dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kto ogrzewa dom gazem z butli??

    Na wątku "ile gazu poszło wam w tym sezonie" 99,99 % postów dotyczy gazu ziemnego, a to rozwiażanie wyglada zupelnie inaczej kosztowo i zużycie też inaczej się kszałtuje..
    Niestety mnie ta opcja nie dotyczy, i szans nie ma.
    Jedną z alternatyw jest gaz z butli. Chętnie poznam opine osób które mają takie rozwiazanie.
    Najtaniej wychodzi butla nadziemna ale tu sa pewne ograniczenia jeżeli chodzi o odległości od sąsiada itd, o walorach estetycznych nie wspominając. Dlatego najbardziej prawdopodobna w miom wypadku jest butla wkopana w ziemię taka ok 3 tys litrów.
    Kto ogrzewa dom w ten sposób, jaki macie zużycie gazu?
    Jak wygląda cena serwisów tego systemu?
    Sam nie wiem co mnie jeszcze może zaskoczyć i oco spytać.
    Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Może zaskoczyć jakość gazu co ma wpływ na zużycie.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, nie, nie, jak się zdecyduję na ten gaz to jedynie zbiornik na własność, z tego co się orientowałem koszt gdzieś 6-7 tys. Inaczej to faktycznie nie ma sensu.
    Ale widzę że faktycznie mało popularne rozwiązanie, bo nikt nie pisze.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to w takim razie poczytaj sobie o płatnych corocznych badaniach UDT oraz o legalizacji zbiornika, albo o zbiornikach zakopywanych bo mróz -20 potrafi zrobić niezły bałagan w zbiornikach nadziemnych wyładowanych gazem letnim z dużą domieszką butanu który przestaje parować poniżej -0,5 stopnia a który przez to jest tańszy
    Koszt corocznych badań UDT to 150 zł. Koszt rewizji po 10 latach mieści się w opłatach rocznych. Starsze zbiorniki wymagaly próby ciśnieniowej /koszt ok. 1 300zł/, obecnie produkowane przez Chemet już takiej próby nie wymagają. Koszty eksploatacji zbiornika obniżyły się więc o 1 300 zł/10 lat. Zbiornik podziemny wymaga do rewizji odkopania raz na 10 lat.
    Tankowania mieszanką propan-butan praktycznie nie stosuje sie w zbiornikach przydomowych podziemnych, nie wspominając o naziemnych.
    Jeśli ktoś tankuje mieszankę do zbiornika przydomowego to robi to na własne życzenie lub pada ofiarą oszusta.
    Rada. Korzystać należy ze sprawdzonych dostawców.
    Więcej na ten temat i innych związanych z ogrzewaniem propanem z własnego zbiornika można znaleść tutaj

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rnik-LPG/page2

    Zapraszam.
    PS. Nie znam forów na których użytkownicy skarżą się na kłopoty z prawidłowo wykonaną instalacją na propan.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edwords

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Na wątku "ile gazu poszło wam w tym sezonie" 99,99 % postów dotyczy gazu ziemnego, a to rozwiażanie wyglada zupelnie inaczej kosztowo i zużycie też inaczej się kszałtuje..
    Niestety mnie ta opcja nie dotyczy, i szans nie ma.
    Jedną z alternatyw jest gaz z butli. Chętnie poznam opine osób które mają takie rozwiazanie.
    Najtaniej wychodzi butla nadziemna ale tu sa pewne ograniczenia jeżeli chodzi o odległości od sąsiada itd, o walorach estetycznych nie wspominając. Dlatego najbardziej prawdopodobna w miom wypadku jest butla wkopana w ziemię taka ok 3 tys litrów.
    Kto ogrzewa dom w ten sposób, jaki macie zużycie gazu?
    Jak wygląda cena serwisów tego systemu?
    Sam nie wiem co mnie jeszcze może zaskoczyć i oco spytać.
    Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.
    Jak tylko skończyła mi się umowa ( 3lata) wypowiedziałem ją, zbiornik wykupiłem za 4880pln brutto, teraz mogę sam decydować od kogo i za ile kupuję gaz. Średnio w kujawsko-pomorskim cena to 2.50pln brutto. Mam dom 180m2 podłogi, styropian na ścianach 20cm, wszędzie podłogówka, piec Viessman Vitodens200 + solary do ogrzewania wody użytkowej ( latem praktycznie przez 2-4mies piec pracuje tylko w nocy ) Za gaz rocznie płacę 4300pln brutto ( średnia z 4lat ). Z kominka korzystam w weekendy bo mi się nie opłaca kupować drewna przy obecnych cenach za 1m3-300pln, kupuję kostkę prasowaną dębową 8pln za 10kg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony