dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 65
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1282
  1. #1221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Do bufora napchać?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #1222

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    1 Zasobnik na opał nie może być duży bo następuje rakietowe spalanie,więc jak byś miał bardzo duży zasobnik to co byś zrobił z kolosalną ilością energi?
    Eee tam. Już sama ta odpowiedź brzmi: zasobnik może być duży.
    To by dawało długą stałopalność bez podrzucania drewna co jakiś czas.
    Np taki piec w tunelach foliowych, gdzie uprawia się rośliny w miejsce zwykłego pieca z długą rurą kominową gdzie trzeba podkładać opał co 2 godziny.
    A jak mogłaby wyglądać skutecznie działająca ta część pieca rakietowego, która grzałaby wodę na potrzebyCO/CWU?
    Ostatnio edytowane przez pawellukasz ; 29-04-2017 o 18:36

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czy opałem w piecu rakietowym może być tylko drewno?
    Nie może też być opona.
    A tak na serio wszystko co ma dużo gazów.
    Węgiel/ekogroszek też?

  4. #1224

    Domyślnie

    Pawellukasz są dwa pomysły na rakietowca z zasobnikiem - zagazowanie i dolne spalanie. Skłaniam się ku temu drugiemu, bo wydaje mi się prostsze i bliższe pierwszym rakietowcom.
    Ten schemat, który pokazałeś to raczej piec gazujący moim zdaniem - powietrze od góry przechodzi przez całą warstwę opału w zasobniku. W klasycznym dolniaku spalanie następuje tylko w palenisku, będącym dnem zasobnika na opał.

  5. #1225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Pawellukasz są dwa pomysły na rakietowca z zasobnikiem - zagazowanie i dolne spalanie. Skłaniam się ku temu drugiemu, bo wydaje mi się prostsze i bliższe pierwszym rakietowcom.
    Ten schemat, który pokazałeś to raczej piec gazujący moim zdaniem - powietrze od góry przechodzi przez całą warstwę opału w zasobniku. W klasycznym dolniaku spalanie następuje tylko w palenisku, będącym dnem zasobnika na opał.
    No nie do końca tak. Popatrz na pierwszą fotkę - tam widać w drzwiczkach na dole klapkę od powietrza, a sam zasobnik na opał jest zamykany od góry.
    Jest to typowy piec dolnego spalania, ale jego załadunek jest nieco inny.
    Spalanie na pewno odbywa się od dołu, a bez dymienia, bez otwierania pieca można od góry podkładać opał.
    Rozmawiałem z producentami tych pieców i z inf. od nich uzyskanych wynika, że dalej, w tej komorze szamotowej następuje dopalanie (komora ma ok 1000st C) gazów.
    Istnieje ponadto możliwość wtrysku mgły wodnej do tej komory. Nie wiem co i ile to daje.
    Mniejsza z tym. Chodzi o rakietowca. Czyli tak jak w tym piecu - zasobnik na opał, na duuużo opału i tylna część typowego rakietowca.
    Czyli spaliny krążą w okrągłym cyklonie, cząsteczki stałem są siłą odśrodkową odrzucane do ścianek walcowej części rakietowca.
    No trzeba by coś takiego zrobić i coś pokminić.

  6. #1226
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nie zajmowałem się jeszcze takim typem.
    Jednak z różnych informacji jakie docierały, najlepiej jak górna pokrywa zasobnika będzie się obniżać wraz z ubywającym opałem.
    Dlaczego ?
    Pozwoli to uzyskać jednakowe warunki napowietrzające od początku do końca wypalenia wsadu.
    Pozdrawiam.

  7. #1227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Czy to jest jeszcze temat o Rocket Stove na drewno? Czy o paleniu wszystkiego co się da podpalić, byle tylko dym z komina nie leciał?
    Co, do licha robią moderatorzy? Wyjechali na wieczne wakacje?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  8. #1228
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Tak racja .
    Ale dla PLUTONA, to nigdy nie przeszkadzało.
    No i na samym drewnie już by trzeba było przenieść wątek do archiwum

  9. #1229

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Czy to jest jeszcze temat o Rocket Stove na drewno? Czy o paleniu wszystkiego co się da podpalić
    Jak najbardziej o Rocket Stove. Tylko po modyfikacji o większy zasobnik.
    A co do innych paliw...to co?Warto wiedzieć.

  10. #1230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Nie. W letargu letnim jest...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #1231

    Domyślnie

    No to pobudka

    Widok z boku. Jako zasobnik na opał posłużył mi stary Ackerman W5 wybebeszony z szamotu. Palenisko to korytko posklejane z elementów ulepionych z zaprawy szmotowej + 10% Górkala 40 + wermikulit frakcji 0-3 mm. Dopalacz pionowy z płyt krzemianowo-wapniowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170813_11_37_22_Pro.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	394749
    Wlot powietrza. Po bokach na dole widać wloty dwóch rur kanalizacyjnych 3/4 cala służących za kanały PW.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170813_11_37_44_Pro.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	394750
    Całość posklejana z resztkówek, więc wygląd nie powala, ale będę rozbierał wszystko pewnie jeszcze wiele razy.
    Jako opału użyłem brykietu walec 5,5 cm. Już widzę, że muszę zmienić przejście z komory załadunkowej do paleniska, bo brykiet się zawiesza. Ma on być na razie, obok odpadów tartacznych, docelowym paliwem. Później poeksperymentuję ze zrębkami.
    Zdjęcia się położyły na boku
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 13-08-2017 o 11:46

  12. #1232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    godz

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    45

    Domyślnie

    witam koledzy
    będę stawiał mały warsztat ok 50 m2,(ściany z płyt wypełnione pianą) podłoga wylana z betonu w którym chciał bym poprowadzić wylot spalin mojego rakietowca wykorzystując podłogę do akumulacji, nie budowałem nigdy pieca rakietowego więc chyba warto żebym wykorzystał jakiś gotowy sprawdzony projekt
    pomożecie?
    pozdrawiam
    godz

  13. #1233

    Domyślnie

    Cytat Napisał godz Zobacz post
    witam koledzy
    będę stawiał mały warsztat ok 50 m2,(ściany z płyt wypełnione pianą) podłoga wylana z betonu w którym chciał bym poprowadzić wylot spalin mojego rakietowca wykorzystując podłogę do akumulacji, nie budowałem nigdy pieca rakietowego więc chyba warto żebym wykorzystał jakiś gotowy sprawdzony projekt
    pomożecie?
    pozdrawiam
    godz
    Chcesz zrobić coś w rodzaju podłogówki? To lepiej użyj ogrzanego powietrza, a nie spalin.

  14. #1234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    godz

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    45

    Domyślnie

    witam Krakers70
    myślę i kombinuje jak najwięcej tego pieca ukryć w podłodze co by nie przeszkadzał w poruszaniu tzn:
    żeby w podłodze była jakby ława grzewcza i wylot spalin.

  15. #1235
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    1 Zasobnik na opał nie może być duży bo następuje rakietowe spalanie,więc jak byś miał bardzo duży zasobnik to co byś zrobił z kolosalną ilością energi?
    Świetne podsumowanie "wiedzy" piszących o piecach "rakietowych" .... Energi jest tyle ile w spalanym paliwie . Energia jest policzalna...
    Darek B

  16. #1236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał godz Zobacz post
    witam koledzy
    będę stawiał mały warsztat ok 50 m2,(ściany z płyt wypełnione pianą) podłoga wylana z betonu w którym chciał bym poprowadzić wylot spalin mojego rakietowca wykorzystując podłogę do akumulacji, nie budowałem nigdy pieca rakietowego więc chyba warto żebym wykorzystał jakiś gotowy sprawdzony projekt
    pomożecie?
    pozdrawiam
    godz
    Jeden gotowiec w Malborku, drugi w Xanten...W Malborku lepszy. W Xanten "przedumali" i przestał działać....https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...wIzABegMfMvnD7

  17. #1237

    Domyślnie

    Cytat Napisał godz Zobacz post
    witam Krakers70
    myślę i kombinuje jak najwięcej tego pieca ukryć w podłodze co by nie przeszkadzał w poruszaniu tzn:
    żeby w podłodze była jakby ława grzewcza i wylot spalin.
    Jeżeli posadzka będzie ponad poziomem gruntu to czemu nie? Wyczystka były by na zewnątrz budynku. Jeżeli poniżej to ciężka sprawa przy czyszczeniu kanałów spalinowych. RS spala bardzo czysto, ale coś tam się sadzy zbierze, a jak nie sadzy to osad krzemianowy. Jeżeli masz patent jak to przeszczotkować i wybrać to spoko luz. No i kwestia, czy ma się grzać cała posadzka, czy jej część? Czy będzie odizolowana od gruntu? Żeby Ci się ciepło nie rozlazło po ziemi pod podłogą.
    Na Twoim miejscu zrobił bym jednak jakiegoś małego metalowego rakietowca, bo moim zdaniem akumulowanie ciepła w warsztaciku nie jest potrzebne. Coś w tym klimacie:
    https://www.youtube.com/watch?v=8jEgHVXXq4o

  18. #1238
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    W rakietowcu nie da się spalać węgla tak mi odpisano na forum o ogrzewaniu

  19. #1239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    W rakietowcu nie da się spalać węgla tak mi odpisano na forum o ogrzewaniu
    Szkoda, że o tym nie wiedziałem - tak palę już 26 lat. Tylko u mnie jest podajnik. Najczęściej palę mieszanką węgiel + zrębki. Sam węgiel można lecz jest za wysoka temperatura i pali się za szybko - zbyt duża moc, gdy trzeba minimum.

  20. #1240
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

Strona 62 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony