dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    to ja zadam moje pytanie by nie zakładać nowego wątku, mianowicie skosy na poddaszu będę murować z połówek BK, na to chciałem dać 10 cm styropianu jakiś EPS 0,031, pomiędzy krokwie 16cm wełny jeszcze nie wiem jakiej. pytanie czy zastąpić może wełnę płytami polistyrenu PIR o tej samej grubości?

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Proszę o poradę w temacie docieplenia sufitu poddasza użytkowego wełną mineralną (2 warstwy po 15 cm). Otóż w część domu (nad garażem) jest niżej niż pozostała połowa domu i pomieszczenia są dosyć wysokie. Planuję je obniżyć o około 50 cm. Rozumiem, że muszę opuścić stelaż w dół i teraz pytanie; gdzie kłaść wełnę? Bezpośrednio na stelaż? - w takim układzie będzie pustka powietrzna do jętek (ok 20 cm) i pomiędzy jętkami (16 cm), wtedy na jętki płyta OSB jako podłoga strychu. Czy może zrobić jakiś pośredni stelaż 15 cm pod jętkami, wsadzić pierwszą warstwę wełny pomiędzy jętki,a drugą pod jętki i patrząc dalej od góry byłaby pustka powietrzna ok 35 cm i płyta GK jako sufit poddasza? Dodatkowym problemem są kanały WM, które przymocowane są do jętek i też przydałoby się je ocieplić.
    Proszę o porady.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Proszę o poradę w temacie docieplenia sufitu poddasza użytkowego wełną mineralną (2 warstwy po 15 cm). Otóż w część domu (nad garażem) jest niżej niż pozostała połowa domu i pomieszczenia są dosyć wysokie. Planuję je obniżyć o około 50 cm. Rozumiem, że muszę opuścić stelaż w dół i teraz pytanie; gdzie kłaść wełnę? Bezpośrednio na stelaż? - w takim układzie będzie pustka powietrzna do jętek (ok 20 cm) i pomiędzy jętkami (16 cm), wtedy na jętki płyta OSB jako podłoga strychu. Czy może zrobić jakiś pośredni stelaż 15 cm pod jętkami, wsadzić pierwszą warstwę wełny pomiędzy jętki,a drugą pod jętki i patrząc dalej od góry byłaby pustka powietrzna ok 35 cm i płyta GK jako sufit poddasza? Dodatkowym problemem są kanały WM, które przymocowane są do jętek i też przydałoby się je ocieplić.
    Proszę o porady.
    Czas mnie goni. Może ktoś pomoże?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  4. #124
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klaudiu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałem się poradzić i z podzielić pomysłem na temat materiału do ocieplenia poddasza użytkowego, który może być szalonym. Otóż jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i niestety na koniec zostawiłem sobie temat ocieplenia poddasza użytkowego. Dach mamy z dachówki ceramicznej, pod nią membranę i krokwie 16 cm. Analizując różne materiały nie mogłem zdecydować się na żaden, pianka PUR ciekawe parametry, ale mało ekologiczne no i drogie, ocieplenie z ceulozy, jest ekologiczne, ale cenowo podobne. Ocieplenie z wełny ze względu na stosunkowo mało atrakcyjne parametry izolacyjne nie brałem pod uwagę. Aż wreszcie, pod wpływem artykułu o ociepleniu z folii bąbelkowej pomyślałem o zastosowaniu zwykłej tektury falistej, z której zbudowałbym warstwę na ok. 16 cm przekładaną na przemian, a na końcu folia paroprzepuszczalna. Tektura wydaje się pięknie "oddycha" przepuszczając wilgoć, jednocześnie "zatrzymuje" w swojej strukturze powietrze przez co świetnie izoluje i oczywiście jest to materiał w pełni ekologiczny bez żadnej szkodliwej chemii. No i przede wszystkim bardzo niskie koszty materiału! Ale sam nie znam właściwości tektury, jeśli ktoś może mi coś, na temat tego materiału powiedzieć będę bardzo wdzięczny!

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar olaa900
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-003
    Posty
    23

    Domyślnie

    Do ocieplenia poddasza poleciła bym izolację natryskową, która bardzo dokradnie kryje powierzchnie całego dachu. poza tym jej nakładanie jest łatwe i nie potrzeba elementów do mocowania. Poza tym pianka dociera w najbardziej niedostępne miejsca, co pozwoli na eliminację mostków cieplnych.

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Natryskowe

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-254
    Posty
    2

    Domyślnie

    Polecam się z izolacjami natryskowymi ... jest to rozwiązanie o świetnych parametrach izolacyjnych i trwałe.
    W dzisiejszej dobie jest to również rozwiązanie które cenowo jest konkurencyjne do wełny mineralnej.

    Co do wypowiedzi o tekturze falistej i folii bąbelkowej ... ekologicznośc tego rozwiązania jest dyskusyjna ...

  7. #127

    Domyślnie

    rozumiem że najlepszym zastosowaniem będzie pianka PUR ?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony