dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Tynk wewnetrzny a temperatura.

    Powiedzcie jak wyglada kwestia tynkow przez okres zimowy?My planujemy tynki cementowo-wapienne w połowie pażdziernika i troche martwimy sie czy na nie bedzie miała wpływ temeratura.Szkoda nam okresu zimowego i chcemy po prostu w zime powoli konczyc ale martwimy sie ze cos moze byc nie tak z tynkami przy niskich temperaturach. Planujemy ogrzewać dom ale wiadomo bez przesadyzmu bo w nim nie bedziemy jeszcze miszkac.jakie macie z tym doswiadczenia?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Ani tynkom gipsowym ani cementowo-wapiennym nic nie powinno się stać.

    Ważne jest aby tynki wyschły przed nadejściem mrozów,jeśli nie zdążą wstaw do domu kozę lub sam wkład kominkowy i regularnie przepalaj.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 26-03-2012 o 16:26
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #3

    Domyślnie

    trzeba uważać tylko na warunki (tj. wilgotność i temperatura) podczas aplikacji, najlepiej zapoznać się z kartą techniczną producenta danego wyrobu.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał nina.nina Zobacz post
    trzeba uważać tylko na warunki (tj. wilgotność i temperatura) podczas aplikacji, najlepiej zapoznać się z kartą techniczną producenta danego wyrobu.
    Dokładnie.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5

    Domyślnie

    Z podgrzewaniem nie wolno przesadzić. Jak będzie za ciepło i za sucho to tynk popęka. Jeśli na zewnątrz jest kilka stopni mrozu, to w środku powinien być plus parę stopni - a to już nie tragedia.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Ideał to tyle, żeby w nocy w środku było kilka kresek nad zero, w dzień też te same kilka kresek. Poza tym cement sam z siebie, jeżeli jest porządny to wydziela tzw "ciepło hydratacji" czyli sam się grzeje kiedy wiąże. To też mu troszkę pomaga.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Ideał to tyle, żeby w nocy w środku było kilka kresek nad zero, w dzień też te same kilka kresek. Poza tym cement sam z siebie, jeżeli jest porządny to wydziela tzw "ciepło hydratacji" czyli sam się grzeje kiedy wiąże. To też mu troszkę pomaga.
    Ale wlasnie nie bedzie raczej ponad zerem.Zapowiadaja sroga zime a ja nie bede palił bo nie mam pradu...;(Niestety tynki sie nam przeciagneły i ekipy wejda dopiero po 1 listopada powiedzcie czy nie jest to jednak za pozno?Moze lepiej z tynkami zaczekać na wiosne?Nie mam mozliwosci ogrzewania i boje sie z eto mzoe byc problemem...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    czyli nie dawać?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Nie ma możliwości żeby wstawić chociażby kozę?Z rana podjeżdżasz na budowę zasypujesz piecyk węglem i po południu tak samo.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    no tak koze i można wstawić ale ona wlasciwie chyba tylko ogrzeje miejsca najblizej kozy a pozostale...kurcze powoli nie wiem co robic...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    no tak koze i można wstawić ale ona wlasciwie chyba tylko ogrzeje miejsca najblizej kozy a pozostale...kurcze powoli nie wiem co robic...
    Wystarczy uszczelnić wszystkie miejsca gdzie dostaje się zimne powietrze,koza na parterze załatwia sprawę.Nie wolno kłaść tynków w temperaturze poniżej +5 stopni.

    Kiedyś gdy sam uczyłem się tynkowania widziałem na własne oczy jak na ścianach w garażu który był tynkowany w temp. dodatniej(tynk gipsowy lekki)na drugi dzień pojawił się szron ponieważ przyszedł przymrozek.Po jakimś czasie mróz odpuścił a tynk w tym garażu jest na ścianach do dziś i nic się nie dzieje.

    Jeśli boisz się o tynki umów się z wykonawcą na pisemną gwarancję,że nic im się nie stanie podczas okresu zimowego jeśli się nie zgodzi to znaczy,że sam nie jest pewny czy można tynkować...
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 26-03-2012 o 16:32
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Problem jest jest w jednorazowym mrozie, czy przymrozku, trzy dni po nałożeniu, tylko w momencie jeżeli tynk jest świeży i jeszcze jest w nim nie związana wilgoć. Ona po prostu może wszystko w cholerę rozsadzić. Poza tym nagrzanie pomieszczenia nie jest wcale takie trudne tym bardziej że chodzi o kilka kresek ponad "zero". Ja mam w garażu w robocie piec c.o. i rurek kilka miedzianych idących na poszczególne poziomy, grzane jest tylko w dzień, w nocy nikogo nie ma, to tylko kilka razy temperatura byłą poniżej zera, w dzień jak grzane jest stale to bez problemu pomieszczenie ogrzewa się do kilku kresek.
    Możesz spróbować wstawić zwykłą kozę, nagrzać w dzień, zaszuflować opału jak wychodzisz i zobaczyć jakie będą skoki temperatury. Poza tym, po kilku tygodnaich jak tynk c-w chwyci [dla cementu wytrzymałość normową podaje się po 28 dniach]

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    dzis była ekipa na budowie i w piatek ruszamy a w poniedziałek ma byc koniec wiec lecimy z tym.Powiedzieli ze pogoda nie jest zła i bez problemu przed zima wyschna. A jak wyschna to nie mam potrzeby palic-oby sie to sprawdzilo.Na sciany daje cementowo wapienny na terrive gips

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    dzis była ekipa na budowie i w piatek ruszamy a w poniedziałek ma byc koniec wiec lecimy z tym.Powiedzieli ze pogoda nie jest zła i bez problemu przed zima wyschna. A jak wyschna to nie mam potrzeby palic-oby sie to sprawdzilo.Na sciany daje cementowo wapienny na terrive gips

    Bardzo dobra decyzja
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Bardzo dobra decyzja
    Przed chwila na forum naszej oliwki zmartwił mnie jeden z budowniczych domu, mówił ze moje tynki prawdopodobnie nie wyschna i beda odpadać platami albo beda w najlepszym wypadku kruche.Oby sie mylił...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Tynkarze skonczyli wczoraj praceUwineli sie bardzo sprawnie bo w 4 dni. Teraz ladnie schna bo mamy piekna pogodę-w dzien okolo 15 a w nocy 7-8 stopni i tak sie zapowiada do około połowy miesiąca wiec powinny moim zdaniem wyschnac...Jak myslicie wyschna w taka pogode?Tynkarze mowia ze około 10 dni i beda suche.

  17. #17

    Domyślnie

    jak mówią to wiedzą , bądź dobrej myśli.
    jak przyjdą pierwsze przymrozki pozatykaj wszystkie dziury, którymi może mróz wpadać. kontroluj temperaturę by nie spadała wewnątrz poniżej zera, jak coś zakup kozę tak jak ci radzili wcześniej i lekko przepalaj. pod koniec listopada będziesz miał tynki suchutkie

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Betusia35

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    Tynkarze skonczyli wczoraj praceUwineli sie bardzo sprawnie bo w 4 dni. Teraz ladnie schna bo mamy piekna pogodę-w dzien okolo 15 a w nocy 7-8 stopni i tak sie zapowiada do około połowy miesiąca wiec powinny moim zdaniem wyschnac...Jak myslicie wyschna w taka pogode?Tynkarze mowia ze około 10 dni i beda suche.
    Ja robiłam gipsowe - pod koniec sierpnia skończyli i tak - na poddaszu wyschło szybko, na parterze schnie do dziś, ale już tylko w niektórych miejscach zostały mokre plamy - na suficie, stosuję osuszacz domowy i widzę efekty w ściąganiu wody, poza tym, wietrzę, gdy tam jestem, średnio co drugi dzień po południu... Jestem zdziwiona, że to tak długo trwa ... ale już końcówka. NO i też nie będzie ogrzewania zimą. Oby przetrwały ...
    Czytałam, że c-w. schną szybciej ... Powodzenia.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betusia35 Zobacz post
    Ja robiłam gipsowe - pod koniec sierpnia skończyli i tak - na poddaszu wyschło szybko, na parterze schnie do dziś, ale już tylko w niektórych miejscach zostały mokre plamy - na suficie, stosuję osuszacz domowy i widzę efekty w ściąganiu wody, poza tym, wietrzę, gdy tam jestem, średnio co drugi dzień po południu... Jestem zdziwiona, że to tak długo trwa ... ale już końcówka. NO i też nie będzie ogrzewania zimą. Oby przetrwały ...
    Czytałam, że c-w. schną szybciej ... Powodzenia.
    Miejsca gdzie pozostały mokre plamy delikatnie przetrzyj drobnym papierem ściernym,woda w tych miejscach nie ma prawdopodobnie ujścia ponieważ powierzchnia tynku jest zbyt gładka.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tynki cementowo wapienne z racji swego składu nie mogą schnąć za szybko, bo ci nie zwiąże cement. On do wiązania potrzebuje wilgoci. Tak więc bez przesadyzmu...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony