dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szyba zlicowana z obudową.

    Witam
    Chciałem zapytać znawców tematów kominkowych czy takie zainstalowanie kominka jak na filmie jest prawidłowe?(na początku jest nazwa producenta ale nie chodzi mi o reklamowanie kogokolwiek...) A dokładnie czy spasowanie obudowy z ramą komika nie będzie powodowało pęknięć a co gorsza przegrzania wkładu. Planuję zabudowę z płyt silca i założenie jest takie, że kominek będzie używany dość często do dogrzewania domu. Minusem takiego montażu może być też większe ryzyko uszkodzenia szyb ( przy cofniętej zabudowie zawsze jest kilka centymetrów zapasu).

    Pytałem sprzedawcę o takie rozwiązanie i twierdzi że nie trzeba zostawiać żadnych szczelin między tymi elementami bo to kratki są odpowiedzialne za poprawny obieg powietrza.
    Ma ktoś z Was tak zrobioną zabudowę? Co o tym myślicie?


    https://www.youtube.com/watch?v=5JBUTao2MOA

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie znam produktu, ale dotychczas sądziłem, że stal rozgrzana rozszerza się nieznacznie, na tyle jednak skutecznie by uszkodzić obudowę jeśli oprzemy ją na konstrukcji wkładu. Zjawisko to jest niezależne od kwestii obiegu powietrza przez kratki. Możliwe że ten wkład ze zdjęcia ma specjalną ramę montażową, która pozwala oprzeć na niej płyty izolacyjne stanowiące obudowę. Film nie jest na tyle wyraźny by to stwierdzić na pewno.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Piotrze za odpowiedź.
    Jeśli chodzi o wkład to chcę zastosować HEAT R/L 2g S 60.44.33.13. Sprzedawca mówi, że ten też można zamontować w ten sposób.
    Zastanawiałem się jeszcze czy nie zastosować takiej taśmy jak w linku poniżej ale nawet nie wiem jak to się nazywa po polsku.

    https://youtu.be/SNXMMJLmvAg?t=383

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony