dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    e_kran
    Guest
    e_kran

    Domyślnie Drewno, brykiety, tragedia

    Wkurzyłem się. Stąd ten post.
    Skończyło mi się drewno do kominka z drzew owocowych ściętych na działce. Aby było miło w mrozy, zakupiłem więc trochę drewna kominkowego. Na początek w Castoramie dwa 40 litrowe worki drewna oraz w Leroy Merlin dwie paczki brykietow Barlinek. Drewno bylo tragicznie przemoczone bo trzymają to oczywiście pod stertą śniegu, mając klienta gdzieś, więc najpierw toto trzeba bylo podsuszyć. Ale jakoś nawet w miarę fajnie się paliło. Zachęcony pojechałem za tydzień po kolejną partię. Kupiłem to samo. Ale drewno mimo że to samo, nie bylo już to samo. Inny gatunek, dębowe - tamto poprzednie było mieszane. Brykiety niby w tych samych opakowaniach, ale trochę jakby ciemniejsze. Zarówno drewno jak i brykiety okazały się tym razem NIEPALNE. Można otworzyć dopływ powietrza do kominka na maksa, to się najchętniej tylko żarzy i dymi. Spali się po kilkunastu godzinach, ciepła da tyle co kot napłakał, a satysfakcję da ujemną. Sądzę, że dom wybudowany z tego drewna i z tych brykietów miałby najlepszą z możliwych klasę ogniotrwałości :-/
    OSTRZEGAM i ODRADZAM. Drewno komiunkowe Estegard w Castoramie pakowane po 40 L za 14,98, oraz w Leroy Merlin brykiety Eco Briketts Barlinek 10 kg za 7,58. Po prostu szkoda kasy. Nie wiem czy to kwestia złego składowania w markecie czy jakości samego produktu, i w sumie mnie to wali. Po prostu po zakupie nie nadaje się toto do użycia, totalna porażka.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Czyli kupujesz drewno po 600 za mp. Cena rynkowa takiego drewna to
    max 220 zł za mp. Zamawiasz , przywożą na miejsce. Czasem jest to
    160 zł za mp. Czasem suche za 200 ... No ale Ty robisz tak jak strażacy,
    którzy zamiast do pożaru, najpierw po wodę jadą...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    600zł
    ho ho ho
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Widzisz ma lux drewno a wybiera jakieś sprasowane odpady...
    Argumentacja sprzedawców takich brykietów jest ciekawa:
    1 dają więcej ciepła z 1kg niż drewno ..
    2 są suche ..
    3. gotowe do użycia

  5. #5
    e_kran
    Guest
    e_kran

    Domyślnie

    Ale co tobie do tego po ile ja to kupuję ? Jeśli po 600 zł to tym bardziej powinno palić się jak napalm.
    A ten przykład ze strażakami i wodą jest jakby to powiedzieć ni w gruchę ni w pietruchę. Powiedziałeś co wiedziałeś.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_kran Zobacz post
    Ale co tobie do tego po ile ja to kupuję ? Jeśli po 600 zł to tym bardziej powinno palić się jak napalm.
    A ten przykład ze strażakami i wodą jest jakby to powiedzieć ni w gruchę ni w pietruchę. Powiedziałeś co wiedziałeś.
    Masz rację. Chcesz ostrzec ludzi przez cwaniactwem sprzedawców ale zawsze znajdzie sie paru mądrali co walnie coś złośliwego i przy okazji doda sobie posta do licznika... Ja kupuje drewno poniżej 80 zł za mp a mimo to też mi sie zdarza kupic w Casto coś do kominka - wrażenia podobne. Nie pamietam nazwy - klasyczny brykiet po 7 z groszami. Wyrzucone pieniądze za 2 paczki.

  7. #7

    Domyślnie

    Gdzie kupujesz i jakie drewno jeśli to nie tajemnica.

  8. #8

    Domyślnie

    W okolicznym tartaku mają obrzyny z drzew liściastych. W porównaniu z drewnem kominkowym cena jest atrakcyjna ( ponad połowę taniej). Ma ktoś doświadczenie w paleniu tym?
    Pozdrawiam.
    Rick

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_kran Zobacz post
    Wkurzyłem się. Stąd ten post.
    Skończyło mi się drewno do kominka z drzew owocowych ściętych na działce. Aby było miło w mrozy, zakupiłem więc trochę drewna kominkowego. Na początek w Castoramie dwa 40 litrowe worki drewna oraz w Leroy Merlin dwie paczki brykietow Barlinek. Drewno bylo tragicznie przemoczone bo trzymają to oczywiście pod stertą śniegu, mając klienta gdzieś, więc najpierw toto trzeba bylo podsuszyć. Ale jakoś nawet w miarę fajnie się paliło. Zachęcony pojechałem za tydzień po kolejną partię. Kupiłem to samo. Ale drewno mimo że to samo, nie bylo już to samo. Inny gatunek, dębowe - tamto poprzednie było mieszane. Brykiety niby w tych samych opakowaniach, ale trochę jakby ciemniejsze. Zarówno drewno jak i brykiety okazały się tym razem NIEPALNE. Można otworzyć dopływ powietrza do kominka na maksa, to się najchętniej tylko żarzy i dymi. Spali się po kilkunastu godzinach, ciepła da tyle co kot napłakał, a satysfakcję da ujemną. Sądzę, że dom wybudowany z tego drewna i z tych brykietów miałby najlepszą z możliwych klasę ogniotrwałości :-/
    OSTRZEGAM i ODRADZAM. Drewno komiunkowe Estegard w Castoramie pakowane po 40 L za 14,98, oraz w Leroy Merlin brykiety Eco Briketts Barlinek 10 kg za 7,58. Po prostu szkoda kasy. Nie wiem czy to kwestia złego składowania w markecie czy jakości samego produktu, i w sumie mnie to wali. Po prostu po zakupie nie nadaje się toto do użycia, totalna porażka.

    Po pierwsze drewno do kominka kupuje się co najmniej rok wcześniej, a najlepiej dwa lata. Wtedy ma szansę wyschnąć i nadawać się do kominka.

    Po drugie, brykietem w kominku trzeba umieć palić. Brykiet ma to do siebie, że nie płonie ogniem, ale żarzy się generujący przy tym dużo ciepła. Brykiet to nie to samo co drewno i żeby nim palić, trzeba dojść do wprawy. Najpierw trzeba rozpalić w kominku drewnem , żeby powstało sporo gorącego żaru a później dokładać brykiet. Albo palić kominkowym przekładańcem. Ja palę w kominku brykietem i sobie chwalę. Mam ciepło, czysto, przyjemnie.
    Aha i jeszcze jedna rzecz, brykiet brykietowi nie równy. Trzeba uważać na niektóre wyroby brykieto podobne.

    Więcej na moim blogu http://marekmika.in

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    w listopadzie temp około 5 stop i b. mało słonca
    swoje 123m2 ogrzewamy tylko brykietem na dobę wychodzi teraz 4-6 kg brykietu na dobę .
    palimy od 17do 23
    rano temperatury w domu 22-23 wieczorem23-24.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony