dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysztof06

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie tradycyjna podloga z desek

    Dzien dobry

    Chcialem podpytac zeby glupstw nie robic bo nie mam zadnego doswiadczenia w tych sprawach, a zeby potem nie zalowac ze sie tak zrobilo. A mianowicie docelowo chcialem ulozyc tradycyjna podloge z desek z tartaku (deski jodlowe grubosc 3cm). I nie wiem jaka grubisc dac legarow, wyczytalem ze nie mniej niz 6cm szerokosci ale jakiej wysokosci?
    Jestem na etapie wylewania chudziaka i chcialem sie zorientowac zawczasu do jakiej wysokosci go wylac. W planch domu mam taki przekroj:
    1. piasek
    2. podklad betonowy 15cm
    3. izolacja
    4. styropian 15cm
    5. folia PE
    6. wylewka cementowa 5cm
    7. panele 2cm

    A ja myslalem zrobic tylko:
    1. chudziak ok 8cm
    2. styropian 10cm
    3. podloga 3cm
    Z tego by wynikalo na moj rozum zeby dac ok 12cm wysokosci legara (zeby bylo troche miejsca na prace) i pomiedzy legary dac styropian, dobrze mysle?
    Czy tez legary kladzie sie bezposrednio na styropian i wtedy 10cm styropianu i na nie legary powiedzmy 4cm wysokosci i 6 szerokosci?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Im masywniejszy legar tym lepiej. Legary kładzie się na beton, poziomuje się klinami o bardzo ostrym kącie najeżdżającymi na siebie, ustala gwoździkiem w bok legara przez oba kliny. Nie zaszkodzi ustalić cały legar śrubami do betonu. Całość pod legarami zapiankować, zgrać to z układaniem styropianu to stworzy się monolit.
    PIERWSZA NA BETON MUSI BYĆ FOLIA. Rozważyłbym nawet dwie warstwy. Obowiązkowo na beton i nie zaszkodzi na legarach pod dechy.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysztof06

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    Czyli legar tak z 8cm szeroki i 12 wysoki.
    A takie jeszcze pytanie:
    chcialem by podloga byla jednolita w calym domu (jeden ciag we wszystkich pokojach) i w miejscach gdzie sa progi drzwi mam cegly na fundamentach praktycznie do stanu 0 tzn. podlogi. Co takim razie zrobic? Skruszyc cegly i dac male legarki tak zeby bylo do czego przykrecic deski czy tez jest jakies sprytniejsze rozwiazanie?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof06 Zobacz post
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    Czyli legar tak z 8cm szeroki i 12 wysoki.
    A takie jeszcze pytanie:
    chcialem by podloga byla jednolita w calym domu (jeden ciag we wszystkich pokojach) i w miejscach gdzie sa progi drzwi mam cegly na fundamentach praktycznie do stanu 0 tzn. podlogi. Co takim razie zrobic? Skruszyc cegly i dac male legarki tak zeby bylo do czego przykrecic deski czy tez jest jakies sprytniejsze rozwiazanie?
    cegły wyrównać i przejść z deskami po cegłach. Cegły w tym przypadku to legary. Tam możesz przykleić deski.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Skrusz tak by zaizolować przed wilgocią i termicznie. Legary pomiędzy pokojami muszą iść przy ścianie to przy drzwiach będą obok siebie. W przypadku drzwi równoległych do układanej podłogi wystarczy piła płatnica, młotek i dłuto. Robisz wcięcie w legarach równoległych do drzwi i nabijasz mostek. Dodatkowo zwiąże legary
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysztof06

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    cegły wyrównać i przejść z deskami po cegłach. Cegły w tym przypadku to legary. Tam możesz przykleić deski.
    Deski sa rozne ale maja od 12 do 24cm szerokosci, jako ze beda ukladane wzdluz pokoju to w drzwiach (w szerz) bedzie trzeba polozyc 1 badz 2 jak wypadnie. Chcialbym zeby to bylo solidnie wykonane bo w miejscach tych bedzie napewno duzo chodzone a co za tym idzie deski beda pracowaly to tez przyklejenie do cegly jakos mnie nie przekonuje chyba ze sa jakies super kleje do polaczenia cegly z drewnem?

    bez

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Jakaś pomroczność jasna mnie wczoraj dopadła. Jeśli deski idą prostopadle do drzwi to opierają się na legarach idących przy ścianie w pokojach. Jeśli równolegle to rozbij te cegły i tak rozłóż legary by przechodziły dwa przez ich światło.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony