dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21

    Domyślnie

    Mały dom to jest opcja Można tam pomieszkać,będzie ok to można rozbudować a jak będzie nie teges to zamienimy się z moimi rodzicami- oni mają w naszym mieście mieszkanie a sami przecież pochodzą z tej samej wiochy i emerytura blisko a zawsze mówili, że na starość tylko tam Jak będzie ciężko nam się przystosować to wypchniemy moich staruszków tam a oni nam opchną swoje lokum w bloku. Jak nam się spodoba i oni dalej będą chcieli tam zamieszkać to wynajmą swoje a na naszej działce kąt na rencistówkę się znajdzie. Trzecie wyjście z sytuacji

  2. #22

    Domyślnie

    Mymyk_KSK Teraz mieszkam na 65m2 i mieścimy się bez kłopotu,tylko ogródka brak Ja mogę nawet w malutkim domku mieszkać, dom to przecież stan umysłu a nie metry kw. Tylko mój mąż tak popada w skrajne koncepcje, ale to chyba jakiś bardziej złożony problem Będę optować za małym ale własnym. Czeka mnie ostateczne starcie z Panem Inwestorem i może jakiś wybór. Gorzej, że znowu wybieranie projektu się zacznie. Jak uda mi się go namówić to pewnie padnie pytanie: ale który domek? OMG.. Musze się merytorycznie przygotować na tę wojnę Będzie mi potrzebny sensowny domek do 100m2, dwuspadowy dach. Idę szukać

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Nefer dobrze prawi i konkretnie. Na 100m uzytkowych spokojnie mozna sie zmiescic. Salon,kuchnia, dwie lazieneczki i trzy sypialnie+ pom. gosp. Tak krawiec szyje jak mu materialu starcza.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Można wybudować tak aby na dole było miejsce na PC (4m2), łazieneczka (8m2), salon (25m2) i kuchnia (15m2) oraz pokoik (12m2) na starość- gdy już nie będzie siły chodzić po schodach. Do tego mała klateczka schodowa (7m2) i razem na parterze mamy ok 70m2
    Na poddaszu łazieneczka i z 3 pokoiczki jak znalazł do zaadaptowania w przyszłości. Razem około 140m2 po podłogach
    W całym domu podłogówki i do tego pompa ciepła.
    Wiem co mówię bowiem pierwszy dom już wybudowałem i rozmyślam o drugim.
    Powodzonka w realizcji marzeń
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #25

    Domyślnie

    brown_eyed_girl walcz o mały dom. Aktualnie kończę swoje 120m. Podobna sytuacja jak u ciebie, M niezdecydowany, więc sama zabrałam się za wybór projektu i załatwianie spraw papierkowych, potem już jakoś poszło. Będzie to moja piąta przeprowadzka. Był już jeden dom, potem mieszkania, ulegałam M. Teraz postawiłam na swoim - duszę w moim 80m mieszkaniu. Dzieci odeszły, więc przewidziałam tylko jeden dodatkowy pokój dla wnuków, na wakacje. Własny taras i kawałek ogródka, brak sąsiadów za ścianą są bezcenne.
    Powodzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Udało mi się "wynegocjować" mały domek Taki, którego budowa będzie niedroga i spłacimy go w ciągu maksymalnie kilku lat. Wtedy będziemy myśleć albo o rozbudowie albo o powrocie do miasta - okaże się w praniu. Mamy tak piękne okolice, że od wiosny do jesieni i tak będąc tam jesteśmy do oporu na podwórku. Nie potrzebujemy więc wielkiego metrażu. Szukam teraz czegoś małego i prostego w budowie. Może Z7, Z136, może coś innego. Szukam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja proponuje kupić lub dać do zaprojektowania projekt domu z możliwością rozbudowy.
    Albo w formie dobudowania przybudówek albo z formie zagospodarowania poddasza.

    Przykładowo:
    na dole byłyby dwa pokoje (mały salonik z aneksem sypialnym oraz pokój dla dzieci), kuchnia, łazienka, hol z miejscem na schody, pomieszczenie gospodarcze z kotłem gazowym lub PC). Ogrzewanie musi być bezobsługowe, by trzymać temp. powyżej zera zimą, podczas waszej nieobecności.

    Poddasze byłoby niewykończone. Jak się okaże, że jednak wolicie mieszkać całoroczne, to wykańczacie górę (przewidzieć 2-3 pokoje + łazienkę), salonik łączycie z aneksem sypialnym w jeden duży salon. W dotychczasowym pokoju dzieci możecie wówczas urządzić albo gabinet, albo waszą sypialnię.

    A tu inaczej, z rozbudową na parterze:
    http://www.sis-projekt.pl/murator3.html

    Do rozbudowy na parterze dobrze jest wybierać projekty domów w technologii szkieletowej, bo mniej jest "brudnych" prac (beton, cement)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-01-2012 o 12:24

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Też optuję za zleconym projektem (indywidualnym) a nie gotowcem. Mały dom musi być idealnie przemyślany, bo każdy błąd w planowaniu, każde niedopasowanie będzie bardziej boleć To trochę tak jak z ogrodem - w dużym błędy z reguły nie rażą tak, jak na małej przestrzeni.

    Pamiętaj też, że jednak dom to nie mieszkanie i potrzeba trochę dodatkowego miejsca "technicznego" - trzeba będzie gdzieś schować to, co (być może) obecnie mieści się w piwnicy...

  9. #29

    Domyślnie

    Dziewczyny, dzięki za pomysły Doszłam z mężem do konsensusu Wybudujemy mały (ok.80-90 m2) domek (domeczek) i:

    a) ulokujemy go z przodu działki , tak by zostawic ewentualnie miejsce na rozbudowę lub budowę innego (działka 30ar)
    b) domek będzie prosty (szybka nieskomplikowana budowa), niedrogi w realizacji.
    c) jeżeli weźmiemy kredyt na jego budowę to max na 8 lat
    d) zaprosimy do pomocy rodzinę (mamy kilku fachowców
    e) zamieszkamy i zobaczymy jak będzie. Będzie dobrze to zostajemy i ewentualnie po 8 latach rozbudowa lub dobudowa drugiego budynku a ten zostanie jako dom dla moich rodziców lub jako budynek firmowy (może się przydać)
    f) jeżeli będzie nam tęskno za miastem, spłacimy kredyt i kupimy mieszkanie a ten będziemy używać na zmianę z moimi rodzicami (oni ewentualnie wynajmą swoje mieszkanie i pomogą w spłacie kredytu.
    g) w razie niepowodzenia naszego planu, będziemy myśleć co dalej.

    Wyszperałam projekt z136 ze studia z 500, po kilku zmianach powinien mam spokojnie wystarczyć
    Ostatnio edytowane przez brown_eyed_girl ; 30-01-2012 o 14:52

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym projekcie możesz grzać tylko i wyłącznie gazem lub PC, bo nie masz kotłowni.

  11. #31

    Domyślnie

    Tutaj rzut oryginalny:

    i z małymi zmianami jakie chcielibyśmy ewentualnie wprowadzić ( powiększenie części kuchennej o 1,2m- żeby był symetryczny do części z pokojami. W jadalni robimy kuchnię z wyjściem na taras w kuchni robimy sypialnię oddzieloną od reszty no i łazienka ( z kotłem na gaz) nad kominkiem się zastanawiam ale ewentualnie jeżeli będzie to na ścianie między kuchnią i salonem ( trzeba będzie komin drugi zrobić). To tak na szybko narysowałam sobie

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    brak wam szafy w wiatrołapie (niepotrzebne jest to okno) i wiatrołap nie osłonięty, będzie wpuszczał zimne powietrze aż do salonu.

    Piec gazowy (kondensacyjny, np. Junkers Smart) zainstalowałabym w drugiej łazience. Przy mocy grzewczej poniżej 21 kW (a taka będziecie mieć) nie musisz budować komina tylko wyprowadzić spaliny przewodem koncentryczno-spalinowym przez ścianę.

    Kominek to jest koszt ok. 4 tyś. Zastanówcie się czy na pewno go robić. Może lepiej koza? Jest mniejsza, nie zagraca tak salonu

  13. #33

    Domyślnie

    no wiatrołap,rzeczywiście będzie puszczał powietrze ale to trzeba jeszcze pokombinować bo to tylko tak na szybko Piec z zasobnikiem wody będzie potrzebny więc w tamtej łazience sienie zmieści. Można tez przesunąć wejście w lewo, a wejście do sypialni ukryć obok kuchni. Kominek chyba niekoniecznie musi być, to nie jest priorytet dla nas. Bardziej zależy nam na sypialni. Dzieciakom zostawiamy tamtą część domu a dla nas choć mały kąt jest potrzebny

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cześć! Widzę, że rozterek ciąg dalszy . Nefer dobrze pisze, zresztą inni forumowicze też. To co mi się nasunęło: "zdolność kredytowa- rzecz względna"... dla Ciebie, nie dla banku. Tam się liczy matematyka: zarobki- wydatki na życie(4 osoby)- opłaty stałe- utrzymanie auta=... rata kredytu.
    Odpadają kredyty gotówkowe, czy choćby karty kredytowe- wszystko trzeba wyzerować i zlikwidować, bo to zaniża zdolność kredytową.
    Bank bierze pod uwagę kosztorys budynku, nie Wasze potrzeby- analitycy obwarowują kredyt dodatkowymi warunkami i "wyłapią wszystko".
    Dla przykładu- u mnie muszę wykazać wkład własny (oprócz działki), czyli sprzedać swoje mieszkanko, dopiero mogę otrzymać ostatnia transzę.
    Domek letniskowy- bez sensu- szkoda kasy na może i nie nudne, ale krótkie wypady za miasto. a podatek i utrzymanie też kosztuje.
    Rysunek Elfirki dla mnie nie do przyjęcia w części dziennej- wąska kuchnia, kiszkowaty salon(3m szer). Na plus 2 toalety.

    Dom dla Was powinien spełniać kilka warunków- moim zdaniem takie:
    - sypialnie dla dzieci i Wasza,
    - pokoik- gabinet (praca w salonie, czy sypialni? mnie nie pasuje)
    - salon z otwartą kuchnią (spotkania rodzinne)
    - piec gazowy turbo z małym zasobnikiem cwu (niekoniecznie)- komin niepotrzebny
    - możliwość zagospodarowania strychu (niemieszkalne) lub poddasza użytkowego (konieczne schody, czyli dodatkowe miejsce na nie)
    - układ ścian pozwalający na obustronną zabudowę wnęk (szafy)- optymalizacja miejsca
    - rezygnacja z kominka
    - powierzchnia 80-100m2
    Może jeszcze coś by się znalazło.
    Gdybym teraz budował, to nie zaczynałbym od brania kredytu, lecz najpierw zaczął budowę własnymi środkami.
    Np. SSO to już dość znaczny wkład, nie to co pusta działka.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #36

    Domyślnie

    No rozterki straszne zdolność kredytowa to rzecz względna także dla Banku ( oparta na własnych doświadczeniach , ale to długa historia). Każdy bank ma swoje własne kryteria, często trudne do zrozumienia. W zeszłym roku mogliśmy liczyć na 250 tys. (4 os./brane tylko dochody męża, ja za krótko pracowałam). Obecnie mamy 1 kredyt na samochód, żadnych rat, kart kredytowych, debetów w kontach ( co miesiąc odkładamy dzieciom na konta powiernicze 300z ł-i to bank złapie po wyciągach ale to są pieniądze, które inwestujemy a nie spłacamy). Oczywiście dla banku mówimy, że mieszkamy "przy rodzinie". Córka ma alimenty więc jak ostatnio mnie uświadomiono, nie wchodzi w skład osób na utrzymaniu (to muszę jeszcze sprawdzić ). Ja obecnie pracuję, mąż też, no i zarabia więcej niż rok temu. Nie wiem ile obecnie moglibyśmy dostać ale i tak chcielibyśmy wziąć tylko tyle ile będzie potrzebne resztę wolimy dołożyć na bieżąco (odsetki i rata kredytu). Myślę, że przy prostym projekcie i przy wkładzie własnej pracy (mam na myśli minimum stan 0 i dopiero kredyt) nie będziemy potrzebowali góry pieniędzy (a przynajmniej mam taką nadzieję Co do projektu, to zrobiłam jeszcze dwie szybkie zmiany w rzucie. Dla mnie istotne jest 3 pokoje (gabinet do pracy by się przydał ale na tej powierzchni się nie zmieści - ewentualnie zamiast małżeńskiego łoża jakieś rozkładane cudo, to jako kompromis, góra mogłaby być użytkowa np. w formie antresoli z gabinetem właśnie- to pod warunkiem że lejemy strop i wrzucamy schody-jest to jakaś opcja. Ale jeżeli ma być tani , to wiązary i strop podwieszany - wtedy gabinet po prostu siłą rzeczy odpada. Istotny jest salon z kuchnia- jak najbardziej otwarte to daje wrażenie większej przestrzeni na tak małej powierzchni to jest bardzo istotne dla nas.
    kreskowana przestrzeń to rozkładany stół, na większe imprezy


    a na następnym rzucie poszłam za myślą Elfir-jednak taka wąska kuchnia zupełnie nie dla mnie- kuchnia to jest raj -musi być duża my jesteśmy bardzo stadni, a w kuchni jak wiadomo są najlepsze imprezy . To tez takie trochę nakombinowane , w jadalnianym kącie mogą byc także schody (gdyby ewentualnie były potrzebne) no i jest to w końcu mało miejsca - jakieś 8-90 m2 więc minusy jakieś muszą być

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    A gdyby ten domek powiększyć o 1m- na 13,54m? Zyskasz jakieś dodatkowe 8m2.

    A może skusisz się na ten: http://www.horyzont.com/projekt-domu...0-18/0/125#top
    Bez garażu (to dodatkowy koszt ok.15tys zł), duża kuchnia( można zrobić otwartą na salon), pomieszczenie gospodarcze można przerobić na gabinecik.
    W 200tys. można się zmieścić i jest prosty w budowie.
    No i można zobaczyć na żywo: podwyższony u mnie, a na drugim końcu wioski ten niski, tyle, że w wersji z garażem.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał brown_eyed_girl Zobacz post
    . To tez takie trochę nakombinowane ,
    Raczej niewykonalne, bo usunęłaś ścianę nośną

    Może poszukaj innego projektu po prostu?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2012 o 16:00

  19. #39

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko te projekty Archonu nie sa tanie do budowy, w porównaniu z tym Z136

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony