dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wzór układania desek o różnej długości

    Witam,

    Zakupiłem lite deski podłogowe dąb arctic Barlinek. Producent podaje, że mają one wymiary 15mm grubości 120mm szerokości oraz długość to 400-1200mm.
    W związku z tym, że układane będą dopiero za jakiś czas to noszę się z pomysłem, żeby zrobić to samemu a teraz należycie się przygotować.

    Moje pytanie dotyczy tego jaki wzór zastosować podczas układania? Nie mam doświadczenia z deskami o różnej długości i nie wiem co zawiera dokładnie paczka (ile desek o jakich długościach).
    Czy mógłbym prosić o opis jak dobierać deski, żeby wzór wyszedł sensowny? Z radością przywitam jakiś obrazek lub wizualizację.
    Ostatnio edytowane przez michal.mech ; 13-02-2012 o 11:14

  2. #2

    Domyślnie

    Takie deski układasz na mijankę. Jedna obok drugiej. Tutaj masz zdjęcia: http://www.xparkiet.pl/gallery/dab-antyk/

    Przed pracami sprawdź wilgotność wylewki i czy jest wystarczająco wytrzymała. Z tego co pamiętam to w instrukcji deski, którą kupiłeś pisze, że powinna być kładziona na kleju poliuretanowym jednoskładnikowym.

    Pamiętaj żeby nie rozpakowywać opakowań z deskami teraz, tylko dopiero jak będziesz się zabierał za układanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ade Zobacz post
    Takie deski układasz na mijankę. Jedna obok drugiej. Tutaj masz zdjęcia: http://www.xparkiet.pl/gallery/dab-antyk/
    Hmm, sądziłem, że jest w tym jakaś większa filozofia. W związku z tym, że deski mają różną długość wzór okrętowy odpada. Ale jednak miałem nadzieję, że przy wzorze "na dziko" można zachować jakąś powtarzalność.

    Cytat Napisał Ade Zobacz post
    Przed pracami sprawdź wilgotność wylewki i czy jest wystarczająco wytrzymała. Z tego co pamiętam to w instrukcji deski, którą kupiłeś pisze, że powinna być kładziona na kleju poliuretanowym jednoskładnikowym.
    Wybór kleju jeszcze przede mną. Wiem, że są jeszcze kleje, dzięki którym mogę pominąć gruntowanie. No i jest różnica w szybkości schnięcia a dokładniej w tym jak szybko trzeba układać

    Cytat Napisał Ade Zobacz post
    Pamiętaj żeby nie rozpakowywać opakowań z deskami teraz, tylko dopiero jak będziesz się zabierał za układanie.
    Jasna sprawa. To jedna z oczywistych oczywistości )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony