dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pytania do projektu indywidualnego ...

    Witam,

    NIedawno kupiliśmy działkę i zamierzamy sie na niej wybudowac. Chcemy postawić dom, na który nas stac, więc założenia są rygosrystyczne. Jakos nie udaje nam sie znaleźć wymarzonego projektu. Bo i przy założeniach, że ma mieć max. 105m z garażem i czterema pokojami (3 sypialnie), nie jest łatwo.
    Tak sobie mysle może by indywidualnie ale nie wiem jak sie za to zabrać, poza nakresleniem tego co byśmy chcieli.
    Ile to trwa ? Do kogo się zwraca ? Ile to kosztuje ? Itd.

    Będę wdzięczny za podpowiedzi,

    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Skąd się wzięło te 105 m?Czy dom ma być parterowy?
    Jakie są WZiZT?

    Przy projekcie indywidualnym nie trzeba rysować co jest potrzebne, wystarczy powiedzieć.
    Trwa w zależności od wymagań inwestora, umiejętności architekta itp.
    Do biura, architekta, może masz jakichś znajomych
    Przy 105 m2 nie mam pojęcia jak będzie cena, zapytaj w w/w miejscach, myślę, że ok. 3000-6000 za sam projekt

    Szukaj, pytaj i myśl, powodzenia
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    105 metrów wzięło się z ograniczeń kosztów. Mam zamiar zatrudnic firmę, która buduje pod klucz za 1400zł +VAT. I włąśnie stąd 105 metrów.
    Tak - dom ma być parterowy.
    Co to jest WZiZT ?

    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  4. #4

    Domyślnie

    arrton, sorry nie stać Cie na dom, a chcesz projekt indywidualny?. Nie wiesz nawet jakie są na Twojej działce warunki zabudowy? Właśnie to Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. To jak kupiłeś działkę nie wiedząc, czy w ogóle można tam budować?
    Skad wiesz, czy w ogole można tam budować dom parterowy.[/b]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrton
    105 metrów wzięło się z ograniczeń kosztów. Mam zamiar zatrudnic firmę, która buduje pod klucz za 1400zł +VAT. I włąśnie stąd 105 metrów.
    Tak - dom ma być parterowy.
    Co to jest WZiZT ?
    A to ciekawe nie masz projektu, na dobra sprawe nawet nie wiesz co to za dom bedzie ale masz juz cene za ile Ci go firma postawi. A na jakiej podstawie ta firma dokonala wyceny? A co bedzie jezeli ta firma na koniec budowy wystawi Ci rachunek 1450+VAT ? Na tym etapie na którym sie znajdujesz nie mozna okresic całkowitego kosztu budowy. A tym bardziej pod klucz.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrton
    105 metrów wzięło się z ograniczeń kosztów. Mam zamiar zatrudnic firmę, która buduje pod klucz za 1400zł +VAT. I włąśnie stąd 105 metrów.
    tOMEK
    A to dobre

    Zapraszam do lektury forum, wszystkie działy min do 10 strony, jak poczytasz to wróć
    pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Słuchaj, jeśli Cię tylko stać tylko na taki domek, to raczej szukaj gotowego i sprawdzonego projektu (tańszego w zakupie), gdzie już wiadomo, że koszty są małe. Znajdź nieduży projekt, dobrze wykorzystany z mieszkalnym poddaszem i buduj metodą raczej gospodarczą. Przy prostych projektach można zmieścić się za te 150k zł aby jakoś wejść, resztę dokończysz z czasem, ale przynajmniej będziesz miał coś solidnego.

  8. #8

    Domyślnie

    Już odpowiadam:

    Warunki zabudowy znam, odwiedziłem Gminę i nawet na wniosek i 40zł opłaty dostałem wypis dotyczący mojej działki - nawet zanim była jeszcze moja. Nie znałem tylko tego skrótu. Z rana jakoś dzis mi się nie skojarzył.

    Firma, o której wspomniałem buduje wg. dowlonych projektów, na działkach klientów. Przez to pewnie mocno zaakrągla cenę ale jest do rozważenia. Jeżeli w projekcie są okna połaciowe to oni daja standart jakiś tam - wymieniony w umowie, jeżeli okna to białem firmy jakiejś w szybami jakimiś, jeżeli dachówka to taka itd. Wszystko wymienione jest w umowie. Jeżeli życze sobie miec okna nie białe, lub połaciowe koniecznie Vellux, lub Silke zamiast Ytonga to spisujemy aneks do umowy podstawowej. W cenie robia nawet instalację do centralnego odkurzacza, z której chce zrezygnować.

    105 metrów to takie górne założenie, żeby właśnie było nas stać na wykończenie jako takie i na zrobienie ogrodzenia, jakąs trwake itd. Nie będę się porywał na 140m+/- 20m bo takich projektów jest chyba najwięcej, jeżeli wiem, że nie będzie mnie stać na wykończenie i na dobrą sprawę (juz kiedyś miałem domek, ale był kupiony juz wybudowany i okazał się bublem) nie potrzebuje więcej niż powiedzmy 80m bez garażu. W końcu przez spora część roku działka jest kolejnym pokojem.

    tOMEK
    Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.
    GG:1605956

  9. #9

    Domyślnie

    Teraz to inna rozmowa, nie pozostaje Ci nic innego jak tylko szukać projektu, albo architekta- jedno i drugie nie jest takie proste.

    Architektów jest sporo, ostatnio słyszałem cenę, przy założeniu, że dokładnie wiesz co i jak ma być i to narysujesz- 500, plus tani /byle był dobry dobry, co nie zawsze idzie w parze / konstruktor- za prosty dom 800.
    Pamiętaj jeszcze o instalacjach- C.O, elektryka itp.

    Szukaj ogłoszeń, popytaj na budowach kto projektował, to musi potrwać...
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie nie radzę

    nie radze płacic za projekt ind tyle co za gotowy , bo co znaczy tak smieszna cena?
    1 technik nie architekt, pr typowy ( z półki technika ) nie indywidualny
    2 ile placisz tyle dostajesz, czyli marny efekt za marne pieniadze, a w trakcie budowy wieksze koszty i problemy
    3 pr typowy plus dodatkowo pr zagosp terenu to 2-2.5 tysiąca, indywidualny to 4 - 5 tysięcy
    4 dwie mozliwosci albo projekt typowy ale sprawdzony ze tani w budowie czytaj dobrego architekta, wybrany z architektem, który pozniej zrobi pr zagosp terenu, niech ci powie w co sie pakujesz, albo indywidualny z naciskiem na niskie koszty czyli znów architekt ale taki ktory pokaze ci projekty malych domów, nie bedzie namawial na male 200 m2
    pozdr
    architekt
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony