dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 46
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 905
  1. #101
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur201
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Drugie pytanie do tych co mają komputery w głowie i doświadczenie.Jaki gruby styropian na ściany.Adam pewnie powiesz że tego nigdy za mało.
    Teraz co mam.Szczelinówka tj 220 mm plus rapowanie z dwóch stron to razem jakieś 240 mm klejona na zaprawie z czterech stron jeszcze stara szkoła,następnie ok30mm
    luka powietrzna i następna szczelinówka plus tynk wewnętrzny tradycyjny.
    na razie od południa część okien wymieniłem i dałem 100mm styropian nie zaciągnięty więc można dokleić.
    W tym roku dalej to prosił bym o jakieś pi razy drzwi obliczenia ale raczej pi.
    Ostatnio edytowane przez Artur201 ; 21-02-2012 o 23:05

  2. #102

    Domyślnie

    Niebawem wiosna i czas już myśleć o ociepleniu. Zamierzam dać 25 cm styro na klej w piance. jakie dobre kleje polecacie i czy styro przyklejać w jednej warstwie 25 cm bez kołkowania czy może w 2 warstwach np. 15 cm z kołkowaniem i na to 10 cm na sam klej. Czy to już przesada?

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    e_tomi 25 to standard a nie przesada . Ja będę dawał w jednej warstwie i bez kołków, po co robić sobie więcej roboty?

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    e_tomi 25 to standard a nie przesada . Ja będę dawał w jednej warstwie i bez kołków, po co robić sobie więcej roboty?
    nie chodziło mi o te 25 cm, ale o te rozdzielenie na 15(kołkowanie) + 10(bez kołkowania). widzę, że jesteśmy z jednego regionu. Gdzie będziesz brał styro i jaki?

  5. #105

    Domyślnie

    przy ocieplaniu poddasza wełną mineralną ma ona dotykać (przylegać) do folii dachowej, czy trzeba jakoś ją odizolować?

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_tomi Zobacz post
    nie chodziło mi o te 25 cm, ale o te rozdzielenie na 15(kołkowanie) + 10(bez kołkowania). widzę, że jesteśmy z jednego regionu. Gdzie będziesz brał styro i jaki?
    Tego jeszcze nie wiem gdzie. Na pewno chcę brać szary i z frezem. Nie wiem czy w Szczecinie taki w ogóle można zdobyć, pewnie skończy się na zamówieniu przez internet.

  7. #107

    Domyślnie

    Sugeruję jednak styro bez frezu i szczeliny wypełniać pianą. Przynajmniej będziesz widział, gdzie jest źle wypełniona szczelina (czyt. budowlańcy idą na łatwiznę), bo frez Ci jej nie przykryje...

  8. #108

    Domyślnie

    Witam, na wiosnę mam zamiar ocieplić dom (styropian 15cm) w którym okna zamontowane były jakieś 5lat temu, także pianka już pociemniała i się kruszy.
    Starą piankę planuję wyskrobać i dać nową, po czym okno obrobić styropianem do połowy ościeżnicy, a pomiędzy styropian a ościeżnice dać taśmę rozprężną.
    Czy takie wykonanie będzie prawidłowe ?
    Czy próbować po wyskrobaniu starej pianki, wkleić taśmę paroszczelną, aby pianka nie wilgotniała od środka, czy to ma sens, biorąc pod uwagę właściwości termoizolacyjne wilgotnej pianki, czy to tylko marketing ?
    Pozdrawiam

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Witam wszystkich co chcą mieć ciepło i sucho. Dzięki Adam, że otworzyłes ten klubik.

    Pewne doświadczenia w ocieplaniu już mam ale to za mało, by teraz dokończyć ocieplenie mojego "iglo"z lat 60-tych. Podłogi są na gruncie i je ociepliłem grubą warstwą keramzytu a na ten keramzyt nie dawałem wylewki z betonu, tylko z pustaków keramzytowych usztywnionych drutami. Taki manewr nie pozwala na skumulowanie się zimna w wylewce od zimnego powietrza,które rozlewa sie po podłodze w najniższej warstwie podczas wietrzenia i wymiany powietrza w domu, gdyż keramzyt i "wylewka" z niego ma małą pojemność cieplną.
    Obecnie chciałbym ocieplić ściany i czapkę by nie uciekało górą.
    Za nim jednak zrobiłem te podłogi ,to w chałupce - iglo było tak zimno,że chodziłem po domu w spodniach ocieplanych. Domek był słuzbowym mieszkaniem dla leśniczego a ja byłem tym "szcześliwcem". !0 lat temu nabyłem za jakies "drobne" całą posesję i po mału ją uzdatniam.
    chciałem jednak powiedzieć,że za nim zrobiłem podłogi to pojechałem na jezioro i naciąłem długiej trzciny(2.5 m długisci) i obłożylem dom. Wtedy temperatura wzrosła o 5-7*C. Wyglądało to jakby w tym domu mieszkały skrzaty a w trzcinie zalęgły się szybko nietoperze, więc po paru sezonach ją zdjąłem.
    Obecnie czasami myślę o powrocie trzciny w sposób fachowy lub nad wełną mineralną lamelową.
    Przy okazji dodam że testowalem ruskie walonki w wielkie mrozy i nigdy w nich nie zmarzłem a gumofilce nawet uzdatnione wkładką ficową i babciną skarpetą nie miały przy nich szans porównawczych. Walonki wypuszczały wilgoć z parujących nóg a gumofice ją zatrzymywały.

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Sugeruję jednak styro bez frezu i szczeliny wypełniać pianą. Przynajmniej będziesz widział, gdzie jest źle wypełniona szczelina (czyt. budowlańcy idą na łatwiznę), bo frez Ci jej nie przykryje...
    A jak tę pianę wciśniesz w mikrometrową szczelinę, kiedy przysuniesz płyty ściśle do siebie? Chyba, że będziesz styro kleił na piankę i każdą płytę z każdą smarował. Może Adam się cosik wypowie bo założył wątek i zwiał.

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No i pojawiło się pytanie kolejne. Konstrukcja dachu z wiązarów. Wstępnie chciałem ułożyć wełnę między belkami stropowymi oraz na nich od góry, w sumie 40cm ale!!! Przecież wiązary to kratownica, belki stropowe są powiązane z tą kratownicą co 2 m, czyli każda belka ma styczność na całej długości domu kilka razy z zimną deską, która idzie przez nieogrzewany strych, takich belek jest ok 15 na całym stropie. Zakładam, że to może być niezły mostek termiczny czy się mylę? Chyba lepiej będzie ułożyć 30cm wełny pomiędzy belkami i nad nimi a z 10 dać pomiędzy na stelaż do płyt GK, zresztą to drugie rozwiązanie chyba też lepiej wytłumi ewentualne dźwięki pomiędzy pomieszczeniami?

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A jak tę pianę wciśniesz w mikrometrową szczelinę, kiedy przysuniesz płyty ściśle do siebie? Chyba, że będziesz styro kleił na piankę i każdą płytę z każdą smarował. Może Adam się cosik wypowie bo założył wątek i zwiał.
    dokładnie tak, płyty kleimy całopowierzchniowo do ściany + boki płyt do siebie, można tez aplikować piankę w łączenia płyt przy pomocy pistoletu do pianki z długą nakładką minimum 10cm, np. z "końskiej" igły

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Nie brałem tego wcześniej pod uwagę, ale rzeczywiście, jeżeli kleić boki płyt do siebie to te płyty z frezem wydają się być zbędne

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Nie brałem tego wcześniej pod uwagę, ale rzeczywiście, jeżeli kleić boki płyt do siebie to te płyty z frezem wydają się być zbędne
    ważne jest aby pianę aplikować w połowie grubości ocieplenia

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    ważne jest aby pianę aplikować w połowie grubości ocieplenia
    ???? znaczy że jak i co? myślałem raczej o wałku wokół płyty, tak jak sięto robi na powierzchni klejenia z murem, dlaczego twierdzisz, że w połowie?

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Dawanie kleju na boki płyt jest bez sensu. Jeśli już to piana ale lepiej dopasować styto na styk.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jest takie ocieplenie zwane: wełna lamelowa. Czy ktoś "widział lub słyszał" i ma wiedzę na temat tego ocieplenia ?

  18. #118

    Domyślnie

    [QUOTE=aadamuss24;5226857]Dawanie kleju na boki płyt jest bez sensu.

    zgadza się

  19. #119

    Domyślnie

    lepiej dopasować styto na styk.
    bzdura

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    ???? znaczy że jak i co? myślałem raczej o wałku wokół płyty, tak jak sięto robi na powierzchni klejenia z murem, dlaczego twierdzisz, że w połowie?
    piana jest jak wielki wybuch, rozszerza się we wszystkich kierunkach, od miejsca aplikacji, zwiększając swoją objętość 2,3x, jeżeli zaaplikujesz ją w połowie grubości ocieplenia na styku dwóch płyt to kierunek rozszerzania jest znany: góra/dół oraz przód/tył wypełni ona wtedy optymalnie szczeline czyli dotrze do muru i wyjdzie na zewnątrz płyty

Strona 6 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony