dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Jak usunąć wkładkę z zamka?

    Czy ktoś wie jak usunąć wkładkę z zamka. Typa A , zgubiłem klucze. Zamek jest otwarty, mogę otworzyć drzwi. Może rozwiercić? Nie mam proktyki w tym zakresie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rozwiercić, jak najbardziej
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli wiesz jak , to proszę napisz dokładnie np. jaka najmniejsza średnica wiertła?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    chodzi o to by przewiercić te miejsca gdzie są te "cylinderki' w bębenku
    wiertło od 4,5 nawet do 8 byle dobre
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    OK . dzieki. Jeszcze jedno, czy wiertło umieścić w górnej części , czy dolnej otworu na klucz? Bo stawiam na górną , ale nie jestem pewny.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr J.
    Jeżeli wiesz jak , to proszę napisz dokładnie np. jaka najmniejsza średnica wiertła?
    Niekoniecznie trzeba rozwiercać ....
    Ktoś tą wkładkę zamontował i zapewne nie zaspawał jej na amen ...
    Więc i Ty powinieneś ją wymontować, najczęściej od czoła dzwi tam poniżej rygla jest wkręt, który mocuje wkładkę, wystarczy go wykręcić i wkładkę można wymienić.

    Życzę powodzenia

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    aaaaaa, drzwi można otworzyć
    ciemna masa ze mnie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    aaaaaa, drzwi można otworzyć
    ciemna masa ze mnie
    Rozwiercanie jest dobre ....

    jeśli zgubiłeś klucz ...

    lub ....

    jesteś kiepskim włamywaczem

  9. #9

    Domyślnie

    NO raczej nie można , trzeba lekko przekręcić klucz , zeby wyciągnąć wkładkę. W środku jest rygielek, który otwiera zamek . przy kluczu na pionowo jest po kątem około 30 st

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr J.
    NO raczej nie można , trzeba lekko przekręcić klucz , zeby wyciągnąć wkładkę. W środku jest rygielek, który otwiera zamek . przy kluczu na pionowo jest po kątem około 30 st
    No to chyba jednak trzeba rozwiercić ...
    Tak jak radził Barbossa

  11. #11

    Domyślnie

    To w takim razie ponawiam pytanie , czy wiertło umieścić w górnej części , czy dolnej otworu na klucz?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    góra, tam są cylinderki jak uważnie popatrzysz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Jak usunąć wkładkę z zamka?

    Cytat Napisał Piotr J.
    Czy ktoś wie jak usunąć wkładkę z zamka. Typa A , zgubiłem klucze. Zamek jest otwarty, mogę otworzyć drzwi. Może rozwiercić? Nie mam proktyki w tym zakresie.
    fi 5 przez dolną cześć korpusu i/lub fi 8/10 górną cześć korpusu

    w niektórrych zamkach rozwiercenie góry nic nie da a dół jest zabezpieczony przed rowierceniem
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  14. #14

    Domyślnie

    To jest najprostsza wkładka , więc nie ma zabezpieczeń , takie chyba są w klasie C
    Mam nadzieje. Najwyżej będę wiercił i góre i dół.

  15. #15

    Domyślnie

    wiercisz bezposrednio pod bebenkiem , glebokosc otworu musi byc taka jak dlugosc klucza (czesci roboczej ) , srednica otworu 5,6 , po wtwierceniu musisz popukac we wkladke zeby wypadly zapadki koleczki i sprezynki , pozniej wkladasz byle jaki klucz do bebenka lub srubokret przekrecasz w odpowiednia pozycje i wyciagasz wkladke
    buduje "blanke" z arhipelagu
    ......wybudowałem ....................

  16. #16

    Domyślnie

    Właśnie rozwierciłem , jeden kołeczek nie wyskakuje i nie mogę go wyciągnąć, pozostałe wyszły, chyba spróbuje z drugiej strony jak nie wyciągnę.

  17. #17

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że strasznie Cie napuścili forumowi fachowcy. Wkładkę wyjmuje się po odkręceniu jednej śruby (a własciwie wkręta), którą widac od czoła zamka przy otwartych drzwiach. Nic nie trzeba wiercić.
    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Wydaje mi się, że strasznie Cie napuścili forumowi fachowcy. Wkładkę wyjmuje się po odkręceniu jednej śruby (a własciwie wkręta), którą widac od czoła zamka przy otwartych drzwiach. Nic nie trzeba wiercić.
    Pozdrawiam.
    Na pewno???

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Wydaje mi się, że strasznie Cie napuścili forumowi fachowcy. Wkładkę wyjmuje się po odkręceniu jednej śruby (a własciwie wkręta), którą widac od czoła zamka przy otwartych drzwiach. Nic nie trzeba wiercić.
    Pozdrawiam.
    czytaj dokładnie:
    Cytat Napisał Piotr J.
    trzeba lekko przekręcić klucz , zeby wyciągnąć wkładkę. W środku jest rygielek, który otwiera zamek . przy kluczu na pionowo jest po kątem około 30 st

  20. #20

    Domyślnie

    Już po bólu, dzięki za pomoc, rozwierciłem. Wymieniłem. w sumie prosta czynność, tylko wiertło dobrej jakości trzeba mieć.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony