dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Czy ktos ma Trawertyn w kuchni?

    Czy ktos polozyl sobie trawertyn na scianie/podlodze w kuchni?
    Wymyslilem sobie zeby sciane pomiedzy blatem, a gornymi szafkami wylozyc trawertynem zywicowanym, ale slyszalem ze nie jest to zbyt dobry pomysl. Czy naprawde po zywicowaniu i po impregnacji on dalej tak pochlania wode/tluszcze i co za tym idzie trwale sie plami? Szczegolnie obawiam sie tego odcinka gdzie bylby ulozony za plyta gazowa, czyli pewnie nie raz zostalby obstrzelany tluszczem z patelni itp.
    ...a wiec moze ktos z Was juz ma jakies doswiadczenia kuchenne lub mial doczynienia z trawertynem i moglby cos doradzic? Bo te negatywne opinie glownie slysze w tych sklepach co nie maja takich plytek na stanie i przekonuja usilnie do czegos innego...

    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    Pooglądaj sobie programy o remontach domów na sprzedaż w USA.
    Tam wszędzie dają trawertyn, na podłogi, ściany, schody itp.

    Tam ciągle o tym trawertynie, a ja zachodziłam w głowę co to jest i w końcu powiedzieli że to ściśnięte wysokim ciśnieniem częśći skorupiaków z dna morza.

  3. #3

    Domyślnie

    hehehe wlasnie wczoraj wieczorem ogladalem jeden z takich programow i poczynilem dokladnie ta sama obserwacje... Tylko tak mysle czy to nie dziala w ten sposob, ze robia tak zeby przy sprzedazy wygladalo OK, a co bedzie z tym trawertynem po roku to juz mniej wazne

    PS. W castoramie widzialem taki trawertyn i chyba wlasnie ten rodzaj najbardziej mi sie podoba:

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja dzis widziałam travertino - nowej gali - piękny! zastanawiam sie nad polozeniem go w lazience.

    rozmawiałam z fachowcem na temat tego trawertynu - mi powiedzial ze nie trzeba go zabezpieczac....bynajmniej tego z nowej gali

  5. #5

    Domyślnie

    a to napewno trawertyn naturalny? Czy moze plytka ala trawertyn?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pixon

    naturalny tylko nie jest tak mocno wypolerowany - super wyglada na zywo, na stronie nowej gali wygladu to on nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    no to fajnie ze naturalny, a gdzie widzialas na zywo? moze w jakiejs Castoramie czy innym Practikerze?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pixon

    widziałam w szczecińskim sklepie "Hiper-Glazur" tam jest pokazana cała łazienka z niego...pieknie i elegancko...wygladał super mam też ich katalog no ale jak to na zdjeciu...
    nie ma go w takich sklepach jak castorama czy praktiker

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pixon

    tu sa piękniaste travertyny
    http://www.blutech.iq.pl/glazura_skl...64e9dccb91af98

    i nie tylko.....

  10. #10

    Domyślnie

    thx, z tego co widze to sa gresy ala trawertyn, a ceny maja jak prawdziwy trawertyn No i jednak bez obejrzenia na zywo ciezko kupowac, dlatego wczesniej pytalem czy to nie w ktoryms ze znanych marketow, gdzie oferta niezaleznie od miasta jest pewnie zblizona.

    Ale spojrz jeszcze tutaj Znalazlem chyba tansza alternetywe, okolo 180 zl m2
    Marmur Breccia. Tez piekny, a nie ma az takich porow jak trawertyn(z tym ze wzor ma bardziej wyrazisty i mniej subtelny od trawertynu):



    ...a wogole to nachodza mnie watpliwosci, czy to nie bedzie kiczowato wygladalo, czy do mieszkania w bloku pasuja trawertyny i inne cuda... Moze dac po prostu jakis jasny gres na sciane...?

    - sam trawertyn:



    - a tu w celach wizualizacyjnych trawertyn ze zmienionym kolorem zeby udawal breccie + pomiedzy szafkami lupek(choc to juz calkiem do kuchni podobno sie nie nadaje

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pixon

    piękny ten trawertyn gdzie go wyszukales??? mi by do kuchni pasowal
    rob i sie nie zastanawiaj nic a nic...bedziesz mial super

  12. #12

    Domyślnie

    masz na mysli ten Marmur Breccia? Jezeli tak to w tym zakladzie kamieniarskim:

    http://marmur.com.pl/marmur/w_polska...lska_o_nas.htm

    Mysle ze spokojnie w swojej okolicy cos znajdziesz(trawertyn czy marmur), trzeba tylko pojezdzic po kamieniarzach. Wogole mam ciekawa obserwacje, bo sie okazuje ze kamien moze byc tanszy od drozszych gresow

  13. #13

    Domyślnie

    Dorobilem jeszcze wersje z breccia i dywanem


  14. #14

    Domyślnie

    IMO trawertyn oraz marmur z płytek nie wyjdzie zbyt ładnie, na każdej z płytek jest inny "wzór". Idź do kamieniarza i kup całą płytę w całości - efekt powala na nogi (mam tak w łazience).

  15. #15

    Domyślnie

    Tak wiem ale niestety finansowo za drogo by to wyszlo I tak jak przyszlo co do czego to rzeczywistosc z zalozeniami sie rozminela o 100% jezeli chodzi o koszty A tak poza tym to 2-gie pietro w bloku i trzeba by ciachac to pewnie na 3 czesci zeby jakos wniesc po nie za szerokiej klatce.

    Tak wiec bede musial przebolec plytki, z tym ze w przypadku marmuru bede mogl po sztuce dobrac plytki zeby wiadomo, mniej wiecej ze soba graly (nie, nie mam zamiaru "slojow" dopasowywac ) No i ogolnie takie plytkowanie jest dla mnie do zniesienia, jedyne czego nie toleruje to plytki z ktorych kazda ma ten sam wzor, po prostu masakra. Musi byc albo w miare jednolita i bez charakterystycznych wzorkow, albo kazda inna.

  16. #16

    Domyślnie

    Weż ten trawertyn z Casto.
    Czyli wersja pierwsza.
    Te płytki marmurowe zbyt ryzykowne - za duże różnice we wzorach...

    Trawertyn, który wyszperałeś piękny jest !
    Efekt będzie... spektakularny.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #17

    Domyślnie

    W Brukseli dworzec centralny wewnątrz jest wyłożony łososiowym trawertynem, to dopiero powala na nogi

  18. #18

    Domyślnie

    W sensie pozytywnym, czy kiczowato negatywnym bo to "" daje mi do myslenia

  19. #19

    Domyślnie

    My właśnie kupilismy ten z castoramy z zamiarem polożenia w łazience. Trochę obawiam się jak będzie wyglądał po jakimś czasie na podłodze (bo to łazienka na dole często używana)

  20. #20

    Domyślnie

    Mam podobne obawy, bo u mnie ewentualnie bedzie ulozony za kuchenka, a co za tym idzie bedzie kilka razy w tygodniu bombardowany tluszczem

    ..a poza tym...
    Łupek Kerstone kupiony(taki jak na podlodze):


    Płytki na podloge tez, polmatowy gres Cosmo Allmond:


    Jeszcze tylko decyzja czy trawertyn czy cos innego pomiedzy blatem a sciana

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony