dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hee

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Też się dołączam do prośby o opinie nt wkładów Arysto. Zaproponowano mi model A10 szyba 670x510 lub 600x500. Używany będzie rekreacyjnie.
    Ostatnio edytowane przez hee ; 26-11-2012 o 16:03

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał hee Zobacz post
    Też się dołączam do prośby o opinie nt wkładów Arysto. Zaproponowano mi model A10 szyba 670x510 lub 600x500. Używany będzie rekreacyjnie.
    Jestem użytkownikiem A10 z szybą 670x450 od miesiąca, wersja przystosowana do wentylacni mechanicznej.
    Miał byc uzywany rekreacyjnie w weekendy, ale tak mi sie spodobało że pale w nim własciwie codzienie.
    Obawiałem się czy się sprawdzi, ale jak narazie jest OK.
    Jak się już rozbuja to bardzo ładnie spala drewno, zostaje niewiele popiołu (narazie opróżniałem pojemnik na popiół 2 razy) a palę drewnem tegorocznym (cięte na wisosnę).
    Szamot nie zarasta sadzą, na początku palenia lekko przydymiony ale po paleniu ma ten sam zółty kolor.
    Szyby też nigdy nie czyściłem. W zasadzie jest czysta za wyjątkiem krawędzi z prawej i lewej strony a szczególnie przy klamce.

    Tu mam pytanie do znawców, czy to normalne że podczas palenia jest taki świst powietrza w okolicy klamki?
    Prawdopodobnie to zaciąganie powietrza przez szczelinę gdzie porusza zasuwka klamki. Czy jest jakaś metoda na uszczelnienie tego, w końcu ten wkład teoretycznie nie powinien pobierać powietrza z pomieszczenia?

    PS: Może jedyną wadą tego wkłądu jest to że jak się przegapi moment i zbyt mocno się rozpali to mimo zamknięcia szybrów nie ma możliwości zredukować palenia i w pomieszczeniu robi się gorrrrąco.
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 27-11-2012 o 10:49

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    masterrysz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    KRUSZYN KRAJEŃSKI
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam!
    jestem na etapie wyboru kominka, proszę jeszcze raz o opinie z perspektywy paru lat.
    właśnie Arystio 10 lub 11 jest moim faworytem. interesuje mnie czy naprawdę szyba jest czysta. jaki jest komfort grzania samego wkładu . mam do ogrzania salon 38 m iw perspektywie rozprowadzenia do 2 pokoi +łazienka razem ok 130 m. .prosiłbym o nazwe modelu i zdjęcia podczas palenia ,. sprawa jest dla mnie dośc pilna z uwagi na plotki o podwyżkach . m j adres. [email protected]
    SERDECZNE POZDROWIENIA .

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał masterrysz Zobacz post
    witam!
    jestem na etapie wyboru kominka, proszę jeszcze raz o opinie z perspektywy paru lat.
    właśnie Arystio 10 lub 11 jest moim faworytem. interesuje mnie czy naprawdę szyba jest czysta. jaki jest komfort grzania samego wkładu . mam do ogrzania salon 38 m iw perspektywie rozprowadzenia do 2 pokoi +łazienka razem ok 130 m. .prosiłbym o nazwe modelu i zdjęcia podczas palenia ,. sprawa jest dla mnie dośc pilna z uwagi na plotki o podwyżkach . m j adres. [email protected]
    SERDECZNE POZDROWIENIA .

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7441026

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony