dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kora do ogrodu

    Witam wszystkich, tak się składa że mam dostęp do kory, jest to mieszanka kory brzozowej, olchowej i bukowej, moge to mieć po 40zł za tonę, nie wiem natomiast czy jest ona odpowiednia do iglaków i inych krzewów ogrodowych. Proszę o jakieś odpowiedzi na tak lub nie. Czy może dać sobie spokój i szukać tylko sosnowej? Dodam że będę sam tą korę sobie przygotowywał, czyli mieszał z torfem, obornikiem i czym tam jeszcze.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mariussz, nie masz dostepu do takiej kory /za 40zet/tona/ w rejonie Krakowa?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Mariussz, nie masz dostepu do takiej kory /za 40zet/tona/ w rejonie Krakowa?
    Witam, myślę że nie będziesz miała problemów ze znalezieniem kogoś kto ma korę w okolicy Krakowa, to moje źródło to producent sklejki z którym współpracuje mój "zakład pracy" i dlatego taka cena, kora jest dla niego produktem ubocznym, odpadem, problemem natomiast jest transport ale już nad tym pracuję, tylko nadal nie wiem czy taka mieszanka kory się nadaje do ogrodu, producent twierdzi że nawet bardziej niż sosnowa, tylko pytanie czy mu wierzyć i czy się na tym zna?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    podobno sosnowa najlepsza ale jeśli będziesz ją kompostował i dopiero ściółkował czy też używał do użyźniania gleby to nie powinno być problemu, tylko trzeba dostarczyć tej mieszance sporą dawkę nawozu azotowego

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam szukać w "drogach powiatowych" albo "zieleni miejskiej"
    Oki. Ja z chęcią wysypałabym taką korę wokół tui, rododendronów itp. Nadaje się, czy nie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Mariussz, nie masz dostepu do takiej kory /za 40zet/tona/ w rejonie Krakowa?
    Dla zainteresowanych podaję link do strony producenta http://www.ozps.com.pl/start.php?LANG_CHANGE=7

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Mam szukać w "drogach powiatowych" albo "zieleni miejskiej"
    Oki. Ja z chęcią wysypałabym taką korę wokół tui, rododendronów itp. Nadaje się, czy nie?
    Kora bukowa ma dużo wapna a rododendrony wymagają kwaśnej gleby - to chyba niezbyt dobry pomysł.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony