dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 127
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    K160
    Też nad takim rozwiązaniem zastanawiam się.
    Wydaje mi się że taka izolacja będzie bardziej szczelna
    as czy nie grozi to grzybkiem w mieszkaniu? U mnie będzie wentylacja grawitacyjna...
    ---
    Mieszkam

  2. #82

    Domyślnie

    Witam,
    mam podobny dylemat tylko część roboty już wykonana.
    Ściany,skos i podwieszany sufit docieplone wełną 15+5 ale całe poddasze ponad sufit to goła blacha i cegła.
    1. Co zrobić żeby w lecie się nie gotować a w zimie mniej dogrzewać? Ile wełny między krokwie, czy dawać jakąś folię i czy dawać jakiś luz na oddychanie? (brak odeskowania). To samo pytanie na ścianę z cegły czy folia i ile wełny lub może styropianu?
    2. na wełnę na suficie pod podłogę z OSB 22mm dawać jakąś folię?
    Ta część poddasza to będzie typowy strych na graty nie będzie zamieszkała ma jedynie służyć jako bufor ciepła i magazyn.
    pozdrawiam,
    krzysztof

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Panie Tomku - widze że jest Pan specem od ociepleń poddasza - przed zimą będę się za to zabierał i prosze o Pana pomoc w tej sprawie.( oczywiscie uwagi innych forumowiczów też są mile widziane

    co mogę napisać zeby pomóc.

    Dach jest dwyspadaowy odeskowany pokryty papą. Na to pójdą łaty i kontrłaty oraz blachodachówka. krowie mają 15 centymentów "głębokości" i niestety nie są rozmieszczone regularnie ( od 70 do 90 cm) jest odległosć między nimi. Czytałem ze trzeba zostawić około 5 cm przestrzeni miedzy deskami a wełną w celu wentyacji. czyli wejdzie 10 cm wełny... potem w poprzek układac wełnę jakiej grubosci? 10 - 15 cm ? ( będe mial podwieszany sufit )

    jeśłi chodzi o sam budynek - to zbudowany z porothemu ( 35 cm grubości i na to pójdzie styropian 15 cm) . Jest Pan przedstawicielem Rockwool - jaki material poleciłby Pan na takie oceplenie? w którym momencie kładzie się folię ?

    z góry dziekuję za informację
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Witam. Ja mam ocieplone skosy poddasza 30 cm a sufit 40 cm toprockiem i nie mam za ciepło. właśnie zastanawiam się nad sensem docieplenia strychu, ( który obecnie jest nieocieplony), czy ktoś już docieplał strych ? Proszę o opinie i ewentualne zyski, policzyłem że ocieplenie strychu 1 warstwą 20 cm wełny między krokwie wyniesie mnie około 5000 zł, a tyle płacę mniej więcej za rok gazu.
    Jak to mozliwe ze Masz "zimne poddasze" cos musi byc skopane, to juz jest lux ocieplenie przeciez
    ps.moj majster od poddasza po zakonczonej robocie zaproponowal zeby ocieplic stryszek tak samo jak skosy lecąc dalej 30cm welny ,profile i na to juz nie GK tylko plyta pazdzierzowa-hmmm mysle nad tym intesywnie......
    Ostatnio edytowane przez TOMAS 73 ; 24-07-2012 o 13:57

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ocieplony strych stanowi bufor. Ze względu na mniejsze różnice temperatur poddasze-strych (ocieplony), strych (ocieplony)-powietrze zewnętrzne, straty ciepła są znacznie mniejsze niż poddasze-strych(nieocieplony) gdzie strych ma prawie taką samą temperaturę jak powietrze zewnętrzne.
    Na strychu zrezygnował bym z płyty paździerzowej i dał samą paroizolacje aluminiową. Nie przykryta będzie miała okazję spełnić swoje zadanie.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Hmm.... wiadomo ze ocieplony stryszek to jest duzy plus to nie podlega dyskusji,tylko teraz kwestia czy potrzeba go ocieplac "grubo" czy tez 15cm wystarczy? mając oczywiscie na powierzchni poziomej juz 40cm welny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	127462  

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    Hmm.... wiadomo ze ocieplony stryszek to jest duzy plus to nie podlega dyskusji,tylko teraz kwestia czy potrzeba go ocieplac "grubo" czy tez 15cm wystarczy? mając oczywiscie na powierzchni poziomej juz 40cm welny
    Jeśli nie masz co robić z $$$ to ocieplaj jak najgrubiej. Osobiście nie widzę żadnych przesłanek aby ocieplać tą część poddasza, tym bardziej że obecnie skosy i sufit masz odpowiednio zaizolowane, jeśli chodzi o zwrot inwestycji to nie wiem czy kiedykolwiek się to zwróci, . Majster wiadomo ma dodatkową robotę na miejscu więc zadowolony, ale niech powie ile i czy wogóle zaoszczędzisz przez to na ogrzewaniu, bo samo twierdzenie że grubo i dużo ocieplenia to zawsze dobrze jest błędne.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Podepnę się pod zdjęcie Tomasa 73, ponieważ przekrój budynku mamy taki sam. Zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu materiałów i będę wdzięczny za podpowiedź.

    Między krokwiami na I piętrze będę miał 18 cm ISOVERA (Super Mata - lambda 0,033) i na całość łącznie z krokwiami 5 cm ISOVERA (Uni Mata - lambda 0,039). Mam kupioną jeszcze wełnę 20 cm ISOVERA (Uni MATA - lambda 0,039) na docieplenie sufitu albo poddasza.

    Zastanawiam się co lepiej dać na sufit między I piętrem a strychem gdzie będzie rekuperator 18 cm z lambdą 0,033 a na strychu między krokwie wtedy dać 20 cm z lambdą 0,039 czy na odwrót, na strych 18 cm a wtedy na sufit 20 cm?

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    Panie Tomku - widze że jest Pan specem od ociepleń poddasza - przed zimą będę się za to zabierał i prosze o Pana pomoc w tej sprawie.( oczywiscie uwagi innych forumowiczów też są mile widziane

    co mogę napisać zeby pomóc.

    Dach jest dwyspadaowy odeskowany pokryty papą. Na to pójdą łaty i kontrłaty oraz blachodachówka. krowie mają 15 centymentów "głębokości" i niestety nie są rozmieszczone regularnie ( od 70 do 90 cm) jest odległosć między nimi. Czytałem ze trzeba zostawić około 5 cm przestrzeni miedzy deskami a wełną w celu wentyacji. czyli wejdzie 10 cm wełny... potem w poprzek układac wełnę jakiej grubosci? 10 - 15 cm ? ( będe mial podwieszany sufit )

    jeśłi chodzi o sam budynek - to zbudowany z porothemu ( 35 cm grubości i na to pójdzie styropian 15 cm) . Jest Pan przedstawicielem Rockwool - jaki material poleciłby Pan na takie oceplenie? w którym momencie kładzie się folię ?

    z góry dziekuję za informację
    Szczelinę powietrzną pod warstwą desek pozostawia się w grubości 3-6cm, zależnie od kąta nachylenia dachu, długości połaci dachowej, ustawienia względem stron świata, itp.
    Przy różnych rozstawach pomiędzy krokwiami proponujemy docinanie wełny z rolki (np. TOPROCK) poprzecznie do jej długości. Wówczas mamy najmniej odpadów a łączenia poszczególnych odcinków zostaną przykryte drugą warstwą wełny.
    Jeżeli na nieużytkowym poddaszu zakładamy temperatura w granicach 80C – 160C to współczynnik przenikania ciepła tej części dachu nie powinien przekroczyć U < 0,5 W/m2K. Oznacza to grubość izolacji pomiędzy krokwiami minimum 10 cm. Temperaturę obliczeniową 80C przepisy nakazują przyjmować tam gdzie występuje „jednorazowy pobyt osób znajdujących się w ruchu i w okryciu zewnętrznym nie przekracza 1 godz.” Przepisy nie narzucają wymagań izolacyjności cieplnej na poddaszu nieużytkowym gdy temperatura może spaść poniżej 50C.
    Warto jednak wziąć pod uwagę następujące kwestie przy podejmowaniu decyzji z korzyści jakie daje ocieplone dach nad nieużytkowym strychem:
    - dodatkowy opór cieplny warstwy powietrzna nad stropem pod nieużytkowym poddaszem – norma PN-EN ISO 6946 podaje jak obliczyć dodatkowy opór cieplny nieogrzewanej przestrzeni przyległej do budynku,
    - mniejsze nagrzewanie się strychy w letnie upały i tym samym przenikanie ciepła do pomieszczeń mieszkalnych,
    - zabezpieczenie przed spadkiem do ujemnych temperatur na strych np. gdy umieszczamy tam centrali rekuperacyjną ma ona większą sprawności.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanko ,czy gęstosc danej welny ma duze znaczenie ? bo z tego co sie orientuje ma ona wplyw na "opadanie i kurczenie "się welny po latach,tzn slyszalem takie opinie ze welny po 8-10 latach poprostu opadaja nieznacznie ,i przez to poddasze jest "zimniejsze" ,czy to prawda ze pod tym wzgledem najlepiej wypada rockwool nie odksztalca się a isover niestety ma takie tendencje?

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Polecam zastanowić się nad pianą poliuretanową, "oddychającą" 15 cm gr. zastępuje ok. 25 cm wełny. jedyna piana posiadająca świadectwo ITB to Sealection 500. Koszt takiego ocieplenia to ok. 70 zł za m2.. Generalnie idiotyczne i niczym nieuzasadnione jest pozostawianie części nieocieplonej dachu. Zasadą ocieplania dachów skośnych jest izolacja od murłaty do kalenicy.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie Sealection 500

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_1.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	128429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	128430
    Drogi kolego!
    Idealna do tego będzie piana natryskowa Sealection 500, jedyna piana posiadająca świadectwo ITB, ciężar objętościowy 9kg/m3, lambda= 0,035, nie chłonąca wody, współczynnik mi=11. Grubość izolacji 15 cm w zupełności wystarczy. Cena ok. 70 zł/m2. Gwarancja dożywotnia na materiał. POwyższe zdjęcie doskonale pokazują skuteczność tej metody. Zdjęcie po lewej to izolacja z wełny mineralnej, a po prawej z piany natryskowej.
    Ostatnio edytowane przez warcislaw ; 31-07-2012 o 18:33

  13. #93
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ignacyy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie w domu u rodziców przecieka dach 220m2 z lat 90tych (ocieplenie samą wełną) dodam, że jest bardzo nieszczelny w tą zimę przy -30 w jednym z pokoi w nocy było 11stopni przy ogrzewaniu włączonym na max
    Przybył fachowiec i stwierdził, że najtańszą opcją będzie zerwanie blachy położenie ocieplenia na dach i na to blacho dachówka
    Czy ktoś słyszał o takiej opcji? Czy aby przypadkiem nie ociepli to śniegu zamiast domu?

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marconi_piaseczno Zobacz post
    Witam,

    Podepnę się pod zdjęcie Tomasa 73, ponieważ przekrój budynku mamy taki sam. Zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu materiałów i będę wdzięczny za podpowiedź.

    Między krokwiami na I piętrze będę miał 18 cm ISOVERA (Super Mata - lambda 0,033) i na całość łącznie z krokwiami 5 cm ISOVERA (Uni Mata - lambda 0,039). Mam kupioną jeszcze wełnę 20 cm ISOVERA (Uni MATA - lambda 0,039) na docieplenie sufitu albo poddasza.

    Zastanawiam się co lepiej dać na sufit między I piętrem a strychem gdzie będzie rekuperator 18 cm z lambdą 0,033 a na strychu między krokwie wtedy dać 20 cm z lambdą 0,039 czy na odwrót, na strych 18 cm a wtedy na sufit 20 cm?
    Czy nikt nie potrafi mi doradzić w powyższej kwestii?

  15. #95

    Domyślnie

    Widzę, że spamerzy się rozplenili...

    marconi - ja bym dał cieplejszą warstwę (czyli 18cm SuperMaty) między piętrem a strychem, no chyba że strych będzie ogrzewany...

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post

    marconi - ja bym dał cieplejszą warstwę (czyli 18cm SuperMaty) między piętrem a strychem, no chyba że strych będzie ogrzewany...
    Nie, strych nieogrzewany.

  17. #97

    Domyślnie

    No to lepiej dobrze zaizolować pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi. W zasadzie nie powinno się dawać izolacji w pomieszczeniu nieogrzewanym, ale rozumiem, że traktujesz je jako bufor ciepła i żeby rekuperator miał bardziej komfortowy żywot

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał marconi_piaseczno Zobacz post
    Nie, strych nieogrzewany.
    To na stryszek 18cm ,a na sufit 20cm +10cm minimum

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMAS 73 Zobacz post
    To na stryszek 18cm ,a na sufit 20cm +10cm minimum
    Gdybym dał na sufit 20+10 to łącznie z tymi 18, które byłyby nad sufitem w tym stryszku nieogrzewanym miałbym łącznie 48 cm. a na skosach w pokojach tylko 18 + 5 czyli łącznie "tylko" 23 cm. Więc chyba za duża różnica. Na sufit planowałem dać tylko tę 20 lambda 0,039 lub 18 lambda 0,033 i nie wiedziałem którą.

  20. #100

    Domyślnie

    Wszyscy dają na sufit jak najwięcej, bo najłatwiej, nie ma czegoś takiego jak za duża różnica - w lecie na stryszku będziesz miał 60st to się ugotujesz na poddaszu...

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony