dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    ,,Wentylacja grawitacyjna tak została zaprojektowana, iż przynosi straty i choćbyście się uparli i twierdzili inaczej to nic z tym nie zrobicie. "

    Skoro tak ,to jakie te straty są w kWh jeśli łaska?
    Myślisz,że te kratki zachwieją pozycją rekuperatorów i WM?
    Pytanie o kWh kompletnie nie trafione. Przecież to zależy od wielkości domu, mieszkania, systemu grzewczego, preferencji mieszkańców itp. Raczej powinniśmy mówić o % stratach. Temat dla projektantów, audytorów itp. Niektórzy mówią o 50% większych kosztach ogrzewania przy wentylacji grawitacyjnej ale obliczeń nie znalazłem.

    Drugie pytanie także nie trafione. Kratki odnoszą się do wentylacji grawitacyjnej a nie mechanicznej. WM to zupełnie inna bajka i ja się na ten temat nie wypowiadam tylko inżynierowie "sanitarni".

  2. #82

    Domyślnie

    @ErgoEden

    Brak merytorycznych argumentów prowadzi zwykle do kosmicznych wniosków ;D

    Kurcze, ostatnio ciepło, ładna pogoda nie mam jak przetestować tej Waszej kratki tak porządnie przez cały dzień w weekend.
    Nie mniej już zrobiłem jeden test z pomiarem wilgotności i temp.
    Jak widać dzięki Waszej kratce w łazience mamy długo saunę. W przypadku zwykłej kratki wszystko działa jak należy i wilgotność spada do zwykłego poziomu w kilkanaście minut. Co się stało z tą wilgocią? Została prawidłowo szybko usunięta z łazienki dzięki prawidłowo działającej wentylacji. Wraz z wilgocią usunięte zostało zużyte śmierdzące i ciepłe powietrze. W przypadku Waszej kratki pozostaje ono w pomieszczeniu. Czy o to chodzi w skutecznej wentylacji? Co więcej temperatura przez cały okres testu jest mniej więcej taka sama więc nikt nic nie podgrzewał specjalnie.
    Jak dla mnie potwierdza to moje (i nie tylko moje) zdanie o tym produkcie. Instalacja tej kratki na przewodach wentylacyjnych to zagrożenie zdrowia mieszkańców a uprzedzam, że w niektórych przypadkach nawet życia.
    Zespole ErgoEden to nie są żarty i radzę poważnie się zastanowić nad tym co sprzedajecie i jakie to może mieć konsekwencje.

    Pomiary wykonałem rejestratorem warunków środowiskowych. Pewnie przy kolejnej okazji opiszę metodykę testu. Choć z drugiej strony i tak cokolwiek bym napisał to ciężko będzie Wam to zrozumieć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres wilgotności autoaktywna zwykła.jpg
Wyświetleń:	578
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	307779  

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    Pytanie o kWh kompletnie nie trafione. Przecież to zależy od wielkości domu, mieszkania, systemu grzewczego, preferencji mieszkańców itp. Raczej powinniśmy mówić o % stratach. Temat dla projektantów, audytorów itp. Niektórzy mówią o 50% większych kosztach ogrzewania przy wentylacji grawitacyjnej ale obliczeń nie znalazłem.

    Drugie pytanie także nie trafione. Kratki odnoszą się do wentylacji grawitacyjnej a nie mechanicznej. WM to zupełnie inna bajka i ja się na ten temat nie wypowiadam tylko inżynierowie "sanitarni".
    Podświadomy przekaz ,że 50% większy koszt ogrzewania. Dobry jesteś. Dla jakiej wymiany? 1000m3/h dla domu 150m2?
    Prawda jest nieco inna. Dom przeliczając na osobę,wymaga 0,07kW/h by podgrzać powietrze do temp , z rekuperatora, dla warunków określonych przez ŚOZ, czyli 40%wilg. i mniej jak 1000ppm CO2.
    Wykres wilgotności co przedstawia? Fakt ,że spada wolniej . Co z tego ? Jakie są konsekwencje takiej bezwładności ? Grzyb? Utrata zdrowia? Bzdura do kwadratu.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    ....... Dom przeliczając na osobę,wymaga 0,07kW/h by podgrzać powietrze do temp , z rekuperatora, dla warunków określonych przez ŚOZ, czyli 40%wilg. i mniej jak 1000ppm CO2.
    Wykres wilgotności co przedstawia? Fakt ,że spada wolniej . Co z tego ? Jakie są konsekwencje takiej bezwładności ? Grzyb? Utrata zdrowia? Bzdura do kwadratu.
    Ogarnij się kolego bo widzę, że nie czytasz tematu, który brzmi: "problem z wentylacją grawitacyjną - ciąg wsteczny". Pomyliłeś tematy czy tak bardzo chcesz zabrać głos w dyskusji, że zwyczajnie musisz coś napisać?

    Zespół ErgoEden twierdzi, iż ich kratka likwiduje problem ciągu wstecznego. Ja twierdzę, iż jest to nieprawda (przy założeniu, że ciągu wstecznego nie likwidujemy zatykając całkowicie otwór wentylacyjny).
    Konsekwencje wolniejszego spadku wilgotności są następujące:
    - w przypadku wentylacji grawitacyjnej to łazienka i kuchnia (ew. garderoba) są pomieszczeniami, przez które następuje usunięcie zużytego, wilgotnego i śmierdzącego powietrza z całego mieszkania/domu.
    - jeżeli w kuchni, łazience, garderobie wentylacja nie działa wydajnie (wolno spada wilgotność) to w pozostałych pomieszczeniach dzieje się to samo
    A jeżeli wolniej spada wilgotność to także wolniej usuwane jest zużyte ciepłe, śmierdzące, wilgotne, powietrze. O ile w łazience, która nie ma okna i jest wewnątrz domu to nie ma znaczenia to dla okien, ścian, sufitów będących przegrodami zewnętrznymi ma to znaczenie.
    Tam pojawi się przy podwyższonej wilgotności kondensacja pary wodnej a co za tym idzie grzyb. Grzyb=utrata zdrowia.

    Pisząc "bzdura do kwadratu" podsumowałeś bezbłędnie ale Twoją wypowiedź.

  5. #85
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    Pytanie o kWh kompletnie nie trafione. Przecież to zależy od wielkości domu, mieszkania, systemu grzewczego, preferencji mieszkańców itp. Raczej powinniśmy mówić o % stratach. Temat dla projektantów, audytorów itp. Niektórzy mówią o 50% większych kosztach ogrzewania przy wentylacji grawitacyjnej ale obliczeń nie znalazłem.

    Drugie pytanie także nie trafione. Kratki odnoszą się do wentylacji grawitacyjnej a nie mechanicznej. WM to zupełnie inna bajka i ja się na ten temat nie wypowiadam tylko inżynierowie "sanitarni".
    Nie zgodzę się z Panem, co do %. Straty ciepła, to kWh nie %. Procenty używają ciepłownicy, ale to źle wykształcona i mało myśląca grupa ludzi, zupełnie zbędna w budownictwie.
    Powietrza rodzina zużywa dokładnie tyle samo w kawalerce czy 1000m2 rezydencji. Tak więc wentylacja ma podobne straty ciepła w kWh w obu przypadkach a nie w %.
    Kolejna sprawa, wiele zależy od systemu odpowiedzialnego za utrzymanie temperatury. Odzysk ciepła wprowadzono w 1990 roku do wentylacji po to, by nie robić centralnego ogrzewania. Po co odzysk ciepła, gdy grzejemy dom kotłownią, która nie potrafi "palić" mniej jak 0.6kg/ekogroszku /h?
    Odzysk ciepłą tylko pogorszy komfort, brakiem możliwości odprowadzania nadmiaru ciepłą, a nie będzie miał wpływu na zużycie.

  6. #86

    Domyślnie coś tu nie gra

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post

    - w przypadku wentylacji grawitacyjnej to łazienka i kuchnia (ew. garderoba) są pomieszczeniami, przez które następuje usunięcie zużytego, wilgotnego i śmierdzącego powietrza z całego mieszkania/domu.
    - jeżeli w kuchni, łazience, garderobie wentylacja nie działa wydajnie (wolno spada wilgotność) to w pozostałych pomieszczeniach dzieje się to samo
    A jeżeli wolniej spada wilgotność to także wolniej usuwane jest zużyte ciepłe, śmierdzące, wilgotne, powietrze. O ile w łazience, która nie ma okna i jest wewnątrz domu to nie ma znaczenia to dla okien, ścian, sufitów będących przegrodami zewnętrznymi ma to znaczenie.
    Tam pojawi się przy podwyższonej wilgotności kondensacja pary wodnej a co za tym idzie grzyb. Grzyb=utrata zdrowia.
    Może ja się nie znam albo jestem taki tępy ale po wymianie kratki zwykłej plastikowej na autoaktywną w mojej łazience po kąpieli szybciej odparowuje mi lustro. Co za tym idzie jest szybciej ściągane powietrze z pomieszczenia. Według mnie to potwierdza tezę, że przy tych stożkach tworzy się podciśnienie, dzięki któremu "zużyte" powietrze szybciej opuszcza pomieszczenie (ewentualnie jeszcze coś innego działa co na to wpływa - nie jestem specjalistą).

    Po drugie trochę nieładnie pisać koledze wyżej, żeby się ogarnął skoro sam Pan chyba tego potrzebuje. Jest Pan wielkim specjalistą a twierdzi Pan, że są potrzebne jakieś atesty na kratki, gdzie każdy człowiek na budowie, wie że to nieprawda. Gdybyśmy mieli na każdą pierdołę mieć atesty to nic by się pewnie nie działo na świecie.

    Coraz bardziej skłaniam się do przyznania racji, że to chyba jakieś sponsorowane przez konkurencję komentarze.

    Pozdrawiam

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewieleWiem Zobacz post
    Może ja się nie znam albo jestem taki tępy ale po wymianie kratki zwykłej plastikowej na autoaktywną w mojej łazience po kąpieli szybciej odparowuje mi lustro. Co za tym idzie jest szybciej ściągane powietrze z pomieszczenia. Według mnie to potwierdza tezę, że przy tych stożkach tworzy się podciśnienie, dzięki któremu "zużyte" powietrze szybciej opuszcza pomieszczenie (ewentualnie jeszcze coś innego działa co na to wpływa - nie jestem specjalistą).

    Po drugie trochę nieładnie pisać koledze wyżej, żeby się ogarnął skoro sam Pan chyba tego potrzebuje. Jest Pan wielkim specjalistą a twierdzi Pan, że są potrzebne jakieś atesty na kratki, gdzie każdy człowiek na budowie, wie że to nieprawda. Gdybyśmy mieli na każdą pierdołę mieć atesty to nic by się pewnie nie działo na świecie.

    Coraz bardziej skłaniam się do przyznania racji, że to chyba jakieś sponsorowane przez konkurencję komentarze.

    Pozdrawiam
    A kiedy dokonałeś wymiany tej cudownej kratki? Jak długo funkcjonuje? Jaki jest układ pomieszczenia? Jak wygląda wentylacja?
    Ta kratka to zwyczajne perpetum mobile
    Jeżeli jakiś wyrób powoduje niezgodność lub jest niezgodny z obowiązującą normą i zasadami działania wentylacji grawitacyjnej to aby dopuścić go do stosowania jako kratkę wentylacyjną powinien być przebadany przez jednostkę certyfikującą (np. ITB) i posiadać przynajmniej aprobatę techniczną. W innym przypadku ten kto kupuje taki produkt używa go na własne ryzyko. Ciekawe czy znalazł by się projektant albo kierownik budowy, który by dopuścił instalację tych kratek w nowowybudowanym domu?
    Jaką konkurencję? Jakiegoś producenta plastikowych kratek za 15zł? czy może kominiarza? a może producenta wentylacji mechanicznej? Ten produkt ma jedyną konkurencję w postaci taśmy klejącej i szmaty do zapchania kratki wywiewnej.

  8. #88
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aE.

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-611
    Posty
    1

    Domyślnie

    Miałem zamiar nie komentować idiotyzmów zalewających internet. Ale … kupując kratkę autoaktywną byłem pełen wiary w jej skuteczność. I co? DUŻY SZACUN DLA FIRMY!!! Jako człowiek rozsądny i myślący. „pracujący w nauce”, myślę, że dopiero po 3 czy 4 latach poznam dokładnie skutki działania tej kratki. Przeczytałem też negatywne wpisy... Przecież to co zobaczyłem woła o pomstę do Boga.
    Jakiś „pan inżynier z uprawieniami i koniem” wyraźnie sponsorowany przez konkurencję, wypisuje takie bzdury, że chce się płakać albo, całować delikatne rączki szanownej małżonki – WPISERA. Boże, to co ten człowiek „napłodził” nadaje się tylko do Księgi Guinnessa w dziale „IDIOTA-AMATOR-PSEUDONAUKOWIEC”. Nie chcę komentować jego „badań” na stole itp. bo to uwłacza godności naukowca czy nawet inżyniera (wyrazy współczucia dla promotora). COGITO ERGO SUM??? aE.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    A kiedy dokonałeś wymiany tej cudownej kratki? Jak długo funkcjonuje? Jaki jest układ pomieszczenia? Jak wygląda wentylacja?
    A jakie ma znaczenie układ pomieszczenia i wentylacja skoro warunki są identyczne z tymi, które były przy zwykłej kratce ? Zmienił się tylko jeden element. Zwykłą kratkę zastąpiła autoaktywna i efekt jest pozytywny. Naprawdę się kompromitujecie tymi pseudonaukowymi komentarzami.
    Dobrze, że ludzie są myślący i nie słuchają byle "ekspertów".
    Odpowiadając na drugie pytanie. Kratka funkcjonuje jakieś 3-4 miesiące i póki co jestem bardzo zadowolony.
    Ten argument o producentach kratek wentylacyjnych za 15zł jest bardzo trafiony. Niektórzy produkują korki plastikowe za grosze i robią z tego dobre pieniądze. Wszystko jest kwestią rynku zbytu. To, że ktoś robi tanie rzeczy nie musi znaczyć, że jest gorszy.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewieleWiem Zobacz post
    Odpowiadając na drugie pytanie. Kratka funkcjonuje jakieś 3-4 miesiące i póki co jestem bardzo zadowolony.
    Jeżeli kratka jest zamontowana w systemie wentylacji grawitacyjnej to gratuluje. Od 3-4 miesięcy mamy wiosnę/lato i w tym okresie (poza sezonem grzewczym) wentylacja grawitacyjna zwyczajnie nie działa (brak różnicy ciśnień). Gratuluje więc pozytywnych efektów widocznych w niedziałającym systemie - poczekajmy na zimę.
    Układ mieszkania, rozkład nawiewu i wywiewu jest bardzo ważny - niestety wymaga to dłuższego tłumaczenia - poczytaj o czym piszę wcześniej i w innych miejscach to się dowiesz.
    Pozostańmy więc w sytuacji, w której Ty nie słuchasz naukowego bełkotu a ja dalej robię swoje czyli chronię interesy producentów plastikowych kratek oraz kominiarzy ;DDD
    Wolę wydać parę zł więcej na ogrzewanie i mieć w domu świeże powietrze jesienią i zimą niż saunę ze skraplającą się wodą na szybach oraz grzybem na ścianach.
    Zawieszam dyskusję do zimy - wtedy będzie nad czym rozmawiać.

  11. #91

    Domyślnie

    Kompletnie zapomniałem o tym temacie w związku z zawieszenień tematu do zimy Ostatnio zamawiałem do mieszkania dziewczyny drugą kratkę i byłem ciekaw jak dalej potoczył się ten wątek.
    Wracając do tematu, otóż minęły dwie zimy i wydarzył się cud Nie mam grzyba, nic mi się nie skrapla. Jestem bardzo zadowolony, ludzie chyba generalnie też bo właściwie nie ma negatywnych komentarzy od zwykłych użytkowników na allegro.
    No dobra jest jeden, ale może to Ty zakupiłeś
    I taka ciekawostka, postanowiłem sprawdzić w google jakie są opinie i jak mniemam natknąłem się na Twojego bloga. Zaskakujące jest to, że opcja komentarzy została wyłączona pod negtywnym wpisem o kratce.

  12. #92
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Sam szukam jakiejś kratki do spiżarni, ponieważ kiedy włączę wyciąg kuchenny, to zapachy z gotowania czuć w mojej spiżarni, która przylega bezpośrednio do kuchni. Mam komin trójdrożny - jeden kanał do wentylacji kuchni, drugi do spiżarni, a trzeci podłączony rurą spiro do wyciągu.
    Co by nie sądzić o wpisach obydwu stron na temat tej kratki, to faktycznie, opinie z Allegro w stosunku 605 pozytywnych vs 3 negatywne, dają wiele do myślenia...
    Mój dylemat polega na tym, czy zainwestować w tę innowacyjną kratkę 60 zł., czy też kupić taką z blokadą ciągu wstecznego?
    Czytając tę całą polemikę, skłaniałem się ku opinii @brunoted, że to nie może działać, ALE ponad 600 pozytywnych komentarzy na allegro to też chyba raczej nie może być przypadek?
    Przynajmniej ja tak mam, że jeżeli z czegoś nie jestem do końca zadowolony, to albo nie wystawiam komentarza, albo piszę negatyw. Niemniej te 3 negatywy wydają się być jakieś niezbyt przekonujące, a przynajmniej dwa z nich
    https://allegro.pl/uzytkownik/378956...d=false&page=1
    Ma ktoś z forumowiczów tę kratkę i może potwierdzić, że u niego działa w sposób opisany na aukcji?
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 16-02-2018 o 17:55

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Sam szukam jakiejś kratki do spiżarni, ponieważ kiedy włączę wyciąg kuchenny, to zapachy z gotowania czuć w mojej spiżarni, która przylega bezpośrednio do kuchni. Mam komin trójdrożny - jeden kanał do wentylacji kuch
    Masz niedostateczny nawiew. Tworzy się podciśnienie i powietrze wchodzi kanałami wywiewnymi. Ta kratka to półśrodek. Zatkasz ten nawiew, a czy pomyślałeś o tym którędy będzie nawiewać powietrze jak to zrobisz?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony