dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 65
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1282
  1. #1161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Dzięki Hes
    Czyli trzeba poeksperymentować. Bardzo mi to pasuje Jako lepiszcza użyję tego kleju, potraktuję nim masę włóknistą i wermikulit. Zobaczymy co z tego wyniknie.
    Część moich wcześniejszych próbek już się piecze w kominku (te z klejem na płytach k-w), część dosuszam w 110* w piekarniku, potem w ogień.
    Chcę zwrócic Twoją uwagę, na pewną skazę tak zwanych testów niektórych instytutów czy laboratoriów zakładowych np producentów kominków. Zwykle ogłaszają "zwycięstwo" po 2 tygodniach testów w warunkach obróbki cieplnej. A to po prostu "zdrada"... Urządzenia ogniowe maja przerwy w eksploatacji. Często stoją w pomieszczeniach gdzie jest różna wilgotność powietrza. Coś co się sprawdziło w piekielnych warunkach termicznych, nagle zaczyna się sypać po 2 miesiącach bezruchu eksploatacyjnego. W ten sposób popłynął niejeden mądrala opracowujący receptury mieszanek wyłożeń kominkowych dla znanych polskich marek....

    Właśnie kończę sezon testów różnych materiałów...nawet z dodatkiem cyrkonu. Jednym z głównych elementów moich testów laboratoryjnych, jest pozostawienie urządzenia w spokoju w warunkach nieużywanego domku letniskowego. Potem kolejne palenia i znów bezruch.... Takie testy to zwykle jeden cały sezon grzewczy...Czasem dłużej. Mało spektakularne, ale treściwe...

  2. #1162

    Domyślnie

    Piotrze wiem o tym Na razie chcę sprawdzić czy specyfiki, którymi potraktowałem płyty k-w nie odkleją się od nich od razu pod wpływem temperatury. Prawdziwy test to będzie przyszły sezon grzewczy, ale od czegoś trzeba zacząć.
    Stwierdziłem, że co je będę grzał palnikiem, skoro w kominku i mocniej się pogrzeją i oberwą spalinami z drewna, czyli warunki będą bardziej zbliżone do tych docelowych. Napaliłem drobniejszymi drewkami, zrobiłem warstwę żaru, na to testowe kawałki płyty, a na nie grubsze polana.Właśnie na nie patrzę, złapały pomarańczowy kolor

  3. #1163

    Domyślnie

    Wyniki eksperymentu:
    Rozcieńczony klej do pieców popękał i złuszczył się, w dodatku płyta pod nim popękała w głąb, zamiast zabezpieczyć powierzchnię płyty przyspieszył jej destrukcję. Szkło wodne podobnie, choć nie tak drastycznie, pojawiła się na nim siateczka pęknięć.
    Nierozcieńczony klej trzyma się i nie popękał. Nie daje się tak łatwo oderwać od powierzchni płyty. Wygląda obiecująco, będę kontynuował eksperymenty z nim.
    Masa fiberplast i szpachla przed wypaleniem miały wyczuwalną strukturę włóknistą, były lekko sprężyste, przypominały trochę zaschniętą masę papierową. Po wypaleniu wyglądają dokładnie tak samo, ale po włóknistości nic nie zostało, powstało coś w rodzaju spienionej ceramiki. Po odłupaniu kawałka paznokciem można go rozetrzeć w palcach na pył (wcześniej nie dało się tak łatwo i widać było włókienka). Są mechanicznie delikatniejsze od samej płyty.
    Płyta k-w nie zmieniła twardości, ale po wypaleniu wydaje inne odgłosy, jest bardziej głucha. Niewypalone kawałki wyraźnie dzwonią.
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 14-04-2017 o 19:18

  4. #1164
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Prawidłowe dociekania
    Ostatnio miałem wyzwanie uzdatnić kominek z płaszczem i poza przeróbkami, które wniosłem okazało się ze fabrycznie wycięli za krótką szybę i "wcięło uszczelkę między ramką a szybą. Zakładanie sznura w te miejsce mogło niewiele dać, wiec wymieszałem włókninę z silikonem(do 300*C) i powstała masa, którą łatwo dało się tam wcisnąć i uformować. Trzyma

  5. #1165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Prawidłowe dociekania
    Ostatnio miałem wyzwanie uzdatnić kominek z płaszczem i poza przeróbkami, które wniosłem okazało się ze fabrycznie wycięli za krótką szybę i "wcięło uszczelkę między ramką a szybą. Zakładanie sznura w te miejsce mogło niewiele dać, wiec wymieszałem włókninę z silikonem(do 300*C) i powstała masa, którą łatwo dało się tam wcisnąć i uformować. Trzyma
    Być może dokonałeś nieprawidłowej ingerencji we wkład. Brak uszczelki w górnej części drzwi to element "konstrukcji" wielu wkładów. Tamtędy wchodzi powietrze wtórne do kominka ...

  6. #1166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  7. #1167
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Super.
    Proponuję wysłać mejlem tez na kancelarię Prezydenta i kancelarię Premier wraz z propozycją(adres w wyszukiwarce).
    Zaleta będzie taka , że te kancelarie muszą Ci dać odpowiedź na piśmie w ciągu miesiąca.
    Nawet jeśli będzie brak zainteresowania, to te pisma opatrzone pieczątkami i sygnaturkami są wartością nawet na dziesięciolecia.
    Ja już jestem "posiadaczem" w innej bardzo ciekawej sprawie stąd ta wiedza
    Pozdrawiam.

  8. #1168
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Zapomiałes jeszcze dodac ze opona to juz wogóle czarna zadyma

  9. #1169

    Domyślnie

    Eksperymentuję dalej z różnymi materiałami i powiem wam, że ciekawie wygląda wermikulit sklejony szkłem wodnym. Testowy kawałek wytrzymał jakieś 800-850* sądząc po kolorku. Nic się z nim nie podziało, tylko po wystygnięciu zaczął dzwonić jak ceramika. Ciekawi mnie jakie przemiany tam zaszły po grzaniu. Byłby w sam raz na drugą warstwę, za płytą k-w. Niedrogi i bajecznie łatwo można go formować w dowolne kształty. Na trzecią warstwę zmięta folia alu (do 600*), kolejny fajny patent, można ją jeszcze łatwiej formować, a stopniem ubicia regulować gęstość - Hes, dzięki za pomysł

  10. #1170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Ciekawi mnie jakie przemiany tam zaszły po grzaniu."

    Witryfikacja.
    Zamyka pory, scala, byle tylko nie za dużo lepiszcza dawać.
    Produkt jest absolutnie niewrażliwy na nasiąkanie wilgocią (po to właśnie się go szkliwi - utrwala).
    Problem zaczyna się jak są źle dobrane współczynniki rozszerzalności objętościowej.
    Powinny być jak najbardziej zbliżone - wypełnienia i lepiszcza.

    Zrób test szoku termicznego to się dowiesz co i jakie wyszło.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #1171

    Domyślnie

    Dzięki Adam
    Zaraz zrobię test. Porobię też próbki z lekko rozcieńczonym szkłem, weszło by go wtedy mniej. Potem całość po wstępnym wysuszeniu wygrzeję porządnie w 110* C, żeby całkowicie pozbyć się wody. Teraz tego nie zrobiłem i próbka lekko spuchła w centralnej części, coś tam wody zostało. Mój błąd, nie wolno się spieszyć. Szkła dałem tak mało jak tylko się dało, żeby całość dała się wymieszać, wyszła konsystencja plasteliny, dało się lepić w dłoniach.

  12. #1172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Masz jaką tłustą glinkę?
    Zrób próbkę dodając glinki zamiast szkła wodnego.
    Dla lepszego szkliwienia glinki często ją solili...Rozrabiali solanką.
    Powinno się równie łatwo formować.
    Byłoby co porównać.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #1173

    Domyślnie

    Nie mam glinki, niestety. Chodzi o zrobienie czegoś w rodzaju zaprawy z wermikulitem zamiast kruszywa? A po wypaleniu powstała by cegiełka izolacyjna?
    Eksperymentowałem z mieszanką wermikulitu z Górkalem, niewypał. Po jednorazowym zagrzaniu do pomarańczowego próbka zaczęła się sypać. Pewnie wiązanie hydrauliczne puściło, a nie miało się z czego zrobić ceramiczne.
    Domowy test szoku termicznego wypadł ok. Trzykrotne grzanie palnikiem do czerwonego i lanie wodą nie spowodowały rozpadówki. Wiem, że trochę inaczej to powinno wyglądać, ale mam warunki, jakie mam
    Ulepiłem dwa następne placki ( w tym jeden z rozcieńczonym szk. wod.), tym razem przed kominkiem odwiedzą piekarnik. 3 godzinki w 110* powinny wystarczyć na 1 cm grubości.

  14. #1174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wiesz jak się robi cement?
    WYPALA SIĘ GO.

    Z Górkala zrobiłeś Górkal?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #1175
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Wpadłeś we własną pułapkę
    Duża temperatura + szybki przepływ gazów i dudni na dopalaniu.
    Jak powstaną szkody finansowe, to ta sprawność spadnie do 20%

  16. #1176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Szkody od drgań.
    Trzeba wnieść poprawki w konstrukcji.

  17. #1177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Jak temu zaradzić?"

    Przestać palić w tym kotle?

    Nie zamykać tych drzwi?


    Kocioł nie spala paliwa 'ciągle" tylko "porcjami". Jak silnik samochodowy.
    Stąd masz drgania "na wydechu".
    Zła konstrukcja kotła lub źle dobrane do niego paliwo.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #1178
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jeżeli powstaje rezonans na innych elementach czy przedmiotach, to zawsze może powstać jakaś szkoda.
    Spróbuj dopuszczać oddzielnie jakąś dawkę powietrza do dopalacza lub w inne miejsce.

  19. #1179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wydaje Ci się!
    Pogadaj z jakim specjalistą od kotłów.
    Pogoogluj o spalaniu detonacyjnym.

    Pewnie wydaje Ci się, ze spalają się paliwa stałe?
    Przecież wiesz co do kotła pchasz...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #1180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tak.
    U Ciebie, jak piszesz, PULSACYJNIE się spalają.
    Porcjami. Nie laminarnie.
    Powietrze wtórne podajesz w złym miejscu lub komora paleniskowa ma zły kształt.
    Jest gdzie gromadzić mieszaninę palną, PRZED jej zapaleniem. Proces spalania nie jest stabilny.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 59 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony