dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 46
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 905
  1. #121

    Domyślnie

    aadamuss24

    zrób tak jak opisałem wcześniej i zobacz ile pianki ci wyjdzie na uszczelnienie tych styków, wcześniej zmierz szerokość takiego styku zsumuj wszystkie i podaj wynik w metrach bieżących
    Ostatnio edytowane przez mamut 74 ; 25-02-2012 o 13:12

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Dawanie kleju na boki płyt jest bez sensu. Jeśli już to piana ale lepiej dopasować styto na styk.
    Moim zdaniem jest bardzo z sensem bo po pierwsze eliminujemy mostek na nieszczelności styku dwóch płyt i zimne powietrze z zewnątrz nie będzie penetrować do muru (nigdy nie ściśniemy idealnie płyt aby nie było szczeliny) a po drugie likwiduje migrację powietrza w osi pionowej i posiomej w kanałach na styku płyt - zdaje się adam_mk czyli założyciel tego wątku pisał gdzieś o tym

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Moim zdaniem jest bardzo z sensem bo po pierwsze eliminujemy mostek na nieszczelności styku dwóch płyt i zimne powietrze z zewnątrz nie będzie penetrować do muru (nigdy nie ściśniemy idealnie płyt aby nie było szczeliny) a po drugie likwiduje migrację powietrza w osi pionowej i posiomej w kanałach na styku płyt - zdaje się adam_mk czyli założyciel tego wątku pisał gdzieś o tym
    dając klej, taki z worka, tworzysz idealny mostek termiczny

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    dając klej, taki z worka, tworzysz idealny mostek termiczny
    tu raczej chodziło o kej w piance na który będzie montowany styro do ściany

  5. #125

    Domyślnie

    taniej wyjdzie zwykła pianka niż klej

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czy komuś tu płaci producent pianki, że takie głupoty wypisuje? Klejenie boków płyt na piankę, to prośba o kłopoty.

  7. #127

    Domyślnie

    a jakie ?

  8. #128
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    dając klej, taki z worka, tworzysz idealny mostek termiczny
    Jak mogłeś nawet pomyśleć o takim kleju. Jasne jest przecież, że chodziło mi o klej w piance.

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czy komuś tu płaci producent pianki, że takie głupoty wypisuje? Klejenie boków płyt na piankę, to prośba o kłopoty.
    No właśnie jak już mamut zapytał - jakie niby kłopoty?

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    dokładnie tak, płyty kleimy całopowierzchniowo do ściany + boki płyt do siebie, można tez aplikować piankę w łączenia płyt przy pomocy pistoletu do pianki z długą nakładką minimum 10cm, np. z "końskiej" igły
    a co to jest końska igła?

  10. #130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    a jakie ?
    Dając styro na styk tworzy się częściowo bardzo wąska szczelina. Po nałożeniu tynku jest zamknięta. Ze względu na miminalną szerokość powietrze w niej nie porusza się i mamy dobrą izolację. Dając piankę na boki w taki sposób jak radzisz powstają ze dwie szczeliny na tyle szerokie że w nich powietrze będzie sobie krążyć -a to jest już w tym miejscu brak ocieplenia.
    Z pewnością napiszesz że zrobisz każdy bok tak dokładnie że wypełni w 100% tą przestrzeń. Być może tak, bo jesteś tak dokładny. Ale w takim razie możesz dosunąć równie dokładnie styro.
    Wychodzi zgodnie z zasadą "non sunt multiplicanda entia sine necessitate," że ten proponowany przez Ciebie sposób jest niepotrzebny.

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    firewall twoje słowa są godne rozważenia ale wtedy chyba wracamy znów do wersji, że jednak frezowany będzie lepszy

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    zdjęcie termowizyjne chyba rozwiąże tą debatę czy łączyć płyty ze sobą pianką? tak mi się wydaje
    W jakimś dzienniku widziałem takie zdjęcia. Styro grafitowy 20cm chyba i piankowane szczeliny po przyklejeniu.
    No i nie widać tych łączeń

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5157064

    edit:
    ale chyba właściciel tego domku poprawiał po wykonawcach i wciskał pistolet głębiej aby zapiankować
    teraz doczytałem
    Ostatnio edytowane przez michal_mlody ; 25-02-2012 o 21:44

  13. #133

    Domyślnie

    są takie długie stalowe specjalistyczne igły, widziałem u weterynarza dlatego końskie

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Jakoś nie wyobrażam sobie aplikację pianki taką igłą

  15. #135

    Domyślnie

    Michał wszystko zależy od średnicy igły

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Dając styro na styk tworzy się częściowo bardzo wąska szczelina. Po nałożeniu tynku jest zamknięta. Ze względu na miminalną szerokość powietrze w niej nie porusza się i mamy dobrą izolację. Dając piankę na boki w taki sposób jak radzisz powstają ze dwie szczeliny na tyle szerokie że w nich powietrze będzie sobie krążyć -a to jest już w tym miejscu brak ocieplenia.
    Z pewnością napiszesz że zrobisz każdy bok tak dokładnie że wypełni w 100% tą przestrzeń. Być może tak, bo jesteś tak dokładny. Ale w takim razie możesz dosunąć równie dokładnie styro.
    Wychodzi zgodnie z zasadą "non sunt multiplicanda entia sine necessitate," że ten proponowany przez Ciebie sposób jest niepotrzebny.
    jak piankując szczelinę tworzymy dwie nowe?
    szpachlowanie klejem szczelin nie wypełnia tych szczelin, jeżeli nie chcesz żeby w zagłębieniu zbierała się woda to trzeba je zasypać a nie budować zadaszenie

  17. #137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Proponowałeś dawanie wiersza pianki środkiem( idąc po boku płyty). Stąd tworzą się 2 kieszenie. Pierwsza od ściany do pianki, druga od pianki do tynku. Oczywiście, mam nadzieje że mówimy tu o grubościach styro ok. 20cm i niskiej lambdzie. Bo przy małych grubościach lub styro na poziomie 0,04 - to można robić wszelkie sztuki i wiele to nie zmieni.
    A tak, a propos, płyt frezowanych: widziałem kiedyś na niemieckiej stronie ich sposób na mostki.W normalnych bloczkach styro na boku jest nacięcie ( tak 2/3 od ściany) po obwodzie tak ze 2-3cm na głębokość. Podczas montażu wkładany jest pasek z tworzywa sztucznego(czyli wychodzi że z jakie 5cm). Dokładając następny bloczek styro robimy szczelny zamek. Takie nacięcie to można by zrobic pewnie drutem oporowym.
    Piszę ogólnie bo ta strona wpadła mi w oko dawno temu przez przypadek ( wtedy bardziej przemawiała do mnie wełna dwugęstościowa - obecnie przemawia do mnie różnica w cenie pomiędzy dwoma systemami).

  18. #138
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Może orientujesz sie Firewall, która wełna na ścianie się lepiej sprawdza: dwugęstościowa czy lamelowa ?

  19. #139
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    L
    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Dając styro na styk tworzy się częściowo bardzo wąska szczelina. Po nałożeniu tynku jest zamknięta. Ze względu na miminalną szerokość powietrze w niej nie porusza się i mamy dobrą izolację. Dając piankę na boki w taki sposób jak radzisz powstają ze dwie szczeliny na tyle szerokie że w nich powietrze będzie sobie krążyć -a to jest już w tym miejscu brak ocieplenia.
    Z pewnością napiszesz że zrobisz każdy bok tak dokładnie że wypełni w 100% tą przestrzeń. Być może tak, bo jesteś tak dokładny. Ale w takim razie możesz dosunąć równie dokładnie styro.
    Wychodzi zgodnie z zasadą "non sunt multiplicanda entia sine necessitate," że ten proponowany przez Ciebie sposób jest niepotrzebny.
    Tej wersji bym się trzymał.

    Mamut ja już mam zrobine w zasadzie tak jak wyżej opisane. Piane dawałem tylko tam gdzie płyty nie trzymały kąta, było tego niewiele.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Proponowałeś dawanie wiersza pianki środkiem( idąc po boku płyty). Stąd tworzą się 2 kieszenie. Pierwsza od ściany do pianki, druga od pianki do tynku.
    Ja dalej nie widzę gdzie się pojawią te kieszenie. Ja dociśniesz płytę do drugiej płyty to ta pianka rozejdzie się po całej powierzchni boku, a do tego jeszcze jej właściwości rozprężne dopełnią swego.

Strona 7 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony