dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ok, to zlew pod oknem ale wtedy nie mam prawie blatu roboczego chyba ze jeszcze dalej pod okno ten zlew niz mi to wrzucił projektant a klamka okna jest po stronie lewej okna (chyba )

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ok, to zlew pod oknem ale wtedy nie mam prawie blatu roboczego chyba ze jeszcze dalej pod okno ten zlew niz mi to wrzucił projektant a klamka okna jest po stronie lewej okna (chyba )
    Masz wygodny blat roboczy około 1 m (komfortowe minimum to 80 cm) + jeszcze dalej dostępny kawałek narożnika. Podczas pracy w kuchni warto mieć zlew i płytę po obu stronach blatu roboczego - z jednej strony odkładasz do zlewu, a z drugiej wkładasz to co przygotowałaś do garnków, na patelnię, itd.

    Z otwarciem okna sama musisz sprawdzić. Pamiętaj o wyciąganej wylewce .
    Jeszcze można zostawić zlew bliżej rogu, a przesunąć dalej płytę, ale wówczas będzie znowu ciaśniej i mniej miejsca za płytą.
    Teraz spojrzałam na załączony przez Ciebie rzut i muszę go spokojnie przetrawić, ale widzę, że tam znowu wszystko jest blisko siebie .

    Tymczasem Twoja łazienka wg Szocik (nie uwzględnia tego lekkiego przesunięcia ścianki w stronę korytarza:



    Niestety nie wiem jakie są wymiary sprzętów, a szczególnie wanny. Wrzucam moje wizualizacje powyższego pomysłu (kolory przypadkowe) - łazienkę powiększyłam o ok 13 cm w stronę korytarza, ale chyba to nie jest warte burzenia ścianki. Wanna ma 150x100 (ta u Szocik jest na pewno mniejsza i dzięki temu jest więcej miejsca. W moim programie mam ograniczone możliwości wyboru). Pralkę można przykryć blatem lub zabudować.




    Wnękę za wanną celowo zostawiłam na wariant z wanną prostą, gdzie można ją tam lekko wsunąć. Jest tam też dobre miejsce na grzejnik (niezależnie od wariantu wanny)



    Zaraz pokombinuję z układem z Twojego rzutu .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-02-2012 o 12:43

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    wanna w tym samym miejscu, mozesz to tak zrobic ze wanna tam gdzie w projekcie umywalka na wprost wejscia a geberit na scianie prawej od wejscia i pralka tam waska

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ale mam terazdokladny wymiar taki jaki jest łazienki i ma ona 231x188 cm ,

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ale mam terazdokladny wymiar taki jaki jest łazienki i ma ona 231x188 cm ,
    Jak rozumiem już po przesunięciu ścianki na rzecz kuchni?
    Obawiam się, że mimo szczerych chęci bez korzystania z dokładnych rzutów i dokładnymi wymiarami od Ciebie, to się nie dogadamy .
    Na powyższym rzucie - łazienka ma 190 x 208, czyli jakieś 20 cm zyskujesz w środku, co jest akurat dobre.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-02-2012 o 13:21

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wrzucam jeszcze układ z Twojego projektu. Wymiary łazienki nadal 208x190 (żeby je zmienić trzeba cały projekt robić od nowa, ale już nie dam rady - muszę zająć się swoją pracą .
    Przemyśl wszystko spokojnie i pytaj fachowców, a nie zakładaj z góry, że czegoś się nie da. Pytając nas o pomoc staraj się być precyzyjniejsza, bo ułatwi nam to współpracę i zaoszczędzi czasu i energii. Co do kuchni, to nowy układ niestety nie przemawia do mnie - zlew przy ścianie, mało blatu między zlewem a płytą, a potem znowu dużo niewykorzystanego blatu - ale decyzja należy do Ciebie .



  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    ok - tu układ z wanną na swoim miejscu i bez ruszania ściany w stronę korytarza. Niestety wc trzeba raczej przestawić, bo inaczej może być kłopot z dostępem i korzystaniem. Chyba, że będziesz miała miniumywaleczkę? Ta na wizu ma 50 x 42. Pralka 34 cm głębokości.



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony