dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kominek na pellet z płaszczem. thermorossi

    Witam.
    Obecnie ogrzewam mieszkanie 55m w kamienicy 3m
    grzeje głównie kominkiem na pellet powietrznym i dogrzewam je w mrozy piecem co schowany w kuchni.na ta wiosnę planuje zmienić ogrzewanie z 2 na 1 i przerobić instalację.
    ogólnie.planuje zakup kominka thermorossi ktoś coś ?
    czy bez problemu można go podłączyć do obecnej instalacji? czyli 5 grzejników i cwu na tą chwilę 100l później może być więcej i kilka pytań
    układ zamknięty obojętnie gdzie w instalacji można podłączyć dopływ wody? czy powinno to być blisko kominka?
    czy taka instalacja jest bezpieczna ? dużo się słyszy p instalacjach zamkniętych

  2. #2

    Domyślnie

    Spoko możesz podłączyć. Dopływ wody czyli masz na myśli uzupełnianie wody w obiegu ? Jeśli tak to w sumie obojętne. Jest bezpieczna palenisko jest tak małe że trudno o zagotowanie wody a do tego włoskie urządzenia są dobrze zabezpieczone. A to koniecznie thermorossi ? I który model bo to też zalezy jaką bedzie miał moc ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3

    Domyślnie

    ogólnie ten lub podobny
    https://sielskoanielsko.com.pl/sklep...etalcolor.html

    a czy thermorossi raczej tak ponieważ funkcja pellet power automatyczne czyszczenie robi robotę. widziałem taki na żywo tylko mocniejszych
    w kamienicy nie ms gazu ani nic nie wiadomo kiedy będzie ponieważ od dłuższego czasu nie ms wszystkich lokatorów

  4. #4

    Domyślnie

    Spoko moc ok od 3 kw powinno spoko działać. Mechaniczne czyszczenie maja już teraz tez inne piecyki np mcz.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #5

    Domyślnie

    Chętnie się zapoznam z MZC
    ogólnie jeśli możesz rozwiać mi wątpliwości zobacz jak ja to widzę na rysunku
    jeszcze nasuwa mi się jedno pytanie czy taka instalacja potrzebuje mieć gdzieś wylot do kanalizy ?
    a co do uzupełniania wody w obiegu. obojętnie jest gdzie będzie podłączone i czy to będzie powrót czy też wylot ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan z ogrzxewaniem.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	408486

  6. #6

    Domyślnie

    troche mały ten rysunek. Odpływ z zaworu bazpieczeństwa dobrze by było odprowadzić do kanalizy. Najlepiej do powrotu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #7

    Domyślnie

    https://zapodaj.net/ae5d7f63214e6.png.html
    duży obraz
    A co do instalacji jeszcze jedno pytanie co do uzupełniania wody w obiegu. czy wodę w piecu przed pierwszym urochomieniem trzeba też dolać ? naczynie pzreponowe już będzie mieć ciśnienie ?
    Spojrzałem na MCZ nie znalazłem nic o czyszczeniu paleniska. ale ogólnie design thermorrosi bardziej przypada mi do gustu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek21 Zobacz post
    https://zapodaj.net/ae5d7f63214e6.png.html
    duży obraz
    A co do instalacji jeszcze jedno pytanie co do uzupełniania wody w obiegu. czy wodę w piecu przed pierwszym urochomieniem trzeba też dolać ? naczynie pzreponowe już będzie mieć ciśnienie ?
    Spojrzałem na MCZ nie znalazłem nic o czyszczeniu paleniska. ale ogólnie design thermorrosi bardziej przypada mi do gustu
    No nie po co ? Na sucho ma pracować ? Raczej napełniony wodą nie przyjedzie po montażu powinieneś napełnić instalację do odpowiedniego ciśnienia i porządnie odpowietrzyć.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony