dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ani trochę, choć na sarkazm wygląda ... Ja się lubię entuzjazmować
    dobrymi pomysłami, zapomniałem, że to forum...

    Zamiast tego palnika z linki, kup lepiej od razu nagrzewnicę na
    ropę . Będziesz mieć w 10 minut ciepło, a ogień sobie na plazmie
    wyświetlaj.


    widziałeś ? www.komineknasz.pl

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m1aprilla

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    MB warto przetestować uwagę Foresta co do emitowanego hałasu. Poprosiłem znajomego, który handluje tym wynalazkiem aby nagrał mi jakiś filmik ( ma postawiony taki w domu).

    Forest nie jestem napalony na to rozwiązanie podsunął mi je znajomy miesiąc temu na wczasach i chiałem popytać branżowców co na ten temat mają do powiedzenia.

    Eniu to ja zdradze Ci jeszcze bardziej daleko idąca abstrakcję jaką chciałem wykonać. Plan był aby sobie postawić małego Fanuca ( to robot przemysłowy) jaki mi sie trafił po jednym z projektów i potraktowac go jako element odpowiedzialny za załadunek i rozładunek paliwa(drewno pellet). Tu niestety brak jest aprobaty ze strony mojej żonki na postawienie zółtego pomocnika i szafy sterowniczej.

    Innowacyjność to podstawa rozwoju wiec eksperymentowanie ja akurat mam we krwi.

    Rzumiem że palenisko jest najważniejsze czyli skoro napisałeś że podstawą tego wynalazku FU WI są wkłady kratki, to nie polecasz tego rozwiązania?

    Mam łatwy i tani dostęp do drewna dlatego powstał plan na kominek z płaszczem wodnym. Aby prześledzić całe forum i odszukać w gąszczu wypowiedzi informacji na temat jaki wybrac kominek musiałbym spędzić długie wieczory. Pomysł z czymś przy czym nie trzeba za wiele robić wydawał się dlatego sensowny.

    Pozdro

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bo to się robi tak. Żona wychodzi do pracy rano , wraca o 18.00 a
    w domciu nie ma jej kochanego kominka ! Posprzątane piknie, a że
    jakieś paskudztwo nieobudowane z rurą na wierzchu? Co miała zrobić ?

    Na rodzinie najlepiej przetestujesz niejedno urządzenie grzewcze.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Zastosuj ten palnik, dorób wkład szeroki jak kominki gazowe .. tak z metr albo półtora .. i będziesz miał coś bardzo oryginalnego .

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natanek10

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Rozpoczynam w tym roku budowę. Znaleźliśmy z mężem wkład na pelet z płaszczem wodnym firmy Edilkamin model Idropellbox.
    http://www.edilkamin.com/pl/termocam...ropellbox.aspx
    Jest to nowość. Czy może ktoś słyszał lub może widział na targach ten wkład i mógłby na jego temat coś powiedzieć?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pod koniec kwietnia w Poznaniu będą targi kominkowe. Edil chyba będzie.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janekktm

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Ja zaryzykowalem i zakupilem kominek fuwi. Dostarczyla i zamontowala mi firma IWONA z Aleksandrowa Lodzkiego.
    Mam kociol na pellet firmy kostrzewa minibio i dotego kominek bez plaszcza wodnego rowniez na pellet.
    Jestem bardzo zadowolony z tego kominka a mam go ok roku. Kominek zamontowali profesionalnie i jest tak wygluszony welna ze prawie nie slychac pracy podajnika.
    Jedynie co to slychac spadajacy pellet na palenisko. Ogolnie kominek rewelacja. Sam sie wlacza i wylacza jak temp. Jest za wysoka.
    Przy pracy na minimum mocy zasobnik starcza na ok 3 doby ciaglego palenia. Drzwiczki od kominka otwieram raz na tydzien by wycianac popiol odkurzaczem.

    Nie mam tylko opcji sterowania przez GSM. Moze ma ktos kto moglby dac opinie?

    Ja jestem jak najbardziej na tak.

    Pozdr.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami - KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET i DREWNO !

    Z powodzeniem zastępują standardowe kotły - szczególnie w małych domach, w których nie ma miejsca na oddzielne pomieszczenie - kotłownię.

    Kominki mają zbiornik pelletu wystarczający na ok. 3 dni oraz można w nich spalać również drewno.

    Są w pełni automatyczne, a drzwi od kominka wystarczy otworzyć 1 raz w miesiącu.

    Sprawność 90% - moc 10 lub 13 kW.
    Załącznik 306781



    Zapraszamy do komentarzy !

    Pozdrawiamy
    www.iwonapellets.pl
    Ostatnio edytowane przez IWONA PELLETS ; 28-02-2015 o 18:13 Powód: nowy link filmu

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ja w kwestii tych 90-ciu % ... gdzie można zobaczyć i poczytać badania techniczne ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Poproszę e-mail , prześlę badania.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Poproszę e-mail , prześlę badania.
    Poufne?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Poproszę e-mail , prześlę badania.
    Następny tajniak...A 99% kiedy ma premierę?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Witam,

    Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami - KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET i DREWNO !

    Z powodzeniem zastępują standardowe kotły - szczególnie w małych domach, w których nie ma miejsca na oddzielne pomieszczenie - kotłownię.

    Kominki mają zbiornik pelletu wystarczający na ok. 3 dni oraz można w nich spalać również drewno.

    Są w pełni automatyczne, a drzwi od kominka wystarczy otworzyć 1 raz w miesiącu.

    Sprawność 90% - moc 10 lub 13 kW.
    Załącznik 306781



    Zapraszamy do komentarzy !

    Pozdrawiamy
    www.iwonapellets.pl
    taki wpis wystarczy w jednym wątku zamieścić np dotyczącym pelletu a nie zaśmiecać całe forum - nie o to chodzi. Skoro wykupiliście płatny profil będziecie jeszcze mieli okazję coś konstruktywnego zamieścić i dać jakiś materiał reklamowy. A nie tak z grubej rury wszędzie to samo = to wk.... drażni oczy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Polecam wkłady naszej produkcji:
    http://www.iwonapellets.pl/

    Oprócz pelletu można spalać również drewno i brykiet.

    Dodatkowo rozszerzyliśmy ofertę o dodatkowe zbiorniki na pellet:
    http://www.iwonapellets.pl/kategoria...pellet-pl.html

    Przy zastosowaniu zbiornika 400kg, pozwala on na dosypywanie pelletu raz w miesiącu.

    Dodatkowo mamy już w sprzedaży systemy pozwalające na zasypanie pelletu 1 raz w roku !
    http://www.iwonapellets.pl/kategoria...a-pelletu.html

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Chciałbym poinformować, że aktualnie zakończyliśmy badania naszych wkładów na pellet i drewno z płaszczem wodnym, które od Listopada 2015r. będą mogły być stosowane jako jedyne źródło ogrzewania w budynkach jednorodzinnych - zgodnie z prawem.

    http://www.iwonapellets.pl/

  16. #36

    Domyślnie

    Właśnie kupiłam pokojowy piecyk na pellet. A właściwie nie piecyk pokojowy a kuchnię. Dom ogrzewałam kozą . Rano i po powrocie z pracy w domu było 15stopni. Jakaś dłuższa nieobecność i w domu mróz.
    Jestem zachwycona. Piec się sam zapala i wygasza. Nastawiłam opcję tzw chrono, czyli piec włącza się i wyłącza w określonych godzinach. Rano wstaję cieplutko. Przychodzę z pracy - cieplutko. Jedyny problem to że się zima już kończy. Kuchnia grzeje, piecze, gotuje.
    Jest kilka programów, szuflada na pellet, którą w dowolnej chwili można napełnić. Programowanie trochę skomplikowane, bo instrukcja i nastawy po włosku albo angielsku, ale jest tłumaczenie w internecie. Trochę szumi, jak pracuje, bo dmucha gorącym powietrzem przy podłodze i przedmuchuje ruszt.
    Piec w cenie pieca na pellet do co, ale nie trzeba robić instalacji. Fantastyczny do domku letniskowego, bo można zaprogramować włączanie i wyłączanie na określoną godzinę i dzień. Do szumu można się przyzwyczaić. Jedyne co trzeba pilnować to pellet w zasobniku i czystość palnika. Piec ogrzewa dom z poddaszem, na poddaszu w sypialniach chłodno-jak lubię. Na dole cieplutko. A jak jeszcze działa koza, to idzie się usmażyć. Zresztą przy działającej kozie piec wyłączam. Dla mnie ekstra. Dobrze wydane pieniądze, byle działał.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony