dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Tak to wygląda że masz piasek na działce ale na któryms zdjęciu są kałuże. Zrobiłeś odwodnienie? No i jeszcze: na początku, przed położeniem izolacji widać w ziemi takie jakby ławy po obwodzie i w miejscach ścian. W płycie w tych samych miejscach są utworzone żebra. Tak jakby nie było tam wogóle izolacji od strony ziemi. Nie widać też żadnych przepustów. Możesz coś na ten temat napisać?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikiss

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na obwodzie zastosowany jest XPS niebieski jak widać na jednym zdjęciu. Odwodnienia nie musiałem robić bo mam jakieś 30-40cm humusu a potem piasek i piasek i piasek co najmniej do głębokości jakieś 5-7metrów. mieszkałem tam przez 30 lat i nawet w najwieksze deszcze czy powodzie woda nigdy mi nie stała. A woda stoi dlatego że trochę wcześniej myła się tak pompa po zalaniu fundamentu. Przepusty są zrobione i odsłoniete po zalaniu. Musze tylko wyciągnąć zatyczki

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matabane

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Kamionka
    Posty
    52

    Domyślnie

    Moja płyta nie jest taka ładna - nie trafiłem na dobra ekipę -
    Co do rozproszonego zbrojenia w płycie, a mam takowe z firmy Bekaert , która dała projekt; to nie wiem czy bym jeszcze raz robił ponieważ zalewanie takiej płyty , to mordęga trzeba brodzić w 25cm warstwie betonu, nie ma klasycznego zbrojenia po którym zwykle sie chodzi.
    Mam jednak inne problemy z kierownikiem budowy który zaleca mi teraz pokrycie całej płyty papą, aby w razie czego (np płyta "chwyci" w czasie podtopienia wodę), to aby całkowicie się uniezależnić, żeby wodę nie podciąneło do środka. DLATEGO WSZYSTKIM BUDUJĄCYM ZALECAM - LEJCIE BETON WODOSZCZELNY, KOSZTUJE TYLKO OK.10ZŁ NA M3 WIĘCEJ. A problemów na przyszłość znacznie mniej.
    Jesli grunt jest niestabilny, albo różnica poziomów, to koniecznie zróbcie pod płytę warstwę chudego betonu - zwiąże to podłoże pod płytę. Nie bedzie tak jak u mnie, że na brzegach materiał spod płyty przy chodzeniu się obsypywał.

  4. #44

    Domyślnie

    matabane, jaki masz grunt, wymieniony? Od jakiej wysokości płyta i izolaja pod nią ponad poziom gruntu?

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam


    Moja płyta nie jest taka ładna - nie trafiłem na dobra ekipę -
    Co do rozproszonego zbrojenia w płycie, a mam takowe z firmy Bekaert , która dała projekt; to nie wiem czy bym jeszcze raz robił ponieważ zalewanie takiej płyty , to mordęga trzeba brodzić w 25cm warstwie betonu, nie ma klasycznego zbrojenia po którym zwykle sie chodzi.

    Nie jestem zwolennikiem tz zbrojenia rozproszonego ale mam pytanie w którym cyklu przygotowania betonu było dodane zbrojenie rozproszone ??????
    Osobiście zwróciłem się do kilku firm i o zgrozo żadna firma z punktu widzenia technicznego nie posiada dostosowanej linii produkcyjnej to produkcji takiego betonu
    Zbrojenie rozproszone musi być dodane w momencie mieszania tz frakcji stałej / początek lini - mieszalnik / ZABRONIONE JEST DODANIE ZBROJENIA DO BETONU / a tak robią to wszystkie firmy
    Skutek powstanie tz jeży a więc nie równomierna ilość zbrojenia w m3 betonu


    Leszek

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a co taniej wychodzi płyta czy tradycyjny fundament .. ??

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikiss

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Koszty są mniej więcej zbliżone, przynajmniej jak ja liczyłem, ale czas wykonania o wiele krótszy. No i o wiele mniej u mnie jest porządkowania

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lech2000

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Brzeszcze
    Kod pocztowy
    32-620
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy porównując koszty wykonania typowego fundamentu uwzględniałeś termoizolacje mam na myśli pionowe ocieplenie ??????????

    W moim przypadku płyta była tańsza około 20 % jednak porównując koszt uwzględniałem parametry termoizolacyjne , bardzo często porównując pomijamy ten bardzo istotny parametr

    Leszek

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gawel2000

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Firma ECO INWEST kompleksowo świadczyła usługi dla mnie pod kątem realizacji fundamentu płytowego - realizacja Bytom

    Jestem zadowolony z wykonawstwa płyta wykonana w standardzie płyty PASSIVHAUS posadowiona na szkle piankowym w układzie hybrydowym tz po obrysie zew oraz ścianami wew nośnymi szkło piankowe pod pozostałą częścią XPS
    Firma wykonała projekt zamienny oraz bilans energetyczny wraz z Certyfikatem dla płyty , ponad to wykonała mapę rozkładu tem. mapę gradientu oraz mapę izoterm co było dla mnie jako bardzo korzystne pod katem podjęcia decyzji jaki typ płyty fundamentowej wybrać.
    Zapotrzebowanie energetyczne płyty 11,2 kW /m2

    Pozdrawiam

    Paweł

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ale jaja!
    Kolejny jednopostowiec zachwycony firmą. Szkoda, że mający pełne dzienniki na FM nie zachwycają się tak tą firmą.
    A właściciel firmy pewnie woził cię na budowę własnym autem, serwował kawę i pachnące, cieplutkie croissanty.
    Widzę że ta firma usiłuje na różnych wątkach za pomocą wpisów jednopostowców wprowadzić marketing szeptany. Jak na razie droga firmo wychodzi ci to kiepsko. A skutek raczej odniesiesz odwrotny.

  11. #51

    Domyślnie

    Widać, że kryzys idzie. Będą obniżać ceny

  12. #52

    Red face Eco inwest płyta

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Cześć. Mam wykonaną płytę fundamentową przez firmę Eco Inwest pana Krzysztofa .....
    Podsumowując współpracę z firmą jestem zadowolony z pracy i ceny....."

    Piotr
    Mam pytanie : Czy firma eco inwest robiła Panu tylko płytę fundamentową czy cały budynek, a jeżeli inna firma to czy był Pan z ekipy zadowolony i ewentualnie czy mogłabym dostać namiar na nich na priva. budujemy niedaleko na śląsku i właśnie szukamy "porządnej"ekipy budowlanej Pozdrawiam

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Do płyty była osobna ekipa.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał skakun77 Zobacz post
    Ze względu na niestabilny grunt / ID 0,42 / ...
    Widzę, że często w opisach gruntu pojawia się współczynnik ID.
    Ja mam opinię geologiczną i na poziomie ok. 2,5m (płyta fundamentowa piwnicy) mam taki opis:

    Kod:
    Warstwa IV. 
    Zwietrzelina gliniasta łupka o barwie szarej w stanie półzwartym – grunty nośne. 
    Występowanie warstwy IV stwierdzono w obu utworach badawczych. 
    Uśrednione wartości charakterystyczne parametrów geotechnicznych warstwy IV przedstawiają się następująco: 
    stopień plastyczności IL(n) ~ 0,00 symbol konsolidacji C
    gęstość objętościowa p(n) ~ 2,15 g/cm3
    spójność cu(n) ~ 30,0 kPa
    kąt tarcia wewnętrznego fi u(n) ~ 18,0 st.
    moduł pierwotnego odkształcenia gruntu Eo(n) ~ 33 850 kPa
    edometryczny moduł ściśliwości pierwotnej Mo(n) ~ 48 350 kPa
    Gdzie tu jest ta moja wartość ID?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony