dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 46
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 905
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Za przepis na tynk dzięki.
    Resztę możesz sobie pogadać, a jakby wyskoczył gul, to wpadnij do chirurga.


  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wszystkie zwierzaki futerkowe nie pocą się poprzez skórę, one pocą się wyłącznie poprzez oddychanie, natura jest bardzo praktyczna, dla przykładu mój pies jak wracał z spaceru to ziajał parą wodną wyłącznie z pyska, nigdy nie pocił się przez futro, natomiast pocą się przez skórę wyłącznie gołowłose człowieki wychowane w bardzo ciepłym afrykańskim klimacie, bo tylko tam jest taka potrzeba

    Święta racja i natura taka mądra też wiedziała, że wilgoć należy wywalać wentylacją (czytaj "paszczą") i tam też regulować temperaturę. Bo futro ma tylko izolować od zimna. Co by było takiemu misiu jakby se zimą w słoneczny dzień pobiegał, spocił się i zamoczył futro a potem zaległ na śniegu? Byłby ten sam misiu tylko zamarznięty

    mpoplaw - brawo za porównanie

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Taki niedźwiedź nie wypuszcza wody futrem podczas snu, ponieważ wcześniej pokrył się "emulsją" czyli odpowiednio tłustą wydzieliną. Bez tego by się odwodnił.Jeśli więc nie bedzie posiadał tego smarowania, to wypuści wodę.
    Futerkowe oddychają również skórą, co możemy sobie doczytać w: układ powłokowy zwierząt.

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    Myśle o wełnie między krokwie/ najlepsza byłaby owcza cena!/ a na to płyty PIR . Jak tylko PIR to zalecają dać taką grubość aby zostawić 5cm szczelinę dla wentylacji i pod krokwiami drugą warstwę.
    Około 15 lat temu, obie wełny były w podobnej cenie. Hiszpanie ocieplali wtedy domy runią owczą. W wełnie niepranej nie lęgną się mole.

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Chodzi mi tylko o izolację wspierającą odparowywanie domu, nic poza tym. A po co ??????? by zmniejszyć możliwości rozwoju grzybów strzepkowych w domu.

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    aadamuss24

    zrób tak jak opisałem wcześniej i zobacz ile pianki ci wyjdzie na uszczelnienie tych styków, wcześniej zmierz szerokość takiego styku zsumuj wszystkie i podaj wynik w metrach bieżących
    Mamut proszę Cię Pisałem na styk to znaczy bez szpary. Większość styro tak miałem i tylko tam była szpara gdzie kąty się gubiły. Było tego niewiele. Po przyłożeniu styro przed przyklejeniem było widać czy trzeba coś lekko doszlifować czy nie.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Zastanawiam się skąd u Ciebie taka upierdliwa złośliwość.

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Pomyśł z szałasem godny doradcy od energooszczędzania. Pewnie masz taki szałas i przykrywasz się swoim psem. Wtedy masz najcieplej i najtaniej.

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Na marginesie, też zastanawiam się skąd tyle żółci wśród "energooszczędnych". "

    Spróbuję wyjaśnić.
    Sam nawet nie potrafisz sobie wyobrazić jak bardzo WQRWIA czytanie ewidentnych bredni pisanych przez dobrego w INNEJ dziedzinie fachowca...
    Troszku smieszno troszku straszno a na pewno zostaje żenada...
    Wiele osób z kompletnym brakiem PODSTAWOWEJ wiedzy w TEJ i pokrewnych dziedzinie wypowiada "pewniki" takie, że nogi miękną!
    Problem energooszczędności to problem śledzenia przepływów strumieni energii, głownie ciepła, której okiem nie widać!
    Także w drodze promieniowania czy konwekcji!
    Jedyne "PEWNE" ich doświadczenie polega na przełożeniu ręki do czegoś...
    Jak ciepłe - to DZIAŁA!
    TOTALNIE niejasne i niezrozumiałe jest dla takich osób zjawisko głębokiej podczerwieni "widzianej" pirometrem czy kamerą termowizyjną...
    DLATEGO nie zrozumieją nigdy, że (np) drewno na podłogówce - grzeje WŚCIEKLE!
    Pomimo, że ma raptem te 25stC.
    Ad rem: skąd tyle żółci
    Bo jak się po raz tysięczny podaje linki, wyjaśnia, pokazuje, a znowu trafia się taki co i tak wie lepiej (bez poczytania o tej tematyce, z wiedzą mniej niż ZEROWĄ) - to człowiekowi nerwy puszczają i dochodzi do jedynie słusznego wniosku: KOLEJNY DEBIL SIĘ TRAFIŁ!
    I wtedy zaczyna się w "ładnych słowach" naprowadzanie "pacjenta" na tę wiedzę od podstaw....
    ALBO pacjent zrozumie , że nie wszystko wie DOBRZE i zaczyna się zastanawiać...
    ALBO obraża kogo może, słowa jednego nie rozumiejąc z tłumaczeń i dochodzi do wniosku - SKURWIELE WIEDZĄ, ALE NIE POWIEDZĄ!!!

    Tak to działa...
    (chciałeś wiedzieć, poznać TEN mechanizm)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Haha adam - nie poznaję kolegi

    Ale tak to jest niestety czasem. Są pewne mity które już dawno obalono i co chwilę rodzi się taki co nie słyszał, że je obalono. Jak to np że można mieć ogrzewanie podłogowe pod drewnem, czy że ściana nie "oddycha" (choć ostatnio oglądałem filmiki Leroy Merlin na YT i taka Pani tłumaczy, że wełna lepsza od styropianu bo oddycha), że ogrzewanie prądem powoduje szybkie zejście na zawał po przyjściu rachunku z elektrowni itp.

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Istota tego wszystkiego jest taka, ze jak kto spokojnie tłumaczy coś, co ktoś "WIE LEPIEJ" to się zaczyna:

    Nas? BOHATERÓW? PRĄDEM?!!!
    Albo: Co Ty mnie, starego chłopa (babę - nie napiszę!), będziesz o takich duperelach douczał..


    Wtedy łapy opadają i szuka się słów...
    A przecież często tak łatwo zweryfikować swą wiedzę robiąc proste doświadczenie, które pokaże gdzie JEST ta prawda...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Martwi mnie tylko, że Bogusław ma status Lidera Forum więc niejedno już powinien wiedzieć. Maksiu (adam) wychodzimy!

  13. #193

    Domyślnie

    Ale to prawda, że przez cegły się wsysa woda i leci w komin? Ale jajca.... Nie to jakaś ściema jest.

    A ty Bogusław 58 to pewnie tak do tego pieca dajesz, i on taki rozgrzany jest(przez to napędza komin nawet jak wygaszony) że Ci żadna wentylacja nie potrzebna, stąd Ci pranie w domu schnie.

  14. #194

    Domyślnie

    na który wątek dziś nie zaglądnę, to się ludzie kłócą/wyzłośliwiają/drwią
    może jutro będzie lepiej
    w końcu do wiosny coraz bliżej...

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post
    na który wątek dziś nie zaglądnę, to się ludzie kłócą/wyzłośliwiają/drwią
    może jutro będzie lepiej
    w końcu do wiosny coraz bliżej...
    Dokładnie tak - dajcie człowiekowi spokój.
    Takie fora nie temu mają służyć.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  16. #196
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Właśnie, że mają. Mają za zadanie wytępić zabobony. Mieszkałem w domu z DREWNEM na podłodze. Całe 15mm, mogłem zrobić sobie saune gdybym chciał a taki LM opowiada ludziom głupoty - zobacz http://www.youtube.com/watch?v=fVUpTU-7LSw#t=3m13s.

    I tak samo jak ktoś przeczyta posty Bogusława to potem będzie myślał, że wentylacja mu niepotrzebna. Wystarczy komin z szamotu i wełna na ścianie.

  17. #197
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Osuszające właściwości pieców ceramicznych nie są nowością. Moje ogrzewanie jest z szamotu, a ten chłonie wilgoć od powietrza bardzo szybko. Jak on osusza ???????? już pisałem, że dziala to na prostej zasadzie: nagrzane cegły w środku pieca przekraczają nawet kilka set stopni, to są kompletnie suche. Cegły na zewnątrz są otoczone powietrzem wilgotnym i zabierają ją od powietrza i wędruje ona do środka pieca i z tamtąd wylatuje kominem. Tak to działa. Piec poza promieniowaniem kręci też powietrzem w pomieszczeniu jak kaloryfer i ma styczność z nowym wilgotnym i cały czas odbiera od niego wilgoć, ponieważ jest suchy
    Cegła szamotowa to takie ustrojstwo,które po włożeniu na chwilę do miski z wodą waży 0.5 kg więcej.
    Piece kaflowe ze względu na szkiwienie nie mają tak dużych właściwosci osuszajacych jak wykonane z szamotu.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Obawiam się, że tu wykładasz jakąś magię...
    Możesz bardziej precyzyjnie?
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    A żeby było śmieszniej, to zdarza się że dwa prania dziennie potrafi wyschnąć w domu i nie ma kropek na ścianach. Kupiłem taką piękną suszarkę na kółkach, którą można też szybko złożyć. Cieżko dla wielu tu zaglądających pojąć to i niech do siebie mają pretensję że się tak słabo uczyli...Dodam,że na poprzedniej wytwornicy która nagrzewała się do 80*C, dżynsy schły w 45 minut a skarpetki w 8. Mierzylem z ciekawości czas zegarkiem.

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    To nie magia, to działa autentycznie.
    Nie zajmowałbym się tą ceramiką gdyby było inaczej.

Strona 10 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony