dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 227
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 4523
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cześć Cronin
    Już widzę rzuty Tzn słabo widzę ale coś tam widać

    Dziewczyny masz swietne i łączę się z Tobą w bólu nieprzespanych nocy, u nas jest tak:
    1. Najmłodszego kładzie maż do łóżeczka, Średnia obok na swoim tapczanie, my u siebie. Około 1 w nocy Miś przychodzi do nas. Nad ranem przychodzi Średnia, robi się ciasno, mąz idzie na tapczan Średniej
    2. Kładziemy się z Młodym na tapczanie Średniej, mąż i Średnia śpią w drugim pokoju
    3. Ja z dzieciakami spię w łózku "małżeńskim" mąż w łózku Średniej w pościeli w księzniczki

    Przeważa wersja 3, chociaz najbardziej wyśpię się przy 2

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Musiałam przeczytać 2 x bo się pogubiłam z początku kto z kim gdzie
    No widzisz to świadczy o tym że byliście przezorni i macie NORMALNE łózka dziecięce, ja na tych 160 z trudem wegetuję. A naszą Młodszą specjalnie trzymamy w łóżeczku z drabinkami żeby nie wyłaziła sama. Ale to już niedługo się skończy. A dwa normalne łóżeczka (180) z trudem się zmieszczą w ich pokoju.
    Mamy więc mocną motywację do budowy : własna sypialnia i łóżko 160 SZEROKOŚCI a nie długości
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ja mam jedno dziecko i dwa łóżka, jedno małżeńskie 140x200 i jedno dziecięce 80x170...a i tak zdarza mi się sypiać na kanapie. Młode przydrepcze w nocy - bo koszmarne koszmary sie śnią,a innej pozycji niz w poprzek łóżka nie uznaje (czyli stopy w moich ustach, głowa na klacie małżonka), ślubny chrapie tak,że sam się budzi , ale oczywiście jako ostatni w bloku A do całokształtu , za cholerę nie mogę trafić w wygodną poduszkę i gdziekolwiek bym nie spała wstaję ze sztywnym karkiem i bólem głowy.
    Ale z tego co czytam Was, to ja mam lajcik

    dobry wieczór Paniom

    ps. na rzutach ni cholery nie widzę, ale w moim wieku to ponoć norma - ślepota starcza

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Czołem o poranku
    Malka Ty zawodowiec masz problem z dobraniem poduszki? zawsze możesz powiedzieć że jesteś księżniczką na ziarnku grochu, bele co Ci przeszkadza
    z poduszkami też mieliśmy problem, dopóki kilka lat temu nie trafiliśmy na te

    teraz nawet jak wyjeżdżamy gdzieś to ciągniemy je ze sobą.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Porady potrzebuję, bo trzeba wziąć się za szykowanie placu budowy a pierwotna koncepcja chyba nie była najwłaściwsza.
    To jest rzut działki, działka jest wąska 16 m i odległość domu od płotu to 10 m.
    ,
    Chciałam kupić blaszak 4 x 6 i wstawić go w docelowe miejsce garażu, na narzędzia i inne gadżety (później ew. na garaż przez jakiś czas), ale mnie oświeciło że zostaje mi strasznie mało miejsca na inne budowlane materiały, które przecież trzeba będzie zwieźć i zrzucić, typu piasek, stal, bloczki i nie wiem co jeszcze.
    Pomyślałam żeby kupić jednak mniejszy blaszak i wstawić go na koniec ogrodu i tam trzymać narzędzia a miejsce naprzeciwko bramy zarezerwować na materiały. I kibelek. I co jeszcze muszę uwzględnić? Strasznie ciasno się zrobiło, i nie bardzo wiem co jeszcze muszę uwzględnić i upchnąć? Ekipa ma mieć wynajęte kwatery, więc ich nie uwzględniam.
    Ostatnio edytowane przez cronin ; 28-03-2014 o 16:59
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Słońce, to ja Ci sie Twoja poduszka wyeksploatuje,to ja takich mam kilka, niektóre jeszcze z metką, bo niestety mój kark nie toleruje takiego układu
    Mam chrapkę na takie cudo ale póki nie bedę miała szans jej przetestować, musze obejśc sie smakiem, bo w razie niewypału, szkoda mi bedzie sześć stów schować do skrzyni łóżka

    a co do działki, poproszę o opis, bom ja slepa, gdzie wjazd, gdzie docelowy garaż i gdzie planowane wejście do domu

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    EEE 6 stówek za poduszkę?? to musiałaby jeszcze prać, prasować i myć podłogi, już wolałabym to na masażystę wydać
    Wjazd jest tam na samej górze w rogu, garaż to ten kwadrat naprzeciwko, dom to obgryziony kwadrat na środku działki, a ewentualny blaszak stałby w dolnym rogu (ale tym wyższym dolnym ) No to wszystko jasne
    Ale tak na serio to narysuję od ręki i wkleję pojutrze bo jutro hurra mam wolne a skaner w pracy tylko.
    A czemu myślisz że ta poduszka będzie dobra? rozumiem że jest z jakiejś konkretnej pianki? lateks?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    to bez sensu ten garaż dawać w dolny dolny, czy dolny górny róg, tam z tego co moje piękne oczy widzą, będzie co prawda ponad 5 metrowy przejazd, ale po co mają tam buszować budowlańcy ? czym wiecej dasz im miejsca, tym większy syf zrobią na działce. blaszak w miejscu przyszłego garażu i tyle. Jeśli będzie potrzeba to i beczka i hds wjedzie,a jeśli nie bedzie, to tym lepiej dla Ciebie

    poduszka jest tak wyprofilowana, że podpiera ramiona i kark w pozycji na brzuchu , choc przyznam,że zastanawia mnie jej wysokość (za wysoka) obciąży mocno odcinek lędźwiowy. Dlatego boję sie nieco tej inwestycji,bo niestety ona tylko "leży i pachnie",ani nie zmywa, ani nie pierze, nawet kanapki nie potrafi zrobić.

    aaa jest z pianki memory.

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wjechać to wjedzie ale gdzie te materiały składować, piach trzeba gdzieś wysypać, bloczki ustawić, styropian, te tysiąc worków od pigeona , no właśnie brakuje mi doświadczenia żeby oszacować ile to miejsca zajmuje, a ogrodu to na razie i tak nie ma, czysta ziemia. Muszę kupić miarkę i sobie to powymierzać w terenie.
    Pianka memory czyli zapamiętuje kształt? to już nie mogę jej odwrócić w drugą stronę? kompletnie się na tym nie znam ale jakoś nie przemawiają do mnie wynalazki w takiej cenie, trzeba to wypróbować najpierw. Powinny być wypożyczalnie
    a może inna do spania na brzuchu też z pianki memory, na wypróbowanie http://www.medansklep.pl/product/Szw...sanova/?id=301
    Ostatnio edytowane przez cronin ; 20-03-2012 o 09:02
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Aniu dobrze robisz, że szukasz miejsca na materiały.
    Ile ja się nasłuchałam, że nie ma jak wjechać do mnie z materiałem i gdzie składować (bo pochyło u mnie). A ile nadpłaciłam za transport (bo nie mógł wjechać samochód z naczepą).

    Malka ma rację, żeby nie dawać budowlańcom za dużo miejsca, ale szczerze mówiąc ekipa i tak wejdzie wszędzie. Ja zbieram materiały budowlane i pospożywcze po całej działce.

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ale czy Ty te wszystkie materiały bedziesz miała w jednym czasie na działce ??
    Na wprost wjazdu bedzie jakieś 150m2 - to sporo, u mnie było go znacznie mniej (wydzieliłam teren) i dali radę
    Nie stresuj się, jeśli coś się nie zmieści z przodu, zawsze na tyły dasz radę wywieźć i przecież część materiału moze być dowożona wtedy gdy bedzie taka potrzeba (hurtownie raczej frontem do klienta stoją - mój dach 11 miesiecy na hurtowni magazynowali )


    A poducha - podobną właśnie zamówiłam, jutro pewnie przyjedzie - zobaczymy, czy działa )
    A pianka memory odkształca sie pod wpływem ciepła ciała, potem wraca do pierwotnego kształtu - mądra taka

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Ania jesli blaszak ma byc na narzedzia i nne takie pierdoly dalabym go dalej od domu, w jakims nie kolidujacym m-scu. Bloczki, pustaki HDS bedzie rozkladal wokol domu,a pozniej w srodku, zeby jak najmniej nosic. Piach w poblizu itd

  13. #133
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witaj Alicjo No właśnie bo u mnie wjazd tylko 5 m , ciasna uliczka, nigdzie nie wykręci, liczę że jednak jakoś dadzą sobie radę, w końcu w różne miejsca wjeżdżają i nawet wyjeżdżają
    Na tak małej działce nie mam co wydzielać , ew. jakieś 150 m2 ogrodu w rogu żeby tam już coś posadzić, ogrodzic płotkiem nawet takim myśliwskim, to za 2 lata nie będzie tak pusto na dzień dobry, no może tam pomidory wsadzę i rukolę Tylko jeszcze gdzieś muszę studnię wykopać.
    Trzymam kciuki za poduszkę żeby się sprawdziła i sprowadzała same miłe sny
    Cześć MSU, no właśnie też tak pomyślałam
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    a mogę Ci trochę pośmiecić w komentach, to pokażę dlaczego warto wydzielić teren?





    Bo u niektórych się boję, np u MSU , u Niej zawsze tak merytorycznie budowlanie, i posty o pierdołach burzą ten święty porządek




  15. #135
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    pokazuj wszystko u mnie mało budowlano więc można
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ok no to na wstępie powiem, że mam niedużą działkę, niecałe 10 arów,budowlańcom wydzieliłam ciut mniej niz połowę (pierwszej ekipie, Yankowa ekipa (nr 2) mogła buszować po całości, bo to fajne chłopaki,którzy jakby mogli,to by ogródek po sobie zamiatali ). Więc ekipa tfuuu pana P. miała przydział terenu i bogu dzięki , bo gdyby przyszło mi sprzatac cały teren, to chyba do dziś bym nie skończyła.
    A zostawili po sobie :


    i tak dookoła domu...stopy nie było gdzie postawić

  17. #137
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    skasowałam sobie posta z wrażenia
    jednak wydzielę sobie chociaż kawałek, postawię tabliczkę teren prywatny wstęp wzbroniony i grilla tam będziemy robić
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    no i o to chodzi

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Aniu ja tez liczę na to że wraz z przeprowadzką do nowego domu (i nowych WŁASNYCH POKOI) skończy się nasz wspólne spanie:/

    Co do wydzielenia miejsca:
    Przypuszczam że te 150m powinno wystarczyć na materiał który będzie aktualnie potrzebny. Dłuższe elementy mozesz połozyć wzdłuż domu. Trochę miejsca na żwir, betoniarkę, parę palet które i tak prawie od razu będą wmurowane

    A wydzielenie miejsca dla relaksu to rewelacyjny pomysł... U nas niestety o tym nie pomyslałam i front domu przeznaczony jest na materiały itd, wzdł€z jednego boku leża non stop jakieś smieci:/, wzdłuż drugiego stoi postawiona szopa a cały tył jest zasypany hałdą ziemi i mnóstwem róznych niebezpiecznych przedmiotów...
    Nie ma opcji żeby pójść z dzieciakami czy znajomymi zrobic własnie grlla np bo zbyt niebezpiecznie jest:/

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to u mnie przez całą budowę tyle tylko odpadków - wszystko starannie w 1 miejsce składowane
    w wannie stal i aluminium , w rogu sterta drzewa z dachu , później ok 30 bloczków , gruz - sporo ... elektryk i hydraulicy naprodukowali a ja z piczman-em dołożyłem jeszcze trochę ... i resztki z dachówki - też sporo tego


    coś ostatnio jak mi wylewki robili - jeden mądry z ekipy resztki betonu mi na stertę gruzu zaczął wywalać - normalnie jak to zobaczyłem za głowę się złapałem - jak później ten gruz rozłupać ... jak go użyć pod wjazd ....

    tak więc grunt to wszystko zaplanować - i pokazywać palcem co gdzie i jak ... jak nie powiesz to samowolka
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-03-2012 o 17:39

Strona 7 z 227

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony