dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Jakbyś do mnie przyszedł z wyceną na usługę od konkurencji i chciał na tej podstawie okazać mi pułap to bym Cię spławił . Tak samo z materiałem. Pozdrawiam

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Każdy kto prowadzi swoją firmę postępuje tak jak uważa za stosowne. Jak się komuś nie podoba to nie musi tam kupować lub nie musi korzystać z tych usług. Jest wolny wybór wiec dlaczego niby wybór ma mieć tylko klient. To rynek kształtuje podaż i popyt. Jak mam robotę to przebieram i robię tylko te dachy, które mi się podobają. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Zadam pytanie jak zachowujesz się kiedy przychodzi do Ciebie człowiek z wyceną z innego miejsca? Pewnie odprawiasz klienta z kwitkiem bo sam wycen nie podajesz ? Czy raczej kombinujesz na ile możesz być konkurencyjny wobec oferty, którą przygotował, ktoś inny?
    ja sprzedaje produkty dobrej jakosci....a to niestety kosztuje...na szczescie wiele osob mi zaufalo i nadal to robia, nie mszue walczyc cena a argumentami.
    Ale odpowiem Ci ze nigdy nikogo nie odprawiam z kwitkiem. Z kazdym nalezy porozmawiac, czasem pomoc rada. Wiem tez ze jesli klient ma wycene materialow z tej samej polki wycena nie bedzie sie bardzo roznic. Kwota 500 zl przy wydatku okolo 20 tys raczej klienta nie przekona ani w jedna ani w druga strone, liczy sie renoma firmy, zaufanie, kompetencje sprzedawcy
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Święte słowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Jakbyś do mnie przyszedł z wyceną na usługę od konkurencji i chciał na tej podstawie okazać mi pułap to bym Cię spławił . Tak samo z materiałem. Pozdrawiam
    Nie wiem co to znaczy "okazać pułap" ale na pewni chciałbym usłyszeć z czego wynikają różnice, po to właśnie żeby porównać oferty . Jeżeli bym tego nie usłyszał nie musiał byś mnie spławiać.

    Cytat Napisał Andrzej Wilchelmi Zobacz post
    Każdy kto prowadzi swoją firmę postępuje tak jak uważa za stosowne. Jak się komuś nie podoba to nie musi tam kupować lub nie musi korzystać z tych usług. Jest wolny wybór wiec dlaczego niby wybór ma mieć tylko klient. To rynek kształtuje podaż i popyt. Jak mam robotę to przebieram i robię tylko te dachy, które mi się podobają.
    Andzej popieram 100%. Dopisze więcej dobra firma wykonawcza nigdy nie wygra samą ceną z partaczami. Partacz bedzie partaczył po kosztach lub poniżej żeby tylko złapać zaliczkę. Ważne jest nie tylko "za ile się kupuje" ale również co sie kupuje i od kogo". Przy czym żeby to porówna muszę mieć informacje w tym zakresie. Kwestia następna może sie okazać że jesteś świetny ale mnie po prostu w danej chwili nie stać na Twoje usługi. Dlatego lepiej to sobie ustalić jasno na początku, tak żeby poźniej nie było wzajemnych pretensji. Jak najwiecej mądrych klientów życzę.

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ale odpowiem Ci ze nigdy nikogo nie odprawiam z kwitkiem. Z kazdym nalezy porozmawiac, czasem pomoc rada. Wiem tez ze jesli klient ma wycene materialow z tej samej polki wycena nie bedzie sie bardzo roznic. Kwota 500 zl przy wydatku okolo 20 tys raczej klienta nie przekona ani w jedna ani w druga strone, liczy sie renoma firmy, zaufanie, kompetencje sprzedawcy
    Zgadzam się w 100% . Jeżlei prawdą jest to co napisałeś to nie widzę żadnych przeszkód w podawaniu cen jednostkowych i rozmowie o innych aspektach zamówienia. Przeczytaj moje wcześniejsze posty tj na co proponowałem zwrócić uwagę przy zakupie pokrycia.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 24-02-2012 o 21:58

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Proponuje również zwrócić również uwagę na:
    1) sposób rozpatrywania reklamacji w tym kwestie ewentualnych stłuczek (protokół odbioru towaru)
    2) kwestia dostawy brakujacych matariałów i odbioru ewentualnych pozostałości.
    Można popytać znajomych lub w grupie jak uładała się innym wspópraca z dostawcą.

    Cena nie powinna być jedynym kryterium. Moim zdaniem lepiej jest zapłącić dorożej, a mieć kompleksową obsługę.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Nie wiem co to znaczy "okazać pułap" ale na pewni chciałbym usłyszeć z czego wynikają różnicę, po to właśnie żeby porównać oferty . Jeżeli bym tego nie usłyszał nie musiał byś mnie spławiać. "


    Okazać pułap,po prostu dostaje telefon z zapytaniem czy wykonam dach taki i taki , proszę o projekt aby zrobić wycenę . Panie to jest dach dwuspadowy ,mi to wycenili na 60zł a za ile by Pan to zrobił . Hmm 120zł ale szczegóły na drugiej randce jak zobacze projekt i fure inwestora

    Tak to się kończy z grubsza przez telefon

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    "Nie wiem co to znaczy "okazać pułap" ale na pewni chciałbym usłyszeć z czego wynikają różnicę, po to właśnie żeby porównać oferty . Jeżeli bym tego nie usłyszał nie musiał byś mnie spławiać. "


    Okazać pułap,po prostu dostaje telefon z zapytaniem czy wykonam dach taki i taki , proszę o projekt aby zrobić wycenę . Panie to jest dach dwuspadowy ,mi to wycenili na 60zł a za ile by Pan to zrobił . Hmm 120zł ale szczegóły na drugiej randce jak zobacze projekt i fure inwestora

    Tak to się kończy z grubsza przez telefon
    Rzeczywiście o interesach byśmy nie pogadali ale dzieki Twojemu podejściu do sprawy mamy czas wymieniać swoje doświadczenia i poglądy na forum.
    Pozdrawiam

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Przerobie około 30% z tego co mam pod nosem. Samo nie przyszło, musiałem włożyć dużo pracy i poświęcenia w to abym to ja mógł wybierać a nie był skazany na łaskę tego co z nieba zleci. Jeśli klient zaczyna rozmowę od finansów to na starcie skreślam go. Przepraszam za szczerość ale takie są realia. Jak był kryzys i ludzie prosili się o robotę to mi krew leciała z nosa od przepracowania.

    Jeśli chodzi o moje zaopatrzenie to nie stawiam na najtańszych dostawców tylko na takich z którymi się dobrze współpracuje , materiały na czas i bez owijania w bawełnę.Cenę jednostkową dostaje na telefon i nie jest to żadna tajemnica ale jak ktoś chce przykryć altankę i satysfakcjonuje go różnica 1gr na dachówce podstawowej to sam pomyśl czy jest sens w ogóle wchodzić w licytację.

    Interesu nie zrobimy bo nie jestem biznesmenem tylko rzemieślnikiem.

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Mi dach robil Dachmur chyba z jablonnej-mialam ich z polecenia.Umowilam sie z nimi tak,ze wszelkie materialy jakie zostana beda odliczone od koncowej f-ry.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Przerobie około 30% z tego co mam pod nosem. Samo nie przyszło, musiałem włożyć dużo pracy i poświęcenia w to abym to ja mógł wybierać a nie był skazany na łaskę tego co z nieba zleci. Jeśli klient zaczyna rozmowę od finansów to na starcie skreślam go. Przepraszam za szczerość ale takie są realia. Jak był kryzys i ludzie prosili się o robotę to mi krew leciała z nosa od przepracowania.
    W którym roku byłes tak zapracowany?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    W którym roku byłes tak zapracowany?
    Nie jestem wykonawca dachow, ale wspolpracuje z dekarzami. Chcialbym Ci powiedziec ze Ci najlepsi nigdy nie narzekali i zawsze mieli prace na kilka miesiecy do przodu, nawet w najgorszym czyli 2010-2011 r. To swiadczy tylko o tym ze jakosc obroni sie zawsze.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    w 2006 roku firma dachówkowa szła na każdą kombinację, łącznie z tym, żeby dach leżał na składzie pół roku. Pokazywali wszystko, szef pewnie nawet na rurze od kozy by zatańczył
    W 2008 nie pokazywali nic a miny mieli pt płać lub spadaj. Poszłam z koleżanką bo ich serdecznie polecałam. Wyszłam jak zbity pies.
    Nie wiem, jak teraz, bo już ich nie polecę. Myślę jednak, że 2007 już nie wróci...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem ale podstawą gospodarki wolnorynkowej jest kasa. Ty budujesz jeden dom z dachem o pow. 200~300 m2, gdyby Twój dach miał pow. ~1.000 m2 z pewnością inaczej by z Tobą rozmawiali. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale podstawą gospodarki wolnorynkowej jest kasa. Ty budujesz jeden dom z dachem o pow. 200~300 m2, gdyby Twój dach miał pow. ~1.000 m2 z pewnością inaczej by z Tobą rozmawiali. Pozdrawiam.
    Tak, ale ja odradziłam tą firmę już 5 znajomym, czyli stracili przez arogancję ponad 1000 m2. Wcześniej dostali ode mnie 2 dachy, oprócz mojego. Jestem w wieku, w którym ma się dużo znajomych, którzy właśnie zmieniają standard życia. Z racji pracy mam wiele kontaktów z ludźmi. Czasem odpowiednia mina przekreśla szansę tych panów na zarobek.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Obejma Zobacz post
    Wykonawca idzie na łatwiznę, ustalił sobie standardową cenę wykonania m2 dachu i na podstawie tego wykonuje wycenę. Firmy wykonują zlecenia w ten sposób i nie można powiedzieć że zlecenie zostanie źle wykonane. BLACHA PŁASKA POWLEKANA jest stosowana do obróbki kosza, komina oraz w okapie.
    Chyba sobie żartujesz...w ten sposób może uda się sprzedac dwa dachy i firma popłynie. Wiele razy pytano mnie "no ale tak mniej wiecej ile z metra to będzie kosztować" i z doświadczenia wiem że zawsze wychodzi inaczej. Powód jest prosty każdy dach, każdy wykonawca i każdy inewstor jest inny
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony