbys cos fajnego co zasluguje na miano "ogrodu" )

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Mam tak samo. Prowizorkom mówię nie Zaraz zabrałabym się do pracy, do malowania, szpachlowania.....Parę lat temu wykończyłam tak całe mieszkanie o pow 48m, sama W zakres prac wchodziło położenie tapet, pomalowanie sufitów, drzwi wewn, uszycie firan i zasłon, położenie wykładzin dywanowych Zajęło mi to jakieś 2 tyg.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że nasz dom tzw "ogół" uważa juz za wykończony - no przecież mieszkamy i jakoś to wygląda. A my ładujemy kasę do dziurawego worka i jeszcze tyyyle do zrobienia. Zrobilismy dużo więcej niż było zakładane na ten rok - okazało się, że bez niektórych rzeczy mieszkanie byłoby lekko koszmarne - a przeciez nie o to nam chodziło
    Na razie najbardziej brakuje mi drzwi wewnętrznych, pracowni i stołu (w tej kolejności). Mój gorący temperament zażyczył sobie kompletnego wykończenia na Boże Narodzenie, ale widzę, że to raczej będzie Wielkanoc.
    Do wyluzowania się w takim "niedokończeniu" tez potrzebne mi są silne środki wspomagające - mam nadzieję, że w nic nie popadnę...
    Aha - jeszcze jednej rzeczy nie mam kompletnie - wolnego czasu. Ktoś, kto mówi, że po przeprowadzce się dopiero odpoczywa, nie wie co mówi . U mnie jest dokładnie odwrotnie

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    nie moge , nie umiem i doprowadza mnie do stanu wscieklosci jak cos jest nieskonczone
    (...)
    ps. calkiem serio zazdroszcze osoba ktore potrafia sie zrleaksowac na tarasie jak jest wokol "niepowykanczane"
    mnie szlag jasny trafia i nie umiem
    Ojj ja mam tak samo, też mnie nosi, a raczej nosiło... Tyle, że mój małż osobisty i jego zwis mnie doprowadzają powoli do tego, że i ja kładę przysłowiową pałę .
    Bo jak on wraca z pracy jest zmęczony i nic mu sie nie chce to dlaczego ja mam zap... chociaż pracuję po nocach (co prawda trzy nocki w tygodniu, ale nieraz wracam do domu koło 8,9). I ja musze odwalić wszystkie "babskie" rzeczy w domu i jeszcze np. za koszenie trawy się zabrać. W sezonie "koszącym" staram się kosić raz w tygodniu, żeby kosić bez kosza bo wtedy nie muszę zapitalać ponad 100m na drugi koniec działki, z tą skoszoną trawą do kompostownika. A jego jest trudno namówić, żeby wziął kosę i objechał trawkę wzdłuż ogrodzenia i brzeg za siatką (po nasz jest). Wrrrr.....
    PS. Z tym poziomem alkoholu macie rację... po kilku drineczkach jakoś inaczej patrzę

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a to tez powiem ze nie mowie o domu (mieszkaniu) jako "skonczonym dziele"
    bo to faktycznie worek bez dna i zawsze cos tam mozna "dosmaczyc" lub zmienic


    to ze wyglada na skonczone - mi wystarcza- np. niedawno - dopiero pol roku temu dorobilam sie zaslon w oknach (do tej pory mialam takie materialowe rolety)
    nie bylo zle bez tych zaslon - bylo ok, a ja wolalam poczekac i uzbierac kase na cos co mi sie bardzo podobalo (ale tez ciut kosztowalo ) niz dac przyslowiowe "byle co" zeby tylko bylo....
    wiec moze tak - szkielet , wypelnienie ...musi byc skonczony , drobiazgi (nie rzucajace sie bardzo w oczy) nie
    to jestem w stanie przeyzc

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, czy aby dom da się w 100% wykończyć?
    Znam osoby zaczynające zmieniać wystrój i wyposażenie niedługo po wprowadzeniu się - kafelki jakieś nie takie, kolory ścian jednak się gryzą....itp, itd...
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    nie mialam takiej sytuacji ale sadze ze chyba poswiecilabym urlop ( i to nie jeden) itp. w zamian za mozliwosc skonczenia domu zeby wygladal "jako tako"
    Ja też poświęciłem urlop żeby troche przyspieszyć. Tylko, że urlop to był jeszcze za 2003 rok . Co mam zrobić, jak mam problem dostać normalnie 3 tygodnie urolu? Ino wprowadzić się do prowizorki .

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony