dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 65
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1282
  1. #1101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Miło mieć sprawę z zawodowym DRWALEM.... Obecnie to zdaje się bardzo poszukiwany zawód.


    Tan na marginesie co sądzicie o temacie "drzewa tlenowe" ????
    Generalnie fajnie jest mieć profesjonalną wiedzę nie tylko z dziedziny swojego zaścianka....

    Właśnie jeden szybko rosnący gatunek znika z naszego krajobrazu zgodnie z jakimś tam rozporządzeniem (chyba nawet nie Pana Szyszko). Topola miała być tym samym co oxy, a okazała się większym bałaganiarzem niż z niej korzyści....Świetny opał dla Ciebie! Ty nie lubisz wysokich temperatur....

  2. #1102
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    15% przy cemencie ale są spalarnie gdzie idą tylko opony.
    Niby zgodnie z normą, ale ludzie nie chcą budowy takich spalarni w pobliżu ich domostw.

  3. #1103
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak 24 na dobę x 364 czuć jakiś zapaszek, to chyba chętnych nie ma

  4. #1104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post
    Dobre dopalanie raz, czas kontaktu i przebywania to dwa + przesprawny system oczyszczania spalin...

    Nawet w piecach obrotowych do wypału cementu dodatek opon nie może przekroczyć ~15% całkowtej masy paliwa.

    Raz ze względu na emisje (nie do utrzymania w normach), a dwa na obniżanie własciwośći produktu.
    (produkty rozpdau opony zostają w cemencie obniżającjego jakość).

    Współspalanie z węglem w elektrociepłowniach, także powoduje wiecej kłopotów niż koryśći,... a w zwiazku z obowiazujacym zakazem składowania ... nadal ..są wywożone statkami do ....Bahrajnu.

    Dzięki Piotr. Po giermansku nie poczytam...

    A wracając do mego pytania, kóe przepadłó w natłoku.

    Czy znacie gdzie stosuje się rury z PVC (czy inne ) o fi 180?

    Potrzebna na wewnetrzną rurę odlewu dopalacza.
    Musielismy nabyc 160 z kanalizy i ją owijać cudami by przekrój zwiększyć.
    Kupa nie trzebnej roboty.
    Fleks alu. Pewnie ze 30 zeta kosztuje 180 mm. Zasypujesz rurę piachem, po zastygnięciu odlewu piach wysypujesz, rurę alu wycinasz (albo robisz doświadczenie na temperaturę utleniania aluminium ). Perforacja stetchem do wygładzenia, jak przeszkadza...

  5. #1105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Fleks alu. Pewnie ze 30 zeta kosztuje 180 mm. Zasypujesz rurę piachem, po zastygnięciu odlewu piach wysypujesz, rurę alu wycinasz (albo robisz doświadczenie na temperaturę utleniania aluminium ). Perforacja stetchem do wygładzenia, jak przeszkadza...
    Hmm.. koszt nie aż tak straszny, ale .. zastanawiam się czy taka rura "wydzierży w pionie" tak podczas zalewania jak i podczas zawibrowywania młotem pneumatycznym?

    Mimo trzymania się zasady niepalenia odpadów wolę ewentualnie "sprawdzić temp. utleniania PVC" gdyby nie chciała była opuśćić odlewu.

  6. #1106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wie ktoś gdzie kupić zrebke z gumy?
    Zrembka z gumy paliła by się jak diabli=ekspresowe rozpalanie.
    offtopujesz.
    Ale powiem ci że to co nazywasz zrębką gumową ma swą nazwę i... na szczęście jest ona nie do kupienia dla ....maluczkich

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Co jest takiego w tych oponach, że w przemyśle nie umią ich spalić?
    No napisałem ci przecież, co jest.

    Kupa trucizn nierozkładalnych w piecu w warunkach domowych.

    I to że oczyszczenie tych spalin kosztuje tyle że lepiej palieć drewnem,a nie oczyszczanie kosztuje jeszcze więcej.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Diabelski przeklęty węgiel czy demoniczny wodór a może piekielna siarka?
    No je.sli to jest twój poziom znajomości tematyki zawartości zwiażkó trujących w gazach odlotowych to.. faktycznie szkoda dyskusji.[/QUOTE]


    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W przemyśle nie potrafią spalać opon bo chodzi o pieniądze,pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
    NIE! wiesz w przemyśle jest jeszcze coś czego znadjesz się nie posiadać ty. A mianowicie wiedzę.

    Oczyszczanei spalin kosztowne jest, a ty chcesz palić odpady niebezpiecznie i truć innych, przerzucając tym samym te koszty których nie poniesiez
    na innych, gdyż to oni będą chorować [/quote]

  7. #1107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    15% przy cemencie ale są spalarnie gdzie idą tylko opony.
    Kurcze! ciekawym co zmienili w recepturze że dają radę dotrzymać emisji godzinowych.
    Ja obstawiam, żę wysyłąją Pana Zdzicha z butlą tlenową w pobliże sondy

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Niby zgodnie z normą, ale ludzie nie chcą budowy takich spalarni w pobliżu ich domostw.
    W PL się nie dziwię! W EU się da.

  8. #1108
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Skoro tak lubisz palić opony...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miotacz ognia.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	385458  
    Darek B

  9. #1109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Jak w ekspresowym tempie rozhajcować cały zasyp w kotle DS. "

    Zastosuj miniaturkę.
    Palnik do papy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #1110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Młodyś to nie możesz tego znać...
    Tylko ci, którzy bohatersko rozpalali w kaflakch i kuchniach węglowych przy braku drewna rozpałkowego pamiętają jak się to robi...

    Znajdź na jakim złomie widełki przedniego koła od nie za dużego rowerka.
    Wiertełkiem malutkim, jedynka dobra, nawierć w nich kilkanaście otworków "patrzących tam, gdzie było kółko".
    Na tę część, która łączyła się z kierownicą naciągnij kawałek dętki rowerowej.
    Drugą stronę dętki podłącz pod źródełko jakiegoś gazu palnego.
    Butla LPG z reduktorem lub gaz "rurzany".
    Puszczasz gaz, podpalasz świeczki na widełkach i wpychasz w palenisko.
    Zaworem regulujesz intensywność płomienia.
    Porcja węgla, gumy czy plastiku rozpala się skutecznie i szybko. BEZ drewna, gazety, tekturki....
    Jak się rozpali zakręcasz zawór a przyrząd odkładasz do jakiego kąta.
    Jak dalej palić - to chyba wiesz...

    Dziś mamy palniki do papy za 45zł/szt. ale, jak ich nie lubisz, da się to zrobić tak jak kiedyś.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #1111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1954 E.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	385916 To zdjećie po kliknięciu się powiększa

    Chciałbym spytać szanownych praktyków co sądzą o takiej porowatości powierzchni uzyskanego odlewu?

    W przekroju (widziany podczas wycinania portu) takich bąlbowatości brak.


    (sklad : 20 kg kruszywa i 5 kg Górkala 70)

    Silniej nie byliśmy w stanie zwibrować.

    (3 osoby przez 30 min tańczyły dziki taniec indiański wokół tego słupa .

  12. #1112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1954 E.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	385916 ...
    Chciałbym spytać szanownych praktyków co sądzą o takiej porowatości powierzchni uzyskanego odlewu?
    W przekroju (widziany podczas wycinania portu) takich bąlbowatości brak.
    ... (3 osoby przez 30 min tańczyły dziki taniec indiański wokół tego słupa .
    Zapomnieliście o jednym szczególe. Indianie przywiązywali do słupa jakąś ofiarę do zamęczenia, i ta ofiara też trzęsła się ze strachu.
    A już serio: Jako forma posłużyła tekturowa rura? Pewnie tektura mentalnie wciągnęła w siebie wodę, beton przy ściance zgęstniał i dlatego dzikie tańce nie do końca poskutkowały. Ale, jak sam piszesz, wewnątrz odlewu bąbli nie ma, więc nie powinno być źle.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  13. #1113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Jako forma posłużyła tekturowa rura? Pewnie tektura mentalnie wciągnęła w siebie wodę, beton przy ściance zgęstniał i dlatego dzikie tańce nie do końca poskutkowały. Ale, jak sam piszesz, wewnątrz odlewu bąbli nie ma, więc nie powinno być źle.
    Tak. zewnętrzną scianą formy była rura do odlewów betonowych.
    Ale pewnikiem też nasz beton był nieco za gęsty, bo miałem strach dodać za dużo wody.


    Dzięki za balsam na duszę i wyjaśnienie!


    Frapuje mnie jeszcze to, czy słusznieśma uczynili, że napaliliśmy już po 2 tygodniach od wylania i dostał nieco w pytę.
    Wprawdzie tylko z kartoniu, i nie dłużej niż 20 min, ale flara była na 0,5 m, a pod koniec palenia łąpek się już na powierzchni dopalacza utrzymać nie dało.

    Przesadziliśmy?

    @ mtdeusz

    Można wymurować dopalacz z cegieł, ale cieżko z nich uzyskać przekrój okrągły.
    A my się nieco testowaniem w przyszłości mamy zamiar pobawić i dokładność dopalania pobadać testerem spalin.

  14. #1114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post
    Tak. zewnętrzną scianą formy była rura do odlewów betonowych.
    Ale pewnikiem też nasz beton był nieco za gęsty, bo miałem strach dodać za dużo wody.


    Dzięki za balsam na duszę i wyjaśnienie!


    Frapuje mnie jeszcze to, czy słusznieśma uczynili, że napaliliśmy już po 2 tygodniach od wylania i dostał nieco w pytę.
    Wprawdzie tylko z kartoniu, i nie dłużej niż 20 min, ale flara była na 0,5 m, a pod koniec palenia łąpek się już na powierzchni dopalacza utrzymać nie dało.

    Przesadziliśmy?

    @ mtdeusz

    Można wymurować dopalacz z cegieł, ale cieżko z nich uzyskać przekrój okrągły.
    A my się nieco testowaniem w przyszłości mamy zamiar pobawić i dokładność dopalania pobadać testerem spalin.
    Przesadziłeś czy nie,...Z fusów nikt Ci nie powróży...

  15. #1115
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czemuż to trudno wybudować okrągły kanał ?
    Jaką chcesz średnicę ?
    Darek B

  16. #1116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czemuż to trudno wybudować okrągły kanał ? Jaką chcesz średnicę ?

    Ale ja nie twierdziłem, że trudno, lecz trudniej (Czyli w domyśle -> w naszym przypadku -> i dla większości nie-zdunów).
    Cięcie cegieł szamotowych kątówką (bo pilarki stołowej nie posiadamy) tak by łuki porobić, to trochę nie mój level.
    Można dość łatwo przekrój ośmokątny, ale... chcieliśmy okrągły.

    No chyba, że mówisz o jakimś innym sposobie, którego nie znam.
    Nie jestem zdunem, choć chciałbym podnieść swe umiejętności w tym zakresie.


    @Piotr!
    Zdaję sobię sprawę, że praktyka, to praktyka. i nie da sie powróżyć z fusów. a nawet z filmiku na YT.
    A jako, że to mój pierwszy odlew to trudno mi oceniać. bo brak odniesienia.

    edycja postu: pardon! myślałęm, że Twa wypowiedż odnosi się do kwestii ilośći dodanej wody, a teraz po wysłaniu już posta doczytałem, że do to tego palenia pierwszego się odnosisz.

    wiec dopytam: A jak ty byś postępował z takim odlewem dopalacza?



    @ wszyscy
    A jak myślicie? czy lepiej/gorzej/warto/ nie warto (jakie plusy a jakie minusy) by było odlać dwie pionowe połowki cylindra (a może 3-4 poziome ) i je połączyć zaprawą by jakąś dylatację zapewnić?

    Jaki jest was stosunek do / doświadczenie z odlewami.?
    Ostatnio edytowane przez Rafkoo ; 07-04-2017 o 12:52 Powód: odpowiedz do nie istniejacej kwestii

  17. #1117
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Odlewanie wymaga wprawy.
    Liczy się też czas od wymieszania do wrzucenia do formy. Czasami potrzebna jakaś prowadnica -lejek, by sprawniej wchodziło
    Ten użyty beton ma najmniejsze "rozszerzanie" pod wpływem ciepła, więc mniej będzie tak narażony na pęknięcia niż przy użyciu innych. Najlepiej jednak wypytać u dystrybutora, bo zna też opinię kupujących.
    Gdyby to było dla mnie, to pociął bym na odcinki 30 cm no i każdy na dwie lub trzy części.
    Wynika to z wiedzy w jakich kierunkach "wygina" się szamot(beton) podczas pracy w temperaturze.
    Oczywiście moja opinia nie musi być "żelazna", bo komuś-gdzieś np sprawdziło się w całości.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 07-04-2017 o 13:28

  18. #1118

    Domyślnie

    Na odlewanych płytach, z których mam zrobione palenisko (Cebud) widać identyczne ślady po pęcherzykach powietrza. Wojtek gdzieś kiedyś pisał, że mają prawo występować na styku odlewu z formą, byle w środku betonu ich nie było.
    ps.
    Beton BOS trzeba wcześniej wygrzać 8 godzin w 110* C, górkal chyba nie potrzebuje wygrzewania. Dla betonów wysokoglinowych 2 tygodnie to aż nadto. Zresztą takie grzanie to nie była nawet gra wstępna. Pierwsza próba będzie po zaizolowaniu i ostrym, kilkugodzinnym paleniu. Druga - ta prawdziwa, po kilkuset cyklach grzanie/stygnięcie.
    Trzymam kciuki

    Ps2. A co było formą od środka?
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 07-04-2017 o 15:14

  19. #1119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post
    Ale ja nie twierdziłem, że trudno, lecz trudniej (Czyli w domyśle -> w naszym przypadku -> i dla większości nie-zdunów).
    Cięcie cegieł szamotowych kątówką (bo pilarki stołowej nie posiadamy) tak by łuki porobić, to trochę nie mój level.
    Można dość łatwo przekrój ośmokątny, ale... chcieliśmy okrągły.

    No chyba, że mówisz o jakimś innym sposobie, którego nie znam.
    Nie jestem zdunem, choć chciałbym podnieść swe umiejętności w tym zakresie.


    @Piotr!
    Zdaję sobię sprawę, że praktyka, to praktyka. i nie da sie powróżyć z fusów. a nawet z filmiku na YT.
    A jako, że to mój pierwszy odlew to trudno mi oceniać. bo brak odniesienia.

    edycja postu: pardon! myślałęm, że Twa wypowiedż odnosi się do kwestii ilośći dodanej wody, a teraz po wysłaniu już posta doczytałem, że do to tego palenia pierwszego się odnosisz.

    wiec dopytam: A jak ty byś postępował z takim odlewem dopalacza?



    @ wszyscy
    A jak myślicie? czy lepiej/gorzej/warto/ nie warto (jakie plusy a jakie minusy) by było odlać dwie pionowe połowki cylindra (a może 3-4 poziome ) i je połączyć zaprawą by jakąś dylatację zapewnić?

    Jaki jest was stosunek do / doświadczenie z odlewami.?
    Moje fusy odnosiły sie do braku wiedzy: co, z czego, do czego i dlaczego.... Ale Krakers odpowiedział Ci dość adekwatnie do sposobu zadania pytania...

  20. #1120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

Strona 56 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony