dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ile powinien kosztować montaż desek podłogowych?

    Wielce Szanowni - ile teraz powinno się zapłacić za ułożenie litych desek dębowych (z przygotowaniem podłoża - tj. zeszlifowaniem OSB) + klej i olej? No i gdzie kupić dobre i tanie deski grubości min. 20mm, szerokie na 12cm w klasie możliwie naturalnej (z małymi sękami, wyraźnym rysunkiem drewna, etc.)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Wielce Szanowni - ile teraz powinno się zapłacić
    Szlifowanie płyty OSB - 3 zł za m2
    Układanie z listwowaniem - 12 zł za m2.
    Niestety nadal nie jest to tania usługa.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Szlifowanie płyty OSB - 3 zł za m2
    Układanie z listwowaniem - 12 zł za m2.
    Niestety nadal nie jest to tania usługa.
    Takie ceny są oderwane od rzeczywistości, są bardzo niskie. Taka cena moim zdaniem wyklucza solidne wykonanie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Witam...
    Układanie z listwowaniem za 12pln m2.! ! !
    Takie ceny to chyba ustalaja "pseudo-fachowcy" nieposiadajacy: Narzedzi,Auta,Odpowiedniej Wiedzy, niemajacy zarejestrowanej działalnosci gospodarczej,( brak kosztów,amortyzacji,składek,podatków),lub osoby z negatywna przeszłościa w dziedzinie parkieciarstwa
    ...Jezeli do mnie dzwoni osoba zainteresowana wykonaniem danej usługi,i pyta o cene np: układania,cyklinowania,impregnacji po czym mowi, ze pan "Kowalski" ma ceny o 40-50% tansze,to odpowiadam: zeby wziela p.Kowalskiego,i jednoczesnie nie dzwonila po mnie celem poprawienia "fuszerek"" wykonanych przez "kowalskiego" poniewaz koszt bedzie wiekszy mojej usługi o 50%-100%,niz koszt pocztąkowy.

    Przykładowe ceny bez materiału (netto):

    Ukladanie desek: 50-90pln/m2.
    Cyklinowanie: 15-30pln/m2
    Olejowanie: 5-9pln/m2.
    Listwy: 8-18pln.mb.
    Szlif OSB: (wycena na miejscu)


    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekparkiet Zobacz post
    Takie ceny są oderwane od rzeczywistości, są bardzo niskie. Taka cena moim zdaniem wyklucza solidne wykonanie.
    Otóż, kolego, nie mam negatywnej przyszłości, posiadam narzędzia Festool i Bosch niebieski ewentualnie Mekita.
    Rzeczywiście cena nie jest wysoka, a bierze się z olbrzymiego doświadczenia w usprawnianiu pracy.
    Jesteśmy w stanie we dwóch ocyklinować 30 m3 płyty i położyć 30 m2 dziennie takiej deski, to się szybko kładzie.
    Dodam, że parkiety układamy od 15 lat.
    Kładąc dziennie 30 m2 zarabiamy 450 zł, to po 225 zł dziennie na twarz. Kto tak zarabia??
    Miesięcznie, przy pełnym obłożeniu zarabiam 4 do 5 tyś. Mało?
    Ceny netto, działalność i zus odprowadzane regularnie. Auto nówka z salonu!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Otóż, kolego, nie mam negatywnej przyszłości, posiadam narzędzia Festool i Bosch niebieski ewentualnie Mekita.
    Rzeczywiście cena nie jest wysoka, a bierze się z olbrzymiego doświadczenia w usprawnianiu pracy.
    Jesteśmy w stanie we dwóch ocyklinować 30 m3 płyty i położyć 30 m2 dziennie takiej deski, to się szybko kładzie.
    Dodam, że parkiety układamy od 15 lat.
    Kładąc dziennie 30 m2 zarabiamy 450 zł, to po 225 zł dziennie na twarz. Kto tak zarabia??
    Miesięcznie, przy pełnym obłożeniu zarabiam 4 do 5 tyś. Mało?
    Ceny netto, działalność i zus odprowadzane regularnie. Auto nówka z salonu!
    Szanowny Korniku w aspektach technicznych wypowiadasz się fachowo i klarownie natomiast w dziedzinie finansowej robisz sobie "jaja".
    5 tysięcy przychodu od którego należy odjąć 8% vatu dalej od pozostałości odjąć podatek dochodowy i ZUS, dalej amortyzacja samochodu i sprzętu, dalej koszty dojazdów, dalej odkładanie na wprowadzanie nowych rozwiązań, dalej szereg innych drobnych kosztów, które sumarycznie dają sporą kwotę. Za taką cenę robią renciści, ktorzy sobie dorabiają bez żadnych kosztów. Szanująca się firma nie robi tak aby tylko przeżyć, szanująca się firma postrzega swoją egzystencję w innych kategoriach. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Szanowny Korniku w aspektach technicznych wypowiadasz się fachowo i klarownie...
    A dziękuję uprzejmie.
    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    natomiast w dziedzinie finansowej robisz sobie "jaja".
    Skąd wiedziałeś?? Jesteś detektywem bez licencji?
    Postanowiłem rozwiać wątpliwości, choć wątek może być przydatny.
    Ktoś pisał o cenie 50 do 70 zł za robociznę układania deski.
    Tak naprawdę biorę ok. 40 zł za m2, ale uważam że to stanowczo za mało.
    Dlaczego miałbym nie żądać 120 zł, skoro robię to 2 do 3 razy dłużej niż moi kumple, spędzając dużo czasu na każdym detalem?
    Czy jestem frajerem? Może mi to ktoś wyjaśnić?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Otóż, kolego, nie mam negatywnej przyszłości, posiadam narzędzia Festool i Bosch niebieski ewentualnie Mekita.
    Rzeczywiście cena nie jest wysoka, a bierze się z olbrzymiego doświadczenia w usprawnianiu pracy.
    Jesteśmy w stanie we dwóch ocyklinować 30 m3 płyty i położyć 30 m2 dziennie takiej deski, to się szybko kładzie.
    Dodam, że parkiety układamy od 15 lat.
    Kładąc dziennie 30 m2 zarabiamy 450 zł, to po 225 zł dziennie na twarz. Kto tak zarabia??
    Miesięcznie, przy pełnym obłożeniu zarabiam 4 do 5 tyś. Mało?
    Ceny netto, działalność i zus odprowadzane regularnie. Auto nówka z salonu!
    Dziękuję za 15 letnie doświadczenie, w trakcie którego firma nauczyła się bardzo szybko kłaść parkiet czy deski. Ja robię to wolniej a nawet zdecydowanie wolniej ale perfekcyjnie lub wyjątkowo dokładnie.
    Nawiasem mówiąc cyklinowanie płyty OSB 30m2 pod klej to kwestia 0,5godziny. Ułożenie desek szerokich na 14cm to zaledwie 43 rzędy długie na 5m. To następne 6-8 godzin pracy. Nie rozumiem dlaczego dwóch ludzi robi to tak długo. Tą pracę powinien wykonać jeden parkieciarz w wieku około 35 lat z 5 letnią praktyką w jeden dzień. Ceny masz takie jakie masz. Twoja sprawa. Ja w nie nie za bardzo nie wierzę. Nawet z punktu psychologii człowieka. Człowiek zawsze chce mieć więcej niż inni. Masz więcej pracy bo jesteś tańszy niż inni, ale nie do końca bezmyślny, dlatego Twoje ceny są na pewno wyższe. Jeżeli masz takie ceny jak piszesz, kładziesz i wykańczasz we wszystkich technikach i technologiach tak, że nie można się do niczego przyczepić to gratuluję, chociaż ja wątpię.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9

    Domyślnie

    Tę pracę powinien wykonać jeden parkieciarz w jeden dzień...
    Zapominacie że nie pisze o samym przyklejaniu. Wiadomo że dochodzi kupa operacji, gruntowanie, selekcja materiału,
    retusz, olejowanie, listwowanie, mieszanie kleju itp... Dlatego potrzeba dwóch sprawnych robotników ażeby taki zakres prac wykonać w jeden dzień. Jakość jest wystarczająca w zupełności.
    Postaram się jutro wkleić skany faktur, to może wtedy uwierzycie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Szlifowanie płyty OSB - 3 zł za m2
    Układanie z listwowaniem - 12 zł za m2.
    Niestety nadal nie jest to tania usługa.
    Czyli układanie deski na klej wraz z oblistwowaniem kosztuje tyle co montaż jednego m2 paneli?
    Bez ukrytych kosztów i doliczania np , za dylatacje 20pln za mb, gruntowanie 3pln m2 za mieszanie wzorów lub za wysokość listwy cokołowej itp.?
    Czy może aby zastosować taką cenę musisz sprzedać swój klej ???
    Jeśli jest to cena na "gotowo" to gratuluję wysokiej organizacji pracy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian j. Zobacz post
    gratuluję wysokiej organizacji pracy.
    Bez ukrytych kosztów (cena netto).
    Klienci, walcie drzwiami i oknami. Dojeżdżamy, układamy, drogo nie zdzieramy

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Wielce Szanowni - ile teraz powinno się zapłacić za ułożenie litych desek dębowych (z przygotowaniem podłoża - tj. zeszlifowaniem OSB) + klej i olej? No i gdzie kupić dobre i tanie deski grubości min. 20mm, szerokie na 12cm w klasie możliwie naturalnej (z małymi sękami, wyraźnym rysunkiem drewna, etc.)
    Koszt takiej podłogi to 300zł/m2 bez płyt OSB i układania podłoża z OSB. Ceny zależą od rejonu Polski.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13

    Domyślnie

    zdecydowanie bardziej podoba mi się informacja WSK Kornika Na razie mam oferty od 230 do 280 PLN, acz prawdę rzekłszy ta cena jawi mi się jako extremalnie skandaliczna. Deskę można kupić w cenie 100-150 PLN netto - pytanie ile ma kosztować klej, olej i robocizna?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    zdecydowanie bardziej podoba mi się informacja WSK Kornika Na razie mam oferty od 230 do 280 PLN, acz prawdę rzekłszy ta cena jawi mi się jako extremalnie skandaliczna. Deskę można kupić w cenie 100-150 PLN netto - pytanie ile ma kosztować klej, olej i robocizna?
    Jeżeli szukasz dobrej ceny to proponuję przejrzeć ogłoszenia w lokalnej prasie.
    Nie ujmuj firmom, które cenę postrzegają poprzez rodzaj materiałów i jakość wykonania usługi.
    Cena brutto za kompletnie wykonaną podłogę jest adekwatna do firmowej jakości i takich materiałów. Pozdrawiam.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Panowie ile rocznie macie poprawek po ,,fachowcach"? Niech robią tanio. I tak tam wejdziemy by wyprostować ich twórczość.O ile się da...Kolega sprzedał podłogę, grunt i klej razem 25 000zł. Po miesiącu miał reklamację, że podłoga jeździ po całym mieszkaniu i straszne szpary. Przyjechał a w pokoju stoi karton z utwardzaczami do dwuskładnikowego kleju.
    -A to co tu robi?
    -Panowie co układali powiedzieli, że klej jest rzadki i rozpuszczalnika nie potrzeba.
    Dla laików to dwuskładnikowy klej bez utwardzacza nigdy nie wyschnie i jest jak smar, tłusty, brudzący. Masakra.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  16. #16

    Domyślnie

    A tak wracając do tematu to za przyklejenie z gruntowaniem biorę od 28 do 40 pln za m2
    Za listwy to różnie się płaci bo teraz w modzie są bardzo wysokie białe listwy które zapewne każdy uwielbia docinać (w starych kamienicach szczególnie) przez co cena wacha się od 5 do 15pln.

  17. #17

    Domyślnie

    Kornik 1, z jakiego rejonu kraju jesteś?? Zarobki, które podałeś byłyby fajne pod warunkiem, że nie masz żadnych kosztów... zresztą już Ci poprzednicy wyliczyli, że z takimi cenami raczej ciężko byłoby Ci się utrzymać;]

    W Krakowie to czasami pracownik tyle ma od m2... jeśli chodzi o ceny w Krakowie to od 20zł w przypadku Panów z ogłoszenia bez działalności do 40zł gdzieś w przypadku firm, oczywiście za samą robociznę, raczej bez listwowania...

    Klej PU2k masz około 17-24 zł za 1kg, grunt do 10zł zazwyczaj się zmieścisz...

    Ogólnie 50zł netto za montaż deski z materiałami to jest bardzo dobra cena. Za 40-45 pewnie ktoś na fuchę może zrobić, bez faktury, gwarancji itp.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Kornik na twoje ceny to nawet moi pracownicy by nie poszli. Obserwuję takie dwa trendy w firmach. Grosze płacą i ciągle nowi. Ja w drugim wariancie. Fachowiec musi zarobić. Ludzie pracują u mnie od lat a ja jak wysyłam ich na robotę to śpię spokojnie.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony