dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dariusz1973

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    19

    Domyślnie klejenie płytek a mróz

    Witam.
    Nie wiem czy taki temat już był, jeśli był to przepraszam ale nie znalazłem.
    Mam kłopot muszę w jak najszybszym czasie położyć płytki na podłodze w piwnicy nowo wybudowanego domu. Nie biorę fachowców gdyż sam nie raz kładłem a tym bardziej w piwnicy myślę że mi to się uda.
    Chciałbym zapytać czy jest możliwe położenie płytek na podłodze w temperaturze jakieś -4 stopnie czy to wogóle możliwe???
    Jeśli tak to jakim klejem czy jakie dodatki itp.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Przy -4 stopnie połozenie płytek jest możliwe ale będzie to zmarnowany czas,materiał i cała robota.
    Jak wiadomo kleje do płytek sa w wiekszości na bazie cementu ,woda uwieziona w takim wymieszanym kleju w temperaturze ujemnej zamieni sie w..? no w co się zamieni?
    Poza tym prawie kazdy klej ma swój czas wiązania,po którym nie wiaże juz płytki z podłozem-efekt wiadomy czyli,,pływajaca podłoga z gresu,,

    Innymi słowy klej musi miec możliwośc związania a do tego potrzebne sa temperatury plusowe,oraz nie moze po połozeniu zamarzac.
    Musisz z ta robota poczekac .
    pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dariusz1973

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    19

    Domyślnie

    Tak myślałem.
    Miałem nadzieję że może jest jakaś chemia umożliwiająca takie klejenie , kurka jestem w kropce, mają piec mi montować w piwnicy na początku marca no a nie mam z tego widać jak kafli położyć cholerka nie mam pomyslu co zrobić.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    ale jaki problem: kupujesz jakaś np. kozę za 150-200zł, grzejesz i układasz, po ułożeniu jakiś czas tez trzymasz temperaturę żeby nie zeszła za nisko i ok, jeśli piwnica przemrożona to być moze i przed układaniam trzeba jakis czas grzać, temperaurę podłoza sprawdź

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam,
    Oczywiście zgadzam się z przedmówcami. Położenie płytek w tak niskiej temperaturze jest możliwe, ale wiąże się z niebezpieczeństwem zmarznięcia zaprawy i w efekcie utratą jej właściwości wiążących. W przypadku zapraw na bazie cementu ważne jest aby temperatura podłoża była powyżej 0 st. czyli tak naprawdę nie sprawdzamy tylko temperatury otoczenia, która może być np. około 5 st. a podłoże może być zmarznięte. Ważne są obie wartości. Jeśli już musisz kleić płytki spróbuj podgrzać piwnicę przy pomocy dmuchaw. Z tego co wiem są różne dodatki do zapraw cementowych, które umożliwiają klejenie płytek w ujemnych temperaturach, ale nikt z liczących się producentów nie weźmie odpowiedzialności za trwałość takich robót. Chodzi tutaj o fakt, że w większości kleje do płytek oprócz cementu mają polimerowe dodatki, które narażone na działanie mrozu mogą ulec uszkodzeniu.

    Pozdrawiam
    Adam Kamianowski
    Specjalista ds. Technicznych FAST

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony