dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie Wkłady Arysto - opinie

    Wybrałem wkład kominkowy w krztałcie jak w poniższym linku
    http://www.kominki-arysto.com.pl/p13...ront-lewa.html
    Tak się składa że Arysto ma coś takiego w ofercie
    Prawde mówiąc szukam takiego kominka lecz z szybą otwieraną do góry

    Jakie są Wasze opinie, spostrzeżenia jeśli chodzi o produkty Aristo ?
    A może polecicie coś innego wartego uwagi?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    jest jeszcze takie narzędzie jak wyszukiwarka...


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-kto%C5%9B-zna

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Zanim zapytasz, sprawdź czy nie ma już odpowiedzi...

  4. #4

    Domyślnie

    widziałam narożny arysto bez płaszcza, i porównywałem z hajdukiem. uważam ze to ciekawa propozycja, całkiem ładny wkład, moze nie to jeszcze co niemioec, ale duuużo taniej. chyba sam kupie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze w Biedronce... tam bywają dodatkowe promocje.

  6. #6

    Talking

    Posty mistrza jak zwykle pomocne i pełne merytoryki. Zaczynam rozumieć dlaczego koledzy z branży tak publicznie i wprost "drą z niego łacha".
    Wracając do tematu. Kolega ma analgiczny wkład. Jeżeli chodzi o wkłady z szybą podnoszoną do góry to jest to jedno z najtańszych rozwiązań. Konstrukcyjnie proste urządzenie raczej do oglądania ognia niż do efektywnego grzania. Pomimo doprowadzenia powietrza z zewnątrz wklad podobno nie jest szczelny. Popytaj o wersje wkładu dla wentylacji mechanicznej. U niego po dwóch latach zero problemów.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 26-03-2012 o 11:35

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia wkład kolegi jest "powietrzny". Płaszcz wodny przy tego rodzaju konstrukcji kominka obniży dodatkowo temperaturę spalin. Na forum panuje opinia, że dwie szyby i płaszcz wodny nie jest udanym połączeniem. Ja bym się zastanowił albo płaszcz wodny, albo wkład narożny albo większa kasa na wkład.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tak jak Regut pisał - nie koniecznie "woda" z dużym przeszkleniem frontowym i bocznym jest najszczęśliwszym pomysłem. Z wielu względów, o których mnóstwo razy pisano już na FM. I dla tego do ego typu konstrukcji i ogólnie całości instalacji wodnej opartej na takim palenisku należy podchodzić szczególnie z dystansem. Samo "chciejstwo" i uleganie modom oraz trendom na zasadzie - bo inni tak mają (wodę z kominka) a boczne szyby to "misie" podobają bo ładnie ogień widać, kończy się zwykle radosną twórczością kominkową, instalacyjną porażką i późniejszą niechęcią do użytkowania czegoś takiego.
    Jak chcesz palenisko wodne z szybą narożną podnoszoną do góry to jest link do produktu kompletnego, w pełnym tego słowa znaczeniu:
    http://www.spartherm.com/produkte/br...h2o.html#c3211
    Niestety też nie taniego. Tak samo jak nie tania jest sama instalacja, która musi być wykonana do tego czy innego podobnego wyglądem wkładu. Obojętne czy produkcji rodzimej czy nie - bo to już jest jednakowy koszt w obydwu przypadkach.
    Same założenia takiego kominka też muszą być specyficzne - olbrzymia powierzchnia do ogrzania samą szybą ( a nie salon 25 m2), obowiązkowo bufor, odpowiednie sterowniki, zawory lub zespoły pompowe z zaworami. Bez tego wszystkiego to po prostu amatorka i bezsensowne topienie kasy w coś, co będzie do du.y działać od samego startu ...
    Jest jeszcze jedna rzecz do rozważenia - raczej nie spotka się niezadowolonej osoby z konkretnie tej firmy zamontowanym takim paleniskiem i z tak zrobioną instalacją. W przypadku Hajduka czy Arysto się zdarza ... w niektórych przypadkach wręcz nagminnie. Czasami jest to związane z tym, ze tani produkt przyciąga ... tanie technologie, tanie podzespoły, tanie rozwiązania techniczne i ... tanich wykonawców. To ostatnie oznacza najczęściej "taniość materiałową", czyli to że nawet nie są oni świadomi tego w jaki sposób należało by taką instalację wykonać. Bo można to zrobić i bez bufora za kilka tysięcy i bez innych ww. materiałów za kolejne kilka tysięcy. Tyle że wtedy nie ma to większego sensu.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Tak jak Regut pisał - nie koniecznie "woda" z dużym przeszkleniem frontowym i bocznym jest najszczęśliwszym pomysłem. Z wielu względów, o których mnóstwo razy pisano już na FM. I dla tego do ego typu konstrukcji i ogólnie całości instalacji wodnej opartej na takim palenisku należy podchodzić szczególnie z dystansem. Samo "chciejstwo" i uleganie modom oraz trendom na zasadzie - bo inni tak mają (wodę z kominka) a boczne szyby to "misie" podobają bo ładnie ogień widać, kończy się zwykle radosną twórczością kominkową, instalacyjną porażką i późniejszą niechęcią do użytkowania czegoś takiego.
    Jak chcesz palenisko wodne z szybą narożną podnoszoną do góry to jest link do produktu kompletnego, w pełnym tego słowa znaczeniu:
    http://www.spartherm.com/produkte/br...h2o.html#c3211
    Niestety też nie taniego. Tak samo jak nie tania jest sama instalacja, która musi być wykonana do tego czy innego podobnego wyglądem wkładu. Obojętne czy produkcji rodzimej czy nie - bo to już jest jednakowy koszt w obydwu przypadkach.
    Same założenia takiego kominka też muszą być specyficzne - olbrzymia powierzchnia do ogrzania samą szybą ( a nie salon 25 m2), obowiązkowo bufor, odpowiednie sterowniki, zawory lub zespoły pompowe z zaworami. Bez tego wszystkiego to po prostu amatorka i bezsensowne topienie kasy w coś, co będzie do du.y działać od samego startu ...
    Jest jeszcze jedna rzecz do rozważenia - raczej nie spotka się niezadowolonej osoby z konkretnie tej firmy zamontowanym takim paleniskiem i z tak zrobioną instalacją. W przypadku Hajduka czy Arysto się zdarza ... w niektórych przypadkach wręcz nagminnie. Czasami jest to związane z tym, ze tani produkt przyciąga ... tanie technologie, tanie podzespoły, tanie rozwiązania techniczne i ... tanich wykonawców. To ostatnie oznacza najczęściej "taniość materiałową", czyli to że nawet nie są oni świadomi tego w jaki sposób należało by taką instalację wykonać. Bo można to zrobić i bez bufora za kilka tysięcy i bez innych ww. materiałów za kolejne kilka tysięcy. Tyle że wtedy nie ma to większego sensu.
    Pozdrawiam.
    Sie Forest rozpisał. Spróbuje krócej... Audi jeździ, Dacia też
    jeździ....Nie masz na Audi, nie mów że Dacia lepsza, bo nie
    uwierzę...

  10. #10

    Domyślnie

    a ja tam z opla jestem dosc zadowolony.. audi to co drugi na parkingu, ale nie oznacza ze ja też mam miec, a kumpel, fan audi.. właśnie sprzedał i kupił.. mazdę...
    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Sie Forest rozpisał. Spróbuje krócej... Audi jeździ, Dacia też
    jeździ....Nie masz na Audi, nie mów że Dacia lepsza, bo nie
    uwierzę...

  11. #11

    Domyślnie

    ty jak władze: emerytury muszą być 67! a czego nie 66 lub 70?? bo 67, bo tak! rozumiem, że zakochałeś się w niemcu..

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Do Forest-Natura
    Ja mam u siebie PC i podłogówke po całym domu, zamierzam grzać w 2 taryfach więc powiedzmy że w chłodniejsze dni podłoga może sie wieczorem zbytnio wychłodzić i kominek moze się okazać pomocnym źródłem ciepła, zastanawiam sie jeszcze nad grzejnikami kanałowymi przy większych przeszkleniach (póki co jestem na nie) a te mogłyby być zasilane prosto z kominka.
    Zastawnawiam się po co bufor skoro można te ciepło puścić od razu na podłoge a ona jest dobrym buforem
    Jeśli moge prosić na priva orientacyjny koszt takiego wkładu i instalacji opartej na wkładzie Varia 2Lh Linear4S
    Ostatnio edytowane przez rosomakx4 ; 31-03-2012 o 09:01

  13. #13

    Domyślnie

    Forest kiedyś pisał, że żadna szanująca się firma nie robi paleniska z płaszczem wodnym bo to jest pogoń za trendami i łatwym pieniądzem i takie palenisko nie ma szans się sprawdzić. Zgadzam się w dużej mierze z tą opinią.
    Mam pytanie co takiego się zmieniło konstrukcyjnie że nagle Varia 2Lh H2O to jedyne dobre rozwiązanie jeśli chodzi o płaszcz wodny przy bocznej szybie. Duża szyba to duża szyba oddaje tak samo ciepło do salonu zamiast do wody w przypadku spartherma jak i arysto czy hajduka. Jeśli chodzi o samą markę to spartherm robi i naprawdę dobre produkty, godny polecenia jest system podnoszenia szyby. Trzeba sobie zdać sprawę, że za cenę bardzo dobrego spartherma kupimy dwa i pół arsyto które jest co najmniej dobrym produktem.
    Nie rozumie dlaczego opluwa się dobre Polskie produkty. Dobrym przykładem jest Westa Lazara, moim skromnym zdaniem najlepszy Polski wkład z płaszczem wodnym. Wątek na 6 stron, że pękają wermikulity i lazar nie che wymieniać bo nie na gwarancji były. Żaden branżysta nie napisał, że jest obecnie możliwość wybory wnętrza w weście (bez dopłaty). Wermikulit (taki jak stosuje zamiennie np. Spartherm) lub beton szamotowy który pękał nie będzie. Trochę osób od marketingu Panu Lazarowi brakuje ale produkty robi na naprawdę wysokim poziomie.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    Wybrałem wkład kominkowy w krztałcie jak w poniższym linku
    http://www.kominki-arysto.com.pl/p13...ront-lewa.html
    Tak się składa że Arysto ma coś takiego w ofercie
    Prawde mówiąc szukam takiego kominka lecz z szybą otwieraną do góry
    Jakie są Wasze opinie, spostrzeżenia jeśli chodzi o produkty Aristo ?
    A może polecicie coś innego wartego uwagi?
    Ja właśnie mam taki kominek Arysto:
    -z płaszczem wodnym
    -z szybą narożną giętą w lewo
    -z szybą otwieraną do góry.
    Mam też bufor i sterownik TATAREK który tym wszystkim steruje. Zdjęcia można znaleźć w moim dzienniku i w wątku o Czarnej szybie
    Ogólnie jestem zadowolony. Wg mnie jest to dobry stosunek ceny do jakości. Wnioski po spaleniu kilkudziesięciu metrów przestrzennych: Mogłaby być lepsza sprawność. Spaliny wychodzące z wkładu są bardzo gorące i spokojnie dałoby się założyć specjalną dodatkową nakładkę wodną odbierającą dodatkowo ciepło ze spalin. Spaliny są tak gorące, że czuć ciepłą ścianę kominową gdzie przekrój jest następujący: rura spalinowa ceramiczna,wełna mineralna 3cm, pustak kramzytowy 3cm, kartongips. Przy identycznym kominie i spalinach z kotła na pellety komin nie był tak ciepły. Wystarczy spojrzeć na przekrój wkładu i dowolnego kotła. Ścieżka spalin we wkładzie jest dużo krótsza i po drodze jest tylko kilka płomieniówek.
    Jeśli jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg2000 Zobacz post
    ty jak władze: emerytury muszą być 67! a czego nie 66 lub 70?? bo 67, bo tak! rozumiem, że zakochałeś się w niemcu..

    tracisz energię, aktualnie jeżdżę Citroenem...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    tracisz energię, aktualnie jeżdżę Citroenem...
    EEEE tam Eniu jeździsz. Popraw się i dopisz ewentualnie, że Masz Citroena.
    Bo jeździć jak rozumiem, nie Masz czasu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    tracisz energię, aktualnie jeżdżę Citroenem...
    chodziło mi o kominki..

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    tracisz energię, aktualnie jeżdżę Citroenem...
    btw dobrze, że to nie forum samochodowe, bo podniósł by się lament.. zaraz olimp forum podniósłby " tylko audi!! jak cie nie stac kup VW, a jak jestes dziadem, to chociaz skodę, bo cytryna to dla...." podobnie jest z kominkami.. wiec po co text o biedronce?

    aa oczywiscie to to mistrza zdunskiego..., bo zapewne jeździ audi
    Ostatnio edytowane przez greg2000 ; 01-04-2012 o 16:50

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Forest kiedyś pisał, że żadna szanująca się firma nie robi paleniska z płaszczem wodnym bo to jest pogoń za trendami i łatwym pieniądzem i takie palenisko nie ma szans się sprawdzić. Zgadzam się w dużej mierze z tą opinią.
    Mam pytanie co takiego się zmieniło konstrukcyjnie że nagle Varia 2Lh H2O to jedyne dobre rozwiązanie jeśli chodzi o płaszcz wodny przy bocznej szybie. Duża szyba to duża szyba oddaje tak samo ciepło do salonu zamiast do wody w przypadku spartherma jak i arysto czy hajduka. Jeśli chodzi o samą markę to spartherm robi i naprawdę dobre produkty, godny polecenia jest system podnoszenia szyby. Trzeba sobie zdać sprawę, że za cenę bardzo dobrego spartherma kupimy dwa i pół arsyto które jest co najmniej dobrym produktem.
    Nie rozumie dlaczego opluwa się dobre Polskie produkty. Dobrym przykładem jest Westa Lazara, moim skromnym zdaniem najlepszy Polski wkład z płaszczem wodnym. Wątek na 6 stron, że pękają wermikulity i lazar nie che wymieniać bo nie na gwarancji były. Żaden branżysta nie napisał, że jest obecnie możliwość wybory wnętrza w weście (bez dopłaty). Wermikulit (taki jak stosuje zamiennie np. Spartherm) lub beton szamotowy który pękał nie będzie. Trochę osób od marketingu Panu Lazarowi brakuje ale produkty robi na naprawdę wysokim poziomie.
    Twój post Grigo wymaga nieco komentarza, ponieważ porusza kilka ważnych problemów;
    Po pierwsze i najważniejsze - nikt tu nie opluwa polskich produktów. Tylko bardzo często to sami nasi rodzimi producenci robią dosłownie wszystko żeby już więcej nie kupić od nich tych produktów. Od wsadzania rozwiązań - knotów technicznych po stosunek do spraw reklamacyjnych. Oczywiście ja oraz inni "branżyści" patrzymy na to przez pryzmat iluś tam sprzedanych i wykonanych kominków. Podczas gdy ich użytkownicy jakiekolwiek wnioski wyciągają tylko i wyłącznie na podstawie jednej sztuki zamontowanej u siebie w domu. Bo sporadycznie tylko się trafia by ktoś był użytkownikiem większej liczby kominków w swoim jednym domu - jak już to w swoich kilku kolejnych domach.
    I teraz jakie ma być to odniesienie jednej sztuki do kilkuset a czasami kilku tysięcy (bo przez kilkanaście lat to czasami taka ilość się potrafi nazbierać) urządzeń ogniowych kilkudziesięciu różnych firm ? A jak się tacy branżyści zbiorą do kupy (może to się wydawać niemożliwe, ale widujemy się osobiście czasami kilka -, kilkanaście razy w roku) to wychodzi szydło z wora ...
    Piszesz o dobrych przykładach ... czy nowe palenisko wodne z boczną szybą firmy Spartherm lub podobne np. Brunnera jest dobrym rozwiązaniem skoro pisałem że ogólnie taki wkład jest o "kant..."? Dla mnie oczywiście nie. Ale dla wielu chętnych do jego kupna i dla samej firmy, która może to sprzedać jest do przyjęcia. Tyle że konstrukcja tego przysłowiowego "niemca" jest diametralnie inna od podobnego paleniska produkcji polskiej ... no taka jest prawda i to nawet nie chodzi o żadne kosmetyczne różnice ale o podstawowe założenia techniczne. Tyle że widzę to ja, widzi to taki Piotr, taki Margod, czy Eniu ... A nie będzie miał o tym zielonego pojęcia przeciętny przyszły posiadacz kominka.
    A propo ... w zeszłym roku więcej wybudowałem polskich palenisk Termokaust niż sprzedałem "niemieckich" wkładów firmy Spartherm ... żaden kominek kaflowy jaki tu na FM pokazałem nie jest zrobiony z kafli innych niż polskich producentów ... paleniska szamotowe jakie sam robię - robię z szamotu polskiej produkcji a drzwiczki pochodzą również od polskich firm produkujących wkłady ...
    Drugie a propo - tyczące się Westy czy Silesii ... poczytaj wątki o nich i zobaczysz kto w ogóle zaczął promować to palenisko na FM ...
    Wreszcie trzecie a propo - "taka jedna firma" kojarzona jako niemiecka jest największym rodzimym pracodawcą w polskiej branży kominkowej ... chociaż mało kto sobie zdaje z tego sprawę ... i produkuje większość swoich wyrobów tu, na "kargulowej" ziemi ...
    A tak w ogóle to nie generalizujemy tylko po prostu wskazujemy kominkowe knoty i buble i na drugim biegunie wyroby dobre i godne polecenia
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 01-04-2012 o 21:03
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janusz.K

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    21

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat dot. wkładów Arysto. Poszukuję obecnie dla siebie wkładu powietrznego do rekreacyjnego palenia w przyzwoitej cenie i zwróciłem uwagę na wkłady właśnie tego producenta. Szczególnie pasują mi modele Arysto z pionową szybą przesuwaną do góry (otwieranie na bok tylko w celu czyszczenia szyby).

    Zastanawiam się pomiędzy:
    450 x 670 (szer x wys)
    http://www.szalonymax.pl/product-pol...450x670-H.html

    390x800
    http://www.szalonymax.pl/product-pol...dnoszone-.html

    Z tego co czytałem w innych wątkach, ktoś zwracał uwagę na problemy szczelności tych pionowych szyb w Arysto. Czy ktoś może potwierdzić jak to wygląda teraz? Może producent to poprawił? Jak się to użytkuje?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony