dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Okna drewnianie pomalowane na ral (9006)

    Kochani, pomóżcie! Od 2 miesięcy nie mogę zdecydować jakie okna wybrać - nieprzyzwoicie podobają mi się aluminiowe (fasada nowoczesna, wnętrze zresztą też planuję nowoczesne), ale współczynniki Uw mnie odstraszają (dla dużych przeszkleń wychodzą nawet jako-tako (nie buduję domu z rekuperatorem, więc akceptuję Uw=0,9 przy 180x240, 1,0 przy 300x100, 1,2 przy 250x110 czy nawet 1,3 dla okna 145x145), ale mam małe okna w łazienkach - 90x110 - i tutaj przy profilu Aluprofu MB60Hi (3-komorowy + pianka termoizolacyjna) i pakiecie 3-szybowym 0,7 Uw wychodzi 1,6 - niespecjalnie fajnie, zwłaszcza, że to łazienki...). Chciałabym, aby okna były ciepłe... tym bardziej że przy 33 mkw kosztować mają 35 tys...
    Z drugiej strony bardzo zależy mi na nowoczesnym wyglądzie - stąd pomysł, żeby OKNA DREWNIANE o kanciastym profilu POMALOWAĆ NA RAL 9006 - Białe aluminium - tylko nie wiem, jak ten kolor wyjdzie na sośnie (potrzebuję gładkiej powierzchni)? CZY KTOŚ Z KOCHANYCH FORUMOWICZÓW MA MOŻE OKNA DREWNIANE W RAL 9006?
    BAAAAAAAARDZO proszę o opinie i najlepiej zdjęcia....
    Wiem, że ral inaczej wychodzi na alminium (jestem zakochana w tym kolorze na alu..), ale widziałam go na plastiku i wyglądał jak dla mnie zbyt intensywnie, krzykliwie, na alu jest taki dyskretny i nie wiem, jak to wyjdzie na na drewnie...
    POMÓŻCIE PROSZĘ!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    RAL 9006 to tzw. białe aluminium.
    Nie miałem okazji widzieć tego na drewnie.
    Myślę, że najlepszym wyjściem jest udanie się z zapytaniem ofertowym do producenta drewnianej stolarki po wycenę i jeśli cena Ci odpowiada to poproś o próbkę kantówki sosnowej z tym kolorem. Da się to zrobić bo każdy renomowany producent lakierów do drewna ma w ofercie tzw. sample lakierów w odpowiednich ilościach.

    Taką próbkę następnie porównasz do próbki aluminium w tym kolorze.

    Uwaga; niestety, ale nawet kiedy dobierzesz już odcienie RAL 9006 drewno vs aluminium, to musisz być przygotowana, że w skali dłuższego okresu czasy (kilka lat) oba RAL-e będą starzeć się w różnym tempie. WIdać będzie różnicę za 5 lat pomiędzy RAL 9006 na drewnie i aluminium !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    I właśnie za to lubię drewno - jaki się kolor chce to lakier i do przodu Praktycznie cała paleta RAL w tej samej cenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Może w takim razie okna drewniane z nakładkami aluminiowymi, albo okna pcv tak samo z nakładkami aluminiowym?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Może w takim razie okna drewniane z nakładkami aluminiowymi, albo okna pcv tak samo z nakładkami aluminiowym?
    bardzo dobry pomysł.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6

    Domyślnie Dzięki za porady!

    Jutro spotykam się z producentem okien drewnianych, ma mieć próbkę - zobaczę, jak wygląda ten RAL na drewnie... Dam znać.
    Póki co już prawie się zdecydowałam na aluminium - ostatnie negocjacje i jeśli na profilu Aluprofu MB 70 HI będzie w cenie jak MB 60 Hi to je wezmę... U drewna boję się, że po tych 5 latach farba kryjąca będzie do niczego, tym bardziej, że większość okien to elewacje południowa i zachodnia...
    No a drewniane z nakładkami odpadły, ponieważ sam producent się ich "boi" - w sensie niewiadomej na połączeniu nakładki z drewnem, czy za 10 lat uszczelki nie puszczą i nie dostanie się wilgoć między te 2 elementy i co się stanie z drewnem... skoro zatem on się boi, ja też...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Okna aluminiowo drewniane można spokojnie polecić , ich trwałość jest podobna jak okien aluminiowych. Natomiast za te 35 tyś ich nie kupisz..Profile aluminiowe są różne miożna wybrać droższe ,które nawet przy nie dużych oknach mają odpowiednie parametry.Weź też pod uwagę wygląd okien aluminiowych i drewnianych.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    RAL 9006 na oknach drewnianych niestety nie jest RALem 9006 widzianym na aluminium - ani odcień, ani drobinki srebra
    Andrzeju, co do wyglądu aluminium nie ma sobie równych, nie da się ukryć - są proste, piękne i już!
    Widziałam próbkę RAlu 7024 na płaskim profilu meranti i powiem szczerze jetem pod wrażeniem.
    Jak to mówią piłka w grze! Dziękuję wszystkim za opinie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony