dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze gazowe w podcieniu / wiacie - czy można?

    Szanowni,

    proszę o poradę. Mianowicie spotkałem się z projektantem celem przedyskutowania sposobu doprowadzenia gazu do budynku. Projektant stwierdził, iż sposób zaproponowany przez architekta (na projekcie zagospodarowania działki), czyli poprowadzenie przyłącza gazowego w ziemi a potem po ścianie zewnętrznej budynku przez tą ścianę do kotłowni - przy czym wyjście z ziemi i rura po elewacji znajdują się pod wiatą garażową, jest niezgodne z zasadami i tak nie może zostać zaprojektowane i wykonane. Problemem jest otóż ta wiata (jakieś 4m szeroka, z dachem o nachyleniu 12o, ściśle przylegająca do całego boku budynku). W części gdzie wiata przylega do kotłowni nie będzie ścian czyli będzie sobie hulał wiaterek - jednakże teoretycznie pod wiatą może zebrać się gaz w wypadku rozszczelnienia i zrobić mniejsze lub większe bum)
    Czy taka sytuacja zabrania wyjścia z ziemi rurą gazową i wpuszczenia jej do budynku akurat w najbardziej optymalnym miejscu czyli przy kotłowni?
    Jako, że projektant wykazał się brakiem znajomości przepisów wentylacji mam pewne wątpliwości czy ma racje w temacie prowadzenia przyłącza.
    Niestety nic w necie nie znalazłem na ten temat, ani nie wyczytałem w warunkach jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie.
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Z.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tak mam - pod wiatą 3,5 na 7m - projektant zaprojektował, w gazowni zatwierdzili, nie było problemu z odbiorem

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Moja wiata ma jakieś 90m2. Czy to coś zmienia? oto jest pytanie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    zyziku, najprościej jest udać się z planem do gazowni i zapytać czy tak może być. W naszym ukochanym kraju obowiązuje prawo stanowione .... przez danego urzędnika w danym urzędzie w danej gminie.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak też planuję... ale dobrze iść na spotkanie przygotowanym

  6. #6

    Domyślnie

    ciąg dalszy nastąpił... generalnie mam dwa problemy: 1. tylko wentylacja mechaniczna w kotłowni z kotłem z zamkniętą komorą, 2. podciągnięcie gazu pod wiatą.
    Na razie po rozmowach z projektantami:
    1. Pierwszy 2 x NIE
    2. Drugi 2 x TAK
    3. Trzeci wentylacja NIE, pod wiatą TAK

    Kolejna rozmowa z kolejnym projektantem jutro. Ciekawe czy padnie ostatnia możliwa opcja TAK/NIE
    Swoją drogą to czy rzeczywiście przepisy są tak niejednoznaczne?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony