dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Złe dociski co z tym robić ?

    Witam w szystkich
    trochę przeszukałam forum ale nie udało mi się znaleźć podobnego problemu, jak ktoś jest bardziej obeznany proszę o linka.
    A problem mamy taki.
    Mrozy tego roku odsłoniły dość znaczna wadę moich okien, a więc przepuszczają mi dociski ale tylko w oknach rozwiernych, przy rozwierno-uchylnych nie mam tego problemu. Ucieka ciepłe powietrze z domu, gdyż mam wentylację mechaniczną i trochę zawsze to powietrze jest dodatkowo wypychane. Nie doszlibyśmy do tego gdyby nie rolety, wcześniej przy ok 0 na zewnątz strasznie skraplała nam się woda na roletach, problem zrobił się przy mrozach roleta od środka zamarzała, o dziwo tylko na oknach gdzie mamy łączone okno rozwierne z rozwierno-uchylnym. Ale na początku nie zwróciliśmy na to uwagi.
    Do czasu gdy niestety ale zerwały się rolety (jednego dnia 3szt, przy największym mrozie) i wtedy zaczęliśmy się zastanawiać co jest nie tak, czy zły montaż (w warstwie ocieplenia na kotwy JB), czy parapet, ale to nie to bo lód zamarza tylko na jednej stronie rolety na wysokości środkowej części ramy z boku. Mamy duży problem z wyegzekwowaniem naprawy i rolet i docisku okien, gdyż firma krtórą nam montowała okna ciągle to przeciąga.
    Dociski w tych oknach są plastikowe, w dużych przestrzennych mamy metalowe które widzę na ramie (i tam nie mamy tych problemow), te plastikowe są w środku okna.
    Okna to schuco si 82 i co z tego że niby ciepłe, jak jest w nich feler.
    Więc moje pytanie co mam zrobić żeby jednak mi to naprawili, wykonać badania termowizyjne czy zgłosić bezpośrednio do producenta nieszczelność,tylko na jakiej podstawie?
    tutaj zdjęcie jednego z okien, a raczej rolety, widać że lód jest w środku a rolety są doczepiane do okna a nie do ściany więc chyba montaż w ociepleniu nijak ma się do całej sytuacji.
    A i regulacja okien była już chyba ze 4 razy zatem tu nie tkwi problem - do tego firma jeszcze chce przyjeżdżać.



    proszę o radę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    kolejny przykład gdzie mrozy pokazują, że energooszczędność plastiku to zjawisko w dodatnich temperaturach
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Pomieszczenia muszą bytrz wietrzone, mimo dużego mrozu. U ciebie prawdopodobnie była taka kolejność wydarzeń : wierzyłaś, otwierając okno przy całkowicie opuszczonej rolecie i wilgoć z powietrza z domu osadziła się i zamarzła na zamknietej rolecie od wewnątrz ( w skrajnym przypadku ,który u ciebienie chyba wystapił , w wyniku nie szczelności okna zamkniętego ,to samo wilgotne powietrze uciekało na zewnątrz i osadzało sie na rolecie ). Jak prubowałaś uruchomić roletę z zamarźniętym mechanizmem to uległa ona " uszkodzeniu ".Powiązanie tych faktów z uszkodzeniem rolet będzie trudne do udowodnienia. Na temat montażu się nie wypowiadam , bo nie podałaś informacji , natomiast tam , też mogą wystepować błędy dające podobny etekt.

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej nie wietrzę dodatkowo pomieszczeń, od tego mam wentylację która w tym czasie utrzymuje wilgotność na poziomie 45-49%.
    Jak też napisałam montaż mam na kotwy w warstwie ocieplenia i myślę ze nijak ma się do tej sytuacji bo rolety zamontowane są na oknach a nie na elewacji (są to rolety nastawne).
    A co do rolet to wcześniej się nie psuły, to dlaczego taka nagła awaryjność i tylko w tego rodzaju oknach. W domu jest zamontowanych aż 13 rolet z oknami i tylko trzy mamy takie jak opisywałam powyżej, to chyba samo jakoś się nasuwa że tylko z tym typem okien musi być problem

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    chyba sama też powoli sobie odpowiadasz na zadane pytanie,
    masz w jednych oknach docisk w srodku a w innych na zewnatrz?
    rolety elektryczne z mechanicznymi krancówkami?co się z nimi stało?
    pancerz rozczepiony?zerwane wieszaki?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć... sprawa problematyczna.
    Jeśli nie możesz dojść do porozumienia ustnego a jesteś przekonana, że masz rację to PISZ reklamację.
    Ja, jako wykonawca miałbym zwyczajny dylemat - naprawiać rolety na swój koszt czy udowadniać, że winna jest zła obsługa.
    Tu bym porównał to znów do auta i sytuacji której byłem świadkiem - bus na gwarancji, rozwalony silnik tak, że w serwisie kręcili głowami jak to możliwe. Przyczyną była najprawdopodoniej siłowa próba odpalenia auta poprzez ciągnięcie (co jest wyraźnie zakazane w nowych autach). Kierowca czuł opór, ale chciał go przełamać.. no i mu sie udało. W tym przypadku serwis zdecydował o wymianie na koszt Fiata..
    Ale.. no właśnie. Nie wiem co na to producent auta, czy nie podważyłby tej naprawy gdyby miał odpowiednie mechanizmy kontrolne??

    Takich skrupułów na pewno nie będą mieli zawodowi prawnicy na http://forumprawne.org/


    Możesz też zapytać

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    chyba sama też powoli sobie odpowiadasz na zadane pytanie,
    masz w jednych oknach docisk w srodku a w innych na zewnatrz?
    rolety elektryczne z mechanicznymi krancówkami?co się z nimi stało?
    pancerz rozczepiony?zerwane wieszaki?
    W dużych oknach balkonowych dociski tego typu:



    w małych (takich jak na zdjęciu w pierwszym poście) przy części tylko rozwiernej plastikowe wewnątrz okna między ramą a skrzydłem.

    co do krańcowek to nie wiem czy są nikt mnie wcześniej o tym nie informował, ale chyba musi cos być bo silnik sam rozłącza łączniki roletowe (chyba że to nie o to chodzi)

    co do samych rolet to chyba rozczepiony pancerz bo przy rolecie całkowicie zerwanej mamy prześwit ok 30cm u góry.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał dagmar_24 Zobacz post
    W dużych oknach balkonowych dociski tego typu:



    w małych (takich jak na zdjęciu w pierwszym poście) przy części tylko rozwiernej plastikowe wewnątrz okna między ramą a skrzydłem.

    co do krańcowek to nie wiem czy są nikt mnie wcześniej o tym nie informował, ale chyba musi cos być bo silnik sam rozłącza łączniki roletowe (chyba że to nie o to chodzi)

    co do samych rolet to chyba rozczepiony pancerz bo przy rolecie całkowicie zerwanej mamy prześwit ok 30cm u góry.
    i tu jest przewaga krańcówek elektronicznych w wyłacznikiem przeciążeniowym
    czyli najprawdopodobniej pancerz się rozczepił, jeśli dobra firma to powinni już (jak i tak mają zamiar przyjechac) wymienic te listwy które zostały uszkodzone.sprawdzić te skrzydła i sprawa załatwiona
    ale jak to jest w praktyce?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak mają zamiar przyjechać tylko bardzo wolno im to idzie (od grudnia to się ciągnie).
    Na razie był przedstawiciel, stwierdził że to od tych docisków i na tym na razie koniec, niby zamawiają elementy do rolet i zmienią dociski ale trwa to już drugi miesiąc i nie wiem gdzie jest granica czekania.

    Ważne jest jeszcze dla mnie jedno - jak sprawdzić czy te okna są szczelne??
    Chciałabym nie mieć już takich sensacji w przyszłości o ile w ogóle mi to naprawią

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę dziwne jest mieszanie sposobu docisku w skrzydłach R przez jednego producenta. Albo wszędzie widoczne od mieszkania albo chowane w ramie. Te chowane lubią sprawiać problemy bo jedyny ich sposób regulacji polega na przesuwaniu skrzydła bliżej ramy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Trochę dziwne jest mieszanie sposobu docisku w skrzydłach R przez jednego producenta. Albo wszędzie widoczne od mieszkania albo chowane w ramie. Te chowane lubią sprawiać problemy bo jedyny ich sposób regulacji polega na przesuwaniu skrzydła bliżej ramy
    Wiele firm tak robi, po prostu dowrębowe sprawdzają się do pewnej wysokości, w balkonach lepiej stosować zewnętrzne. Założyciel tematu ma okna okute na Roto, dociski dowrębowe plastikowe tej firmy często sprawiają problemy przez brak regulacji i należy je wymienić na inne.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Wiele firm tak robi, po prostu dowrębowe sprawdzają się do pewnej wysokości, w balkonach lepiej stosować zewnętrzne. Założyciel tematu ma okna okute na Roto, dociski dowrębowe plastikowe tej firmy często sprawiają problemy przez brak regulacji i należy je wymienić na inne.
    przepraszam ale nie za bardzo się znam co znaczy okna okute na Roto i te dociski bez regulacji??
    I czy jak mi wymienią na te co mam w dużych skrzydłach (takie jak pokazałam na zdjęciu) to będzie ok, czy mam wymagać wymiany na inne, aby już nie sprawiały problemu przy roletach??

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dagmar_24 Zobacz post
    przepraszam ale nie za bardzo się znam co znaczy okna okute na Roto i te dociski bez regulacji??
    I czy jak mi wymienią na te co mam w dużych skrzydłach (takie jak pokazałam na zdjęciu) to będzie ok, czy mam wymagać wymiany na inne, aby już nie sprawiały problemu przy roletach??
    Okute na Roto czyli okuciami tej firmy, bardzo dobrymi zresztą. Dociski zewnętrzne które pokazałaś mogą być stosowane nie tylko w drzwiach balkonowych ale i w oknach. Ze względów estetycznych (chyba??) producenci unikają ich stosując te plastikowe niewidoczne po zamknięciu. Mogą Ci założyć te zewnętrzne, mogą też wymienić te plastikowe na montowane w tym samym miejscu metalowe z regulacją. Przy tych drugich bardzo ważne jest prawidłowe wyklinowanie skrzydła o szybę w miejscu docisku. Bez tego mogą niewiele dać.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Okute na Roto czyli okuciami tej firmy, bardzo dobrymi zresztą. Dociski zewnętrzne które pokazałaś mogą być stosowane nie tylko w drzwiach balkonowych ale i w oknach. Ze względów estetycznych (chyba??) producenci unikają ich stosując te plastikowe niewidoczne po zamknięciu. Mogą Ci założyć te zewnętrzne, mogą też wymienić te plastikowe na montowane w tym samym miejscu metalowe z regulacją. Przy tych drugich bardzo ważne jest prawidłowe wyklinowanie skrzydła o szybę w miejscu docisku. Bez tego mogą niewiele dać.
    Mają mi zamontować te same dociski co mam w oknach balkonowych, czyli te zewnętrzne, które pokazałam, tylko ile sztuk (bo na balkonowych mam po dwa)?

    I jeszcze raz ponawiam pytanie, co zrobić aby sprawdzić po tej naprawie szczelność tych okien , czekać znów na mrozy czy jest inna metoda.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    tyle samo ile masz tych docisków wewnetrznych!
    sprawdzić szczelność hmm podnieś rolete i powinnaś wyczuc czy wieje i jak mocno dociska.mrozów oby juz nie było bo kurcze starczy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony