dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question dom szkieletowy- izolacja sciany???

    Witam!
    Jestem na etepie budowy szkieletowca. Zastanawiam sie jak najbardziej optymalnie ocieplic sciany! Chciałem ocieplic dom wełną drzewną o grubosci 20 centymetrów. Na to chciałem od srodka płyte usb i na nią regipsy. Miedzy wełną drzewna a płyta usb folie! Lecz napotkałem sie na forum z opiniami ze potem po przewierceniu otworów na puszki elektryczne co jest jednoznaczne z uszkodzeniem foli dmucha tamtędy powietrze!
    Więc pomyslałem czy nie lepiej w belki które u mnie mają 15 centymetrów upchnąć wate drzewną nastepnie na to wyscielic folie na folie przykrecić dopiero łaty w które upchnąć jeszcze 5-6 centymetrów waty drzewnej i juz prosto na to płyty usb.
    Tą metodą wiercąc na puszki nie bede naruszał foli i zostanie w jednym kawałku.
    Czy mój pomysł dla znawców tematu jest ok czy zapomniałem o czymś?
    Ocieplenie zamierzam wykonać sam więc każda dobra rada mile widziana!!!!
    Pozdrawiam wszystkich!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek0507 Zobacz post
    Witam!
    Jestem na etepie budowy szkieletowca. Zastanawiam sie jak najbardziej optymalnie ocieplic sciany! Chciałem ocieplic dom wełną drzewną o grubosci 20 centymetrów. Na to chciałem od srodka płyte usb i na nią regipsy. Miedzy wełną drzewna a płyta usb folie! Lecz napotkałem sie na forum z opiniami ze potem po przewierceniu otworów na puszki elektryczne co jest jednoznaczne z uszkodzeniem foli dmucha tamtędy powietrze!
    Więc pomyslałem czy nie lepiej w belki które u mnie mają 15 centymetrów upchnąć wate drzewną nastepnie na to wyscielic folie na folie przykrecić dopiero łaty w które upchnąć jeszcze 5-6 centymetrów waty drzewnej i juz prosto na to płyty usb.
    Tą metodą wiercąc na puszki nie bede naruszał foli i zostanie w jednym kawałku.
    Czy mój pomysł dla znawców tematu jest ok czy zapomniałem o czymś?
    Ocieplenie zamierzam wykonać sam więc każda dobra rada mile widziana!!!!
    Pozdrawiam wszystkich!!!
    jak dla mnie jest jak najbardziej OK, tak wygladaja sciany skandynawskie, przynajmniej niektore
    choc nie jestem zwolennikiem Matejko fix OSB, ale tez nie jestem znawca tematu

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel26z

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dla mnie też jest OK dobre ocieplenie. Kiedyś robiliśmy instalację u jednego klienta i montowaliśmy właśnie puszki. Oczywiście potargaliśmy trochę folię. Po jakimś czasie spotkaliśmy się znowu u niego w domu i miał naprawdę ciepło nic nie wiało od miejsc gdzie były poszki.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Moze nie bylo wiatru?
    U mnie tez czuc nie bylo, dopoki nie "odpalilem" kadzidelka, a pierwszy raz zauwazylem to gdy wychodzilem z lazienki i mialem mokre rece.

    tadek0507 - zapewne czytales moj przypadek
    Polecam Ci Twoja metode, ale musisz sie liczyc z tym ze w tedy zmniejszy Ci sie troche metraz domu
    lub
    przed polozeniem gk przypilnowac dobrze otworow przecietej foli i je od razu dobrze uszczelnic.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek0507 Zobacz post
    Witam!
    Jestem na etepie budowy szkieletowca. Zastanawiam sie jak najbardziej optymalnie ocieplic sciany! Chciałem ocieplic dom wełną drzewną o grubosci 20 centymetrów. Na to chciałem od srodka płyte usb i na nią regipsy. Miedzy wełną drzewna a płyta usb folie! Lecz napotkałem sie na forum z opiniami ze potem po przewierceniu otworów na puszki elektryczne co jest jednoznaczne z uszkodzeniem foli dmucha tamtędy powietrze!
    Więc pomyslałem czy nie lepiej w belki które u mnie mają 15 centymetrów upchnąć wate drzewną nastepnie na to wyscielic folie na folie przykrecić dopiero łaty w które upchnąć jeszcze 5-6 centymetrów waty drzewnej i juz prosto na to płyty usb.
    Tą metodą wiercąc na puszki nie bede naruszał foli i zostanie w jednym kawałku.
    Czy mój pomysł dla znawców tematu jest ok czy zapomniałem o czymś?
    Ocieplenie zamierzam wykonać sam więc każda dobra rada mile widziana!!!!
    Pozdrawiam wszystkich!!!
    Hej, ja nie jestem żadnym znawcą w tej dziedzinie, ale skoro każda rada mile widziana... Nie jestem w posiadaniu kanadyjki,tylko przenoszonego domu drewnianego z lat 20/30.Domek został zestawiony,ocieplony. Mieszkam za granicą i od kilku już lat na odległość mozolnie nad nim pracujemy. Większość robimy sami lub z pomocą majstrów.Nie wiem,czy ci w czymkolwiek pomoże,ale chętnie napiszę,jak ocieplilismy nasz:
    Patrząc od zewnątrz:
    szalówka-> wiatrostop-> 15 cm wełna mineralna -> bal 15 cm -> 5cm wełny -> folia -> płyta KG

    Dodam tylko,że jeszcze nie mieszkamy.Teść chodzi codziennie rano przepalać godzinkę,na drugi dzień w domu jest temperatura jeszcze na plusie.. Gdy kładli płyty K-G,przed każdym posiłkiem wynosili kleje na dwór,bo się kleje itp ścinały. Jest naprawdę ciepło.
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony