dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie FunPack HD z TP SA - Wasze opinie.

    Czy ktoś ma usługę FunPack HP z TP SA , tj. telefon+internet+telewizja (n).
    Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?
    Czy TV pociągnie na łączu przez kabel?
    Zastanawiam sie czy w ten sposób nie przejść na tv cyfrową.
    Za ok 100 zł/m-c można mieć poza telefonem z darmowymi rozmowami, internet i TV.
    Teraz dają darmowy Livebox i dekoder do tv cyfrowej.
    Obecnie płacę im 90 zł bez TV, i mam tylko 7 programów na antenie dachowej .... a więc może w ten sposób warto przejść na ok 70 programów telewizji cyfrowej (chyba biorą z "n")..
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 11-02-2012 o 22:15
    Darek

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matskocz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Dzielnica
    Śrd
    Posty
    63

    Domyślnie

    Co kto lubi, mi też proponowali - odmówiłem. Mało kanałów tematycznych, przeważnie same polskie programy, gdzie jesteśmy zalewani masowo powtórkami. Mam sam internet z tp (innej opcji niestety nie mam) + oddzielnie c+ (powoli nosze sie ze zmiana na n).

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewak0402

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Arrow Oferta FunPack - chyba.....

    Nie ulegałam tej ofercie z FunPacku, bo tak naprawdę uważałam, że ilość programów TV jak dla mnie była wystarczająca (korzystam z naziemnej, którą bardzo dobrze odbieram), prędkości Internetu nie zmienią (bo już jest max), a dzwonię głównie z komórki. Ale konsultantce udało się mnie namówić: „bo co mi zależy: rachunek tańszy o 10 zł a do tego telewizja...”. I się skusiłam... Wnioski? Zgodzę się: „Co kto lubi...” Na dzień dzisiejszy niby wszystko już działa, i jest dobrze, ale gdybym cofnęła czas nie podjęłabym tej decyzji.
    I tak: do TV sat musieliśmy dokupić antenę od TP (czaszę); nam udało się bez fachowców ustawić antenę (ale nie na dekoderze od TP, bo z tym urządzeniem nic nie wychodziło!, kompletnie nic! - 3 dni, tylko na pożyczonym dekoderze i z pomocą zaprzyjaźnionej osoby - 1 godz.!!!);
    ponieważ wszystko musi być podpięte pod livebox, a on z kolei do gniazda telefonicznego (telewizor, dekoder, livebox) przecież te urządzenia rzadko są obok siebie, to tak lataliśmy z telewizorem w czasie ustawień, bo jedno nie sięgało drugiego, wreszcie dokupiliśmy wystarczająco długi kabel HDMI (takie rozwiązanie dla nas było najtańsze, no i mieliśmy już gotową dziurę w ścianie) i jakoś poszło;
    potem przyszła pora na telefon: gdy okazało się, że zyskałam telefonię internetową (nie byłam świadoma tej nowości), to straciłam telefonię analogową (i już nie wiem, czy tak powinno być, czy źle zawarłam umowę?). Korzysta się u mnie z dwu aparatów trochę oddalonych od siebie (z tego drugiego aparatu częściej korzystają moi rodzice), a teraz telefon musi być podpięty do liveboxu - to znowu kłopot – bo co z tym drugim aparatem?, jeśli kabel - to jak? Zdecydowaliśmy się na kupno aparatu telef. z dwoma słuchawkami (i znowu koszt).
    Dzisiaj wszystko działa... ale denerwuje mnie fakt, że livebox musi być cały czas włączony (nie wiem ile faktycznie pobiera prądu), bo telefon, tv.
    A telewizja? Ta oferta programowa chyba nie jest bogata. My tak dużo nie oglądamy, a gdy już - to i tak ogląda się te programy co prawie zawsze...
    Umowę zawarłam 14 lutego i po prostu mam nadzieję, że jeszcze nie doceniłam jaka to fajna usługa... Na dzień dzisiejszy liczę, ile mnie to już kosztowało...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrekory

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    nie polecam a nawet przestrzegam przed tym wzialem to i od samego poczatku jest problem z telefonem ,to znaczy raz jest raz niema.internet co prawda szybszy ale tel. lipa nie wie jak z tv bo jeszcze nie podlaczylem .mam to od kwietnia.

  5. #5

    Domyślnie

    Telefon w takim układzie idzie po IP, analogowa usługa jest odłączana.
    Wiąże się to z tym, że telefon podłącza się do modemu, a jesli będą jakieś problemy z dostępem do Internetu (choćby linia słaba/długa i przy danej prędkości przerywa połączenie), to to samo będzie z telefonem. W dodatku jakiś czas temu były problemy z dodzwonieniem się na numery alarmowe (może nawet był o tym zapis w umowie), choć podobno już to naprawiono.
    Bezsensem jest też konieczność połączenia dekodera TV z liveboxem, inaczej nie będzie to działać. Antena satelitarna oczywiście swoją drogą.

    Niestety najgorsze jest to, że TP (w zasadzie to Orange) dąży do tego, żeby wszystkich abonentów przerzucić na ADSL. Prawdopodobnie już niedługo nowe usługi będą sprzedawane wyłącznie po IP, analogowy telefon zostanie tylko u starych klientów, a i ich pewnie do tego kiedyś zmuszą. Wszystko rozbija się o koszty. Gdy wszystkie usługi są świadczone po IP, to wystarczy wyłącznie infrastruktura zapewniająca dostęp do Internetu, centrale telefoniczne są wtedy niepotrzebne, więc odchodzą koszty budowy i utrzymania tego. Sprzęt do DSL można zamknąć na dobrą sprawę w jednej szafie gdzieś przy drodze.

    Darek, jeśli odbierasz tylko telewizję analogową, to przerzuć się może na cyfrową naziemną. Obecnie będziesz miał minimum 15 kanałów (lub więcej), z resztą analog już od 7 listopada będzie wyłączany i w całym kraju zniknie w najbliższe lato. Jeśli nie oglądasz dużo telewizji to powinno to w zupełności wystarczyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Dno!
    Idiotyczny pomysł łączenia dekodera z liveboxem.Musiałem kuć i ciągnąć kable!
    Na dziś wszystko porozłączane i czekam na koniec umowy ,żeby to wszystko wywalić z domu.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7

    Domyślnie

    moja opinia - podobna o tej jak przedmówców - ledwo 3 z plusem
    kanałów w podstawowym pakiecie nie ma wcale dużo; te durne kable, bo wszystko musi być do live-boxa podłączone - u nas idzie pod drzwiami bo nie ma jak z przedpokoju do salonu inna drogą, grrrr! jedyne co fajne , to można sobie z zagranicą ponawijać do bólu ucha , ale tylko na stacjonarne numery! ale jak ktoś i tak był wcześniej przyzwyczajony do skype to w sumie też żaden szał.
    no i o tym się nie mówi przy zawieraniu umowy, ale nie wszędzie są dostatecznie dobre łącza żeby to wszystko uciągnąć! u nas na szczęście dało radę, bo blok z 10 lat dopiero stoi. Tata dał się miłej pani namówić, poszedł po prostu przedłużyć umowę na net i przyszedł z tym całym FuckPakiem, jak go zapytałam czy sprawdził czy mamy możliwości techniczne na taką usługę to zrobił duże oczy. Umowa bodajże na 24 mies.
    Jedna osoba z mojej rodziny pracowała kiedyś w infolinii Orange i mieli niezłe jaja , jak ludzie dzwonili po 100 razy żeby to w ogóle działało, u niektórych za chiny nie chciało, afery ze zrywaniem umów itp.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony