dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 127

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Christo24,
    zauważ, że warstwa 10 cm płyt Kingspan zastępuje dopiero prawie 20 cm wełny lambda (0.040), więc układając wełnę Supermata o lamba 0,032 to odpowiada 15cm tej wełny.
    ułożenie wełny SuperMata 15+5 pozwala Ci na uzyskanie dobrych parametrów izolacyjnych, przy jednoczesnym niewielkim zmniejszeniu wysokości pomieszczenia.
    a wełna podobno się kurczy jak styropian utlenia

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Ja mam ocieplone skosy poddasza 30 cm a sufit 40 cm toprockiem i nie mam za ciepło. właśnie zastanawiam się nad sensem docieplenia strychu, ( który obecnie jest nieocieplony), czy ktoś już docieplał strych ? Proszę o opinie i ewentualne zyski, policzyłem że ocieplenie strychu 1 warstwą 20 cm wełny między krokwie wyniesie mnie około 5000 zł, a tyle płacę mniej więcej za rok gazu.
    salata

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A ściany, okna i drzwi? Straty ciepła są przez wszystkie przegrody (oraz wentylację) i czasami może się zdarzyć że dołożenie w jednym miejscu nie daje oczekiwanych efektów, bo okazuje się że większe straty są w innym miejscu.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Witam. Ja mam ocieplone skosy poddasza 30 cm a sufit 40 cm toprockiem i nie mam za ciepło. właśnie zastanawiam się nad sensem docieplenia strychu, ( który obecnie jest nieocieplony), czy ktoś już docieplał strych ? Proszę o opinie i ewentualne zyski, policzyłem że ocieplenie strychu 1 warstwą 20 cm wełny między krokwie wyniesie mnie około 5000 zł, a tyle płacę mniej więcej za rok gazu.
    Jak to mozliwe ze Masz "zimne poddasze" cos musi byc skopane, to juz jest lux ocieplenie przeciez
    ps.moj majster od poddasza po zakonczonej robocie zaproponowal zeby ocieplic stryszek tak samo jak skosy lecąc dalej 30cm welny ,profile i na to juz nie GK tylko plyta pazdzierzowa-hmmm mysle nad tym intesywnie......
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 24-07-2012 o 13:57

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Polecam zastanowić się nad pianą poliuretanową, "oddychającą" 15 cm gr. zastępuje ok. 25 cm wełny. jedyna piana posiadająca świadectwo ITB to Sealection 500. Koszt takiego ocieplenia to ok. 70 zł za m2.. Generalnie idiotyczne i niczym nieuzasadnione jest pozostawianie części nieocieplonej dachu. Zasadą ocieplania dachów skośnych jest izolacja od murłaty do kalenicy.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał warcislaw Zobacz post
    Polecam zastanowić się nad pianą poliuretanową, "oddychającą" 15 cm gr. zastępuje ok. 25 cm wełny. jedyna piana posiadająca świadectwo ITB to Sealection 500. Koszt takiego ocieplenia to ok. 70 zł za m2.. Generalnie idiotyczne i niczym nieuzasadnione jest pozostawianie części nieocieplonej dachu. Zasadą ocieplania dachów skośnych jest izolacja od murłaty do kalenicy.
    Co masz na myśli pisząc, że zastępuje? O ile się orientuję, to piana o której piszesz ma "lambdę" ok. 0,040 więc na poziomie kiepskiej jakości wełny. Oczywiście można sobie tym zastąpić 25 cm wełny podobnie jak zastąpić siekierę nożem stołowym i próbować porąbać drwa do kominka, jednak w jednym i drugim przypadku nie wyjdziemy na tym najlepiej. Przynajmniej rąbiąc drewno nożem stołowym stracimy jedynie czas, a pianując sobie poddasze tracimy masę kasy.

    A tak w temacie to właśnie ocieplam swoje poddasze. Na skosy i w strop między jętki dałem ursę platinum 0,032 i muszę przyznać, że ta wełna jest bardzo dobra. W skosy na stryszku daję ursę optimum (0,037) i widać różnicę w jakości wełny.
    Co ciekawe podczas upałów przed ociepleniem poddasza temp. dochodziła do 30 st. , a po ociepleniu max to 25,5 st.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iras78

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panowie a co z folią? Przy deskowanym dachu dać folię czy nie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony