dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szielony

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    2

    Domyślnie wybór ogrzewania do domu poniżej 100m2

    Witam, proszę o pomoc w wyborze ogrzewania do domku którego budowę zacznę w przyszłym roku.
    Dom dokładnie w/g projektu http://www.mgprojekt.com.pl/zosia. Przeczytałem do tej pory sporo tematów na tym forum dotyczących ogrzewania ekogroszkiem i PC ale poza męczącymi słownymi przepychankami przez xx stron wątku nic konkretnego się nie dowiedziałem.
    Nie mam dostępu do gazu wiec ta opcja od razu odpada.
    W całym domu będzie podłogówka. Nie interesuje mnie ze coś śmierdzi, kopci, zajmuje miejsce i kurzy lub hałasuje,zamarza i szpeci elewacje budynku tylko konkretne realne koszty zakupu i instalacji i późniejszych rachunków za cały rok + CWU. miejsce budowy woj. łódzkie okolice Piotrkowa Tryb. jeżeli to ma jakieś znaczenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Najpierw OZC z którego się dowiesz ile dom zuzyje energii na ogrzewanie a dopiero potem decyduj o tym w jaki sposób i w jakiej cenie dostarczysz mu tej energii.
    Oczywiście im mniej energii dom będzie potrzebował tym mniej zapłacisz za nią także to tylko od ciebie zależy.

    Bez wiedzy na temat zużycia energii przez dom nikt ci nie doradzi bo nikt nie jest jasnowidzem.
    Najtaniej w inwestycji wychodzi Elterm bo to koszt tylko 2,5tys zł ale bez wiedzy na temat zużycia energii na ogrzewanie przez dom nic ci nie da ta wiedza.
    Ostatnio edytowane przez wskazówka ; 25-09-2014 o 10:54

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szielony

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz. takie dane są podane na stronie projektu :

    Charakterystyka Energetyczna

    Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:
    Ep -112,6 kWh/(m2)
    Ek - 100,5 kWh/(m2 rok)
    EUco - 80,31 kWh/(m2 rok)

    Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:
    Ep - 92,38 kWh/(m2)
    EUco - 41,45 kWh/(m2 rok)

    nie wiem w jaki inny sposób mam to policzyć?

  4. #4

    Domyślnie

    To teraz dowiedz się ile kosztuje 1kWh dla poszczególnych źródeł ciepła,jak już będziesz to wiedział podstaw do zużycia ogólnego. Następnie porównaj koszty inwestycji w poszczególne źródła ciepła pod wszelkimi kątami.
    Jak juz to będziesz wiedział to zastanów się nad tym czy nie zmniejszyć zużycia tej energii zwłaszcza,że koszty energii w przyszłości będą rosły a nie tanialy
    Jak juz będziesz to wszystko wiedział to sądzę że sam wybierzesz jak najbardziej optymalne rozwiązanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony