dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 68
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.357 z 1357

Domyślnie

Witam,
    Ja mam parę pytań, czy też spostrzeżeń...
    1. Pierwsze co się rzuca w oczy w piecach rakietowych to mały "zasobnik" na opał. A czy nie można by w tych piecach zastosować takiego zasobnika opadowego na opał
    tak jak w tym piecu dolnego spalania:

2. Czy opałem w piecu rakietowym może być tylko drewno?
    3. Piec rakietowy jest w istocie piecem dolnego spalania.
    Patrząc na powyższy piec dolnego spalania można by zrobić tę pionową komorę spalania w postaci walca (jak w piecu rakietowym), tam gdzie jest prostopadłościenna wyłożona szamotem na powyższym zdjęciu. Czyli byłby piec rakietowy z dużym zasobnikiem.
    Co sądzą Szanowni Forumowicze w tym temacie?

Domyślnie

Czy opałem w piecu rakietowym może być tylko drewno?
    Nie może też być opona.
    A tak na serio wszystko co ma dużo gazów.

Domyślnie

1 Zasobnik na opał nie może być duży bo następuje rakietowe spalanie,więc jak byś miał bardzo duży zasobnik to co byś zrobił z kolosalną ilością energi?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

Do bufora napchać?

Adam M.
    jak jestem potrzebny to: adam@mechatronix.com.pl

Domyślnie

Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    1 Zasobnik na opał nie może być duży bo następuje rakietowe spalanie,więc jak byś miał bardzo duży zasobnik to co byś zrobił z kolosalną ilością energi?
    Eee tam. Już sama ta odpowiedź brzmi: zasobnik może być duży.
    To by dawało długą stałopalność bez podrzucania drewna co jakiś czas.
    Np taki piec w tunelach foliowych, gdzie uprawia się rośliny w miejsce zwykłego pieca z długą rurą kominową gdzie trzeba podkładać opał co 2 godziny.
    A jak mogłaby wyglądać skutecznie działająca ta część pieca rakietowego, która grzałaby wodę na potrzebyCO/CWU?
    Ostatnio edytowane przez pawellukasz ; 29-04-2017 o 18:36

Domyślnie

Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czy opałem w piecu rakietowym może być tylko drewno?
    Nie może też być opona.
    A tak na serio wszystko co ma dużo gazów.
    Węgiel/ekogroszek też?

Domyślnie

A on ma dużo gazów?
    Pewnie może.

Domyślnie

Pawellukasz są dwa pomysły na rakietowca z zasobnikiem - zagazowanie i dolne spalanie. Skłaniam się ku temu drugiemu, bo wydaje mi się prostsze i bliższe pierwszym rakietowcom.
    Ten schemat, który pokazałeś to raczej piec gazujący moim zdaniem - powietrze od góry przechodzi przez całą warstwę opału w zasobniku. W klasycznym dolniaku spalanie następuje tylko w palenisku, będącym dnem zasobnika na opał.

Domyślnie

Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Pawellukasz są dwa pomysły na rakietowca z zasobnikiem - zagazowanie i dolne spalanie. Skłaniam się ku temu drugiemu, bo wydaje mi się prostsze i bliższe pierwszym rakietowcom.
    Ten schemat, który pokazałeś to raczej piec gazujący moim zdaniem - powietrze od góry przechodzi przez całą warstwę opału w zasobniku. W klasycznym dolniaku spalanie następuje tylko w palenisku, będącym dnem zasobnika na opał.
    No nie do końca tak. Popatrz na pierwszą fotkę - tam widać w drzwiczkach na dole klapkę od powietrza, a sam zasobnik na opał jest zamykany od góry.
    Jest to typowy piec dolnego spalania, ale jego załadunek jest nieco inny.
    Spalanie na pewno odbywa się od dołu, a bez dymienia, bez otwierania pieca można od góry podkładać opał.
    Rozmawiałem z producentami tych pieców i z inf. od nich uzyskanych wynika, że dalej, w tej komorze szamotowej następuje dopalanie (komora ma ok 1000st C) gazów.
    Istnieje ponadto możliwość wtrysku mgły wodnej do tej komory. Nie wiem co i ile to daje.
    Mniejsza z tym. Chodzi o rakietowca. Czyli tak jak w tym piecu - zasobnik na opał, na duuużo opału i tylna część typowego rakietowca.
    Czyli spaliny krążą w okrągłym cyklonie, cząsteczki stałem są siłą odśrodkową odrzucane do ścianek walcowej części rakietowca.
    No trzeba by coś takiego zrobić i coś pokminić.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

Domyślnie

Nie zajmowałem się jeszcze takim typem.
    Jednak z różnych informacji jakie docierały, najlepiej jak górna pokrywa zasobnika będzie się obniżać wraz z ubywającym opałem.
    Dlaczego ?
    Pozwoli to uzyskać jednakowe warunki napowietrzające od początku do końca wypalenia wsadu.
    Pozdrawiam.

Domyślnie

Czy to jest jeszcze temat o Rocket Stove na drewno? Czy o paleniu wszystkiego co się da podpalić, byle tylko dym z komina nie leciał?
    Co, do licha robią moderatorzy? Wyjechali na wieczne wakacje?
    Róbmy swoje!

Dom - klocek z pustaków wybudowany za Gierka, docieplony w latach 90-tych 5cm styropianu. Okna plastikowe też z lat 90-tych. Około 200m2 powierzchni. CO grzejnikowe, dolniak na drewno + PC P/W Sirac LSQ10R (+uśpiony kociołek olejowy).

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

Domyślnie

Tak racja .
    Ale dla PLUTONA, to nigdy nie przeszkadzało.
    No i na samym drewnie już by trzeba było przenieść wątek do archiwum

Domyślnie

Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Czy to jest jeszcze temat o Rocket Stove na drewno? Czy o paleniu wszystkiego co się da podpalić
    Jak najbardziej o Rocket Stove. Tylko po modyfikacji o większy zasobnik.
    A co do innych paliw...to co?Warto wiedzieć.

Domyślnie

O ch*lera
    W chałupie 30stoni.
    Wszyscy (opricz mnie)krzyczą:
    K*jwa mać
    K"jwa mać
    Ale gorącą
    Palenie w piecu to dzisiaj przesada a on hajcuje do 30stopni.

Domyślnie

Temat umarł śmiercią naturalną?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

Nie. W letargu letnim jest...

Adam M.
    jak jestem potrzebny to: adam@mechatronix.com.pl

Strona 68 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia