dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Ostatnio zastąpiłem 4 halogeny 50w, czterema żarówkami ledowymi po 5 diód cree. Co do efektu, to światła jest więcej niż wcześniej :O (niby te ledy mają po 15w,ale nie chce mi się w to wierzyć), Co do barwy światła, to nie jest to co halogeny, ale jest zdecydowanie lepsza barwa światła niż na zdjęciach użytkownika tfor w tym temacie. Nie są to jakieś firmowe żarówki, ale za cenę poniżej 20zł za sztukę, to chyba był udany zakup

    Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z diodami COB? Spotkałem się ostatnio z żarówkami na takiej diodzie i ciekai mnie jak to świeci. Prosiłbym o jakieś informacje kogoś kto miał z tym styczność.

  2. #42

    Domyślnie

    mam już kilka pomieszczeń zrobionych w ledach smd około 400l i w porównaniu do halogenów jestem zadowolony, oczywiście kupowałem te tanie z alegro dwa rodzaje obecnie do następnych pokoi chcę zakupić trochę słabsze i wymieszać z tymi mocnymi,
    dla ciekawych pokój na poddaszu 4x5m 6szt w każdym miejscu pokoju okularnik czyta bez problemu normalny tekst książkowy, wybierałem te z najbardziej zółtą barwą to moja pani twierdzi że jest za żółto dal mnie jest ok
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lmled

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    1

    Domyślnie

    Żarówki LED mogą być dobrej jakości i zadowolenie klienta również, sam przekonałem się że można kupić żarówki LED które spełnią moje oczekiwania. Jednak początkowo sugerowałem się ceną a to podstawowy błąd. Polecam wam sklep z żarówkami LED Lighting Market - www.lightingmarket.pl których jakość mogę polecić z czystym sumieniem.
    Ostatnio edytowane przez lmled ; 19-10-2013 o 20:32

  4. #44

    Domyślnie

    Sumienia to nie masz na pewno : ).
    I już mieszkamy !

  5. #45

    Domyślnie

    Odświezam temat. Jakieś nowe doświadczenia w sprawie
    ---------------------------------------------------------

  6. #46

    Domyślnie

    technologia idzie do przodu
    coraz lepsze i bardziej efektywne robią LEDy

  7. #47

    Domyślnie

    Zobaczyłem temat i uznałem, że jestem nim zainteresowany, ponieważ jestem wielkim zwolennikiem oświetlenia tego typu. Uważam, że to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ warto czasem wydać nieco więcej, ale dłużej się tym nacieszyć.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-08-2014 o 18:08

  8. #48
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o barwę światła to biała jest zimna zaś ciepła ma kolor żułtawy
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 31-08-2014 o 20:15

  9. #49

    Domyślnie

    A mnie zastanawia, ile lumenów powinna mieć żarówka led, żeby w pomieszczeniu było jasno. Największe znaczenie ma to w kuchni, gdzie do tej pory mamy tradycyjną żarówkę 100W. Zamierzam jednak wymienić lampę, a na nowych są już tylko oznaczenia dotyczące żarówek led i często zdarza się, że moc maksymalna to 10-12W. W Perfektmarket znalazłam na przykład taką:

    i zastanawiam się, czy jak ma 10W to wystarczy do oświetlenia mojej kuchni. Czy to w ogóle będzie porównywalne z ta jasnością, jaką miałam do tej pory. Jak myślicie?

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Biała ciepła nic nie mówi. Powinna być podana temp. w kelwinach. Najbardziej optymalne będą z zakresu 3500-4500. Poniżej będzie żółto a powyżej niebiesko. 860 lm to mało aby zastąpić tradycyjną setkę ale dwie takie to będzie mniej więcej bo razem będą miały około 1200 lm.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #51

    Domyślnie

    Mam u siebie w domu prawie wszystko w LED. Wymieniałem halogeny 35/50W na odpowiedniki ledowe. Podobnie żarówki E27. W łazience mam halogeny 12V 35W (tzn. odpowiednik 35W w LED). Wszystkie LEDy z prawdziwym 2700K są nie do odróżnienia od zwykłych halogenów (w sensie jakości światła - używam tylko Osram i Philipsa). Jedne co je czasem zdradza to kąty i ew. odbicie na podłodze, gdzie widać 4 punkty świetlne np. W łazience zastosowałem 12V halogeny Osramu i dzwoniłem w tej sprawie specjalnie do nich. Polecają aby stosować tradycyjne trafo jak do zwykłych halogenów i aby moc dobierać na wartość "zamienną" czyli dobieramy dla mocy 35W mimo, że sam halogen jest np 7W. Mam tak u siebie zero problemów. A światło bardzo przyjemne, ciepłe. Halogeny 3000K niestety mają już chłodniejsze światło i wtedy można się przyczepić, ale to naprawdę nie przeszkadza. W pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu sugeruje jednak pozostać na 2700.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bobbudowniczy67

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-385
    Posty
    5

    Domyślnie

    zdecydowanie polcam żarówki ledowe - oszczędzają o wiele więcej energii niż te uznawane za energooszczędne, są super rozwiązaniem dla rodzin, bo nie nagrzewają się i nie ma ryzyka że dziecko się poparzy. do tego te wszystkie opcje sterowania smartfonem itp. super sprawa.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Biała ciepła nic nie mówi. Powinna być podana temp. w kelwinach. Najbardziej optymalne będą z zakresu 3500-4500. Poniżej będzie żółto a powyżej niebiesko. 860 lm to mało aby zastąpić tradycyjną setkę ale dwie takie to będzie mniej więcej bo razem będą miały około 1200 lm.
    Żarówki LED zwykle mają podane w kelwinach sęk w tym, że nieraz są to tylko życzenia "chińczyka", a nie fakt. Najczęściej (w miarę uczciwie) podają zakres np 2800-3000 albo 2800-3200. Nie należy się łudzić. Trudno jest zrobić żarówkę na 2700 stąd większość "chinoli" to zwykle 3000 i więcej. Żarówki Osram i Philips chyba są najbliższe tej wartości (te oznaczone jako warm white czyli 2700). I ta barwa jest najbardziej zbliżona do halogena żarowego i mi bardzo odpowiada. Barwa w okolicy 3000 jest już chłodna, a powyżej nie am sensu do domu stosować, no chyba, że ktoś lubi nastrój rodem z prosektorium No ważny też jest współczynnik odwzorowania barw, ale tu ostatnio sporo się poprawiło nawet w chinolach., Co do mocy to posiadam w domu żarówkę E27 Osram, najmocniejszą jaka jest produkowana, które jest odpowiednikiem 75W i mogę śmiało stwierdzić, że w typowym zastosowaniu (lampa wisząca z żarówką w żyrandolu, skierowana w dół, oświetla pomieszczenie ze środka) daje więcej światła niż 75, którą niby zastępuje. Bardziej bym powiedział w okolicy 100W mlecznej żarówki. pamiętać jednak należy iż, świeci mniej więcej od połowy w dół. Oczywiście sufit też jest lekko podświetlony, ale na ścianach widać rozmytą linię od której wyraźnie oświetla. Komuś może to przeszkadzać. Mówię o żarówce Osram A75 1140 lumenów, 12W, 2700 k.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    No ważny też jest współczynnik odwzorowania barw, ale tu ostatnio sporo się poprawiło nawet w chinolach.,.
    I z tym całkowicie się zgodzę. Natomiast co do temp pozostanę przy swoim. Jeśli nie wierzysz zapraszam do siebie do zakładu a zobaczysz jak swieci światło o temp. barwy dokładnie 5200
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I z tym całkowicie się zgodzę. Natomiast co do temp pozostanę przy swoim. Jeśli nie wierzysz zapraszam do siebie do zakładu a zobaczysz jak swieci światło o temp. barwy dokładnie 5200
    He he w pełni Cię rozumiem, jest wybór każdy bierze co dla niego przyjemne
    Może różnica tkwi w tym, że ja mam oświetlenie w domu, w zakładzie może też chciałbym mieć chłodniejsze, które lepiej oświetla
    W domu wolę jak najbardziej zbliżone do żarowego Nawet 3000 już mi tak bardzo nie pasi - ale w holu czy łazience gościnnej zniosę...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też bardzo sobie chwalę LED. Wybrałem taki model żarówek: https://www.e-kupiec.com.pl/zarowka-...md-ciepla.html i nie narzekam - są bardzo wytrzymałe i mają ciepłą barwę światła.

  17. #57

    Domyślnie

    He he , sami zadowoleni ... chińczycy o ciepłej barwie 3000 K.
    Szczególnie te jednopostowe.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #58

    Domyślnie

    Żarówki LED to już nie fanaberia tylko standard. Oczywiście można kupić te lepsze (philips osram) i te gorsze (chiński szajs, masówka), nawet czasem udaje się znaleźć chińczyki o ładnej barwie, ale to loteria. Markowe świecą ładnie i długo. Chińczyki czasem świecą ładnie ale zawsze krótko
    (użytkuję w domu od jakichś 3 lat różne modele to mogę coś powiedzieć, 230V, 12V, Philips, Osram, chinole - z tych już mi chyba nic nie zostało, większość padła)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  19. #59

    Domyślnie

    Chce zakupić oprawy LED ale się na tym nie znam. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat tego, gdzie i po co się je stosuje? Bo tak naprawdę chce kupić te oprawy http://klusdesign.pl/produkty/oprawy-led, bo mi się podobają, po za tym wiem, że oświetlenie LED jest energooszczędne. Dlatego powiedzcie mi jakie mam wybrać. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

  20. #60

    Domyślnie

    W obi teraz ma być oświetlenie w naturalnej białej barwie ,ciekawa jestem jak będzie się sprawdzało w kuchni na przykąłd.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony