dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Mikrouchył w oknach trzeba wykorzystać ale to nie na długo, bo jednak przy silnym wietrze oraz mrozie, będzie mocno wychładzać. Chociaż to zależy od okien i zastosowanego okucia, spróbować można.

    Zależy ile masz uszczelek w oknach jak jedną to wycinasz ok. 5-6 cm uszczelki, na środku skrzydła u góry. W to miejsce wklejasz cieńszą uszczelkę, takiej grubości aby był delikatny przewiew powietrza.
    Jak masz dwie uszczelki, to na środku wycinasz ok 5-6 cm uszczelki zewnętrznej a potem ok 5 cm od rogu okna wycinasz 3-4 cm wewnętrznej uszczelki i też można wkleić w to miejsce cieńszą.

    Tu masz to opisane i narysowane:
    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=jak%20wyci%C4%85%C4%87%20uszczelk i%20w%20oknach%20aby%20rozszczelni%C4%87&source=we b&cd=4&ved=0CEMQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.okfens.c om.pl%2Fs%2Cinstrukcja_r_1.html&ei=8EpFT6WANML4sgb N1LjmDw&usg=AFQjCNHJ5qhhCQ-oh4ELuUVkqUz8rykXUw&cad=rja
    Ostatnio edytowane przez M K ; 22-02-2012 o 20:21

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    ALBO (zgodnie z zaleceniami odnośnych norm) popodcinasz te uszczelki....
    ALBO ustaw (jak opisujesz - masz tę możliwość) szczelinkę w oknach.
    Zacznij od 1mm w kilku.
    Myślę, że będzie mniej dokuczliwe.
    Kierunek przepływu strug wróci "na właściwe tory".
    Wilgotność na razie masz "podręcznikową"!
    Tylko się cieszyć!
    Wcale nie przewentylowałeś!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał remo_78 Zobacz post
    Udowodniłem tez na początku że uchylenie okna tarasowego załatwia całą sprawę ale ile można mieć takie okno otwarte jak na dworzu ziąb.
    No cóż... Zamontujesz sobie nawiewnik, nie będziesz musiał uchylać okna tarasowego, ale będziesz musiał mieć otwarty nawiewnik. Zamiast oknem, to powietrze wpadnie Ci nawiewnikiem. W tej samej ilości. O tej samej temperaturze. Wyjdzie na jedno, tylko jeszcze dopłacisz za sam nawiewnik.

    Nawiewnik ogrzewany Ci tylko poprawi komfort, ale rachunków nie zmieni. Chyba, że będzie podgrzewany na prąd -- wtedy Ci te rachunki jeszcze zwiększy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #24

    Domyślnie

    Obrządek odprawiony Oto wyniki w poszczególnych pomieszczeniach parteru i poddasza:

    1) wiatrołap(bez kratek i innych wentylacji), łazienka parter(wentylacja rurą PCV), łazienka poddasze(wentylacja rurą PCV) - nawiew dół, wywiew góra

    2) 1 sypialnia parter(z kratka w kominie), 2 sypialnia pater(bez wentylacji), 3 sypialnia poddasze(z kratką w kominie), 4 sypialnia poddasze(bez wentylacji) - nawiew góra, wywiew dół

    3) dodatkowo powietrze na poddasze dostaje się górą, a wraca dołem (kratka z której najbardziej wieje zimne powietrze w kominie na klatce schodowej)


    M K właśnie ten opis kiedyś czytałem odnośnie wycinania uszczelek, miałem kiedyś w mieszkaniu problem z wilgocią i zamierzałem popodcinać ale wówczas na chęciach się skończyło a teraz nie jest to już moje mieszkanie

    KrzysztofLis2 rachunki taki podgrzewany nawiewnik zmieni bo to grzałka do prądu [100W] ok. 360,00 PLN na 5 miesięcy na maksymalnej mocy mi wyszło.

  5. #25

    Domyślnie

    A to w końcu WG przewentylowywuje dom - bo o takich krotnościach wymiany przez WG piszecie i stratach z tym związanych ,czy za mało wentyluje bo bez przerwy jednocześnie o wodzie lejącej się po ścianach i grzybie piszecie
    Żadna ze mnie elita

  6. #26
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał remo_78 Zobacz post
    Jak te nacięcia miałyby wyglądać? W którym miejscu je zrobić? Gdzieś kiedyś widziałem materiały odnośnie jakiegoś modelu okien gdzie producent sugerował takie wycięcia ale teraz nie mogę znaleźć. ....
    remo_78!
    A nie masz spiżarki albo piwnicy? Tam najlepiej byłoby zrobić nawiew, bo tam może być chłodniej Ja też jestem przeciwnikiem wycinania uszczelek w oknach, bo nie po to je tam zainstalowano, aby wycinać

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Jest kapryśna i niesterowalna, to raz ma tak a raz inaczej...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Oj sobieradek!
    NEGUJESZ zalecenia budowlane?
    Może zbrojenia w fundamencie też niepotrzebne?
    (przecież ich wcale nie widać!)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #29
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Oj sobieradek!
    NEGUJESZ zalecenia budowlane?
    Takie zalecenia, jakie "prawo" budowlane
    Są lepsze sposoby
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 23-02-2012 o 17:03

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Idziesz kupować okna.
    Oglądasz je i są fajne, bo maja potrójne uszczelki.
    Przyjeżdżają do montażu i wycinają po kawałku z każdej BO TAKI JEST PRZEPIS!!!
    Ja tego nie wymyśliłem!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #31
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    U mnie nie wycinali (zresztą bym nie pozwolił)

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    A to się zaczadzaj!

    Miej też pizganie z kratek!

    TWOJE SĄ!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #33
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A to się zaczadzaj!
    Nie czytasz uważnie
    Przecież wyżej pisałem, że są lepsze sposoby.
    Ja mam nawiewnik fi 125 (z anemostatem) w spiżarni. Zimne powietrze wchodząc chłodzi przetwory, przechodzi podciętymi drzwiami przez zawsze ciepłą kuchnię i stamtąd już sporo podgrzane idzie do mieszkania. I wcale mi nic nie "pizga" i nie duszę się czadem
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 24-02-2012 o 20:34

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    A - to nie doczytałem!

    SOBIERADEK jesteś!

    Rozwiązałeś sobie DWA problemy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Taaaaa i nie zapłaciłeś za to 20tys Sobieradek?
    Żadna ze mnie elita

  16. #36

    Domyślnie

    może i Amerykę odkryję......
    wychodzi na to, że albo bierzemy komplet od dziadków - czyli WG przez nieszczelne tak czy siak okna i kaloryfery pod tymi oknami
    albo po nowoczesnemu robimy szczelne okna, ogrzewanie podłogowe i WM (z rekuperacją lub GWC, coby to powietrze było cieplejsze)
    i znowu jakby Adam miał rację o "systemie" a nie elementach
    no albo SOBIERADZIMY

  17. #37
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A - to nie doczytałem!

    SOBIERADEK jesteś!

    Rozwiązałeś sobie DWA problemy.
    Adam M.
    To nie jest mój "patent"
    Podpatrzyłem takie rozwiązanie (w kilku wariantach) w starych domach. Lubię zwiedzać stare domy rozpytując czy i jak działa tam wentylacja. Nawet w wielu starszych blokach z lat 50-tych i 60-tych były w kuchniach pod oknami montowane szafki na przetwory a w nich był wlot z zewnątrz z "sitkiem" przeciw myszkom i wróblom. Zimne powietrze wchodząc chłodziło te przetwory i przez nieszczelne suwane drzwi dostawało się do kuchni poprawiając ciąg w kanale wentylacyjnym.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 24-02-2012 o 20:17

  18. #38
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Taaaaa i nie zapłaciłeś za to 20tys Sobieradek?
    Anemostat (wewnątrz) + rura z PCW + kratka z siatką p. myszkom i owadom (zewnątrz) = jakieś 50 - 60 zł

  19. #39

    Domyślnie

    Dzisiaj zmierzyłem wilgotność na poddaszu rzędu 56%, przy temp. 17 st. C. Od wczoraj pizga wiatr z zachodu przeokropny i zniechęca do eksperymenów. Zakryłem jedną kratkę na klatce schodowej z tej co najwięcej dawało i nie ciągnie tak "po nogach". Ta kratka chyba jest i tak zbędna bo wnioskuję z "wentylacja - co i po co" wystarczy że kominek ma rurę dymową i w pomieszczeniu w którym się znajduje być kratki nie musi a ta kratka jest centralnie nad nim... Poprawcie mnie jak się mylę, Zakryłem też kratkę wentylacyjną w sypialni sam nie wiem co moi budowniczowie mieli na myśli jak ją "wykuwali". Z przepisów tam gdzie jest okno jako takich kratek wentylacyjnych być nie musi. Teraz sprawia problemy bo przez nią dostają się wywiewane dachem spaliny że wytrzymać przez ostatnie dwa dni nie szło więc zamknąłem. Zachodni wiatr musi nieżle przyduszać ten komin wentylacyjny. Wydaje mi się że jest jakaś zależność. Dom ma dach dwuspadowy i komin(dwa kanały wentylacyjne+spalinowy do kominka) jest po zachodniej stronie kalenicy i tu dmucha przez te nieszczesne kratki, natomiast rury PCV z łazienek i kuchni są od strony wschodniej i tu w miarę wywiewa, Dodatkowo rura doprowadzająca powietrze do kominka też przydusza bo jakoś tak mało z niej od wczoraj nawiewa pod kominek(swego czasu nie mając wyjścia musiałem zdecydować umieścić czerpnię od północnej strony). Poczytam jeszcze na stronie Darco o nasadach kominowych. Może one + mikrowentylacja okien uratują sytuację bo normalnie masakra. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez remo_78 ; 24-02-2012 o 23:29

  20. #40

    Domyślnie

    Remo - kratka wentylacyjna musi być w pomieszczeniu z kominkiem.

    Z kratek wieje bo dom jest szczelny a możliwe, że i kominy są za niskie.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony