dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 127
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Rozumiem , ze krokwie masz 20cm
    Tak, 20 cm plus pełne deskowanie - pozostawię szczelinę między deskowanie a wełną - około 1-2 cm. Wełna będzie troszkę ściśnięta.
    Druga opcja to 18 wełny - ale chyba zrobię 20 na lekki ścisk.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Nie rób nic na ścisk, zwłaszcza, że masz pełne deskowania. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest w tym przypadku 18 a nie 20cm między krokwie. Zrób tam te 2 cm wentylacji (troche mało ale lepiej niż w cale) . Skoro wspomniałeś o Rockwoolu to daj 18cm Toprocka zamiast 20 cm Megarocka.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam takie małe pytanie, a pro po ułożenia wełny:
    - zostaje ta szczelina ok.2 cm na przepływ powietrza i właśnie jak wpuszczacie to powietrze od dołu?
    U mnie gośc od ocieplenia dołożył styropianu na ścisk i zlicował z deskowanie tak, że jest tam superszczelnie - uszczelnił to jeszcze pianką;
    - zastanawiam sie co z tym zrobić, żeby mi deski, a póxniej i położona wełna nie zgniły?

  4. #24

    Domyślnie

    Duży nóż i wycinasz
    Tam ma być wentylacja. W podbitce montujesz kratki i juz masz wejście powietrza

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Nie rób nic na ścisk, zwłaszcza, że masz pełne deskowania. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest w tym przypadku 18 a nie 20cm między krokwie. Zrób tam te 2 cm wentylacji (troche mało ale lepiej niż w cale) . Skoro wspomniałeś o Rockwoolu to daj 18cm Toprocka zamiast 20 cm Megarocka.
    Witaj,
    napisz dlaczego nie mogę ścisnąć lekko tej wełny 20 cm - nawet jeśli wziąłbym toprock'a??? czy pogorszą się parametry izolacyjne?????
    Kwestie pozostawienia szczeliny - wykonawstwa - pomijamy.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    W przypadku ściśnięcia wełny grubości 20cm do grubości 18cm będzie ona izolowała jak wełna grubości 18cm. Zgodnie ze wzorem na opór cieplny R= d/ λ gdzie d oznacza grubość warstwy izolacji a λ wpółczynnik przewodzenia ciepła. Opór cieplny określa zdolność materiału do ograniczania przepływu ciepła. Im większa wartość oporu cieplnego R, tym skuteczniejsze ocieplenie czyli materiał jest lepszym izolatorem. A więc im większa grubość warstwy ocieplenia tym lepiej. Zmniejszając grubość ocieplenia zmniejsza się opór cieplny.
    Jeżeli zastosujesz wełnę 20cm to ponosisz dodatkowe koszty, ponieważ ściśnięta będzie dawała jednakowy opór cieplny jak wełna 18cm. Zalecałbym ewentualne zwiększenie grubości warstwy pod krokwiami o te 2cm które zamierzałeś wykorzystać jako izolację pomiędzy krokwie.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    A ja włożę kij w mrowisko i zaproponuję autorowi rozwiązanie mało popularne: 12cm styropianu fasadowego między krokwie wklejonego na piankę poliuretanową, w następnej warstwie od środka 5-6cm styropianu grafitowego 0,031 na mijankę klejonego po całej powierzchni na piankę. Wystarczy zwykła pianka niskoprężna. Klei się wygodnie i szybko. Płyty styropianowe docinasz drutem grzejnym zasilanym np. akumulatorem samochodowym. Na koniec warstwa kleju z siatką i docelowy tynk
    A co stanie się ze styropianem jak w dach przygrzeje słoneczko?
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrTomo Zobacz post
    A co stanie się ze styropianem jak w dach przygrzeje słoneczko?

    Zależy co masz na dachu, bo jesli np.dachówkę, pelne desowanie, membranę metalizowaną i wentylowaną szczelinę pomiędzy deskowaniem a styropianem to ze styropianem nic się nie stanie. Nie wierzysz przyjedź latem ( adres na priva ).

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Znalazłem zdjęcia z ocieplania styropianem poddasza i później tynkowania, o których wspominałem na poprzedniej stronie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-tuningu/page2

    Ni mniej ni więcej, tylko dziennik budowy Tomi78__

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 24-02-2012 o 14:02
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    a co byście polecili do domu, także z poddaszem użytkowym, ściany są z suporeksu 24cm+będzie 15cm styro. na dachu pełne deskowanie +papa, na to blachodachówka, krokwie 7*14. Ile ma mieć szczelina wentylacyjna pomiędzy ociepleniem a deskami?
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał hary2006 Zobacz post
    a co byście polecili do domu, także z poddaszem użytkowym, ściany są z suporeksu 24cm+będzie 15cm styro. na dachu pełne deskowanie +papa, na to blachodachówka, krokwie 7*14. Ile ma mieć szczelina wentylacyjna pomiędzy ociepleniem a deskami?
    Najlepiej koło 3cm, a minimum to 2cm. Ja mam pełne deskowanie z OSB (kryte gontem bitumicznym) pod OSB jest 2,5-3cm szczeliny od okapu do kalenicy (strefa bytowania ryjówek, ale jak do tej pory nie robią szkód, muszę zabezpieczyć lepiej okap na wiosnę), potem 15cm styro między krokwie, no i kolejna warstwa na mijankę po całej powierzchni, siatka, klej, tynk gliniano-cementowy (jeszcze nie zrobiony).
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    też myślałem nad gontami, ale nie mogłem żony przekonać jakim styro ociepliłeś?
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  13. #33

    Domyślnie

    Nie wiem jak K160 ja miedzy krokwie dałem 15 cm superpoddasze ( termoorganika ) a w drugiej warstwie 12 cm platinium plus fasada.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał hary2006 Zobacz post
    też myślałem nad gontami, ale nie mogłem żony przekonać jakim styro ociepliłeś?
    Gont mam, wygląda ładnie, ale na drugi dom wybrałbym inne pokrycie. Nic nie cieknie, itp, ale jednak dochodzę do przekonania, że byle blacha jest lepszym rozwiązaniem. Co z tego, że pod gontem jest papa, skoro jest ona przedziurawiona w 1500 miejscach. Byle blacha to jednak tak jakby dwie niezależne powłoki wodochronne (blacha i membrana). W blachach irytuje mnie zaś "pseudo gwarancja", która nie obejmuje niczego, a nawet karzą Ci malować krawędzie w nowym, fabrycznym produkcie, bo gwarancja nie obejmuje łuszczenia się farby - dla mnie żenada. Także suma sumarum mam mieszane uczucia, no i roboty więcej niż z blachą. Koniec pisanie nie na temat.

    Do rzeczy: Ja mam 15 cm fasadowego między krokwiami i tylko 2cm w drugiej warstwie. Trzeba było dać min. 5cm i lepszego styro co najmniej 0,036. Ja buduję dom po taniości i stąd takie "zaniedbania". Ta budowa to dla mnie nauka, prawie równolegle buduję drugi duży dom i tam dam 12cm między krokwie i 5-8cm na mijankę po całości.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    ciekawe jak to rozwiązanie będzie się sprawowało po kilku latach
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie wiem jak K160 ja miedzy krokwie dałem 15 cm superpoddasze ( termoorganika ) a w drugiej warstwie 12 cm platinium plus fasada.
    Witam,
    jak pisałem wyżej - chcę dać styro jako drugą warstwę - czyli między krokwie wełna, a poźniej styro.
    Zastanawia mnie mocowanie tego styro - do krokwi czy budować jakis stelaż.
    U Was drugą warstwę kleiliście pianką do pierwszej - łatwiej było, a jak wybrnąć z sytuacji przy wełnie między krokwiami??

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyspa7 Zobacz post
    Witam,
    jak pisałem wyżej - chcę dać styro jako drugą warstwę - czyli między krokwie wełna, a poźniej styro.
    Zastanawia mnie mocowanie tego styro - do krokwi czy budować jakis stelaż.
    U Was drugą warstwę kleiliście pianką do pierwszej - łatwiej było, a jak wybrnąć z sytuacji przy wełnie między krokwiami??
    Witam
    W przypadku układania drugiej warstwy ocieplenia zalecałbym zastosowanie jednak skalnej wełny mineralnej. Styropian jest produktem o bardzo dużym oporze dyfuzyjnym praktycznie nieprzepuszczającym pary wodnej, a więc spora ilość pary może pozostać w pomieszczeniu tworząc mikroklimat sprzyjający do powstawania grzybów i pleśni.

    Ponadto stosując ocieplenie z wełny mineralnej w pomieszczeniach suchych nie ma konieczności stosowania paroizolacji, ponieważ zwiększając odprowadzenie pary (dyfuzję), zmniejszamy tendencję do wsytępowania grzybów i pleśni.
    wełna minerala jest produktem sprężystym dzięki czemu otrzymujemy ciągłą warstwę ocieplenia bez obawy, że mogą wystąpić liniowe mostki termiczne. W przypadku produktów styropianowych, które to są produktami sztywnymi mogą występować liniowe mostki termiczne na łączeniach płyt (możliwe szczeliny).

    Warto dodać również, że produkty ze skalnej wełny mineralnej (produkty niepalne) w połączeniu z zabudową z płyt np. g-k, stanowią bierne zabezpieczenie ogniochronne konstrukcji dachu.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  18. #38

    Domyślnie

    Witam

    Jestem przed ocieplaniem poddasza. Szerokość krokwi 20cm, folia wysokoparoprzepuszczalna. Zamierzam położyć wełnę Rockwoola i zastanawiam sie nad opcjami: 18cm Megarock między krokwie plus 10cm Superrock lub 16cm Toprock plus 10cm Superrock. Czy korzystna jest tak duża szczelina przy w/w folii? Co proponujecie?
    Zben
    BOB BUDOWNICZY

  19. #39

    Domyślnie

    ja bym nie dawał wełny tylko 15 cm styropanu między krokwie i np. 5 cm na krokiwe. sam tak zrobiłem

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mostek

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyspa7 Zobacz post
    Witam,
    jak pisałem wyżej - chcę dać styro jako drugą warstwę - czyli między krokwie wełna, a poźniej styro.
    Zastanawia mnie mocowanie tego styro - do krokwi czy budować jakis stelaż.
    U Was drugą warstwę kleiliście pianką do pierwszej - łatwiej było, a jak wybrnąć z sytuacji przy wełnie między krokwiami??
    podłączam sie do pytania - czy mozna do krowki ... przykleic ... ???
    wilgoc mi nie straszna bo wentylacja mechaniczna z odzyskiem

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony