dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sappho

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-648
    Posty
    47

    Domyślnie Montaż okien tarasowych/balkonowych.

    Czy należy podmurowywać pod okna tarasowe/balkonowe ? Obecnie mam otwory w murze pod te okna z dołu na poziomie "chudziaka"-parter i stropu-pietro. Następnie styropian i wylewka z ogrzewaniem podłogowym (dół + 25cm, góra + 14cm).
    W firmach okiennych gdzie pytam o te okna, jedni mówią żeby podmurować pod te okna a inni że nie trzeba podmurowywać, że okna postawi sie na cegłach. Jak powinno być ?

    (Ścina dwuwarstwowa Porotherm 25 cm + styripian 15 cm, Planowane okna PCV - VEKA Alphaline 90 )

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Najpierw trzeba szukać a dopiero później pytać...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-balkonowego

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał sappho Zobacz post
    ... a inni że nie trzeba podmurowywać, że okna postawi sie na cegłach. Jak powinno być ?

    (Ścina dwuwarstwowa Porotherm 25 cm + styripian 15 cm, Planowane okna PCV - VEKA Alphaline 90 )
    No to pierwszą weryfikację już masz, i te firmy omijaj szerokim łukiem. Można podmurować bloczkami isomur lub zastosować systemowe poszerzenia. Więcej znajdziesz na forum.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Możesz zerknąć do mojego ostatniego wpisu DB. Właśnie jestem po montażu stolarki i zastosowałam poszerzenia. W ostatnim komentarzu opisałam także ich koszty. To jest jedno z proponowanych rozwiązań.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sappho

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-648
    Posty
    47

    Domyślnie

    Nie wiem czy do mojego profilu znajdę poszerzenia (VEKA Alphaline 90)
    Dobrze wiedzieć o wzmocnieniach stalowych !

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Każdy producent posiada w swej ofercie poszerzenia. Tym bardziej, VEKA.
    Pamiętaj, że Alphaline, to ciężkie, 3-szybowe okna. Tym bardziej stal w nich będzie pożądana.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    są napewno bo sam je zamówiłem do montażu moich okien

  8. #8

    Domyślnie

    Mędrcy, mnie czeka montaż okien "na dniach", przy czym dom jest budowany w technologii szkieletu drewnianego, a strop na dzisiaj stanowi płyta OSB, na którą przybędzie jeszcze tylko deska podłogowa gr. 22mm - na jakiej wysokości powinienem dać drzwi tarasowe i czym je wyprzeć?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sappho

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-648
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witaj koka1
    Na Twoich zdjęciach widziałem, że na etapie stanu surowego zamontowłeś też dźwi zewnętrzne, jakoś je zabezpieczyłeś.
    Zastanawiam się czy warto z uwagi na możliwe uszkodzenia w czasie dalszych prac na budowie.
    Czy nie żałujesz, że nie zrobiłeś dźwi tymczasowych z desek ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam!
    Zgadzam się, że pewnie lepiej byłoby montować drzwi zewnętrzne i bramę garażową na koniec, po wszystkich "brudnych pracach", ale..
    Zadeskowanie tych otworów, wcale nie musi być bezpieczne. W moim regionie często słyszy się o wyrywaniu kabli elektrycznych i kradzieżach innych materiałów instalacyjnych, zanim dom nie zostanie całkowicie zamknięty. Tu na FM są też zwolennicy wykonywania najpierw wszelkich instalacji, tynków i wylewek, a dopiero po tym - zamykają dom całą stolarką okienno-drzwiową. Dokonując bilansu ewentualnych "zysków i strat", przyjęte przez nas rozwiazanie okazuje się być dla naszego skromnego budżetu - lepsze. Myślę, że przed tymi najbrudniejszymi tematami, jeszcze dodatkowo zaizolujemy całą stolarkę, bo na razie wyposażona jest tylko w fabryczne folie
    Pozdrawiam, kasia.

  11. #11

    Domyślnie

    Odnośnie montażu drzwi tarasowych balkonowych, montaż może być rozwiązany na 2 sposoby. 1- poszerzenia z uszczelkami i wzmocnieniami, 2- podmurówka ale tylko i wyłącznie po całej szerokości otworu i po szerokości ramy (do 10 cm) i oczywiście jeden i drugi system ma sens jeśli drzwi tarasowe są przykręcone od dołu.

    A co do drugiego pytania odnośnie montażu drzwi wejściowych jak i bramy garażowej to sprawa wygląda tak że, bramę garażową można zamontować razem z oknami ale najlepszym rozwiązaniem jest przed montażem bramy otynkować sufit, węgarki, nadproże żeby później nie było problemu z tynkowaniem garażu w środku - żeby bramy nie "zachlapać" tynkiem. Co do drzwi wejściowych to nie polecam montaż drzwi jeśli nie ma tynków wylewek ponieważ jeśli to mają być drzwi drewniane to cała wilgoć z wylewki jak i z tynków "wejdzie" w drzwi i będzie po drzwiach. Najlepiej wstawić drzwi tymczasowe.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał knapik Zobacz post
    najlepszym rozwiązaniem jest przed montażem bramy otynkować węgarki, nadproże żeby później nie było problemu z tynkowaniem garażu w środku
    hmm a nie jest to obowiązkowe?

  13. #13

    Domyślnie

    Mój dostawca bramy od razu powiedział że jak nie ma otynkowanych ścian gdzie będą prowadnice i nadproże to nic nie robi.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    i bardzo dobrze powiedział!!!

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sappho

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-648
    Posty
    47

    Domyślnie

    A przy montażu dużego okna/drzwi tarasowych o dużym ciężarze, okno też powinno od dołu być oddzielonę ok. 2 cm pianki czy może spoczywać bezpośrednio na podmurówce ? Czy dzięki tej piance nie będzie opadać ?

  16. #16

    Domyślnie

    Nie może spoczywać bezpośrednio na podmurówce ale nie może też być postawiony na samej piance, muszą być pozostawione stałe podpory (najlepiej plastikowe kliny lub drewniane podpórki) w odpowiednich miejscach okna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony