dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam

    Wykonuje pan płyty , udziela GWARANCJI a nie ma kontroli nad technologią produkcji betonu

    W tym wszystkim należny uwzględnić czynnik ludzki / obsługę węzła / mam na myśli odpowiedni moment oraz ilość dodanego zbrojenia rozproszonego

    Pisze Pan

    Dodatkowo jeszcze wezmie sie 100l swierzego betonu, wypluka sie zbrojenie i wazy sie ile tego jest, prosta sprawa.

    NIE WIEM CO O TYM SĄDZIĆ - JEST PAN GENIUSZEM

    A tak na marginesie to 100 l betonu ładuję pan chyba do Mercedesa

    Leszek

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    przypominasz mi tego geniusza ktory wygral zrojenie do swoich law fundamentowych w konkursie, razem z projektem, i tego w koncu nie wziol, bo nie znal, bal sie i mial doradcy tu w forum typu... czekaj, czy ty nie tez tam pisalesz???

    I w dodatku jeszcze takie genialne teorie tu... jestem zachwycony.
    Wg. Ciebie, nic nie mozna kupic gotowo a wszystko sam zrobic, przynajmniej pilnowac. Oczywiscie ze udzielam gwarancje, znam ilosc zbrojeni (wg ciebie i tak za malo, czyli po co sie w ogole jeszcze czepiasz?), ktorego wlasnie na budowie jeszcze raz sprawdzam przez plukanie betonu (ktorego nie laduje do mercedesa, sprzedam do nastepnego, ktory chce bez zbrojeni rozproszonego ) i mam certyfikat gwarancyjny od betoniarni i od producenta. Na ktorym punkcie dokladnie teraz widzisz problem? Myslisz ze w betoniarni tylko idioci nie wiedzac co robia? Wyobraz sobie, ten produkt robi sie bardzo czesto i jest to dosyc powszechnie stosowany, mimo to ze ty o tym nic nie wiesz.
    Tak na marginesie, ta procedura z wyplukaniem betonu to nie moj wynalazek. To prosta metoda aby sprawdzac czy beton zawiera wymagany ilosc stali i tyle.
    (Probki ktorych mam w domu to tak na marginesie po 1l, a nie 100)

    Ciekawy jestem, co teraz bedziesz wymyslil, zaczyna mi to bawic

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skakun77

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bieruń Nowy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek-Krakow Zobacz post
    Kolego skakun77
    A możesz podać na forum albo na priva, ile Ci wycenili taką robotę? (też jestem na etaie zastanawiania się czy fundament czy płyta).
    Pozdrawiam,
    Jarek
    Kolego Jarek -Kraków

    Koszt wykonania płyty / płyta 18 cm podwójne krzyżowe zbrojenie fi 12 siatka 25*25 z poszerzeniami do 30*30 cm , płyta posadowiona na XPS 300 / wraz z projektem zamienianym cena 1 m2 powierzchnia zabudowy 256,00 zł netto

    Jak już pisałem wcześniej zdecydowałem się na płytę ECOTCHERM ze względu na konstrukcje / po wykonaniu geologii okazało się , że grunty posiadają słabą nośność ID 0,42, ponad to choć oficjalnie nie występują szkody górnicze to jednak wstrząsy są odczuwalne - zdarza się /


    sskakun77

    A tak na marginesie nurtuje mnie temat wykonania instalacji kanalizacyjnej
    / nic na ten temat / a jednak uważam , że uzgodnienia branżowe również powinny ulec zmianie .
    Problem dotyczy zwłaszcza rur fi 50 max grubość to 2,8 mm / rury szare / , dzwoniłem do producentów np VAWIN pod płytę zalecają wyłącznie rury zew / rury pomarańczowe / o grubości min 3,4 mm na szkodach 4,0 mm
    Niestety żaden producent nie produkuję rur fi 50 o takiej grubości.

    Jak to robią inni wykonawcy - proszę o info

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Rozumiem ze to nie plyta grzewcza tylko plyta ocieplona? Wtedy jest wyjscie taki: robic tylko rury kanalyzacyjne fi >100 pod plyta, a te rury fi50 mozna spokojnie w scianach badz pod wylewka prowadzic.

    256,- to dobra cena. To razem z wszystkimi materialami? Drenaz w cenie? Ochrona przed zamarzaniem pod plyta?
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 07-02-2012 o 19:01

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał skakun77 Zobacz post
    Kolego Jarek -Kraków

    Koszt wykonania płyty / płyta 18 cm podwójne krzyżowe zbrojenie fi 12 siatka 25*25 z poszerzeniami do 30*30 cm , płyta posadowiona na XPS 300 / wraz z projektem zamienianym cena 1 m2 powierzchnia zabudowy 256,00 zł netto
    Cena niezła, nawet lepsza, niż na ich stronie
    Napisz tylko, jak jest z tym XPS 300, on leży pod całą powierzchnią płyty, czy tylko pod jej żebrami, jak tutaj:
    http://ecoinwes.linuxpl.info/gfx/eco...tradycyjna.pdf

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Problem dotyczy zwłaszcza rur fi 50 max grubość to 2,8 mm / rury szare / , dzwoniłem do producentów np VAWIN pod płytę zalecają wyłącznie rury zew / rury pomarańczowe / o grubości min 3,4 mm na szkodach 4,0 mm
    Niestety żaden producent nie produkuję rur fi 50 o takiej grubości.

    Witam

    Zmiana konstrukcji / posadowienia obiektu/ z punktu wykonawstwa instalacji kanalizacyjnej stwarza problem .
    Zmiana średnic rur kanalizacyjnych z fi 50 na fi 100 znacząco zmniejszy prędkości przepływu - a więc rura kanalizacyjna znacznie szybciej ulegnie kolmatacji . Raczej proponowałbym uzyskanie możliwych max spadków w przypadku zastosowania rur fi 110 zamiast fi 50 jednak należny ograniczyć max spadki do 9% .
    Tutaj należny jednak liczyć się z zagłębieniem kanalizacji.

    Leszek

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skakun77

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bieruń Nowy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cena niezła, nawet lepsza, niż na ich stronie
    Napisz tylko, jak jest z tym XPS 300, on leży pod całą powierzchnią płyty, czy tylko pod jej żebrami.

    Witam

    Właśnie odebrałem projekt

    Konstrukcja płyty / przekrój / podobny jak na stronie wykonawcy
    tz wieńce o wymiarach 30*25 znajdują się po obrysie zew oraz dodatkowe dwa o dł 7,74 m dzielą płytę na długości 11,34 na trzy pola
    Odległość pomiędzy osiami 3,69 m
    Pod wieńcami opasowymi znajduję się XPS 300 grubość 100 mm , natomiast pod pozostałą częścią znajduję się pełny EPS 100 płyty 1,0*1,0 m frez grubość 120 mm .

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie myślałeś nad zwiększeniem grubości do 20cm ?

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skakun77

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bieruń Nowy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Zgadzam się z tobą , że warstwy termoizolacyjne pod płytą są nie wystarczajace.
    Zastosowanie grubszej izolacji bezpośrednio pod płytą nie przekonuje mnie Wykonanie płyty na "gotowo" będzie przyczyną powstania mostków termicznych w miejscach osadzenia drzwi balkonowych i drzwi wejściowych./ mostków termicznych nie do wyeliminowania / .
    Dlatego też uwzględniłem dodatkową warstwę izolacyjną / po wykonaniu obiektu wykonane zostaną dodatkowe izolacje termiczne o grubości 130 mm tz 80 mm EPS 100 / pełny EPS / oraz 50 mm XPS dodatkowo płyta OSB 14 mm oraz panel / tz pływająca podłoga /. Jedynie w holu oraz łazience będzie izolacja 80 mm EPS 100 oraz wylewka 60 mm / ogrzewanie podłogowe/

    W celu wyeliminowania mostków termicznych bezpośrednio w miejscach osadzenia stolarki balkonowej i drzwiowej drzwi spoczywać będą na na XPS 700
    Fakt , ze XPS 700 jest bardzo drogim materiałem / właściwe na zamówienie cena około 780,00 m3 / jednak potrzebuję zaledwie 1 paczkę czyli 0,33 m3 o grubości 120 mm .


    Można powiedzieć , że dom prawie będzie pasywny - tak więc również płyta musi posiadać lepsze parametry niż standard

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    A czemuż to ?
    Przy okazji mam podobny przekrój płyty z tym


    Witam

    Jeśli płyta wykonana jest na "gotowo " to dolny profil / próg / montowany jest bezpośrednio / spoczywa / na górnej części płyty
    Trudno nie uwzględnić tutaj potężnego mostka termicznego
    Osobiście mam wykonaną płytę właśnie w ten sposób oraz położoną terakotę
    W tym roku okolicach balkonu płyta była znacznie wychładzana - można było zaobserwować znaczna różnice temperatur oraz uczucie zimna

    Jednak na etapie wykonania płyty główny wykonawca obiektu NIE ZASUGEROWAŁ MI TAKIEGO ROZWIĄZANIA - DOM W TECHNOLOGII SZKIELETU
    PEŁNA PREFABRYKACJA .

    Pozdrawiam

    Lech

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skakun77

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bieruń Nowy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Ze względu na niestabilny grunt / ID 0,42 / po ściągnięciu warstwy
    humusu i gruntu rodzinnego do głębokości 0,8 m , zastosowano
    geowłókninę typu TYPAR 40 oraz 30 cm warstwę kamienia dolomitowego 0-63
    mm , ponownie geowłókninę , następnie 50 cm podsypki piaskowej.

    Czy w takiej sytuacji jest koniczne wykonanie badania stopnia zagęszczenia
    , ile kosztuje taka usługa i kto przeprowadzą ją
    ??????????????????????????????

    Dziękuję za informacje

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam

    Koszt badania gruntu / a właściwie badania stopnia zagęszczenia / koszt 500,00 brutto
    Badania te przeprowadzała u mnie firma z Katowic mogę podać nr tel .
    U mnie stopień zagęszczenia wyniósł ID 0,96 - wymagany ID 0,92

    Uważam , że w tym przypadku warstwy podbudowy są prawidłowe , również mogę stwierdzić , że masz wymagającego kierownika budowy tak więc pominąłbym kwestie ponoszenia dodatkowych kosztów . / zbędnych kosztów /

    Tak na marginesie czym były zagęszczane warstwy ???????????

    Lech 2000

    U

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech2000 Zobacz post
    Witam

    Koszt badania gruntu / a właściwie badania stopnia zagęszczenia / koszt 500,00 brutto
    Badania te przeprowadzała u mnie firma z Katowic mogę podać nr tel .
    U mnie stopień zagęszczenia wyniósł ID 0,96 - wymagany ID 0,92

    Uważam , że w tym przypadku warstwy podbudowy są prawidłowe , również mogę stwierdzić , że masz wymagającego kierownika budowy tak więc pominąłbym kwestie ponoszenia dodatkowych kosztów . / zbędnych kosztów /

    Tak na marginesie czym były zagęszczane warstwy ???????????

    Lech 2000

    U
    Pogratulować firmy bo dla grunów nasypowch podaje się wskaźnik zagęszczenia Is a nie stopień zagęszczenia Id.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam

    Przepraszam za pomyłkę

    W dzienniku budowy podany jest wskaźnik zagęszczenia Is jako miara zagęszczenia gruntu nasypowego.

    Leszek

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikiss

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Wraz z Żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu. Po wielu lekturach zdecydowaliśmy sie na technologię płyty fundamentowej jako posadowienie budynku. Z kilku ofert jakie dostaliśmy na wykonanie płyty fundamentowej wybraliśmy właśnie firmę EcoInwest. Ze względu na szkody górnicze (III kategoria) nie można było zastosować zbrojenia rozproszonego (producenici zbrojenia tego nie zalecają). Prace przy budowie przebiegły błyskawicznie (5 dni roboczych). Z Panem Krzysztofem dogadałem się iż po jego stronioe było wszystko, począwszy od załatwienia piasku na podbudowę skończywszy na betonie i zalaniu płyty. Jak dla mnie rewelacja. Nic mnie nie obchodziło, przyjeżdżałem z Żoną na budowę i patrzyłem jak idą prace. Z ceny również jestem bardzo zadowolony. Większość ofert była droższa. Ze względy na szkody górnicze poza kierownikiem budowy mam również inspektora nadzoru budowlanego. Podczas wizyty na budowie i odbioru zbrojenia, jak zobaczył projekt i sposób wykonania machną ręką i cyruję "tego nawet atom nie ruszy" i dodał że nie mam się czego obawiać bo wszystko jest OK.

    Jestem bardzo zadowolony z przebiegu prac i POLECAM firmę EkoInwest Pana Krzysztofa.

    Płyta została zalana 12 marca 2012 roku

    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Ostatnio edytowane przez Mikiss ; 18-03-2012 o 21:03

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mikiss - wrzucaj foty z płytą śmiało
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikiss

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Mikiss - wrzucaj foty z płytą śmiało
    Jak się trochę uporam ze zdjęciami to zrobię galerie na Picassie i wstawię link
    Ostatnio edytowane przez Mikiss ; 22-03-2012 o 20:27 Powód: literówka

  18. #38

    Domyślnie

    Taaa a świstak siedzi i zawija w sreberka."Atom tego domu nie ruszy"-słabe kolego.Na tym forum już przeszliśmy na wyższym poziom reklamowania,takie reklamowanie dla inteligentnych
    Żadna ze mnie elita

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikiss

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Taaa a świstak siedzi i zawija w sreberka."Atom tego domu nie ruszy"-słabe kolego.Na tym forum już przeszliśmy na wyższym poziom reklamowania,takie reklamowanie dla inteligentnych
    Świstak już nie zawija wsreberka bo zmienili opakowania kolego, więc też nie jesteś na czasie. Ale odbiegamy od meritum sprawy. Pytanie było czy ktoś zna firme EkoInwest, a ja skorzystałem z ich usług i jestem zadowolony z nich. Ani inspektor ani kierownik budowy nie mieli zadnych zastrzeżeń co do wykonania i jakości prac.

    Obiecany link do galeri zdjęć z budowy
    https://picasaweb.google.com/1080768...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez Mikiss ; 19-03-2012 o 20:42

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mikiss, pikna płyta. Co masz pod płytą - pospółkę?
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony